Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:26 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wzdłuż Polskich Rzek
PostNapisane: Cz kwi 26, 2007 9:07 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Mój pomysł na wykorzystanie ciężkiego enduro.
Jeżdżę wzdłuż polskich rzek. Planuję trasę na podstawie danych hydrograficznych, zapisuję na GPS. Jadę do źródła - normalnie, po drogach. Często źródło rzeki jest trudne do odnalezienia, bo np. wyschło, składa się z kilku rowów, lub rzeka łączy się tworząc tą właściwą. Zawsze robię zdjęcie i dalej już jadę wzdłuż. Czasem ścieżką w lesie, czasem przez pola, drogą asfaltową (może lepiej "utwardzoną polską"), drogą polną, leśną, wałem, przez most lub brodem, promem.... Do ujścia.
Od momentu, gdy kupiłem dobry GPS, zapisuję ślad. Robię zdjęcia, a potem opis. (nie mam serwera, gdzie mogę te opisy dla Was zamieszczać w .pdf).
Przejechałem już wzdłuż Rzek: Dunajec(Czarny), Nida(Biała), Pilica, Liswarta, Warta(nie skończyłem jeszcze), Wisłok, Bzura, Widawka, Wiercica, Mała Panew.
Na majowy tydzień planuję San (ok.440km) - zamieszcze Post w "umawianie wypraw"

Czy ktoś z Was ma podobne pomysły?
Może ktoś do mnie dołączy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 17, 2007 10:47 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Cz maja 17, 2007 10:32 pm
Posty: 10
Lokalizacja: doro
Na Wstepie witam wszytkoch turystów-podrózników. Proponuje wzdłóz Bugu, od Hrubieszowa do Włodawy, woj. lubelskie, czerwony szlak turystyczny biegnie głównie asfaltem. Tereny godne uwagi szczegolnie widokowo, jest kilka ciekawych podjazdów i rowów przeprawowych. Niestety pobyt na terenach przygranicznych nalezy zglosic do Strazy Granicznej. Jak bedzie ktoś zainteresowany to podam nr, fotek na razie jesczez nie mam. :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wzdłuż Polskich Rzek
PostNapisane: So mar 22, 2008 4:28 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Dominik napisał(a):
Mój pomysł na wykorzystanie ciężkiego enduro.
Jeżdżę wzdłuż polskich rzek. Planuję trasę na podstawie danych hydrograficznych, zapisuję na GPS. Jadę do źródła - normalnie, po drogach. Często źródło rzeki jest trudne do odnalezienia, bo np. wyschło, składa się z kilku rowów, lub rzeka łączy się tworząc tą właściwą. Zawsze robię zdjęcie i dalej już jadę wzdłuż. Czasem ścieżką w lesie, czasem przez pola, drogą asfaltową (może lepiej "utwardzoną polską"), drogą polną, leśną, wałem, przez most lub brodem, promem.... Do ujścia.
Od momentu, gdy kupiłem dobry GPS, zapisuję ślad. Robię zdjęcia, a potem opis. (nie mam serwera, gdzie mogę te opisy dla Was zamieszczać w .pdf).
Przejechałem już wzdłuż Rzek: Dunajec(Czarny), Nida(Biała), Pilica, Liswarta, Warta(nie skończyłem jeszcze), Wisłok, Bzura, Widawka, Wiercica, Mała Panew.
Na majowy tydzień planuję San (ok.440km) - zamieszcze Post w "umawianie wypraw"

Czy ktoś z Was ma podobne pomysły?
Może ktoś do mnie dołączy?


Dominik myśle ze Twój pomysł jest świetny
chetnie bym pojechał wzdłuż Odry,
nie wiem tylko czy wystarczy mi umiejetnosci..:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 22, 2008 5:25 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Hejka.
Wartę od Santoka do ujścia do Odry mam w jednym polcu, jakby co. Po obu stronach. W tym z jednej srony przejeżdżasz przez park narodowy "Ujście Warty", zupełnie na legalu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 09, 2008 10:07 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N sty 27, 2008 9:56 pm
Posty: 50
Lokalizacja: podlasie
Hej.
Kilka zapodaję fotek z Biebrzańskiego Parku Narodowego i Twierdzy Osowiec http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=155200


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL