Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:12 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 48 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So paź 01, 2011 12:37 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt gru 31, 2010 11:38 pm
Posty: 331
Krzemien napisał(a):
Mi sie wydaje Panowie ze troche dramatyzujecie. To co tutaj opisujecie dzieje sie w każdej dziedzinie pracy. Kiedys zadania ktore wymagał naprawde bardzo wyspecjalizowanych ludzi czy to technicznie czy artystycznie, dzis przy pomocy ogolnodostepnej techniki ktora zrobila sie bardzo tania przez co trafila pod strzechy kazde kto ma pare dutków w kieszeni, jest wykonywana przez przecienych zjadaczy chleba. I nic w tym złego. To od specjalistow zalezy zeby potrafli zaoferowac cos czego nie maja inni ci co robia to hobbystycznie.
To fakt ze pewne czynnosci przestaja byc tak oplacalne jak kiedys ale to czesc ewolucji, której nie da sie uniknąć.


Krzemienu masz rację. Mówimy tu tylko o braku miejsca dla dobrej fotografii. Gazety nie chcą płacić za dobre zdjęcia bo najlepiej się sprzedaje Fakt, Super Express. Tam jak nieraz mówią cytuję " zrób foty lekko nie ostre tak jak byś robił zdjęcia paparazzi" Poważne gazety żeby się sprzedawać zaczynają się tabloizować. Nikt nie potrzebuje reportaży nad którymi potrzeba popracować kilka tygodni a nawet miesięcy. Ja mam pracę nie najgorzej płatną z zawodzie, ale jak patrzę z perspektywy 15 lat pracy to rynek fotograficzny strasznie się zepsuł. Podobnie jest z kamerą. Słynna opowieść doskonałego kamerzysty z TVN ( robi dokumenty) cytuję " jak ktoś wysiadł z autobusu 726 obok TVN i został złapany i potrafił obsługiwać kamerę amatorską zostawał w stacji" Pracują za kamerą blacharze i inni nie mający z obrazkiem nic wspólnego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So paź 01, 2011 1:09 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Naszczescie sa jeszcze magazyny na Swiecie w ktorych sam aparat nie wystarczy ..
A i sa tez amatorzy zdolni ..Bez szkoly ...
To ze ktos wydaje kupe kasy na swoj sprzet to tez jego indywidualna sprawa..Stac go na to... to i niech sie bawi ..
A kazdy sie bawi jak umie .:-)))..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So paź 01, 2011 1:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
kowal73 napisał(a):
Krzemienu masz rację. Mówimy tu tylko o braku miejsca dla dobrej fotografii. Gazety nie chcą płacić za dobre zdjęcia bo najlepiej się sprzedaje Fakt, Super Express..



A przepraszam ..
Czyja to wina ze takie brukowce sie sprzedaja.???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So paź 01, 2011 2:45 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt gru 31, 2010 11:38 pm
Posty: 331
beemer napisał(a):
kowal73 napisał(a):
Krzemienu masz rację. Mówimy tu tylko o braku miejsca dla dobrej fotografii. Gazety nie chcą płacić za dobre zdjęcia bo najlepiej się sprzedaje Fakt, Super Express..



A przepraszam ..
Czyja to wina ze takie brukowce sie sprzedaja.???


Jest demokracja, każdy kupuje co chce. Jedni świerszczyki bo mają problemy sexualne, inni Fakt a jeszcze inni National Geographic. W naszym kraju większość ludzi słucha disco polo a nie Jana Sebastian B.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So paź 01, 2011 2:51 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Zgadza sie zgadza, ja pracuje w posredniej branży którą dotyka podobna historia. W grafice i postprodukcji filmowo/reklamowej klienta nie interesuje jakosc bo to nie sprzedaje im produktów. Nasze społeczeństwo jest bardzo młode i mysle ze troche to potrwa zanim dogonimy kulture pracy jak i oczekiwania czytelnikow/widzów z krajów zachodnich. Dopuki społeczenstwo nie bedzie wymagało jakosci, nic sie nie zmieni i my chcacy zrobic cos lepiej niz tylko odwalac swoja robote musimy znalezc sobie miejsce w takim swiecie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So paź 01, 2011 2:57 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt gru 31, 2010 11:38 pm
Posty: 331
Krzemien napisał(a):
Zgadza sie zgadza, ja pracuje w posredniej branży którą dotyka podobna historia. W grafice i postprodukcji filmowo/reklamowej klienta nie interesuje jakosc bo to nie sprzedaje im produktów. Nasze społeczeństwo jest bardzo młode i mysle ze troche to potrwa zanim dogonimy kulture pracy jak i oczekiwania czytelnikow/widzów z krajów zachodnich. Dopuki społeczenstwo nie bedzie wymagało jakosci, nic sie nie zmieni i my chcacy zrobic cos lepiej niz tylko odwalac swoja robote musimy znalezc sobie miejsce w takim swiecie.


A i tak mamy lepiej niż np w Matiuszce Rassiji gdzie jednostka nie liczy się w ogóle. Ale jak to mądrzy ludzie mówili trzeba równać w górę i szanować co się posiada i ma teraz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So paź 01, 2011 5:17 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz cze 14, 2007 8:01 pm
Posty: 337
Lokalizacja: Bielsko-Biała->Czeladź
Wow to rozpętałem wojnę :lol: i dobrze może chociaż to skłoni ludzi do refleksji i myślenia nad tym co się dzieje wokół nich i jaki to ma wpływ na innych.


p.s sorry Pretor ale nie myślałem że jesteś taki wrażliwy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So paź 01, 2011 7:54 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt gru 31, 2010 11:38 pm
Posty: 331
Scareguy napisał(a):
Wow to rozpętałem wojnę :lol: i dobrze może chociaż to skłoni ludzi do refleksji i myślenia nad tym co się dzieje wokół nich i jaki to ma wpływ na innych.


p.s sorry Pretor ale nie myślałem że jesteś taki wrażliwy.


Nie będzie żadnej refleksji. Ludziska będą dalej robić swoje i tyle .Narodu tak jak napisał Krzemień łatwo się nie zmienia, trzeba niezłych wstrząsów emocjonalnych żeby były zmiany. Ale skutek może być różny od agresji do refleksji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So paź 01, 2011 7:57 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So sie 02, 2008 9:12 pm
Posty: 1572
Lokalizacja: Polska
Teraz to mam stracha wrzucać na forum moje foty ... :oops: :oops:

:wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So paź 01, 2011 8:08 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt gru 31, 2010 11:38 pm
Posty: 331
spozo napisał(a):
Teraz to mam stracha wrzucać na forum moje foty ... :oops: :oops:

:wink:

Łukasz nie pękaj, są super i niczym się nie przejmuj.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So paź 01, 2011 8:46 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
spozo napisał(a):
Teraz to mam stracha wrzucać na forum moje foty ... :oops: :oops:

:wink:

Kokietka.. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: N paź 02, 2011 6:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Czyli co związki zawodowe ? chcesz sprzedać fotę = musisz być w związku , chcez zatrudnić prawnika musi należeć do izby adwokackiej ? miałem kiedyś ekipę remontową , skopali sprawę , na to moja koleżanka z Kanady " nie martw się , muszą to naprawić , jak nie powiadomisz ich cech , oni muszą to naprawić bo ich usuną i nie będą mogli pracować dalej w zawodzie " to proste zasady a jakie mądre . Wtedy każdy wie że jak się uczy to ma zawód, związek go chroni . Jak ja jadę robić film za granicę to muszę wziąć część ekipy lokalnej , jak nie to i tak płacę im stawki , tak działa związek .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: N paź 02, 2011 8:03 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
lasooch napisał(a):

No więc wiedzę przekazaną mi w dzieciństwie przez ojca za pomocą zenita, przekazałem dalej swojej lubej, za pomocą ww. minolty. Krótki wykład o przysłonie, ogniskowej, czasie, głębi i jak to wszystko na siebie wzajemnie oddziałuje. Na szczęście jakiś dryg do tego ma, więc po przyswojeniu podstaw, później już było z górki. Od tego wykładu minęło już sporo czasu, moja dziewczyna dużo się nauczyła, nabrała wprawy, ale do dziś z ASP w dziedzinie fotografii nie wyniosła zupełnie nic. Tam dalej stawiają na "... na tabliczkę i mówienie, że to sztuka". Tak samo w dziedzinie fotografii, rysunku, tradycyjnych grafik warsztatowych... Smutne to trochę, że nikomu z profesorów nie chce się przekazywać wiedzy dalej, a większy poklask można zdobyć byle jakimi rozmazanymi zdjęciami ze sztucznie dorobioną ideologią, niż porządnym warsztatem.


No sorry - ale jak ktoś bez podstawowej wiedzy o przysłonach czasach i ogniskowej dostaje sie na fotografie na ASP to jest upadek globalny tej instytucji.

Na szczęście na lódzkiej filmówce nadal jest poziom. Zdając tam musisz być niezłym specem od fotografii czarnobiałej i pokazać na wstępie co zmontowałeś (i to nie byle ...).
Czyli juz na wstępie musisz być ekspertem, a dalej szkoła robi z człowieka wymiatacza i artyste.

Kumpel brata zdał na łódzką filmówke - ile on musiał sie napracować
Oto teledysk zmontowany przez tegoż oto człowieka, gnój ma 23 lata....


Teledysk kręcony w moim miasteczku..... a te menele w ruskich budkach to władze miasta :lol:

A tu kolejny:


Dobre moim zdaniem.... jak łepek skonczy szkołe ma szanse być niezłym wymiataczem. Ale tam to co jak co - ale kręcić i montować nauczą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: N paź 02, 2011 8:57 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
SituGS napisał(a):
lasooch napisał(a):


Na szczęście na lódzkiej filmówce nadal jest poziom. Zdając tam musisz być niezłym specem od fotografii czarnobiałej i pokazać na wstępie co zmontowałeś (i to nie byle ...).
Czyli juz na wstępie musisz być ekspertem, a dalej szkoła robi z człowieka wymiatacza i artyste.



Chyba raczysz żartowac, łodzka filmowka to taki sam skansen jak ASP. Oni tam naprawde mało wiedzią o współczesnym świecie realizacji obrazu.
A to że szkoly wyższe nie ucza to raczej standard. Ja zawsze odbieralem je jako miejsca spotkan ludzi o podobnych zainteresowaniach, a nauczyc to sie trzeba wszystkiego samemu. Doswiadczylem tego na wlasnej skórze. Po pierwszym roku na PJWSTK prowadzilem warsztaty uczac studentow ktorzy byli na magisterce.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: N paź 02, 2011 9:03 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
Cytuj:
Chyba raczysz żartowac, łodzka filmowka to taki sam skansen jak ASP. Oni tam naprawde mało wiedzią o współczesnym świecie realizacji obrazu.


Nie no - bez jaj - widziałem jak chłopak pracował i ile umiał. I dostał sie za drugim razem dopiero, a juz jak zdawał to był niezły wymiatacz.

Druga sprawa że obecne jego umiejętności to moze byc zasługa że sam duzo sie nauczył, nie wiem..... w kazdym razie wymagania były ostre żeby sie tam dostać.

A odnośnie fotografii - trzeba rózróżnić fotografię od rejestracji fotograficznej, tak mówił mój wykładowca od technik obrazu.


Jeszcze dodam odnosnie tego co napisałeś. Na Polibudzie poszedłem an specjalność Techniki Multimedialne. Mielismy przedmiot "Montaż AV".
godzinami słuchaliśmy gadki a montowania ZERO. Były stanowiska do montażu liniowego - kasety, magnetowidy.... i kazdy cos tam próbował.

A gdzie do cholery AVID, CS4, Sony Vegas? Skonczyłem przedmiot i NIC nie wiem. Na technikach telewizyjnych ani słowa o nowoczesnej telewizji cyfrowej tylko qrwa mać tluklismy konstrukcje wzmacniaczy p.cz, w.cz, heterodynę czyli poziom telewizora radzieckiego RUBIN.

Stwierdziłem że p**olę w dupe takie studia i dyplom zrobiłem z technologii i obrabiarek CNC. Sie skonczyła przygoda z multimediami... :evil:


Ostatnio edytowano N paź 02, 2011 9:11 pm przez SituGS, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 48 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL