Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:47 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 21 z 25   [ Posty: 371 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 7:56 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
sylwester napisał(a):
I GP3 robi niezłe foty jednak aparaty fotograficzne z dobra optyką i wideo filmowaniem zaczynają się od 4tysi<


Jasne - ale gdyby tak jeszcze GP miało LCD i Zoom :)

Ex - no to Mikołaja masz z głowy :) - czekamy w takim razie na jakiś film - teraz przynajmniej się nie wykręcisz że materiał zablokowany na niezawodnym Maczku :lol:
Serio, liczę na jakieś testowy filmik w różnych warunkach z weekendu - choćby i wyścigi na wózkach z hipermarkatu w slowmotion

dodano: - odnośnie aparatów za 4 tys.
Ale wiesz Sylwek - znam gościa operatora zawodowego który ma full sprzętu prywatnie jest gadżeciarzem, jeździ motocyklem enduro, był na wyjeździe w Maroko, a ani jednego filmu jeszcze jego nie widziałem zrobionego - choć kręci na każdym wyjeździe - więc liczy się może bardziej pasja i chęci niż umiejętności i sprzęt.
Być może ludzie przyzwyczajeni do super hiper kamer - nie zrobią filmu badziewiem typu handycam bo "się nie da" - a my robimy aparatami i gopro, bo nie wiemy, że się nie da 8). Dla mnie np film z wyjazdu do Kirgizji z blogu Motoleoprad jest dużo fajniejszy niż filmy z Long way down.


Ostatnio edytowano Pt gru 06, 2013 8:57 am przez mirek-PD, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 8:41 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Jakby do lx7 był konwerter tele to byłby idealny ;-) dobry wybór !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 8:55 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
LX7 ma seryjnie gwint na końcu obiektywu do przykręcenia przejściówki filtrów fi 37mm :)

przykład: http://allegro.pl/adapter-i-oslona-dla-leica-d-lux6-panasonic-lx7-i3747256776.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 9:13 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
ex1 napisał(a):
dobra przyszedł czas i na mnie, dziś zakupiłem LX7,

Gratuluję wyboru, mam LX5 i jestem zadowolony, dobre zdjęcia i filmy przy niewielkich gabarytach, skończyło się tym, że prawie wszędzie zabieramy jego, bo żonie nie chce się dźwigać D80 :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 10:00 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
aparat jest całkiem fajny.. ale menu zabija... jadę dziś na imprezkę biorę aparata ze sobą
muszę przeproewadzic intensywnie testy..., jak pójdą tak sobie to go sprzedam i wezmę xz-2
jak narazie wrazenia pozytywne, no po za menu

ps. nie widzę nigdzie opcji kręcenia 120kl/s jest tylko 100, nie mam pojęcia jak wyłączyć czy włączyc stabilizację


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 11:21 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
ex1 napisał(a):
aparat jest całkiem fajny.. ale menu zabija... jadę dziś na imprezkę biorę aparata ze sobą
muszę przeproewadzic intensywnie testy..., jak pójdą tak sobie to go sprzedam i wezmę xz-2
jak narazie wrazenia pozytywne, no po za menu

To ja odkupię może wtedy :mrgreen: do menu Panasa jestem przyzwyczajony.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 11:54 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
odkryłem kilka nowych funkcji, zaczyna mi sie podobać :D

dalej nie mam pojęcia jak ustawic 120kl/s :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 12:22 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
ex1 napisał(a):
dalej nie mam pojęcia jak ustawic 120kl/s :(

w manualu napisali że 120 fps jest przy NTSC a w PAL 100


Ostatnio edytowano Pt gru 06, 2013 1:28 pm przez mirek-PD, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 12:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
szkoda, w dobie cyfryzacji pojęcie PAL NTSC nie istnieje, jeśli elektronika w tym aparaciku potrafi rejestrować 120 klatek to powinno to byc udostępnione a już użytkownika problem jak to wrzucić do 25 klatkowego filmu... Powinni więc dać możliwość 120, 100 , 60 , 50 w avchd x264 bo elektronika jest ta sama a tylko o wybór w sofcie chodzi. Np youtube podobno "woli" filmy w 25 klatkach i amerykance mają zagwozdkę bo nie mogą transkodować 60 do 25 zrobić bez efektu rozmywania choćby najlepszym softem. Zawsze powinno to być usuwanie co 2 klatki jak 50 do 25. Efekt slow mo z kolei roziągamy czyli robimy np film 100 odtwarzamy z predkością x0,25 :/

PS. oczywiście z tym youtube woli 25 tak kiedyś podobno było ale nie wiem jak jest teraz, jest wiele filmów ostrych jak brzytwa wrzucanych przez amerykanow na youtuba wiec sadze ze youtube odpowiednio sobie transkoduje, jak dostanie film 120,60,30 to robi streaming flasha czy inny 30 jak 100,50,25 to robi 25 a pojęcia PAL i NTSC to byly na vhesach i innych tego typu divajsach które nie wiem dlaczego ciągle nie zostały zapomniane


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 12:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
Chciałem się jeszcze odnieść do zabiegu marketingowego - wielkosci (nie rozdzielczosci) jeszcze raz wielkości matrycy. Pewnie dla wielu to banał ale ktoś może nie wiedzieć, było aps-c teraz jest pełna klatka. Wszyscy sie jarają łał pełna klatka wszyscy wymieniają na pełne klatki, inne obiektywy, body itd. A za rok dwa przypieprzą 4 razy pełna klatka bo to żaden ale to żaaaden problem technologiczny. Pełna klatka już była w profesjonalnych aparatach w daawno temu albo i wcześniej a teraz dano ją ludowi poprostu ... szkoda, szkoda że nie ma jakichś ograniczeń technologicznych które zatrzymały by ten marketingowo konsumencki strumień.
Tak dumam ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 1:31 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
igrek napisał(a):
Chciałem się jeszcze odnieść do zabiegu marketingowego - wielkosci (nie rozdzielczosci) jeszcze raz wielkości matrycy. Pewnie dla wielu to banał ale ktoś może nie wiedzieć, było aps-c ....

No i z testów wychodzi że np taki sony RX100 mimo fizycznie dużej matrycy - ale tez dużej rozdzielczości - wcale nie jest proporcjonalnie lepszy do Fuji które mając mniejszą matrycę mają też mniej pikseli tam upchanych, a dodatkowo Sony ma w sumie niewielki obiektyw co też wpływa na ostateczny wynik fotografii.

Ex1 to jak Ci aparat nie przypasuje to możesz chyba oddać w salonie - bo jeśłi nie ma 120fps to towar jest niezgodny z opisem na stronie producenta:
"DMC-LX7 rejestruje filmy w rozdzielczości full HD 1920 x 1080 60p (NTSC) / 50p (PAL) w formacie AVCHD Progressive połączone z wysokiej jakości dźwiękiem stereo Dolby ® Digital Stereo Creator.DMC-LX7 może również nagrywać filmy wideo o dużej szybkości 120 kl./s (NTSC) / 100 kl./s (PAL) w rozdzielczości HD (1280 x 720) w formacie MP4. Dzięki temu można uchwycić sceny, których nie można zobaczyć gołym okiem i odtworzyć je w zwolnionym tempie."
http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Aparaty+cyfrowe/Aparaty+kompaktowe+stylowe/DMC-LX7/overview/10447746/index.html;jsessionid=5d538d3807b91e96f5c4b09a0e429dfb4c84a15f71b5e215e4ee05e3cb8e36ce.e38Mbx4RbNuRby0Lbhf0

powyżej też się powołują na rozróżnienie PAL/NTSC w 5 akapicie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 5:04 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sie 27, 2010 1:22 pm
Posty: 166
Lokalizacja: Szczecin
ex1 napisał(a):
dalej nie mam pojęcia jak ustawic 120kl/s :(


no jak wchodzisz pokretlem w tryb video i wybierasz HS to na LCD wyswietla ze nagrywanie w 120kl/s


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 8:28 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
mirek-PD napisał(a):
sylwester napisał(a):
I GP3 robi niezłe foty jednak aparaty fotograficzne z dobra optyką i wideo filmowaniem zaczynają się od 4tysi<


Jasne - ale gdyby tak jeszcze GP miało LCD i Zoom :)

No przecież ma.. można dokupić ekran LCD i możesz też odpalić obraz na żywo w komórce.
a ten zoom to taki na 3 razy ale zoom :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: N gru 08, 2013 11:57 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
szctom napisał(a):
ex1 napisał(a):
dalej nie mam pojęcia jak ustawic 120kl/s :(


no jak wchodzisz pokretlem w tryb video i wybierasz HS to na LCD wyswietla ze nagrywanie w 120kl/s


u mnie jest jedynie 100 kl/s ale będę walczył

w weekend było sporo testów, niestety fotografowałem głównie znane osobistości, więc nie mogę zaprezentować ich wizerunków za bardzo... :)

ale mam z ato fotkę GS-a :D na auto

[ img ]




i jest ogień 100kl/s





jedyne co mnie sie mniej podoba to kolorystyka.. ja wolę bardziej nasycone kolory :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki aparat
PostNapisane: Pn gru 09, 2013 6:25 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
ex1 napisał(a):
szctom napisał(a):
ex1 napisał(a):
dalej nie mam pojęcia jak ustawic 120kl/s :(


no jak wchodzisz pokretlem w tryb video i wybierasz HS to na LCD wyswietla ze nagrywanie w 120kl/s


u mnie jest jedynie 100 kl/s ale będę walczył

w weekend było sporo testów, niestety fotografowałem głównie znane osobistości, więc nie mogę zaprezentować ich wizerunków za bardzo... :)

ale mam z ato fotkę GS-a :D na auto

[ img ]




i jest ogień 100kl/s





jedyne co mnie sie mniej podoba to kolorystyka.. ja wolę bardziej nasycone kolory :)



To tak jak ja :D
Chyba tylko lustrzanka + dobry obiektyw daja ten efekt :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 21 z 25   [ Posty: 371 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL