Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:25 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: drugi komplet opon na zmianę w teren
PostNapisane: Pt sty 13, 2012 11:11 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
Witam!

Mam na Tenerze opony Conti Trail Attack i jestem zadowolony z jazdy po czarnym oraz po szutrze, natomiast szukam czegoś na zmianę na ciut cięższy teren. Mam więc pytanie czy ktoś tu coś takiego praktykuje, tzn. czy ktoś ma drugi komplet opon, który zmienia czasami , dwa trzy razy w roku by pośmigać w terenie. Jakie opony wybrać jako te drugie - takie typowo crossowe ak TKC80 czy Mitas C02 czy coś lżejszego? Czy można wkładać opony z wyższym profilem 13/90/17 i 90/100/21 ? Czy kupować nowe czy może używane albo nieużywane ale leżakowane? Czy utrata właściwości opony które przychodzą z wiekiem mają duże znaczenie w terenie? To moje pierwsze enduro i pojeździłem trochę po lesie i błotku na tych oponach co mam i chciałbym jednak mieć większą kontrolę nad motocyklem, chciałbym całą operację przeprowadzić możliwie jak najniższym kosztem stąd pytanie o opony używane.

O oponach jako takich wszystkie posty przeczytałem i się orientuję co jest do czego - pytanie dotyczy raczej idei posiadania drugich opon i wymiany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: drugi komplet opon na zmianę w teren
PostNapisane: Pt sty 13, 2012 11:21 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2009 11:48 am
Posty: 179
Lokalizacja: Kraków
Cześć.

TKC80 to nie są opony "typowo crossowe" :) To są bardzo złagodzone kostki.
Ja obecnie używam właśnie TKC80 do jazdy poza drogami i po asfalcie. Jestem zadowolony. Nie trzeba ich zmieniać jak chcesz polatać koło komina. Nadają się nawet na średnio długie wycieczki po asfalcie, a jak chcesz wjechać w lekki teren to będą jak znalazł.

Mam jeszcze drugi komplet; Metzelery Tourance, ale je założe np. lecąc w Alpy albo gdzieś dalej.

Tak więc:
- chcesz mieć super trzymanie w terenie musisz posiadać niezła kostkę.
- chcesz mieć super przyczepność na asfalcie to trzymaj się asfaltowych opon.

TKC80 to taka kompromisowa opona. Mi ona pasuję. Na dłuższe trasy zmieniałbym ją tylko ze względu na większe zużycie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: drugi komplet opon na zmianę w teren
PostNapisane: Pt sty 13, 2012 2:34 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pt sie 13, 2010 2:57 pm
Posty: 32
Na przód ci wyższej nie polecam.Zmniejszy się przestrzeń między błotnikiem(zakładam że masz orginał).Jeśli coś złapie między oponę a błotnik może być nieprzyjemnie.Na tył jak najbardziej tylko wskazania prędkościomierza się trochę zmienią ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: drugi komplet opon na zmianę w teren
PostNapisane: Pt sty 13, 2012 5:01 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Nie zakładaj większego profilu będzie gorzej, Tkc dobre 50/50 i raczej szutry w błocie cienko, Ciekawa opona tylna Michelin t63 nieźle kroi w terenie, a przednia do tego Metzeler Karoo tylko z tym nowszym bieżnikiem i jest fajnie, na asfalcie też można spokojnie jeździć - Tenera mocą nie powala dadzą radę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: drugi komplet opon na zmianę w teren
PostNapisane: So sty 14, 2012 8:46 am 
Świeżak

Dołączył(a): So sty 31, 2009 8:24 am
Posty: 14
Lokalizacja: łódź
wittek napisał(a):
Witam!

...

O oponach jako takich wszystkie posty przeczytałem i się orientuję co jest do czego - pytanie dotyczy raczej idei posiadania drugich opon i wymiany.

idea bardzo słuszna moim zdaniem,
osobiście idę krok dalej-2 komplety kół, zmiana 5-15 min roboty, zmiana gum dużo bardziej kłopotliwa/czasochłonna, a czasu mam mało stąd takie wygodnictwo...
w tygodniu poruszam się na anakee2 a na weekend mam zestawik: mc4 front i e09 tył.
podobnie miałem w poprzednich pirdzikach kolka on[] i off [].
Niestety tanio nie jest... ale warto


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL