Teraz jest So maja 11, 2024 9:58 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 14 z 21   [ Posty: 308 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 8:32 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 10:37 am
Posty: 163
Niezupełnie przypadkiem byłem wczoraj w jednym z warszawskich salonów Hondy. Pooglądałem co tam mają nowego BTW nowa VFR 1200 zaj......., ale nie o tym. Zagadnąłem gościa czy/kiedy będzie nowa AT. Odpowiedział, że przecież jest Transalp i Varadero więc kto potrzebuje AT i że Honda ne pewno nic takiego nioe planuje. Ja na to, że właśnie wyszła nowa ST i jak widać jest zapotrzebowanie skoro takie moto jak GS sprzedaje się świetnie a i KTM nie narzeka. A on swoje po co nowa AT przecież prawie wszędzie jest asfalt..................????????. Podziękowałem grzecznie i poszedłem sobie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 8:40 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt paź 14, 2008 4:07 pm
Posty: 279
Lokalizacja: Dęblin
rambo napisał(a):
w 2008 można było kupić za równowartość nowej ST, dwie hondy varadero 1000


W 2008r euro trochę inaczej stało niż dziś. Wtedy premierę miała nowa Tenerka i kosztowała ok. 24tyś. PLN. Dziś w promocji kosztuje ok.31tyś. PLN więc porównywanie cen gdy euro kosztowało 3,2zł jest trochę bez sensu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 9:51 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N mar 18, 2007 7:00 pm
Posty: 420
Lokalizacja: Gdańsk
Tak samo jak kupowanie nowego singla, z silnikiem z początku lat 90tych za 31 000zł
Za tyle można kupić auto toyote a nie moto yamaha :o :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 10:10 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
A pro pos nowej AT, zwróćcie uwagę, że BMW sprzedało w ubiegłym roku 87,306 motocykli (101,685 w 2008), natomiast Honda nieco ponad 15 milionów (w tym blisko 13 milionów w Azji). Oczywiście gros jednośladów Hondy to małe motorki i skutery, niemniej jednak, z ekonomicznego punktu widzenia, nowa AT ma dla nich znaczenie marginalne.

Sadzę, że w najbliższych latach zobaczymy nowe modele Hondy z silnikiem V4 - najpierw nową Pan European, a następnie nowe Viadro, które nie będzie udawać enduro. Będzie po prostu bardzo wygodnym i zaawansowanym technicznie motocyklem do dalekich podróży po drogach asfaltowych, tych lepszy i gorszych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 12:44 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 8:10 pm
Posty: 721
Lokalizacja: Gdynia
Hummmmmmmmmm, zle to ona niewyglada... zaczynam sie przyzwyczajac ;-)



http://blog.leparisien.fr/roues_libres/ ... etour.html


Pozdrowienia,
D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 1:27 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
wygląda nieźle. ciekawy kolor bielizny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 3:42 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
"to nie można nie wspomnieć o ABSie, w który Tenere wyposażona jest seryjnie. Nazywany jest on tutaj „inteligentnym kombinowanym układem ABS". Polega to na tym, że obojętnie, czy wciśnięta zostanie klamka hamulca, czy pedał, w tarcze obu kół zaczną się wpijać zaciski przy równoczesnym zadziałaniu ABSu. Niestety, wspomnianego układu nie da się w żaden sposób wyłączyć."

dla mnie to jakieś nieporozumienie, nie wyobrażam sobie hamowania na luźnym szutrze z włączonym ABS, droga hamowania będzie kilka kilometrów!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 4:15 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N sie 17, 2008 8:59 pm
Posty: 124
Lokalizacja: RP
Buczek napisał(a):
przecież prawie wszędzie jest asfalt..............


Asfalt ...ale jaki ..i co to za asfalt ..dziura , łata , łata...dziura??!!
Prawie robi wielka różnice...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 4:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
dopra napisał(a):
"to nie można nie wspomnieć o ABSie, w który Tenere wyposażona jest seryjnie. Nazywany jest on tutaj „inteligentnym kombinowanym układem ABS". Polega to na tym, że obojętnie, czy wciśnięta zostanie klamka hamulca, czy pedał, w tarcze obu kół zaczną się wpijać zaciski przy równoczesnym zadziałaniu ABSu. Niestety, wspomnianego układu nie da się w żaden sposób wyłączyć."

dla mnie to jakieś nieporozumienie, nie wyobrażam sobie hamowania na luźnym szutrze z włączonym ABS, droga hamowania będzie kilka kilometrów!!!


Nie no strzelili niezłe info... Ooo! !! :shock: toż to takie systemy BMW miało jak Yamaha produkowała manualnie napędzane bicykle.. :lol: :lol: Ale z tym brakiem możliwości odłączenia ABSu to bym nie odważył się wjechać nawet na leśny dukt... Strzelili sobie tym samym w stopę....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 4:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
Buczek napisał(a):
Niezupełnie przypadkiem byłem wczoraj w jednym z warszawskich salonów Hondy. Pooglądałem co tam mają nowego BTW nowa VFR 1200 zaj......., ale nie o tym. Zagadnąłem gościa czy/kiedy będzie nowa AT. Odpowiedział, że przecież jest Transalp i Varadero więc kto potrzebuje AT i że Honda ne pewno nic takiego nioe planuje. Ja na to, że właśnie wyszła nowa ST i jak widać jest zapotrzebowanie skoro takie moto jak GS sprzedaje się świetnie a i KTM nie narzeka. A on swoje po co nowa AT przecież prawie wszędzie jest asfalt..................????????. Podziękowałem grzecznie i poszedłem sobie.


Przecież to jakieś kuriozum jest.... Widać prawdziwy motocyklista z tego sprzedawczyka jak widzi tylko jedną stronę.... Żal mi go niemniej....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 4:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
Tak sobie uczestniczę w tym wątku od dłuższego czasu i widzę że nowa ST jest przez gawiedź nieakceptowana pod wieloma względami... Ciekawe, bo jakbym był konstruktorem tego ustrojstwa to byłoby mi przykro że 'wymyśliłem' taką mało oryginalną konstrukcję z nastawieniem na dobre imię poprzedniczki...

Poczekajmy jeszcze do pierwszych testów, opinii użytkowników 'dróg asfaltowych' jak się sprawuje. Wszystko wskazuje na to że mamy kolejnego turystyka a nie podróżnicze enduro, jakim jest GS i tak w moim mniemaniu ST nie dorówna nigdy GSowi pod względem wielofunkcyjności...

Też nie chcę się nastawiać patrząc tylko w ekran monitora ale... no właśnie ale... Nie ma tego "Orzesz...!!!!!" jak wyszedł gs1200.... (dla przykładu oczywiście bo jestem bezgranicznie zakochany w pomarańczach... :P )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 4:46 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
rambo napisał(a):
Tak samo jak kupowanie nowego singla, z silnikiem z początku lat 90tych za 31 000zł Za tyle można kupić auto toyote a nie moto yamaha :o :D


Tenera za 31' to sporo, ale to jest tylko oficjalna cena. Dają trochę zniżki i akcesoria. Poza tym teraz jest inny kurs EUR i muszą wyprzedać stare, żeby ewentualnie na nowe zrobić "promocję" cenową.

W sumie tak samo można napisać o kupowaniu starej ponad 10letniej AT za 15-20 tysięcy albo ciągłe w nią inwestowanie :D Tenera i AT to prosty, sprawdzony, niezawodny silnik z niskim sprężaniem i minimalną ilością elektroniki - wyraźna zaleta w przypadku takich motocykli. Gdyby ktoś jeszcze produkował AT nawet za duże pieniądze to wydaje mi się że byś ją kupił i jeszcze całkiem sporo innych osób mimo że to technologiczny staroć. Wspaniałe moto żeby gdzieś nim spokojnie pojechać i od bidy szybko naprawić. hmmm?? ;) Ja tam stawiam na prostotę moto.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 6:04 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N mar 18, 2007 7:00 pm
Posty: 420
Lokalizacja: Gdańsk
motoartur napisał(a):
rambo napisał(a):
Tak samo jak kupowanie nowego singla, z silnikiem z początku lat 90tych za 31 000zł Za tyle można kupić auto toyote a nie moto yamaha :o :D


Tenera za 31' to sporo, ale to jest tylko oficjalna cena. Dają trochę zniżki i akcesoria. Poza tym teraz jest inny kurs EUR i muszą wyprzedać stare, żeby ewentualnie na nowe zrobić "promocję" cenową.

W sumie tak samo można napisać o kupowaniu starej ponad 10letniej AT za 15-20 tysięcy albo ciągłe w nią inwestowanie :D Tenera i AT to prosty, sprawdzony, niezawodny silnik z niskim sprężaniem i minimalną ilością elektroniki - wyraźna zaleta w przypadku takich motocykli. Gdyby ktoś jeszcze produkował AT nawet za duże pieniądze to wydaje mi się że byś ją kupił i jeszcze całkiem sporo innych osób mimo że to technologiczny staroć. Wspaniałe moto żeby gdzieś nim spokojnie pojechać i od bidy szybko naprawić. hmmm?? ;) Ja tam stawiam na prostotę moto.

Dyskusja zeszła na mało dżentelmeński temat - kasa 8) to napisałem tylko suche fakty.
Ja widzę xtz660 z 2008(technologia początku lat 90tych) w cenie Varadero 2008 (technologia końca lat 90tych) Dalej idąc tym tropem, możemy znowu za tą równowartość kupić zupełnie nowe auto. Wyposażone w kilku krotnie wiecej układów mechaniczych, elektrycznych i innych.
Nie mam nic ani do xtz ani xl1000v
A co do cen używek, to już nie producenta "wydzimisię" tylko o ceny ustalają już rynek i ludzie, a nie dział księgowości. ST z 89r kosztuje w cywilizowanym kraju tyle samo co AT z 89r :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 6:15 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lut 13, 2007 10:21 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Wrocław
darius napisał(a):
Hummmmmmmmmm, zle to ona niewyglada... zaczynam sie przyzwyczajac ;-)



http://blog.leparisien.fr/roues_libres/ ... etour.html


Pozdrowienia,
D



Oczywiście , że jak obstawimy ten motocykl czterema skąpo ubranymi dziewczynkami, to każdemu się spodoba bo nie skupi się na szczegółach ( choćby 19-to calowym przednim kółku).
Jednakże fakt pozostaje faktem : sami narobiliśmy sobie smaku, choćby obrazami z Photoshopa w tym wątku. Zgadzam się z Motoarturem, że jakby w Hondzie dalej produkowali AT to by się cieszyła niekłamanym powodzeniem.
Nowa Supertenera jak dla mnie z sylwetki najbliżej ma do V-Storma, ale ten jest za połowę jej ceny! I nie udaje enduro...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 6:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
rambo napisał(a):
Dyskusja zeszła na mało dżentelmeński temat - kasa 8) to napisałem tylko suche fakty.
Ja widzę xtz660 z 2008(technologia początku lat 90tych) w cenie Varadero 2008 (technologia końca lat 90tych) Dalej idąc tym tropem, możemy znowu za tą równowartość kupić zupełnie nowe auto. Wyposażone w kilku krotnie wiecej układów mechaniczych, elektrycznych i innych.


ja to jeszcze więcej widzę: za cenę gmoli i stelaży (czy w sumie paru banalnych rurek) to niezłą pralkę można kupić :) albo za 3000 tysiące sporawe auto jak parę lat temu znajomi z rajchu kupowali albo komputer z pikotechnologią ;) tata motors też niebawem uderzy z ceną. ale nic z tych rzeczy nie zastąpi motocykla. ok. offtopic :) wszystkie motocykle są wspaniałe.

Wideo z faster&faster:



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 14 z 21   [ Posty: 308 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL