Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:16 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 16 z 21   [ Posty: 308 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Śr mar 17, 2010 1:02 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
wlasnie, zycie przyniesie odpowiedzi...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Śr mar 17, 2010 8:34 am 
Aktywny

Dołączył(a): N sie 17, 2008 8:59 pm
Posty: 124
Lokalizacja: RP
ale stylistycznie ładnie się prezentuje. Nie jest to z wyglądu ciężki , opasły mastodont....
Szkoda chyba , że nie dało się pogodzić lżejszej wagi , koła 21' ....
Cena ....cóż....

Nie zmienia to faktu , że w porównaniu z innymi motocyklami szosowo-turystycznymi z niewielkimi aspiracjami do enduro to najładniejsza propozycja jaką widziałem.

Panowie Hąda ...do roboty !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Śr mar 17, 2010 10:19 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
dla jednych blondyny, dla drugich brunetki
a w ST nie popisali sie akcesoryjnymi dodatkowymi swiatlami, szpeca motocykl i nie pasuja do design'u, na design motocykla dla enduro-podroznika skladaja sie kufry, torby itd,
tu Yamaha nie odrobila dobrze lekcji... (ale to tylko moje b.subiektywne zdanie)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Śr mar 17, 2010 3:29 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N mar 18, 2007 7:00 pm
Posty: 420
Lokalizacja: Gdańsk
Jak prowadze moto, to patrze na drogę a nie na światełka 8)

Nie popisali się wagą, i nie przewidywalnym przeniesieniem napędu, choć Tomek ma racje z blondynkami i brunetkami :D

Moich dwóch kolegów widzieli ST na żywca, mówili że jest moto podobny mimo wszystko najbardziej do AT, a nie GS ADV czy varadero.

Zatem czekamy na 1 obiektywne testy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Pn mar 22, 2010 10:55 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Kilka nowych zdjęc z ST:


http://www.advrider.com/forums/showthre ... 0&page=140


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Śr mar 24, 2010 12:11 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 8:10 pm
Posty: 721
Lokalizacja: Gdynia





Pozdrowienia,
D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Śr mar 24, 2010 1:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Muszę przyznać, że podoba mi się coraz bardziej (po krzakach nie latam), ale z ewentualną decyzją o zakupie (pomijając brak kasy) wstrzymam się do premiery Hondy (cokolwiek to będzie). Wygląda na to, że trzeba się będzie w tym roku wybrać na Intermot (6 - 10 października) i dokładnie wszystkich kandydatów sobie obejrzeć.

Na sezon 2010 pozostaje Varadero, rocznik 2008. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Śr mar 24, 2010 2:00 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
Hmmmm... tak sobie myślę że w sumie ST nie potrzebuje 21" z przodu i własności off-road... Przecież Yamaha zbudowała do takiego celu Tenere 660...
W sumie wygląda ok, tylko nie wiem do czego to porównać, ktoś wcześniej pisał że bardziej AT, mi się wydaje że GS 1200 ( nie adv..)... Nawet szybe ma zerżniętą z GS 1200....
Zobaczymy jak ze spalaniem, bo piec 1200 twin w rzędzie z tego co pamiętam lubiły palić...

Hmmm... Pierwszy raz jak przejechałem się adv 950 to miałem podobne odczucie (co za masakra!!! - jeździłem wtedy gs 1150) ale po kilku wyskokach w teren... ech... W sobotę znowu taplanina w błocie :D

pozdrówka
K


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Śr mar 24, 2010 7:19 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N mar 18, 2007 7:00 pm
Posty: 420
Lokalizacja: Gdańsk
W sumie racja, ale 21" jakoś lepiej wybiera dziury na asfalcie niż np 12" w skuterze :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Śr mar 24, 2010 9:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
rambo napisał(a):
W sumie racja, ale 21" jakoś lepiej wybiera dziury na asfalcie niż np 12" w skuterze :)


Tak to prawda rambo, ale też prawda że te moto raczej w asfalt przystosowane a na 19" lepiej się wchodzi w zakręty niż na 21"... Może to dlatego Japończyki wybrali tak a nie inaczej... 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Pt mar 26, 2010 8:37 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 9:01 pm
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa
No na pewno jedno co to Super Tenere jest made in Japan, i to dla mnie jest bardzo na plus rekomendacja. Chodzi za mna znowu jakies enduro ciezkie, ale BMW to ja na razie dziekuje. Przejedziemy sie tym to zobaczymy.

Adam Turlej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: So mar 27, 2010 12:49 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 8:10 pm
Posty: 721
Lokalizacja: Gdynia


D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: So mar 27, 2010 1:02 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 9:01 pm
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa
BMW jak dla mnie jest po pierwsze, zbyt on road, jak sie zaczyna od niego wymagac off to sypie się na potege wszystko po prostu padaka.

mi wybuchł amortyzator
podciekało łozysko wału
zcentrowało się każde z koł co najmniej 2 razy ( super serwisy autoryzowane nie potrafiły mi pomóc)
wygiela mi sie przednia felga ( ok moja wina ale dlaczego w ADV trzeba wymienić cale koło a nie tylko obręcz)
rozrusznik po 20 tys siadł
EWS padł ( ok to standart)
na poczatku ekplatacji samoczynie mi sie wylaczalo wszystko wlacznie z wpomaganymi elektrycznie hamulcami, ale po tym jak rozebrałem i wszystkie kostki podociskalem oraz wszystkie masy podokrecalem ustapilo.

Jest kiepski i bardzo DROGI serwis autoryzowany ( jak masz na gwarancji). Serwis motocykli jest doczepką do serwisu samochodów, klient jest traktowany jak maruda ktora niewiadomo czego wymaga to przeciez tylko motor a nie auto za 100 tys Euro.

Jest za cięzki, i to zawieszenie z przodu. A nowy model z tym elektronicznym zawieszeniem poraza mnie, zamiast dac markowe zawiechy to pakują kolejny psztryczek elektryczek.

Koncepcja budowy tak zeby uniemozliwić jakiekolwiek naprawy w warunkach garazowych poprzez specjalne srubki a skonczywszy na bardzo skomplikowanej elektryce.

Bardzo słaba jakośc materiałów, sruby, łozyska, uszczelniacze, i co sie jeszcze da z modelu na model jest coraz gorsze.

Miałem GS 1150 ADV i uwazam ze to był dośc udany moto, natomiast 1200 to porazka. Miałem po drodze 3 Hondy, 2 Yamahy, 2 Suzuki, 1 KTM. I według mnie jesli chodzi o koszty ekplatacji, jakość serwisu, oraz awaryjność Honda jest The Best. Przy czym nie miałem wiekszych uwag do pozostałych.
Moje oceny sa mocno subiektywne, bo moja 1200 mocno mnie przeczolgala po serwisach, i jakby za duzo kosztowala. Ale moze to taki moj fart.


Adam Turlej
______________________
CB1300S, DRZ400E


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: So mar 27, 2010 8:37 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 9:06 pm
Posty: 346
Lokalizacja: Włocławek
dziękuję za informacje odnośnie GS-a
napiszę tylko, że ja myślę o 800 - jako w teren i na wyjazdy dalsze - dużego nie biorę pod uwagę bo za bardzo jest "drogowy" - ciężki i w ogóle


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: So mar 27, 2010 1:03 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 8:10 pm
Posty: 721
Lokalizacja: Gdynia





d


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 16 z 21   [ Posty: 308 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL