Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:17 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 48 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: N paź 02, 2011 9:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
Scareguy napisał(a):
Wow to rozpętałem wojnę :lol: i dobrze może chociaż to skłoni ludzi do refleksji i myślenia nad tym co się dzieje wokół nich i jaki to ma wpływ na innych.
:D

p.s sorry Pretor ale nie myślałem że jesteś taki wrażliwy.


Ej chwila. Nie wmawiać mi, że sie uraziłem. Wręcz przeciwnie. Miła dyskusja.
Wszystko gra. Część prawdy o mnie jest w kolejnych postach. Myślę, że reprezentuję tych co mają wmiarę dobry sprzęt i się zbytnio nie znają a tajnikach prof fotografi. Robię foty lustrzanką bo widzę lepszą jakość zdjęć niż małymi małpkami. Fotografię w szkole też miałem i Lubitela, Smienę i Zenita pamiętam. Ręczny światłomież też miałem. Wykształcenie mam artystyczne więc na kolorach i kompozycji nieco się znam. Obrazów kilk na ścianie wisi.
Mam jednak zasadę, że nie mówię o sobie artysta lub określenie mnie tym mianem zostawiam dla odbiorców.

Dlatego nieco mnie drażni przyczepianie do amatorów którzy mają fan i są szczęśliwi z tego co robią.
Nikifor też był amatorem a jest bardziej ceniony niż wielu profesjonalistów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: N paź 02, 2011 9:20 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
SituGS napisał(a):

A odnośnie fotografii - trzeba rózróżnić fotografię od rejestracji fotograficznej, tak mówił mój wykładowca od technik obrazu.

...to też jest sztuka---REPORTERKA :)
JA jestem LAMĄ fotograficzną, ale widzę onanistów sprzętowych(picassaWeb) walących serią na greenProgram i pasjonatów z większym/mniejszym kunsztem i sprzętem! Szanujących potencjalnych Oglądaczy!
POzdro Łorzep
p.s. Dzisiaj do "profesjonalizmu" dchodzi jeszcze obróbka programowa...umiejetna!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: N paź 02, 2011 9:23 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Pretor napisał(a):
[
Mam jednak zasadę, że nie mówię o sobie artysta lub określenie mnie tym mianem zostawiam dla odbiorców.



NO...no...no BRAVO :mrgreen:
...tylko skromność nie pozwala mi powiedzieć, że jestem najlepszy!!! :lol:
Pozdro Pretorze od Łorzepa :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: N paź 02, 2011 9:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Dla mnie profesjonalista to ten co z tego żyje i juz. A artystą jest kazdy Polak który ma jeszcze na motocykl po zapłaceniu podatków :lol:

A tak na serio to nie ma co dywagowac, jedni lubia fotografowac runo lesńle o świcie inni strzelaja ludzi, a jescze inni swoje stopy o różnej porze dnia. Fotografia to uchwycenie danego momentu i emocji, jak ktos ma dobre oko to pokaże to od ciekawej strony i tyle. Ja jestem mega amatorem jezeli chodzi o zdjecia bo robie to tylko i wyłącznie dla własnej satysfakcji. Swiat otaczający nas jest piękny i okrutny zarazem wiec warto go utrwalać.

A teraz zapraszam na pokaz, ruchomy obraz to daleka kuzynka fotografii. Polecam na pełnym ekranie i na dobrych głosnikach. I o to chodzi ...





PS. Poszukuje dobrze wyposażonego miejsca w Warszawie ktore wypożycza sprzet fotograficzny, zarowno obiektywy jak i inne rzeczy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: N paź 02, 2011 9:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
No ładny filmik.
Hehe a w szkole śmiałem się z kolegami że uprawiamy nurt zwany prymitywizmem.

Co do fotografi to bardzo lubiłem ten przedmiot, ze względu na przebywanie w ciemni wraz z koleżankami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: N paź 02, 2011 9:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Krzemien napisał(a):
A teraz zapraszam na pokaz, ruchomy obraz to daleka kuzynka fotografii. Polecam na pełnym ekranie i na dobrych głosnikach. I o to chodzi ...


...cycka nie widziałem :(
POzdro Orzep
p.s. W Wrocku wypozyczaja na Odrzanskiej, a w 100licy nie znam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: N paź 02, 2011 10:05 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Krzemien napisał(a):
PS. Poszukuje dobrze wyposażonego miejsca w Warszawie ktore wypożycza sprzet fotograficzny, zarowno obiektywy jak i inne rzeczy

W bluecity była kiedyś wypożyczalnia takiego sprzętu. Ceny nawet nie powalały na kolana. Pamiętam, że raz tam braliśmy na pół dnia obiektyw żeby sobie pomacać i przetestować przed zakupem własnego :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: Pn paź 03, 2011 1:52 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Nie jest straszne to, że gdzieś tam jest grupa produkująca "wielką kupę", straszne jest to, że gdzieś tu jest masa, która to odbiera z zachwytem. Od 7 lat nie posiadam telewizora i bardzo często spotykam się z trudnością nawiązania rozmowy na wspólny temat. Czyżby ograniczenie umysłowe było aż tak zaawansowane??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: Pn paź 03, 2011 4:19 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Ryteu napisał(a):
Nie jest straszne to, że gdzieś tam jest grupa produkująca "wielką kupę", straszne jest to, że gdzieś tu jest masa, która to odbiera z zachwytem. Od 7 lat nie posiadam telewizora i bardzo często spotykam się z trudnością nawiązania rozmowy na wspólny temat. Czyżby ograniczenie umysłowe było aż tak zaawansowane??



Musisz zmenic srodowisko ..
Na poczatek polecam Bieszczady ..a pozniej moze daleki polnocny Yukon w Canada..
To ostatnie to piekne miejsce ..Zyje tam jeszcze pare prawdziwych traperow ..Poznalek kilku..
Chodza od czasu do czasu do lokalnej stacji benzynowej w ktorej jest restauracja na sniadania ..i zeby obejzec podoge w TV.:-)))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: Pn paź 03, 2011 12:33 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
beemer napisał(a):

Musisz zmenic srodowisko ..
Na poczatek polecam Bieszczady ..a pozniej moze daleki polnocny Yukon w Canada..
To ostatnie to piekne miejsce ..Zyje tam jeszcze pare prawdziwych traperow ..Poznalek kilku..
Chodza od czasu do czasu do lokalnej stacji benzynowej w ktorej jest restauracja na sniadania ..i zeby obejzec podoge w TV.:-)))


Ale trafiłeś... w Bieszczadach nigdy nie byłem i już chyba nie dam rady :( Ale za rok kończę szkołę i przenoszę się do Alberty, Calgary na początek, w maju lecę tam na 3 tyg na praktyki. Później marzy mi się właśnie Yukon lub Alaska ;) Widziałem Twoją relację z wyprawy na Alaskę, super sprawa, piękne tereny, chciałbym zrobić Alaska-Patagonia ale to wymaga czasu i funduszy, może kiedyś... ;)
Tak mi się wydaję, że w miejscach gdzie trzeba umieć żyć, a nie wegetować, można znaleźć jeszcze prawdziwych ludzi, takich którzy nie są uzależnieni od "mass kitu". Przerażają mnie dzieciaki z ajpodami, ajpadami, ajfonami... czarne paznokcie, pocięte ręce, wibratory w odbycie i kisiel zamiast mózgu. Tak wygląda dzisiejszy rynek więc co się dziwić, że fotografia umiera, oby to tylko o fotografię chodziło :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: Cz gru 29, 2011 5:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: Cz gru 29, 2011 7:08 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz cze 14, 2007 8:01 pm
Posty: 337
Lokalizacja: Bielsko-Biała->Czeladź
motoartur napisał(a):


:lol: :lol: :lol: to pewnie przez złotego rolexa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: Cz gru 29, 2011 7:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Grunt to zrobić dobre wrażenie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 12:38 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
'No Future in Photojournalism' Interview: Dan Chung

http://www.dpreview.com/articles/998265 ... -dan-chung

'Increasingly, as an enthusiast or semi-pro videographer, the quality of DSLR video is getting so good that it really doesn’t matter what you shoot on. The technology isn’t the barrier any more, the barrier is imagination.'


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 3:02 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
motoartur napisał(a):
'No Future in Photojournalism' Interview: Dan Chung

http://www.dpreview.com/articles/998265 ... -dan-chung

'Increasingly, as an enthusiast or semi-pro videographer, the quality of DSLR video is getting so good that it really doesn’t matter what you shoot on. The technology isn’t the barrier any more, the barrier is imagination.'


No wlasnie Artur...
Bo techniki mozna malpe nauczyc..
Wyobrazni juz nie .:-))


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 48 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL