Teraz jest Wt kwi 23, 2024 9:52 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 9   [ Posty: 131 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: nowa Tenere
PostNapisane: Pn lis 16, 2009 11:37 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Panowie nie od dziś wiadomo, że Kat to maszyna nieco mniej komfortowa w podróży niż duże GS-y. druga sprawa że większość użytkowników LC8, użytkuje je głównie w terenie, zatem jest tak jak mówi HP2. w terenie liczy się podwójnie..:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowa Tenere
PostNapisane: Pn lis 16, 2009 2:20 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz paź 29, 2009 1:43 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
A wracając do tematu głównego, ktoś w okolicach śląska ma może taka tenerkę?
Zauważyłem że na allegro strasznie ich dużo się wysypało w porównaniu np z ktmami czy gsami... ciekawe jakie powody sprzedaży....

pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowa Tenere
PostNapisane: Wt lis 17, 2009 12:50 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn lis 09, 2009 10:03 pm
Posty: 32
Lokalizacja: Poznań
nemoleon w większości ludzie marudzą, że zapakowana ledwo zipie na trasie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowa Tenere
PostNapisane: Wt lis 17, 2009 12:52 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz paź 29, 2009 1:43 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Hmm to cos czuje ze jak doczekam to zobacze nowe super tenere a jak nie doczekam to pewnie KTM enduro R + przeróbki.

pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowa Tenere
PostNapisane: Wt lis 17, 2009 2:44 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N sie 17, 2008 8:59 pm
Posty: 124
Lokalizacja: RP
nemoleon napisał(a):
to pewnie KTM enduro R + przeróbki.



Gdybyś zechciał rozwinąć temat przeróbek....Co planujesz etc...
Myślę , że to mogłoby być inspirujące dla wielu wciąż poszukujących


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowa Tenere
PostNapisane: Wt lis 17, 2009 2:51 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz paź 29, 2009 1:43 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
To temat raczej na inny dział tego forum :)
ale w skrócie wychodzi mi, że lepiej ktm 690R + przeróbki takie jak tutaj http://www.rallymanagementservices.com/motoktm690e.html
Generalnie wiekszy bak, normalne światła (xenony) + szybka, podgrzewane manetki, stelaż pod kufry, osłona silnika, wiecej na razie mi nie trzeba, planuje się zmieścić w 150-160kg bez płynów.
+ chetnie wywalenie wtrysku i wsadzenie tradycyjnego gaźnika.
No chyba, że nowa super tenere bedzie zaskakujaca, ale mysle, że będzie pełna elektroniki czyli taka sama jak cała reszta + waga powyżej 200kg.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowa Tenere
PostNapisane: Wt lis 17, 2009 8:51 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn lis 09, 2009 10:03 pm
Posty: 32
Lokalizacja: Poznań
Ale też trochę bez sensu ten kat też ma jeden garnek więc na autostradach zmięknie a w porównaniu do tenery to nawet po wspomnianych przeróbkach nie będzie gdzie zamontować kufrów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowa Tenere
PostNapisane: Wt lis 17, 2009 10:37 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz paź 29, 2009 1:43 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
no właśnie o to mi chodzi. 1 garnek - lzejszy, prostsza budowa. Moc wieksza niz w tenerze.
Aktualnie pomykam 1-garnkowym ktm 400 z obnizona moca do 34KM. Okolice 55-60KM mi wystarcza spokojnie. Tylne zbiorniki mi niepotrzebne, na pewno uda sie zrobic stelaz pod kufry.
na jednoosobową włóczęgę w sam raz. ale tenerka tez sie przejade na jazde probna, ale wydaje mi sie ze latwiej uzyskam to czego szukam przerabiajac ktm niz przerabiajac tenere.

pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowa Tenere
PostNapisane: Wt lis 17, 2009 11:52 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
panowie i dlatego ja polecam KTM SE-R. silnik 950 - blisko 100KM mocy. 180 KG i zawsze można z niego zrobić coś takiego :D

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowa Tenere
PostNapisane: Śr lis 18, 2009 9:37 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn sie 04, 2008 11:02 am
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
Zdaje mi się, że mylicie tu przeznaczenie KTM i XT.
XT jest przeznaczony do dalekich podróży, silnik ma lepszy dół i w dodatku jest trwalszy. KTM jest nastawiony głównie na wyczyn, ma on ostrzej zestrojony silnik, który ma dopiero moment i moc na górze, nie jak w XT.
Jak sami zauwązycie XT ma nazwę Tenere, czyli jest to kontunuacja motocykli enduro-podróżniczych - nie mylić ze sportowymi odmianami przeznaczonymi na rajdy.
Takie jest moje zdanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowa Tenere
PostNapisane: Śr lis 18, 2009 12:45 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz paź 29, 2009 1:43 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Taka klasyfikacja by mi odpowiadala, tylko praktyka chyba jest taka ze ta nowa tenera ma kupe elektroniki, duzo plastiku. Troche sie to kloci z tymi wyprawami. Moc teoretycznie by wystarczyla, tylko pytanie czy ta trwalosc rzeczywiscie jest taka rewelacyjna? za mlody ten motocykl zeby cos powiedziec, za to widze ich duzo na allegro. Akcesoria sa i do jednego i do drugiego, pytanie co jest lepsze jako baza do wyprawowki. Gdzie przez lepsze rozumiem trwalsze i z wiekszym potencjalem. Nie zamierzam się ścigać. Jedyne narzekanie odnosnie 48KM jest takie ze teraz mam 34KM i widze, ze to za malo. 48KM to tylko niewiele wiecej.
60KM daje mi mysle wystarczajacy zapas i wiecej nie potrzebuje kosztem trwalosci.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowa Tenere
PostNapisane: Śr lis 18, 2009 1:24 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
48 KM byłoby wystarczające gdyby nie ta nieproporcjonalna (do mocy) masa motocykla :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowa Tenere
PostNapisane: Śr lis 18, 2009 11:35 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lut 13, 2007 10:21 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Wrocław
Nemoleon: Taka klasyfikacja by mi odpowiadala, tylko praktyka chyba jest taka ze ta nowa tenera ma kupe elektroniki, duzo plastiku. Troche sie to kloci z tymi wyprawami.

Znajdź mi teraz na rynku motocykl, który nie ma elektroniki, która nie nawali na "wyprawie"i. Oczywiście można jeździć na starszych egzemplarzach BMW , KTM , Yamahy lub tez Afryka, ale mówmy o nowych motocyklach dostępnych na rynku. Zgadzam się oczywiście , że za wcześnie jest jeszcze na stawienie wniosków o trwałości tego motocykla, ale to samo można powiedzieć o F 800 GS i Transalpie. Co do mocy to mnie równiez brakuje parę kucy, ale nie desperacko.
Odnośnie watku o allegro: rozumie, że obecność motocykla na allegro uznajesz za synonim jego kiepskiego wykonania. A więc BMW X Challenge, KTM 990 Adventure , BMW R 1200 GS to również kiepskie maszyny bo kupę ich na allegro...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowa Tenere
PostNapisane: Śr lis 18, 2009 11:42 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
korabl napisał(a):
Nemoleon: Taka klasyfikacja by mi odpowiadala, tylko praktyka chyba jest taka ze ta nowa tenera ma kupe elektroniki, duzo plastiku. Troche sie to kloci z tymi wyprawami.

Znajdź mi teraz na rynku motocykl, który nie ma elektroniki, która nie nawali na "wyprawie"i. Oczywiście można jeździć na starszych egzemplarzach BMW , KTM , Yamahy lub tez Afryka, ale mówmy o nowych motocyklach dostępnych na rynku. Zgadzam się oczywiście , że za wcześnie jest jeszcze na stawienie wniosków o trwałości tego motocykla, ale to samo można powiedzieć o F 800 GS i Transalpie. Co do mocy to mnie równiez brakuje parę kucy, ale nie desperacko.
Odnośnie watku o allegro: rozumie, że obecność motocykla na allegro uznajesz za synonim jego kiepskiego wykonania. A więc BMW X Challenge, KTM 990 Adventure , BMW R 1200 GS to również kiepskie maszyny bo kupę ich na allegro...


No akurat lc8 jak na lekarstwo, ale fakt nie ma co się sugerować aledrogo...
A poza tym... spróbuj poszukać R1200R w normalnej cenie na alegro, szok! A to normalny naked...

Nie ma co się przejmować mocą w przypadku jak nie przeszkadza bikerowi jazda za tirem kilkadziesiąt Km.... Ale przy wyprzedzaniu to komfort posiadania 100KM jest nieoceniony! No i zwiększa się bezpieczeństwo bo nie wyprzedza się tegoż tira 30 sekund tylko 3....

Pzdrw
K


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowa Tenere
PostNapisane: Cz lis 19, 2009 1:24 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 4:19 pm
Posty: 424
Lokalizacja: Łódź
korabl napisał(a):
Nemoleon: Taka klasyfikacja by mi odpowiadala, tylko praktyka chyba jest taka ze ta nowa tenera ma kupe elektroniki, duzo plastiku. Troche sie to kloci z tymi wyprawami.

Znajdź mi teraz na rynku motocykl, który nie ma elektroniki, która nie nawali na "wyprawie"i. Oczywiście można jeździć na starszych egzemplarzach BMW , KTM , Yamahy lub tez Afryka, ..



Te "stare motocykle" które wymieniłeś też mają elektronikę
:mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 9   [ Posty: 131 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL