Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:50 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 18 z 25   [ Posty: 371 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 10:06 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Lustra używałem głównie do fotografowania dzieci: syn - sport, córka - portrety, natomiast kompaktu (Canon S90) w podróżach (ostatnio głównie służbowych).

Kiedy córka wyprowadziła się z domu, a syn przestał prosić mnie o "sesje sportowe" (chodzi własnymi ścieżkami) zamieniłem lustro na zestaw Nikon V1.

Teraz wracam (taki jest plan) do zestawu: D7100 + kilka szkieł (powoli już kompletuję) i Fuji X20 (w roli kompakta).

S90 przejmie żona.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 11:14 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N paź 28, 2007 9:53 pm
Posty: 870
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Ja mam sporo aparatów i coraz mniej prywatnych zdjęć... :( Im więcej tym gorzej mam wrażenie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 11:17 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 10:09 pm
Posty: 451
Lokalizacja: WM
marekm napisał(a):
Fuji X20 (w roli kompakta).


Juz posiadasz ten aparat ? Możesz się podzielić swoimi wrażeniami z jego użytkowania :) ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 12:12 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
graphia napisał(a):
Ja mam sporo aparatów i coraz mniej prywatnych zdjęć... :( Im więcej tym gorzej mam wrażenie ;)
Podzielam to doświadczenie. :(

ony napisał(a):
Juz posiadasz ten aparat ? Możesz się podzielić swoimi wrażeniami z jego użytkowania :) ?
Jeszcze nie. Pisałem o planach.

EDIT

Przed chwilą otrzymałem mail'a z Cyfrowe.pl - X20 ma być dostępny u nich od 23-go marca.

EDIT 2

Ostatecznie zdecydowałem się na Sony RX-100. Zastąpi nieco wysłużonego S90. Pierwsze testy juz za tydzień w Etiopii :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt cze 14, 2013 1:13 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Mój Canon S100 właśnie zszedł. Ubiegłoroczna ulewa w Bułgarii, zapoczątkowała proces destrukcji, który osiągnął właśnie swój finał. Naprawa gwarancyjna nie wchodzi w grę, odpłatna przewyższa wartość aparatu :/
Wobec powyższego chyba nabędę Fujifilm X20. Co prawda Sony ma większą matrycę i szerszy kąt ale co z tego skoro fuji jest ładniejszy :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt sie 02, 2013 11:25 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Ciekawostka



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt sie 02, 2013 11:35 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 8:36 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Krosno odrzańskie
ja mam fuji x 10 i jestem baardzo zadowolony. przed kupnem rozważałem miedzy sony rx 100 a fuji x 10, ale ostatecznie zdecydowałem się na fuji ponieważ w rx 100 przeraziły mnie przyciski a dokładnie ich wielkość.. ogolnie rozmiary aparatu sa fajne a czasami człowiek chce zrobić fotke na szybko bez ściągania rekawic a w tym aparacie wydaje mi sie to niemożliwe.. teraz ciekaw jestem co bedzie robił x 20.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt sie 02, 2013 11:40 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 5:39 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Podkarpacie
Paskudne urządzenie.
Najpierw uzaleznia cię od swoich funkcji a później sprawia ,że wpadasz w szał i masz ochotę wrzucić pod koło, bo dzisiejszego popołudnia zapomniałeś naładować


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt sie 02, 2013 11:57 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 8:36 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Krosno odrzańskie
heheh tez prawda


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt sie 02, 2013 12:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Mam Galaxy S3 i bardzo mi brakuje zewnętrznego przycisku uruchamiającego aparat, wchodzenie w menu jest czasochłonne i frustrujące, bo czasami już czas ciekawej akcji minął. Swoją drogą przydałby się też przycisk uruchamiający telefon, bo odnoszę wrażenie, że w smartfonach powoli najmniej istotną funkcja staje się samo telefonowanie.
Natomiast kupiłem X20, z jakości zdjęć jestem zadowolony, szczególnie w pomieszczeniach:

[ img ]

Jednak daleko mu do kompaktowości mojego poprzedniego Canona S100. Wielkość i wystający obiektyw Fuji sprawia, że do niewielu kieszeni się mieści.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt sie 02, 2013 1:41 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Ja natomiast jest bardzo zadowolony z RX100 (X20 odpadł po testach baterii).

Kopenhaga przedwczoraj wieczorem.
[ img ]

[ img ]

Etiopia 3 tygodnie temu.
[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: N wrz 22, 2013 12:16 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Musafir napisał(a):
Dorzucę niepytany swoje trzy grosze.

Oczywiście wszystko zależy od budżetu ale moim skromnym zdaniem nie ma alternatywy dla lustra jako głownego aparatu. Parafrazując poetę "Małpka nigdy nie da ci tego co może dać ci lustro kolego".
W zasadzie podczas wypraw czy małych wyjazdów mamy dwa rodzaje sytuacji gdzie robimy zdjęcia (pomijam kręcenie filmów). Albo jest to szybki pstryk bez zsiadania z motocykla albo przygotowane i przemyślane zdjęcie. W drugim przypadku mamy wystarczająco czasu by zsiąść, zdjęć rękawice i wyjąć lustro. Przy takim zdjęciu liczy się tylko jakość i ostrość a to może dać tylko lustrzanka. Kolory, kontrasty etc... zawsze można poprawić w postprodukcji. Nie bez znaczenia jest także fenomanalny zakres ISO w wyższych modelach lustrzanek i szybkość ostrzenia jeśli chcemy zrobić coś w ruchu. Z lustrem najlepiej mieć jeden uniwersalny obiektyw (jak najbardziej szeroki w dolnym zakresie) - zmiana obiektywu na motocyklu to strata czasu i niepotrzebny bagaż.

W przypadku szybkiego zdjęcia małpa radzi sobie dużo lepiej. Jednakże tutaj rodzi się pytanie czy np. mając lustro warto inwestować 1000 pln w małpę? Przy ostatnim wyjeździe jako dodatkowy aparat używałem smartphona (Iphone 5 ale jestem pewien, że nowe modele Samsunga radzą sobie równie dobrze jeśli nie lepiej) i prawdę mówiąc jest to fenomenalny aparat. Jakość jak w bardzo dobrej małpie zarówno w zdjęciach jak i filmach. Fakt, cena dwukrotnie wyższa ale za to dostajemy telefon, GPS z mapami i mały komputer co się bardzo przydaje w podróży. Plus można go wszędzie wnieść, nie taszczymy dodatkowego bagażu no i cecha najważniejsza - bezproblemowe ładowanie z gniazda 12v w motocyklu. Takie duo daje pełny zakres możliwości dla dowolnej sytuacji.

To narazie tyle w temacie amatorskich wywodów nt. fotografii na motocyklu :)

I tu sony wychodzi z ofertą swoich aparatów NEX. Wszystkie funkcje i parametry lustrzanki, ale bez lustra co pozwala ograniczyć wielkość korpusu a zachować jakość obrazka jak z lustra. A nawet bijący na głowę tańsze lustrzanki. Do wyboru mnogość obiektywów od malutkiego szerokokątnego naleśnika do uniwersalnej lufy 18-200! Idealna sprawa dla osób wymagających jakości a nie chcących taszczyć ciężkiego sprzętu. Sam używam od niedawna NEXa6 i jestem bardzo zadowolony. Polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: N wrz 22, 2013 8:17 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Niestety ceny obiektywów do NEX-a powalają. W efekcie dużo tańszym rozwiazaniem jest lustro z porównywalnymi obiektywami. Nie zgodze się też, że NEX bije na głowę nawet tańsze lustrzanki o ile te mają obiektywy podobnych parametrów. Mam taką tanią pseudolustrzankę też zresztą Sony, A33. Nie miałem co prawda porównania do NEX6, a do NEX5, ale o ile ten pierwszy nie stanowi jakiejś megarewolucji w stosunku do swojego poprzednika, to nie zamieniłbym się. Nex-y są drogie, wymiarami zblizone już do najmniejszych lustrzanek, ale ergonomia dużo gorsza niż lustrzankach. Spójrzmy na nie przez pryzmat podrózy motocyklowych.
Duzo łatwiej strzelić szybka fotę z lustra. Do podstawowych ustawień można się dostać nie zdejmując rękawic. Lustro, a juz szczególnie SLT ma szybszy AF co ma dla nas spore znaczenie. Wreszcie NEX-y nie mają stabilizacji matrycy, a większość zdjęć na motowypadach robimy bez użycia statywu.
Oczywiście NEX-y to bardzo dobry sprzęt, do określonych zastosowań, ale nie bez wad i wielu sytuacjach lustra nie zastąpi lub zrobi to ułomnie. Nex na głowę, to bije większość kompaktów, ale za jego cenę można kupić ich kilka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: N wrz 22, 2013 9:44 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Podstawowy problem z "bezlusterkowcami" polega na tym, że małe są jedynie korpusy (wyjątek stanowią obiektywy typu "naleśnik"). Po założeniu obiektywu (zoom'a) gabaryty mocno rosną i wtedy lustrzanka staje się konkurencyjna (pomijam inne zalety lustrzanek).

Jeżeli ma być małe, polecam Sony RX100.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: N wrz 22, 2013 9:53 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
marekm napisał(a):
Podstawowy problem z "bezlusterkowcami" polega na tym, że małe są jedynie korpusy (wyjątek stanowią obiektywy typu "naleśnik"). Po założeniu obiektywu (zoom'a) gabaryty mocno rosną i wtedy lustrzanka staje się konkurencyjna (pomijam inne zalety lustrzanek).

Jeżeli ma być małe, polecam Sony RX100.


Coś w tym jest, rok temu zastanawiając się nad kompaktem, wybrałem Canona S100, bo na tle konkurencji wyróżniał się małymi rozmiarami i chowanym obiektywem. Mieścił się wszędzie. Trzymałem go zwykle w kieszonce na pasku plecaka, zawsze był pod ręką. Niestety nie przeżył bułgarskiej ulewy. Czytałem też potem o problemach z tym wysuwanym obiektywem. Niedawno nabyłem Fuiji X20, swietny aparat ale juz rozmiar większy i wystajacy obiektyw, do normalnej kieszeni kurtki nie wchodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 18 z 25   [ Posty: 371 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL