Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:00 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wypad w okolice przyczółka magnuszewsko-wareckiego -23.08.09
PostNapisane: Pn sie 24, 2009 11:06 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt sty 22, 2008 9:28 pm
Posty: 65
Lokalizacja: Wawa (Szczęśliwice)
Witam,

Przez jakiś czas chodził mi po głowie pomysł odwiedzenia muzeum karawaningu znajdującego się w Warce (południowa część mazowsza). Przy okazji jako, ze plan był dynamiczny znalazłem się jeszcze w kilku innych ciekawych miejscach.

Plan wycieczki był następujący:

START - Warszawa Okęcie - 11:00
Dalej poprzez lekki off-road prowadzący wzdłuż pasa 33 na Okęciu przebiłem się w okolicach Pyr do Puławskiej , dalej Piaseczno-Konstancin Jeziorna-Góra Kalwaria i Warka. W Warce trafiłem na rynek, który zmienił się nie do poznania od czasu kiedy odwiedzałem to miasto ostatni raz. Było to jakieś 8lat temu. Wrażenie robi przede wszystkim rzucająca się w oczy siedziba straży pożarnej oraz skwer. Zauważalna jest również na pierwszy rzut oka wzrastająca populacja lokalnych żuli szukających szczęścia na skwerze.
Po krótkim rekonesansie udałem się do celu - czyli Muzeum karawaningu. Znajduję się ono (wraz z dość sporym polem kempingowym) po prawej stronie jadąc drogą 730 w kierunku Kozienic około 1km od rynku. Znajduje się tam kilka egzemplarzy dość ciekawych pojazdów służących kiedyś do podróżowania po świecie.

Ciekawe informacje dla zainteresowanych dostępne pod linkiem: http://camping.sielanka.pl/index.php?pid=109
Jadąc dalej drogą 730 dotarłem do Studzianek Pancernych. Można powiedzieć wiocha zabita dechami. W tym rejonie można sprawdzić zawieszenie sprzętu na "wzorcowej" nawierzchni pamiętającej chyba jeszcze czasy II wojny światowej :D. W Studziankach poza jednym skrzyżowaniem i kościołem znajduje się pomnik upamiętniający walki stoczone w sierpniu 1944 przez I Brygadę Pancerną im. Bohaterów Westerplatte z siłami niemieckimi. Po pstryknięciu kilku pamiątkowych fotek udałem się dalej w kierunku Kozienic. Po drodze od "leśnych dzieci" zakupiłem sporą ilość bardzo smacznych jak się dziś okazało kurek :)
Około 16 dotarłem do Kozienic. Wykonałem nawrót w kierunku Warszawy, tym razem trasą 89 w kierunku Magnuszewa. Początkowo chciałem się przeprawić na drugą stronę Wisły małym promem w okolicach kozienickiej elektro-ciepłowni. Jednak jak się okazało panu "kapitanowi" słońce chyba zaszkodziło i proponując 18zł (bez opcji zniżkowej). W związku z zaistniałymi okolicznościami oddałem się dalej w stronę Magnuszewa, dalej Góra Kalwaria- most na Wiśle - Otwock Mały- Józefów.
W końcu o 18:30 dotarłem na Pl.Zbawiciela.W Karma Coffee przy łykach dobrej kawy miałem chwilę na przemyślenia związane z przebytą trasą oraz odwiedzonymi miejscami.

Trasa przebyta - 253km czas ~8h
Podsumowując krótko - miałem naprawdę fajną niedziele... :P

poniżej kilka zdjęć oraz link do galerii PicasaWebAlbum

Hator pozdrawia z Okęcia
[ img ]

Nowy spotter w mieście - GS, nie tysiąc dwieście :)
[ img ]

Warka - rynek
[ img ]

Warka - Muzeum karawaningu
[ img ]

[ img ]

Studzianki Pancerne
[ img ]

Przeproawa na Wiśle - Świerże Górne (okolice Kozienic)
[ img ]

Pozostałe zdjęcia dostępne są tu > http://picasaweb.google.pl/Hator73/WypadNiedzielnyWARKAIOkolice20090823?feat=directlink

mam nadzieje, że przytoczone informacje okażą się przydatne

do zobaczenia na trasie!
Hator


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypad w okolice przyczółka magnuszewsko-wareckiego -23.08.09
PostNapisane: Wt sie 25, 2009 8:40 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 3:10 pm
Posty: 310
Lokalizacja: Piaseczno
No to było Hator napisać jakąś zajawkę w "Przed Podróżą", że jedziesz w okolice Kozienic :arrow: . To moje rodzinne miasto i akurat byłem tam w weekend na 2oo, może bym Ci jeszcze jakieś fajne miejsca pokazał np. w głębi Puszczy Kozienickiej...:) Choćby Królewskie Żródła do których dojeżdżasz fajną szutrówką, trasę ponownie uruchomionej kolejki wąskotorowej przez Puszczę itp...
A z Konstancina do Góry Kalwarii też mogłeś pojechać "ciekawszą" bo szutrową trasą wzdłuż wału wiślanego... :wink:
Ale w sumie nie ważne gdzie i jak - byle jechać!;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypad w okolice przyczółka magnuszewsko-wareckiego -23.08.09
PostNapisane: Wt sie 25, 2009 9:05 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt sty 22, 2008 9:28 pm
Posty: 65
Lokalizacja: Wawa (Szczęśliwice)
MaG - decyzja i plan w sumie powstał w mojej głowie spontanicznie :)
Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości odbyć wspólnie wycieczkę gdzieś w rejonie innymi traskami. Jakby nie było jest co zwiedzać.
Jestem otwarty na propozycje! :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypad w okolice przyczółka magnuszewsko-wareckiego -23.08.09
PostNapisane: So sie 29, 2009 11:15 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 25, 2007 7:50 pm
Posty: 980
Lokalizacja: Warszawa
Fajne malowanko czarne :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypad w okolice przyczółka magnuszewsko-wareckiego -23.08.09
PostNapisane: N sie 30, 2009 8:21 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt sty 22, 2008 9:28 pm
Posty: 65
Lokalizacja: Wawa (Szczęśliwice)
...nazywa się to - Night Black , ale Alpine White też jest fajny :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL