Teraz jest Wt kwi 16, 2024 2:56 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Głuptak w teren
PostNapisane: Pn sty 04, 2010 7:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
no to o co biega..?

chcesz coś do offu co będzie robić piękne foty w trybach manualnych, z paluszkami zamiast baterii..?

no to ja czegoś takiego nie znam. Są to pewne cechy które się wykluczają

jak ma być gluptak to raczej bez manuala jest
jak ma być do offu - to też bez manuala bo to ma być aparat z założenia do robienia szybkich pstrykawek, wszędzie gdzie ciężko jest zrobić czymś innym.

i o co biega z tą baterią..?:) aparaty na paluszki już dawno wyszły z produkcji z racji, wielkości i ciężaru takowej baterii, pomyśl o zakupie po prostu zapasowej baterii do aparatu, zawsze można naładowaną mieć przy sobie. (chyba że miałeś jakieś inne przemyślenia z tą baterią)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Głuptak w teren
PostNapisane: Wt sty 05, 2010 11:20 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Inny test "głuptaków" od profesjonalistów :wink: tym razem sprzęty bez pancernych właściwości http://www.dpreview.com/reviews/q209grouplongzoom/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Głuptak w teren
PostNapisane: Wt sty 05, 2010 11:24 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
super zoom to bardzo mało przydatna funkcja w aparacie do offu. fajniej jest mieć szeroki kąt :) - moim zdaniem oczywiście


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Głuptak w teren
PostNapisane: Wt sty 05, 2010 1:09 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
ex1 napisał(a):
super zoom to bardzo mało przydatna funkcja w aparacie do offu. fajniej jest mieć szeroki kąt :) - moim zdaniem oczywiście


Szeroki kąt to jedno a jasność obietywu to drugie. W ogóle jakość optyki to dla mnie zawsze największa zaleta - czy to głuptak czy lustrzanka czy inny ciort. Technikalia są ważne, ale bez nich się obejśc można, ale bez dobrego szkła nie będzie dobrego foto.

Ja osobiście rozumiem chęć posiadania trybu manualnego, bo sam lubię. Lubię za to nawet bardziej w takim zastosowaniu tryby półautomatyczne np. priorytet czasu (dla ruchu) i priorytet przysłony (dla głębi). I mając na uwadze wspomniane ograniczenia - na nich bym się skupił.

Ja sam wybrałbym Panasonic Lumix DMC-LX3, ze świetnym obiektywem Leica (jasność obiektywu 2.0-2.8 ).

Inne zalety:
duży wyświetlacz 3.0”
zapisuje pliki nieskompresowane typu Raw
sensowne zdjęcia na wysokiej czułości (dobrze sobie radzi z problemami ze światłem)
filmy 1280x720 @ 30 fps
tryby manualne zarówno w ekspozycji, jak i w fokusie, ale w razie co i trypu półautomatyczne jak i automatyczne
migawka od 1/2000 do 60 sec

http://www.dpreview.com/reviews/panasonicdmclx3/


Ostatnio edytowano Wt sty 05, 2010 1:23 pm przez mario33, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Głuptak w teren
PostNapisane: Wt sty 05, 2010 1:22 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
no dobra ,a ktoś ma w końcu pomysł na dobrego głuptaka???

ja wrzucę od siebie że ostatnio maiłem na testach
najwyższy model samsunga WB1000 i powiem że aparacik całkiem fajny, jakoś zdjęć bardzo zadowalająca, opyka to szkoło schnidera od 24mm, więc szeroko, kreci filmy HD. 12 mplx.

jestem zadowolony z niego, jedyne co jest problemem jak dotąd to głupi zoom który podczas krecenia filmu wycisza na chwile dzwięk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Głuptak w teren
PostNapisane: Wt sty 05, 2010 9:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Niefortunnie w temacie użyłem określenia "głuptak". No i faktycznie piszecie o głuptakach: detakcyja łuśmiechu, jentyligientna rozenklapa, gotuje zupy, daje dupy. Bezczelne drwiny z nabywcy. J

Ergo: już nie ma chyba małych, solidnych kompaktów (to jest chyba to właściwe określenie). Ja ich jakoś nie znalazłem, wy chyba też.

Kupię więc jakieś ... z super wielkim łatwo pękającym wyświetlaczem, 48 programami prania i zapasem akumulatorków. I litra myszówki na pociechę że znów się dałem nabić w butelkę

Dzięki za wszystkie opinie.

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Głuptak w teren
PostNapisane: Wt sty 05, 2010 10:27 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Rrolek, nie rób scen... Nie opisałeś swoich wymagań i masz pretensję że nic z tego nie wyszło.

Znalazłem parę aparatów, które powinny Ci pasować (wszystkie na baterie AA), z w miarę jasnym obiektywem (<=2,8), niska masa (wszystkie poniżej 350g), zwarta budowa oraz cenowo sensowne. Plus manual.

Canon PowerShot SX100; SX110; SX120
Canon PowerShot A590; A650; A720

Idź do sklepu, obejrzyj i wybierz jaki Ci pasuje - myślę że każdy z nich posłuży Ci Ok. Moja porada: skoncentruj się na Canonach serii A skoro miałeś A85 (dobry aparat). Może np A590 - jest najlżejszy i najtańszy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Głuptak w teren
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 1:29 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Rolek
A od kiedy to byly dobre solidne kompakty cyfrowe.???
Ktore nadawaly sie na Off-road..jak to pisales.
Od niedawna zaczynaja produkowac tego typu kompakty ktorych nie zabije kurz..woda i upadki .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Głuptak w teren
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 8:59 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
wITAM

mario33 napisał(a):
Rrolek, nie rób scen... Nie opisałeś swoich wymagań ................
Canon PowerShot SX100; SX110; SX120
Canon PowerShot A590; A650; A720
Idź do sklepu, obejrzyj i wybierz jaki Ci pasuje - myślę że każdy z nich posłuży Ci Ok. Moja porada: skoncentruj się na Canonach serii A skoro miałeś A85 (dobry aparat). Może np A590 - jest najlżejszy i najtańszy.


Dzięki Mario33. A wymagań nie opisałem celowo. Pytałem tylko jakich wy uzywacie żeby ew. cos podpasować.

beemer napisał(a):
Rolek
A od kiedy to byly dobre solidne kompakty cyfrowe.???
Ktore nadawaly sie na Off-road..jak to pisales.
Od niedawna zaczynaja produkowac tego typu kompakty ktorych nie zabije kurz..woda i upadki .


To chyba smutna prawda. Tylk te ich wszystkie zalety...


Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL