Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:45 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 8   [ Posty: 117 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Renowacja Tenere 600 3AJ
PostNapisane: Śr sie 29, 2012 1:00 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz cze 07, 2012 9:24 pm
Posty: 200
Lokalizacja: Wrocław
Hellriser napisał(a):
voyte07 napisał(a):
Chętnie kupiłbym silnik 3TB i go zdłubał - problem w tym, że nie mogę takowego znaleźć :/

A to patrzyłeś http://moto.allegro.pl/yamaha-xt-600-ttr-600-silnik-modul-3tb-czesci-i2566534546.html



Dzowniłem - jakieś resztki mu zostały...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Renowacja Tenere 600 3AJ
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 8:04 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz cze 07, 2012 9:24 pm
Posty: 200
Lokalizacja: Wrocław
Silnik rozebrany w mak i przeglądnięty. To co zobaczyłem nie wprawia w zachwyt. Wygląda na to, że jedynym dobrym (nawet bdb) elementem silnika jest wał z korbą i blok. Skrzynia śmietnik (jednak nie po remoncie jak zaznaczał sprzedawca...), reszta jak w postach powyżej - czyli źle :x

Napaliłem się na zakup całego silnika 3TB tak jak sugerował ktoś powyżej - obdzwoniłem "całe" allegro - narazie nic nie ma :/ pozostaje czekanie i szukanie (jak ktoś miałby jakieś info to proszę dać znać). Remont tego (czyli wymiana całego środka) ustalam jako plan ostateczny.

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Renowacja Tenere 600 3AJ
PostNapisane: So wrz 01, 2012 5:15 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz cze 07, 2012 9:24 pm
Posty: 200
Lokalizacja: Wrocław
Witam!
Szukanie silnika szło marnie... Wczoraj wieczorem znalazłem całe 3TB przywiezione właśnie z Niemiec (z dokumentacją "do rejestracji") - cena atrakcyjna, blisko od Wrocławia - układ idealny pomyślałem. Właśnie z nią wrócilem :D silniczek cukiereczek. Jestem w szoku. Pozostało mi go wyjąć z motocykla, a XT600E - już bez silnika spróbować sprzedać, choć ładne...

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Renowacja Tenere 600 3AJ
PostNapisane: So wrz 01, 2012 5:28 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
Ile dales? Na tylne kolo chyba jest jakis chetny na forum yamahaxt.pl. Tylny wahacz moze Ci sie przydac do renowacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Renowacja Tenere 600 3AJ
PostNapisane: So wrz 01, 2012 5:31 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
Jak kolo ma 18' to biore :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Renowacja Tenere 600 3AJ
PostNapisane: So wrz 01, 2012 7:07 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz cze 07, 2012 9:24 pm
Posty: 200
Lokalizacja: Wrocław
ArturS napisał(a):
Ile dales? Na tylne kolo chyba jest jakis chetny na forum yamahaxt.pl. Tylny wahacz moze Ci sie przydac do renowacji.


2900 PLN

Jak poskładam 3AJ będę myślał co dalej z pozostałym "całym xt" zrobić - jest naprawdę w dobrym stanie i robi mi sie go jakoś dziwnie szkoda :shock: zwłaszcza, że posiada papiery. Szkoda, że żonka nie chce latać :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Renowacja Tenere 600 3AJ
PostNapisane: So wrz 01, 2012 7:33 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 3:06 pm
Posty: 10
Witam wszystkich,

niektórzy pewnie mnie kojarzą z innych for, szczególnie XTkowego.
Na advrider jestem zarejestrowany od jakiegoś czasu ale bywałem tutaj tylko w roli obserwatora.
Jednakże odwiedzając ten temat nie mogę nie wypowiedzieć się.
Gratuluję pomysłu i podejścia do tematu, oby więcej takich projektów!

A teraz kilka słów na temat.
Odnośnie silnika to słuszny krok poczyniłeś Voyte, że zakupiłeś motorownię z 3TB. Stare silniki potrafią narobić sporo psikusów podczas remontu, gwinty słabe, uprzykrzające pracę patenty druciarskie zdarzają się niejednokrotnie, tryb 5 biegu lubi dać o sobie znać.
Młodszy silnik też może być dobity ale jest zdecydowanie lepszym materiałem do remontu.
Instalacja z 3AJ pod silnik z 3TB powinna pasować plug&play a jeżeli nie to są dwie opcje:
1. Przekładka alternatora z 3AJ do silnika 3TB (trzeba przełożyć stojan, magneto oraz dekiel - 3AJ ma większe magneto i stojan przez co po prostu nie zmieści się w deklu 3TB),
2. Druga opcja wymaga odrobiny znajomości podstaw elektorniki i polega na odpowiednim zmodyfikowaniu instalacji tak by możliwe było uruchomienie silnika 3TB przy użyciu instalacji 3AJ.
Do tego celu będę potrzebne następujące elementy z 3TB: moduł zapłonowy oraz cewka wysokiego napięcia.
Zarówno jeden jak i drugi sposób jest opisany i rozrysowany na niemieckiej stronie na podstawie 1VJ i 3TB ale powinien grać i z 3AJ (zapłon zmienili dopiero w 3TB z tego co wiem a 3AJ ma taki sam zapłon i całe bebechy jak 1VJ, jak źle mówię to niech mnie ktoś poprawi):
http://www.xt600.de/xt_werkstatt/_baste ... in_1vj.htm

Jeżeli chodzi o elementy nadwozia takie jak zbiornik paliwka, plastiki czy tym podobne rzeczy to na allegro co jakiś czas trafiają się całe motocykle na części więc jak nie spieszy Ci się bardzo to na pewno coś znajdziesz w dobrych cenach.

Jeżeli nie znasz to polecam forum: http://www.tenere.co.uk/ - tam sporo ludzi zajmuje się odbudową Tenerek, można dużo ciekawych rzeczy wyczytać i wypatrzeć :)
Poza tym zapraszam na nasze forum XT: http://www.forum.yamahaxt.pl
(Dla wiedzy Moderatorów/Administratorów - nie reklamuję tych stron, po prostu podaję do wiadomości, że istnieją i można znaleźć tam pomocne informacje więc proszę o wyrozumiałość)

Gdybyś chciał sprawdzić kompatybilność części pomiędzy poszczególnymi modelami XT to możesz to zrobić za pomocą tej strony: http://www.megazip.ru/
(odszukujesz interesujący Cię model, kopiujesz symbol danej części, wrzucasz w wyszukiwarkę na tej stronce i widzisz w jakich motocyklach dana część występuje).

Można by pisać i pisać, temat XT jest niewyczerpalny ale kończył będę powoli swój wywód bo nie będzie się nikomu chciało czytać :lol:
Gdybyś potrzebował jakiejś pomocy związanej z XT to pisz śmiało, nie wiem za dużo ale to z czym miałem do czynienia w tym motocyklu chętnie opiszę.
Aktualnie odnawiam, a w zasadzie bardziej trafnym określeniem będzie powiedzenie, że przygotowuję dla siebie Yamahę XT600Z Tenere 1VJ, wcześniej użytkowałem 43F, lubię te motocykle, podobają mi się bardzo i sobie przy nich dłubie po trochu ;)
W mojej Tenere będzie kilka smaczków, między innymi silnik z 3TB właśnie :mrgreen:
Niedługo na forum XT będzie odpowiedni temat i relacja na bieżąco z przebiegu prac.
Trochę ograniczają mnie fundusze więc projekt będzie lekko rozciągnięty w czasie ale systematycznie będę brnął do przodu i z czasem powstanie coś fajnego, mam nadzieję ;)

Od czasu do czasu zajrzę tutaj, lubię śledzić takie poczynania. Powodzenia!

Pozdrawiam
Mateusz

PS. Jak będziesz sprzedawał pozostałości po 3TB to daj znać, potrzebuję kilku części do swojego motocykla ;)


Ostatnio edytowano So wrz 01, 2012 9:59 pm przez terenowiecc, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Renowacja Tenere 600 3AJ
PostNapisane: So wrz 01, 2012 7:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
wypadało by się najpierw przywitać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Renowacja Tenere 600 3AJ
PostNapisane: So wrz 01, 2012 7:42 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:34 am
Posty: 88
sylwester napisał(a):
wypadało by się najpierw przywitać


To przecież właśnie to zrobił.... :|


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Renowacja Tenere 600 3AJ
PostNapisane: So wrz 01, 2012 7:43 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
endum napisał(a):
sylwester napisał(a):
wypadało by się najpierw przywitać


To przecież właśnie to zrobił.... :|

Jest do tego odpowiedni dział


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Renowacja Tenere 600 3AJ
PostNapisane: So wrz 01, 2012 7:49 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:34 am
Posty: 88
sylwester napisał(a):
endum napisał(a):
sylwester napisał(a):
wypadało by się najpierw przywitać


To przecież właśnie to zrobił.... :|

Jest do tego odpowiedni dział



Przyszedł człowiek w dobrej wierze, a Ty go ścigasz. Moim zdaniem całkiem nie na miejscu są Twoje uwagi, a już z pewnością do niczego konstruktywnego nie prowadzą.
Jak napisze w powitalni "Witam" to będzie "swój"?

EOT z mojej strony.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Renowacja Tenere 600 3AJ
PostNapisane: So wrz 01, 2012 7:51 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
no i sobie pogadałeś


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Renowacja Tenere 600 3AJ
PostNapisane: So wrz 01, 2012 7:54 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:34 am
Posty: 88
sylwester napisał(a):
no i sobie pogadałeś


:?:

Nie rozumiem Ciebie - wszedłeś w temat i pierwszy post to od razu zwrócenie komuś uwagi?
Jesteś frustrat czy moderator ?

Jeżeli moderator to oczyść topic z tego offtopu, jeżeli nie to wylewaj proszę swoje frustracje w innym miejscu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Renowacja Tenere 600 3AJ
PostNapisane: So wrz 01, 2012 7:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
przestań gościu siać tu zamęt i przeczytaj regulamin a potem ... się ode mnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Renowacja Tenere 600 3AJ
PostNapisane: So wrz 01, 2012 9:59 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2920
voyte07 napisał(a):
Właśnie z nią wrócilem
Wariat - jak babcie w kapcie - wariat... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Widzę że ta miłość jest gorsza niż sraczka... :lol:
Terenowiec - super ekstra że opisałeś te czynności. Z pewnością niejednemu będą pomocne.

Sylwester - co Ciebie użarło?? Już się przywitał... Chill...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 8   [ Posty: 117 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL