Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:07 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 29 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zakres ogniskowych w motopodrózach.
PostNapisane: Śr sie 17, 2011 2:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 8:11 am
Posty: 1307
Lokalizacja: Gdynia
Louis napisał(a):
dudopl napisał(a):
A to tego nie załapałem. Poszperam jutro w necie i coś polecę. Nic nie obiecuję. A zastanawiałeś się nad stalkami ?
Zastanawiałem się, oczywiście. Z tym że nie chciałbym przeinwestowaś, bo to tylko Sony SLT. Jednak mam małą córeczkę, która jest wdzięcznym obiektem do robienia zdjęć i planuje zakup Sigmy 30mm f/1.4 lub Sony 50mm f/1.4. Podoba mi się szeroki kąt więc myslałem również o Sigmie 10-20mm f/4-56 ale nie wiem czy starczy mi determinacji (czytaj kasy). Trochę dołujace jest to, ze każde lepsze szkło jest w cenie bardzo dobrego kompaktu np. s95 ;)


hej Louis,

ja tez mam lusterko Sony (550) i kupujac je nie wzialem kita, ale z gory zaplanowalem mniej wiecej taki zestaw o jakim piszesz; posiadam Sigme 18-200, bardzo fajnie sie sprawuje na zewnatrz, oczywista przez swoja uniwersalnosc jesli idzie o ogniskowa, swiatlo sobie takie - szczegolnie w zime, w ciemniejszym lesie, itd - widac, ze brakuje - ale poza tym zero zastrzezen (czyt. amator); na jazde motocyklem, gdzie w wiekszosci staram sie jezdzic w dni kiedy przyrody okolicznosci sa fajne (czyt. slonce) - sprawdza sie super, nawet przy maks zoomie swiatlo wtedy nie jest problemem, nie trzeba przekladac obiektywow w kurzu, itd; wedlug mnie to najwygodniejsze rozwiazanie, pewnie okupione troche jakoscia fotki;

do domu (wewnatrz) bylo juz za slabo, za duze to i malo wygodne do tego; udalo mi sie na allegro upolowac to: http://www.optyczne.pl/204-Konica_Minolta_AF_28_mm_f_2.8-specyfikacja_obiektywu.html - bardzo, bardzo, bardzo fajny obiektyw, przynajmniej w moim amatorskm odczuciu, wystarczajaco jasny, ogniskowa stala ale idealna do domowych/dzieciakowych fotek; zreszta i oczywiscie w ogrodzie, czy na spacerze tez sprawuje sie super fajnie, jak nie chcesz strzelac jakis detali i przyblizen; udalo mi sie ja kupic za 350zlotych jakis rok temu;

co do obiektywow 50mm, to mialem bardzo fajne szklo 50mm 1.4 w Nikonie, i zdjecia byly bajeczne - ale zgodnie twierdzilismy z zona, ze na domowe zdjecia to za maly kat; to chyba obiektyw stricte portetowy, chyba ze mieszkasz na wielkich salonach :) uzywalem tez tej sigmy 10-20 o ktorej wspominales - swietna zabawa :) zrobilismy nia wiele super dziwno-fajnych zdjec - ale ten obiektyw ma chyba tylko szanse istnienia jako dodatkowy obiektyw, bo zakres ogniskowych jest zbyt radykalny jak na jedyne szklo w kolekcji;

a swoja droga, na krotkie wypady zaczalem zabierac tylko malpke i jakos nie moge znowu przekonac sie do targania lustra; woze lumixa lx3 (czy jakos tak) - i poza zoomikiem, ktory jest a prawie go nie ma - jakos wiele wiecej mi nie trzeba, kiedy raczej nie szukam jakies lepszej jakosci czy arty(hehe)zmu a bardziej udokumentowania fajnej zabawy na zimowe wieczorne wspominki :)

pzdr,
l.


Ostatnio edytowano Śr sie 17, 2011 3:10 pm przez lorsol, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakres ogniskowych w motopodrózach.
PostNapisane: Śr sie 17, 2011 2:59 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 12:37 pm
Posty: 119
marekm napisał(a):
Zakres ogniskowych 18 - 105 jest moim zdaniem wystarczający, ale mam problem psychologiczny z zastąpieniem porządnego, jasnego zooma (17-55/2.8 ) plasticzanym, ale posiadającym wygodny zakres ogniskowych (18-105vr). :roll:


On jest faktycznie plasticzany, ale wcale nie delikatny. Szczerze mówiąc nawet o niego nie dbam. Wożę go i używam w różnych (w tym i ciężkich jak na lustrzankę) warunkach i nic złego się nie dzieje od 3 lat. Optycznie też OK. Ma stabilizację. Wiele recenzji go mocno chwali. I jest po prostu tani :-)

Osobiście uważam, że lustro na moturze to sztuka kompromisu między jakością zdjęcia, ilością zajmowanego miejsca oraz wartością sprzętu :-)

Brać pod uwagę też należy to, że może się stać coś złego. Lepiej potłuc gorsze szkło warte nowe 800zł niż wspaniałego 17-55 wartego 4000zł.

pzdr,
ladzior


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakres ogniskowych w motopodrózach.
PostNapisane: Śr sie 17, 2011 3:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Ja jutro smigam do Rumuni z takim zestawem

- 5D Mark II
- Canon EF 50 mm f/ 1.2 L
- Canon EF 24-70mm f/2.8L
- gorillapod
- filtry polar/ND/UV
- rekawy foliowe

Takze troche tego jest, wydaje mi sie ze z tymi 2 szkłami ogarne wiekszosc rzeczy ktore bede chcial pstryknac. Oby tylko sprzet ten kurz i błoto przetrwał. Oj bedzie test, bedzie :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakres ogniskowych w motopodrózach.
PostNapisane: Śr sie 17, 2011 4:01 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Widzę, że wątek rozpoczęty przeze mnie 2 miesiące temu się rozwija. Trochę sie u mnie zmieniło. Zdecydowałem się na obiektyw Sony Carl Zeiss 3,5-4,5/16-80 Jestem z niego bardzo zadowolony. W Rumunii spisał się znakomicie. Do domu nabyłem stałki 1.7/50 Minolty i 1.8/35 Sony. Z tego wyboru najbardziej zadowolona jest moja żona :)

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]




Lorsol, czasami uzywam takiego samego Lumixa. Podbieram żonie. Fajny, bo mozna go obsługiwac w rękawicach :)

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakres ogniskowych w motopodrózach.
PostNapisane: Śr sie 17, 2011 5:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Krzemien napisał(a):
Ja jutro smigam do Rumuni z takim zestawem

- 5D Mark II
- Canon EF 50 mm f/ 1.2 L
- Canon EF 24-70mm f/2.8L
- gorillapod
- filtry polar/ND/UV
- rekawy foliowe

Takze troche tego jest, wydaje mi sie ze z tymi 2 szkłami ogarne wiekszosc rzeczy ktore bede chcial pstryknac. Oby tylko sprzet ten kurz i błoto przetrwał. Oj bedzie test, bedzie :lol:
Czekamy na fotki. :D

Przy okazji zapytam, gorillapod utrzymuje stabilnie puszkę z 24-70/2.8 ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakres ogniskowych w motopodrózach.
PostNapisane: Śr sie 17, 2011 7:28 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
ciezko jest czasami, ale da sie jakos zakrecic i wywazac zeby stało. Wiadomo, prawdziwy statyw duzo przyjemniejszy ale ja jade motocyklem nie cieżarówką :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakres ogniskowych w motopodrózach.
PostNapisane: Śr sie 17, 2011 7:35 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Krzemien napisał(a):
... Wiadomo, prawdziwy statyw duzo przyjemniejszy ale ja jade motocyklem nie cieżarówką :)
Ja wożę Benro Carbon, ale często nie chce mi się go rozstawiać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakres ogniskowych w motopodrózach.
PostNapisane: Śr sie 17, 2011 7:56 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
Jakbym gdzies jechał i miał mało miejsca, to jedyny obiektyw jaki bym brał to stałkę 50mm swiatło 1,4.

Kiedys pojechałem z nim w Bieszczady i wystarczył. A najlepszym zoomem są nogi...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakres ogniskowych w motopodrózach.
PostNapisane: Śr sie 17, 2011 8:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
SituGS napisał(a):
Jakbym gdzies jechał i miał mało miejsca, to jedyny obiektyw jaki bym brał to stałkę 50mm swiatło 1,4.

Kiedys pojechałem z nim w Bieszczady i wystarczył. A najlepszym zoomem są nogi...
Szczególnie jak stoisz nad urwiskiem ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakres ogniskowych w motopodrózach.
PostNapisane: Śr sie 17, 2011 8:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Louis napisał(a):
...
Szczególnie jak stoisz nad urwiskiem ;)[/quote]...lub plecami do ściany :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakres ogniskowych w motopodrózach.
PostNapisane: Śr sie 17, 2011 8:09 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Louis napisał(a):
...Szczególnie jak stoisz nad urwiskiem ;)
...lub plecami do ściany :wink:

50'ka na DX nie jest specjalnie szeroka. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakres ogniskowych w motopodrózach.
PostNapisane: Śr sie 17, 2011 8:10 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 12:37 pm
Posty: 119
SituGS napisał(a):
Jakbym gdzies jechał i miał mało miejsca, to jedyny obiektyw jaki bym brał to stałkę 50mm swiatło 1,4.

Kiedys pojechałem z nim w Bieszczady i wystarczył. A najlepszym zoomem są nogi...


50 w cropie to już sporo. Szybkie landszafty z moto na pierwszym planie praktycznie odpadają.

pzdr,
l.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakres ogniskowych w motopodrózach.
PostNapisane: Śr sie 17, 2011 8:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 8:11 am
Posty: 1307
Lokalizacja: Gdynia
marekm napisał(a):
...lub plecami do ściany
o to to ! :) tak wlasnie wspominam 50mm :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakres ogniskowych w motopodrózach.
PostNapisane: Cz sie 18, 2011 8:06 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 10:37 am
Posty: 163
Dlatego jako jedyny obiektyw zabrałbym 35 mm. Niezależnie czy crop 1,5 czy 1,6 jak nic wychodzi klasyczne 50 mm. Sam się zdziwiłem jak bardzo użyteczna jest taka ogniskowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 29 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL