Teraz jest Pt kwi 19, 2024 5:03 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 28 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pustynia Siedlecka
PostNapisane: Cz cze 19, 2008 3:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
Ponieważ kilka razy pisano na tym forum o w/w miejscówce, poniżej kilka fotek.

W drodze na pustynie, gdzieś pomiędzy Siewierzem a Myszkowem

[ img ]

Wzgórze na Siedleckiej
[ img ]

Ot i cała Siedlecka

[ img ]

Raven w akcji

[ img ]

Moja pomarańcza

[ img ]

Podjazd

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 4694&hl=pl[/url]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 19, 2008 4:54 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt cze 13, 2008 10:25 am
Posty: 218
Lokalizacja: Kozienice
zdjęcia świetne, filmik bajera :) Widzę zajefajne miejsce na pojeżdżawkę. jak czas i żonka pozwolą, sam tam uderzę.

pzdr. Piotrek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 19, 2008 7:05 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
rumpel i raven: a podjechaliście od strony wschodniej? ja na LC8 idę pod górę na pełnej 2-jce i na końcu już się prawie zakopuję. Na 10 podjazdów 2 kończą się przed szczytem!
Jaką prędkość macie po zjeździe z góry na prostej? Ja próbuję dochodzić do 120km/h na 4-ce.
Może jakoś się tam razem spotkamy? To moje ulubione miejsce.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 19, 2008 8:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
Dominik szczerze to nawet nie probowałem tam podjezdzac, zjezdzajac miałem problemy (strasznie sypki piasek). Na Siedleckiej nawet nie wiem ile mam na prostej ale mam miejsce w Bukownie z 2-3 km prosta piaskowa i tam mozna rozbujac sie spoko do 120-130km/h ale smierc w oczach :D
Co do latania to ja z Ravenem smigam prawie w kazda sobote ostatnie dwie własnie na Siedlecka. Daj poprostu znac gdzie i kiedy.



Reszta fotek.
[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Cała wycieczka z Sosnowca przez Błędowska na Siedlecką i z powrotem zajęła nam ponad 8h i przejechalismy 200km.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 19, 2008 11:48 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So kwi 19, 2008 12:08 am
Posty: 245
Lokalizacja: Kroczyce (Jura)
Ostatnie zdjęcie - dla mnie bomba!

Eric


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 19, 2008 11:50 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt cze 13, 2008 10:25 am
Posty: 218
Lokalizacja: Kozienice
REWELKA :D :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 20, 2008 12:19 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:42 am
Posty: 116
Lokalizacja: Warszawa
Również obstawiam, rewelacyjne zdjęcie , ostatnie. Miodzio. Robi wrażenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 01, 2008 7:29 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 11:05 am
Posty: 897
Lokalizacja: Wrocław
zajefajne foty, pięknie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Pustynia Siedlecka lipiec 2008 opis
PostNapisane: Pn sie 11, 2008 2:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
PUSTYNIA SIEDLECKA

Opis z oficjalnej strony Gminy Janów:
Pustynia Siedlecka posiada niewielką piaszczystą powierzchnię 25 ha, która oparła się zalesieniu. Reszta powierzchni pustynnej licząca około 30 ha. została zadrzewiona w latach 60 XX wieku. Legenda głosi, że diabeł, który gonił uciekającego na kogucie Twardowskiego był tak blisko. iż przed czarnoksiężnikiem otworzyły się bramy piekieł a piekielny ogień wypalił ziemię zamieniając ją w pustynię. Część terenu przed pustynią nosi nazwę Siedlec Piekło. Tak naprawdę piach jest pozostałością piaszczystego dna morskiego z okresu górnej jury, a następnie ponownej transgresji morskiej w górnej kredzie, który później w okresie holocenu został zepchnięty przez czoło lądolodu zlodowacenia środkowopolskiego w postaci moreny czołowej. Stąd piaski i wydmy do wysokości 30 m. na tej największej w gminie piaskownicy. Po drugiej wojnie światowej utworzono w tym miejscu piaskownię, która funkcjonowała do lat 60. Dzisiaj pustynię odwiedzają licznie turyści a gmina organizuje tu imprezę plenerową Pustynny Piknik. Funkcjonuje tutaj także niewielkie źródło bezodpływowe „Oaza”. Tereny porośnięte są typową roślinnością terenów piaszczystych w tym szczotlichy siwej i wydmurzycy piaskowej. W wietrzne dni tumany piasku wzbijają się z pustyni i wdzierają do okien mieszkańców pobliskiego Siedlce. W dni upalne rozdygotane nad pustynią gorące powietrze powoduje efekt fotomorgany, przybliżając odległe krajobrazy. Na pustyni dopuszczone są jazdy czterokołowcami i krosami oraz organizowane są rajdy znanych firm samochodowych. Pustynia udostępniana jest także dla firm ćwiczących sporty ekstremalne.

Na mapie żółtym obwodem zaznaczyłem obszar przejezdny dla motocykli terenowych. Zielone kropki oznaczają teren porośnięty drzewami. Czerwona przerywana linia to wyznaczany przeze mnie z północy na południe "szlak transpolski". Na pomarańczowo narysowałem najciekawsze trasy.
[ img ]

Najważniejszym miejscem Pustyni Siedleckiej jest górujące wzniesienie (1) [N50.70133 E19.35485], na którym stoi słup trakcji elektrycznej. Wjazd na nie możliwy jest w zasadzie z każdej strony, ale wymaga lekkiego motocykla i umiejętności. Najłatwiej wjechać rozpędzając się od południowego-zachodu z widokowego miejsca (2) [N50.69832 E19.35054].
Zjazd z góry dla odważnych w kierunku wschodnim. Objeżdżając wzniesienie od północy można jechać na zachód do lini lasu i dalej na północ do drogi asfaltowej (3) Krasawa-Siedlec. W miejscowości Siedlec znajduje się siedziba GOPR-u i schronisko (nocleg), oraz sklepy ogólnospożywcze i gospodarstwa agroturystyczne. Jadąc na południe, za kaplicą w prawo (7) polna droga doprowadzi do zadrzewionej linii pustyni.
Szlak transpolski biegnący ze Zrębic do Suliszowic, w lesie można skręcić w lewo (6) [N50.69848 E19.34024] i drogą leśna dojechać do (2).
Wyjazd z Pustyni na wschód, w lewo na asfaltową drogę, po prawej Gościniec Rancho (5), dalej w prawo na północny-wschód w stronę Złotego Potoku (Aleja Klonowa).

Widoki z góry (1):
na północny-wschód. W tle zarys Rezerwatu Parkowe
[ img ]
na wschód. trudny zjazd i b.trudny podjazd. droga na Siedlec.
[ img ]
na południowy-wschód
[ img ]
na południe. Widoczne dwa b.trudne zjazdy i podjazdy.
[ img ]
na zachód
[ img ]
na północny-zachód
[ img ]

nachylenie wzniesienia
[ img ]
piach jest sypki i miękki. Najtrudniejsza nawierzchnia do jazdy motocyklem.
[ img ]

Widok z (2) na wzniesienie (1). Stąd w linii prostej można się rozpędzić nawet do 100km/h - odległość 450m.
[ img ]
Podjazdy od południa. Pierwszy z lewej jest najłagodniejszy.
[ img ]
wjazd od wschodu uważany jest za najtrudniejszy. Głęboki, kopny piach. Trzeba się dobrze rozpędzić i zachować zimną krew (nie odjąć gazu).
[ img ]
widok na wzniesienie od północy. Przydrożny krzyż (4)
[ img ]

następny opis: Pustynia Błędowska


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 11, 2008 8:47 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 12:35 pm
Posty: 39
znakomity watek.
ciekawe miejsce, zdjecia, mapy, dokladny opis...
przyklejamy!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 18, 2008 9:09 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
Dominik podjazd od strony wschodniej zaliczony na łysej E-09.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 18, 2008 2:55 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 20, 2007 12:06 pm
Posty: 433
Lokalizacja: Gliwice
No też miałem okazje tam latać, nawet z Rumpelem, ale u mnie wówczas w AT występowała końcówka gumy i ... nie ma co ukrywać brak umiejętności w terenie i piaskach, ale jakoś się jechało ;)

Co do podjazdu Mijamoto podjazd zaliczył na Dominatorze, ale nie było łatwo jak mówił.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Raz jeszcze raz dzięki Rumpel za pomoc przy wykopywaniu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 19, 2008 3:36 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Nie jest tak źle z tym podjazdem , wczoraj moją Africą wyjeżdżałem 20 razy bez pirednięcia na trójce 8) od strony wschodniej brakło mi ze 3 metry ze względu na krótki rozpęd , bardzo mi się spodobało , wracam niebawem :wink: rewelacyjny poligon do ćwiczeń jak dla mnie przed wyjazdem do Libii . Kilka fotek : http://picasaweb.google.com/Adagiio.1/P ... Siedlecka#


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 19, 2008 7:20 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 17, 2008 5:05 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Radom
Pojeżdżawa dobra i zacne grono. Będziesz na zakończeniu sezonu w Afryce ze swoją królową? Dzisiaj ustalaliśmy trasę OFF :D z Ramirezem i Dandym, były małe straty :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pustynia Siedlecka
PostNapisane: Pt wrz 11, 2009 11:13 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N sie 16, 2009 12:14 am
Posty: 38
Lokalizacja: katowice
Piękna miejscówka. Po wstępnym rekonesansie zaciągnąłem tam mojego przyjaciela z aparatem.
Extra poligon do ćwiczeń i wspaniały plener do zdjęć.
Efekty można oglądać tutaj klik


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 28 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL