Teraz jest So kwi 20, 2024 12:32 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 25   [ Posty: 371 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt lis 05, 2010 7:56 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
beemer napisał(a):
Kazdy aparat jest dobry pod warunkiem ze masz go przy sobie ..

Biorąc pod uwagę, że obecnie np. prasa w pogoni za zyskiem zamiast korzystać z profesjonalnego materiału fotograficznego woli publikować "telefoniczne wytwory" czytelników, trudno nie zgodzić się z tą sugestią :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt lis 05, 2010 8:03 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz wrz 18, 2008 7:48 am
Posty: 1313
Lokalizacja: Gliwice/Szczyrk
Tym bardziej, że są już telefony wyposażone w całkiem niezłe "aparaty" przy rozmiarach kieszonkowych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt lis 05, 2010 8:05 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N sty 25, 2009 10:27 pm
Posty: 134
Lokalizacja: Września
Dzięki wszystkim za porady. Naleśnika to już mam ale przyszła pora na kupno lustrzanki. Nie ma to być profesjonalny sprzęt 5 czy 7D bo po takie porady sięgnął bym na inne forum. Wiadomo, że na długie wypady-to kompakt, ale na krótkie można byłoby zabrać ze sobą lustrzankę. Wyciągnę wnioski porozglądam się i zakup gotowy :wink: . Jednocześnie temat uważam za zamknięty. Dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: So lis 06, 2010 2:53 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
piter napisał(a):
Wiadomo, że na długie wypady-to kompakt, ale na krótkie można byłoby zabrać ze sobą lustrzankę.



ja bym to napisał zupełnie odwrotnie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: So lis 06, 2010 4:39 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
akcent napisał(a):
beemer napisał(a):
Kazdy aparat jest dobry pod warunkiem ze masz go przy sobie ..

Biorąc pod uwagę, że obecnie np. prasa w pogoni za zyskiem zamiast korzystać z profesjonalnego materiału fotograficznego woli publikować "telefoniczne wytwory" czytelników, trudno nie zgodzić się z tą sugestią :D


Ja jestem w tym przypadku tradyconalista ...

Telefon komorkowy i wbudowany tam obiektyw nie jest dla mnie aparatem fotograficznym .:-))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: So lis 06, 2010 4:40 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
ex1 napisał(a):
piter napisał(a):
Wiadomo, że na długie wypady-to kompakt, ale na krótkie można byłoby zabrać ze sobą lustrzankę.



ja bym to napisał zupełnie odwrotnie :)


Dokladnie to samo chcialem napisac :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: So lis 06, 2010 8:27 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz wrz 18, 2008 7:48 am
Posty: 1313
Lokalizacja: Gliwice/Szczyrk
Tak, tak - tylko wygląda to zawsze tak samo - jedziemy w trójkę: pasażerka, aparat i ja - każdy ma po jednym kuferku :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: So lis 06, 2010 9:17 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N paź 28, 2007 9:53 pm
Posty: 870
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Gdybym miał kasę na wszystko co chcę kupiłbym jako aparat wyprawowy takiego Canona http://allegro.pl/canon-powershot-sx30- ... 89707.html (aukcja wybrana przypadkowo - nie mam związku z tym sprzedawca ;) )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: So lis 06, 2010 10:24 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
graphia napisał(a):
Gdybym miał kasę na wszystko co chcę kupiłbym jako aparat wyprawowy takiego Canona http://allegro.pl/canon-powershot-sx30- ... 89707.html (aukcja wybrana przypadkowo - nie mam związku z tym sprzedawca ;) )


a kupiłbyś właśnie tego bo..?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: So lis 06, 2010 12:12 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N paź 28, 2007 9:53 pm
Posty: 870
Lokalizacja: Bielsko-Biala
... bo przy takiej cenie takiej fizycznej wielkości aparat ma wszystko czego potrzeba do fotografowania podczas podróżowania - zoom od 24 mm do jakiejś strasznie długiej rury, nie wiem czy ma rawy.... ale to jest właśnie podróżny lekki wszystko mający aparat... no i Canon :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: So lis 06, 2010 6:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Powtórzę za beemerem:
Telefon komorkowy i wbudowany tam obiektyw nie jest dla mnie aparatem fotograficznym
rozszerzając to o kompakty z długą lufą, w rodzaju wspomnianego SX30. graphia, stara zasada fotograficzna głosi, że max czas naświetlenia wynosi odwrotność ogniskowej. Jeśli nie wybierasz sie na afrykańskie pustynie to szansa na nieporuszone zdjęcia z ogniskowej >800mm jest niewielka (czasy naświetlenia 1/1000 i krótsze, minimalny aparatu to 1/3200). Stabilizacja IS coś poprawi, ale ruch gorącego afrykańskiego powietrza zabije ostrość. W zamian masz jeszcze zoom cyfrowy x4 co pozwala już uprawiać astrofotografię :-). Może w specyfikacji te liczby wyglądają imponująco, moim zdaniem są odpowiednie dla Panasonixa czy Benq, a nie firmy z doświadczeniem foto jak Canon. Ale marketing to marketing- klient zapamięta zoom 840, na sprawdzenie raw zabraknie mu ochoty, przecież to Canon. Chętnie przesiadłbym się na lustrzankę Canona, gdyby firma oferowała obiektyw o takiej rozpiętości powiększenia w przyzwoitej jakości :D

Aby nie było że celowo skupiłem się na jednej właściwości, Canon reklamuje go sloganem: Prześcignij swoje ambicje z 35-krotnym zbliżeniem, więc ta cena jest najistotniejsza, a nie choćby wielkość matrycy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: So lis 06, 2010 7:29 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N paź 28, 2007 9:53 pm
Posty: 870
Lokalizacja: Bielsko-Biala
akcent - mnie zawodowemu fotografowi nie musisz tego przypominać :D ale przyznasz chyba, że pomijając tą skrajną ogniskową 800mm (na której zapewne obraz wygląda jak posmarowany mydłem ;)) ogniskowa do max 300-400 mm jest już super osiągnięciem.... Wiesz. Mam w domu 3 cyfrówki plus dwa Polaroidy (działające) i jakieś stare i nowe analogi i na prawdę jedyny aparat który ostatnio noszę na co dzień do kompakt z matrycą aps-c Samsung nx100 i to jedynie z naleśnikiem 30/2 (więc jedynie zoom nożny mi pozostaje). I ten zestaw który przytoczyłem daje mi największą frajdę w możliwości kreowania obrazu, ale gdybym miał jechać do Mongolii to nie wiem czy chciałbym brać 5-7 kg sprzętu lub takiego Samsunga z jednym obiektywem i pewnie wziąłbym aparat tego typu (sx30)- a że jestem Canoniarzem to wybór padł by właśnie na Canona :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: So lis 06, 2010 8:50 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Ja w swoim zestawie posiadam
16-35 mm F2.8L plus 70-200 F2.8L IS
I ten zestaw spelnia me oczekiwania ..
Dodatkowo mam extender X2 - Przydal sie ostatnio do zdjec kangorow i koala .:-)))
Aparat ma crop 1.3

Co to zoom cyfrowego ..No coz..podobna sprawa jak z "aparatem " w komorce.:-))))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: So lis 06, 2010 9:08 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N paź 28, 2007 9:53 pm
Posty: 870
Lokalizacja: Bielsko-Biala
beemer - ja z Twojego zestawu (białas bez IS i konwerter x1,4) czasem do plecaka wrzucam jeszcze 50/1,4 (czasem przydaje się jakikolwiek jasny obiektyw)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: So lis 06, 2010 10:28 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Tez kiedys zastanawialem sie nad standartem 50mm 1.4 ..
Ale zadko foce cokolwiek w miejscach zamknietych ..
Glownie na zewnatrz i to krajobrazy ..Wiec i tak wiekszosc jest ze statywu ..
A i nie moge narzekac w swoim 1Ds Mark II N na szumu przy wysokim ISO..
Radzi sobie pieknie ..to tez pomocne


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 25   [ Posty: 371 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL