Teraz jest Pt maja 10, 2024 6:57 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 12 z 21   [ Posty: 308 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Pt lut 26, 2010 3:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
Buczek napisał(a):
No cóż a HP2. Kto normalny tym jeździ???????:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Może żółci zapatrzą się na biemdabliu i też pokażą coś dla bandy dziwaków.


nie sądzę, u żółtych panuje porządek i kalkulacja, albo się będzie sprzedawał bo rynek potrzebuje, albo nie wprowadzają. Na pewno nie będzie takiego dziwactwa jak HP2 czy 950SE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Pt lut 26, 2010 5:08 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Naście lat temu miałem okazję uczestniczyć w rozmowach , kiedy to raz do roku przyjeżdżała do znaczących się europejskich dilerów , delegacja małych ludków na rozmowy , dotyczące tematów tego co się sprzedaje , a co nie , co by można ulepszyć , a co odpuścić . Z wielką uwagą notowali większość wypowiedzi , zadawali masę pytań , przyglądali się pracy na serwisie i w salonie , wręczali puchar sprzedawcy roku ..... i jechali do domu .
Dzisiaj już nie przyjeżdżają , obcięli koszty do minimum , po drugie w dzisiejszych czasach motocykli nie projektują już pasjonaci , tylko księgowi z kalkulatorem w ręku , gdzie zysk ze sprzedaży danego modelu i serwisu jest w 90 % obliczony , zanim wejdzie do sprzedaży .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Pt lut 26, 2010 5:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Proponuje konkurs na nową nazwę:
- GS Samurai
- Sushi GS
- ...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Pt lut 26, 2010 5:43 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N gru 06, 2009 6:28 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Zachodniopomorskie Pniewo
Po zobaczeniu pierwszy raz nowej ST myślałem że będą mnie nękać koszmary nocne , ale nie było tak strasznie :)
po paru dniach muszę stwierdzić , że zdążyłem się przyzwyczaić do wyglądu nowego modelu , i powiem więcej podoba mi się bardziej niż GS czy GSA , bez urazy dla posiadaczy BMdabliu , to tylko moja opinia , może za kilka lat na forum AdvR w dziale MOTOCYKLE TENEROWCY przegonią w wątkach i postach GS-Boxer-SPOT :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Pt lut 26, 2010 6:05 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N gru 06, 2009 6:28 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Zachodniopomorskie Pniewo
Sikorp napisał(a):
Proponuje konkurs na nową nazwę:
- GS Samurai
- Sushi GS
- ...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


eeeee tam a może konkurs na nową nazwę dla BMki:
- GS Staubsauger
- Kartoffelsalat GS
-.....
:lol: :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Pt lut 26, 2010 6:30 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn paź 12, 2009 5:48 pm
Posty: 283
Lokalizacja: Lublin
Suszi w barze przy GS? bez sensu tam zazwyczaj są flaki i piwo z kufla :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: So lut 27, 2010 10:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
Byłem dziś w salonie Yamahy i się zawiodłem. Okazało się, że nowe ST nie będzie wystawiane w salonach. Jak chce się kupić to bukuje się motocykl na stronie Yamahy, a u dealera wpłaca się zaliczkę by zabezpieczyć transakcję.
To jest jedna wielka chu...jnia!
A cena to mnie zabiła już totalnie! PONAD 13 000 FUNTÓW! To jest więcej niż cena nowego salonowego GSA z full wypasem...
Yamaha chyba myśli, że jak cena jest wysoka to ludzie pomyślą, że motocykl jest nie do zajechania i go kupią. Jestem ciekaw jak będzie. Osobiście jak miałbym wybierać tylko z tych dwóch to wybrałbym GSA bo już jakiś czas temu udowodnił, że jest dobrą maszyną.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: So lut 27, 2010 10:57 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
wszystkie ST w przedsprzedaży będą w wersji "adventure" (osłona silnika, osłona lamp, kufry boczne i coś tam jeszcze). oczywiście nie zmienia to faktu że nadal jest bardzo droga.

Znalazłem takie info:

Cytuj:
Oficjalna polska prezentacja prasowa Super Tenere odbędzie się 10 czerwca w Żelechowie koło Garwolina.

Dzień później, 11go czerwca planujemy prezentację dla dealerów i wybranych klientów. Będzie to impreza, na której będzie można obejrzeć i przejechać się nowym pojazdem. Ponieważ będziemy mieli tylko trzy testowe Super Tenerki, dodatkowo park testowy będzie uzupełniony o inne motocykle Enduro oraz ATV. Po prezentacji naszego nowego motocykla, w dniach 12 i 13go czerwca na tym samym terenie odbędzie się impreza Enduro o nazwie Cyklon. Będzie to pierwsza okazja dla klientów użytkujących inne marki do zapoznania się z nową Super Tenere. Już teraz rezerwujcie sobie czas na 11-13 czerwca. Będzie się działo (więcej szczegółów już wkrótce).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: So lut 27, 2010 11:07 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
No większej kaszany to nie słyszałem... Dopiero w czerwcu będzie w Polsce? Yamaha jak na mój gust nieźle przegina tego typu cyrkami. Wiele szumu o nic. Wielkość sprzedaży zweryfikuje... Swiatek używający tego typu motocykli i tak już sobie zdanie wyrobił


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: So lut 27, 2010 11:22 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
http://www.yamaha-motor.de/super-tenere/ napisał(a):
Aber keine Sorge, auch die deutsche Super Ténéré Gemeinde kommt zeitnah auf ihre Kosten. In Deutschland wird das Motorrad auf der Messe “Motorräder 2010” in Dortmund vom 04. bis 07. März auf dem Yamaha Stand in Halle 4 zu sehen sein.


http://www.yamaha-motor.de/super-tenere/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: So lut 27, 2010 11:23 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr wrz 16, 2009 8:32 pm
Posty: 178
Lokalizacja: solth ist junajted kingdom
Czekokolwiek by nie wymyslili i nie zalozyli do Tenerki - jest za ciezka. Tego sie nie przeskoczy, jakiekolwiek systemy tam by nie pracowaly - na youtube wszystko przejdzie, co innego w realu, uzytkowane przez normalnych riderow, nie pro smigaczy.
No i caly czas wszyscy czekaja na cos na miare AF, na motonga ktory nie peka a jesli juz to da sie naprawic za pomoca wd40 albo ducktape czy wioskowej spawarki.

Teraz pytanie, dla kogo ten motor? Potencjalny customer musi miec kilogramy gotowki i byc zrazonym do marki na be albo miec tatoo z logo Y. Nie powiem, sam smigam na varanie, ale to motor z drugiej reki, wiedzialy galy co braly, po 10 latach chyba juz wszyscy wiedza ze to nie nastepca Krolowej. Chce poki co posmigac wygodnie sporo mil na szosie i kole mlyna zanim wjade sasiadowi w szkode.

A jak widac z liczby stron dyskusji, oczekiwania jak zwykle byly spore i po raz kolejny zludne.
Mowie teraz wylacznie za siebie- gdybym przesiadal sie na cos innego to w gre wchodzi tylko ta cholerna marka ma be f800gs albo 950/990. Ze wskazaniem na 950.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: So lut 27, 2010 11:32 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Ja tam nie wiem o co Wam biega. To że 2% motocyklistów oczekiwało co innego, to Zarząd i akcjonariuszy Yamahy obchodzi jak wczorajszy poranny sik prosty. Beemka GS jest maszyną sprzedaną w największej ilości egzemplarzy chyba w historii. Wartościowo tym bardziej. I 95% z nich nie zjeżdża z tras ubitych. I płaci się za nie krocie.

ST ma konkurować z bokserami, największym sukcesem ekonomicznym w historii motocykli, i tyle. Jak się Wam nie podoba to się poskarżcie na forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: N lut 28, 2010 9:06 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
mario33 napisał(a):
Jak się Wam nie podoba to się poskarżcie na forum.

- tak jest Mario :)
a moze skoro skoro ST mozna kupic tylko z tymi ekstrasami, ktore podaliscie to moze waga obejmuje te ekstrasy i okaze sie ze po ich zdjeciu nie bedzie az tak zle z ta masa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: N lut 28, 2010 9:58 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): N sie 24, 2008 9:25 pm
Posty: 271
Lokalizacja: WPN
http://www.motogen.pl/aktualnosci/freshair/art376.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: N lut 28, 2010 10:25 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Mario - myślę że rozczarowanie wynika z tego że nowa ST jest tak naprawdę bardziej TDM niż ST. ot co

ale co tu dużo gadać... podobną tendencję widać praktycznie wszędzie... odnoszę wrażenie że już niedługo, dojdziemy do wzorca amerykańskiego, wszytko będzie plastikowe i tandetne, i szybko psujące. Maszyny bezkompromisowe i o zaawansowanym przeznaczeniu - będą tylko dla entuzjastów i za grubą kasę.

zobaczcie co się dzieje w świecie terenówek, tam jest jeszcze ciekawiej


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 12 z 21   [ Posty: 308 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 66 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL