Teraz jest So kwi 27, 2024 6:43 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 15 z 21   [ Posty: 308 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 8:52 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Ile waży GS 1200 Adventure z pełnym zbiornikiem paliwa i wyposażony w: ABS, system kontroli trakcji, dwa kufry AL ??? Czy ktoś to ważył ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 9:07 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Tylko, że to nie jest odpowiednik nawet R1200GSA, wystarczy spojrzeć na skoki zawieszenia choćby czy pojemność zbiornika (podstawowe funkcjonalne różnice między GS i GSA, poza charakterystką skrzyni).

Waga GS-a 203 kilo sucha, ABS - z 3-4 kilo, gmole - niech 5-7 kilo, kufry ze stelażami 10-11 kilo, paliwo z 20 kilo - razem poniżej 250 kilo.

Poza tym BMW ma w tej wadze Telelever i Paralever, które same w sobie ważą sporo. ST nie ma tego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 9:26 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
mario33 napisał(a):
Tylko, że to nie jest odpowiednik nawet R1200GSA, wystarczy spojrzeć na skoki zawieszenia choćby czy pojemność zbiornika (podstawowe funkcjonalne różnice między GS i GSA, poza charakterystką skrzyni).

Waga GS-a 203 kilo sucha, ABS - z 3-4 kilo, gmole - niech 5-7 kilo, kufry ze stelażami 10-11 kilo, paliwo z 20 kilo - razem poniżej 250 kilo.



A skąd wiesz jaka jest charkerystyka skrzyni biegów oraz zawieszenia w ST ? Duże skoki zawieszenia mają wady i zalety. Przy motocyklu wymyslonym do podróżowania w 80% na drogach utwardzonych duże skoki zawieszeń mogą nawet przeszkadzać. Czy jesteś w stanie wykorzystać zawieszenie ponad 200 mm w pełni załadowanym motocyklu o dmc ponad 470 kg ??? Myśle, że raczej nie.
Z tego co zauważyłem większość publikacji w sieci porównóje właśnie ST do gs-a Adventure.
A jak naprawdę to będzie to się okaże, jak ludzie zaczną testować nową ST.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 9:28 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N gru 06, 2009 6:28 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Zachodniopomorskie Pniewo
Paweł napisał(a):
Ile waży GS 1200 Adventure z pełnym zbiornikiem paliwa i wyposażony w: ABS, system kontroli trakcji, dwa kufry AL ??? Czy ktoś to ważył ?



Z tego co się doczytałem R1200GS Adventure waży zatankowany w 90% i gotowy do jazdy 256kg , bez ABS itp. , bez jakichkolwiek dodatków kufry itd......


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 9:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Paweł napisał(a):
A skąd wiesz jaka jest charkerystyka skrzyni biegów oraz zawieszenia w ST ? Duże skoki zawieszenia mają wady i zalety. Przy motocyklu wymyslonym do podróżowania w 80% na drogach utwardzonych duże skoki zawieszeń mogą nawet przeszkadzać. Czy jesteś w stanie wykorzystać zawieszenie ponad 200 mm w pełni załadowanym motocyklu o dmc ponad 470 kg ??? Myśle, że raczej nie

Paweł, a nie włożyleś przypadkiem w moje usta czegoś co nie powiedziałem ?? Bo mam takie wrażenie...

Ja nie oceniam czy duży skok to dobrze czy źle (a propos, durni bawarczycy najwyraźniej się nie znają i GSA to pomyłka pod tym względem). Ja napisałem żę skoki zawieszenia i pojemność zbiornika upodabniają ST bardziej do Gs niż do GSA.
Charakterystyka zawieszenia to nie był temat mojego postu. Napisałem że ST nie ma Paralevera i Telellevera, które same w sobie sporo ważą. GS z wymienionymi zawiechami na 'zwykłe' waży znacznie mniej (vide Bing-Boxer Mirka ).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 9:50 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Trzeba poczekać na testy, które pokażą całą prawdę o nowej ST. Jeżeli zestawimy slogany reklamowe tego motocykla z jego danymi technicznymi oraz ceną to moze się okazać, że mamy do czynienia z bardzo dużym postępem technicznym lub też kitem reklamowym. Już się nie mogę doczekać porównania GS-sa i ST.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 10:07 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N gru 06, 2009 6:28 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Zachodniopomorskie Pniewo
mario33 napisał(a):
Tylko, że to nie jest odpowiednik nawet R1200GSA, wystarczy spojrzeć na skoki zawieszenia choćby czy pojemność zbiornika (podstawowe funkcjonalne różnice między GS i GSA, poza charakterystką skrzyni).

Waga GS-a 203 kilo sucha, ABS - z 3-4 kilo, gmole - niech 5-7 kilo, kufry ze stelażami 10-11 kilo, paliwo z 20 kilo - razem poniżej 250 kilo.

Poza tym BMW ma w tej wadze Telelever i Paralever, które same w sobie ważą sporo. ST nie ma tego.


Przyjaciele ,
zdaje sobie sprawę że BMW jest super , ale na miłość boską nie starajcie się za wszelką cenę udowadniać że GS czy GSA jest lepszy , lżejszy i w ogóle THE BEST :|
mario33 skoki zawieszeń w GSA to 210/220 a w GS 190/200 . Będziemy udowadniać że centymetr w jedną lub w drugą coś zwojuje ?

Dla zwolenników ST liczy się ST a czy w testach i porównaniach Yamaha ulegnie Boxerowi to raczej dla mnie nie ma znaczenia , jeśli motocykl okaże się bezawaryjny i komfortowy to obstaję przy XT1200Z .

:D DZIĘKUJĘ :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 10:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
arecki zdaje sobie sprawę, że BMW jest do doopy, ale na miłośc boską po raz kolejny proszę przeczytać co napisałem.

Może teraz wolniej... Skoki zawieszeń ST są w przybliżeniu takie jak GS. Skoki GSA są większe. Kropka. Oceny wartościujące, czy to dobrze czy źle pozostawiam specjaliście - jakim nieatpliwie jesteś. Tyle. Jeżeli uznasz że warto zwrócić uwagę firmie z Bawarii na Twoje opinie to napisz im maila, że koncepcja GSA podwyższenia zawieszenia o 2 cm względem GS, jest chybiona.

BTW, ja 'dużego' GS sprzedałem bo był dla mnie za ciężki przy moim wzroście.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 11:49 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N gru 06, 2009 6:28 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Zachodniopomorskie Pniewo
mario33 napisał(a):
arecki zdaje sobie sprawę, że BMW jest do doopy, ale na miłośc boską po raz kolejny proszę przeczytać co napisałem.

Może teraz wolniej... Skoki zawieszeń ST są w przybliżeniu takie jak GS. Skoki GSA są większe. Kropka. Oceny wartościujące, czy to dobrze czy źle pozostawiam specjaliście - jakim nieatpliwie jesteś. Tyle. Jeżeli uznasz że warto zwrócić uwagę firmie z Bawarii na Twoje opinie to napisz im maila, że koncepcja GSA podwyższenia zawieszenia o 2 cm względem GS, jest chybiona.

BTW, ja 'dużego' GS sprzedałem bo był dla mnie za ciężki przy moim wzroście.


No tak , nie umiem czytać w myślach na odległość , ale brzmi to jak sprostowanie Twojej wypowiedzi .
Cytuj:
Tylko, że to nie jest odpowiednik nawet R1200GSA, wystarczy spojrzeć na skoki zawieszenia choćby czy pojemność zbiornika (podstawowe funkcjonalne różnice między GS i GSA, poza charakterystką skrzyni).

Chcesz pisać o różnicach pomiędzy GS a GSA to zapraszam na forum użytkowników i miłośników boxerów BMW
BTW a czy ST będzie odpowiednikiem GSA to czas pokaże
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 11:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
GS

Unladen weight, road ready, fully fueled 256 kg (z 33.0 l paliwa i 4(?)l oleju bez abs ok. 4kg)
Total 260 kg
Dry weight 223 kg

http://www.bmw-motorrad.co.uk/motorcycl ... -data.html

ST

Wet weight 261 kg (z abs 23 L, 4.2 L)

http://www.yamaha-motor-europe.com/prod ... =techspecs

Wychodzi na to że ST sama w sobie jest cięższa o ok 8kg od GS (przy 23l paliwa).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Śr mar 03, 2010 12:16 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
Panowie, muzyka łagodzi obyczaje:



;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Cz mar 11, 2010 10:50 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1761210

Cytuj:
Yamaha XT 1200 Super Tenere NOWA NOWA
Polecany sprzedawca
Cena (brutto):

59 900 PLN / 15 458 EUR


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Cz mar 11, 2010 5:07 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
Cytuj:
W sieci ruszyły rezerwacje na motocykl turystyczny Yamaha XTZ1200 Super Tenere.

Jeśli długo oczekiwana Yamaha XTZ1200 Super Tenere jest Twoim wymarzonym motocyklem, którym chcesz jeździć w tym sezonie, nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko zarezerwować sobie ten model w sieci. Jest to jedyna droga, aby stać się właścicielem Super Tenere, jaką oferuje w tym roku Yamaha. Producent wyszedł najwyraźniej z założenia, że skoro motocykl będzie dostępny w tym roku w specjalnej edycji wraz z zestawem akcesoriów, potencjalnym nabywcom nie będzie przeszkadzało, że nie zobaczą go wcześniej u dealera. Możliwość taką będziemy mieli dopiero w 2011 roku, kiedy u autoryzowanych dealerów Yamahy pojawi się seryjna Super Tenere, bez dodatkowego wyposażenia.



Przypomnijmy: Yamaha w edycji na 2010 przyjedzie do Was z zestawem, w skład którego wejdą m.in.: dwa 30-litrowe kufry aluminiowe, osłona przedniego reflektora (do użytku w terenie), aluminiowa osłona silnika i miski olejowej, podgrzewane manetki, niższe o 35 mm siedzenie, gmole oraz wiele innych. Całość będzie kosztowała jednak niemało, bo 59 900 zł.


Rejestracja i więcej informacji na stronie www.super-tenere.com.


http://www.motogen.pl/aktualnosci/zeswi ... rt238.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Śr mar 17, 2010 12:13 am 
Początkujący

Dołączył(a): Śr cze 17, 2009 10:07 pm
Posty: 32
Lokalizacja: Góra/Edmonton Kanada
A co mu brakuje???

Waga podobna do GSA ADV...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA SUPERTENERE
PostNapisane: Śr mar 17, 2010 12:51 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): So wrz 12, 2009 4:13 am
Posty: 54
Lokalizacja: Żywiec
Dla mnie moto piękne i dopasione. Waga jak GS więc czemu ma się nie sprawdzic skoro podobno GS taki dobry i uniwersalny to Tenera też może. jak chodzi o wygląd to nowe terefere bije wszystkie duże enduraki na łeb na szuje wg. mnie i żadne cycki mu po bokach nie wystają;) A co będzie faktycznie... no cóż poczekajmy z dalszymi opiniami aż ktoś to weźmie na drogę i porówna z konkurencja.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 15 z 21   [ Posty: 308 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 85 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL