Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:28 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 14 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: CANON EOS 7D
PostNapisane: Wt wrz 29, 2009 10:14 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:16 pm
Posty: 1237
Lokalizacja: Małopolska
Canon EOS 7D to oczywiście przede wszystkim aparat fotograficzny, ale także -jak się okazuje- wyśmienita kamera wideo. Przykładowo możliwe jest filmowanie w pełnym zakresie ISO 1600-6400 przy bardzo niskim poziomie naświetlenia. Takie coś jest nie do uzyskania na typowej kamerze w przedziale do 4000-5000zł. I choć sprzęt nieco bardziej szumi niż 5DmkII, jak napisał jeden z testujących, 'nie jest to niestety pełna klatka', to jednak rezultaty są po prostu wyśmienite. Obraz, z co prawda mocno oświetlonego, ale rejestrowanego nocą Pekinu, prezentuje się zdaniem recenzentów świetnie. Canon EOS 7D jest dostępny w sprzedaży od tego miesiąca. Kosztuje 1700 dolarów. Poniżej materiał wideo prezentujący EOSa 7D w trybie filmowania...
[ img ]

więcej informacji na http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9487


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CANON EOS 7D
PostNapisane: Wt wrz 29, 2009 2:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Spotkałem się w necie z informacją, iż widoczny na tej fotce 7D (cena 1700$) doposażony został
mikrofon (75$)
kabel (20$)
uchwyt na ramię (1500$)
statyw (1400$)
osłona na obiektyw chroniąca przed odblaskami (800$)
rejestrator dźwięku (270$)
wizjer (400$)
Budżet należy więc wzmocnić :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CANON EOS 7D
PostNapisane: Śr wrz 30, 2009 3:13 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
akcent napisał(a):
Spotkałem się w necie z informacją, iż widoczny na tej fotce 7D (cena 1700$) doposażony został
mikrofon (75$)
kabel (20$)
uchwyt na ramię (1500$)
statyw (1400$)
osłona na obiektyw chroniąca przed odblaskami (800$)
rejestrator dźwięku (270$)
wizjer (400$)
Budżet należy więc wzmocnić :-)


No ale za to jaka jakosc .:-))))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CANON EOS 7D
PostNapisane: Śr wrz 30, 2009 6:07 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N paź 28, 2007 9:53 pm
Posty: 870
Lokalizacja: Bielsko-Biala
7d ze swym szybkim (mam nadzieję) AF i szybkostrzelnością na poziomie (mam nadzieję 8 kl/s) a do tego z dużym cropem (1,6) staje się świetnym narzędziem ptasiarzy i fotografów sportu.... oczywiście można by powiedzieć, że te dziedziny i reporterkę przejął 1d mkIII ale cena gra tu rolę, a 7d pewnie będzie szybko taniał - tak jak wszystki cropy 1,6
Pozdro.
M.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CANON EOS 7D
PostNapisane: Śr wrz 30, 2009 7:51 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
graphia napisał(a):
7d ze swym szybkim (mam nadzieję) AF i szybkostrzelnością na poziomie (mam nadzieję 8 kl/s) a do tego z dużym cropem (1,6) staje się świetnym narzędziem ptasiarzy

Możesz wyjaśnić związek?. O ile wiem wszystkie cropowe Canony mają przelicznik 1,6, strzelając seriami do ptaszków można je raczej wypłoszyć, chyba że myślisz o ptaszkach stalowych z Radomia :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CANON EOS 7D
PostNapisane: Śr wrz 30, 2009 8:12 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
akcent napisał(a):
graphia napisał(a):
7d ze swym szybkim (mam nadzieję) AF i szybkostrzelnością na poziomie (mam nadzieję 8 kl/s) a do tego z dużym cropem (1,6) staje się świetnym narzędziem ptasiarzy

Możesz wyjaśnić związek?. O ile wiem wszystkie cropowe Canony mają przelicznik 1,6, strzelając seriami do ptaszków można je raczej wypłoszyć, chyba że myślisz o ptaszkach stalowych z Radomia :-)


1D Mark II N i III ma crop 1.3 .:-))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CANON EOS 7D
PostNapisane: Śr wrz 30, 2009 8:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
7D jednak bliżej do serii xxD niż do Marka, zwłaszcza pod względem ceny. Rozwiązania na cenowej półce Marka są poza moim zainteresowaniem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CANON EOS 7D
PostNapisane: Śr wrz 30, 2009 10:17 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
akcent napisał(a):
7D jednak bliżej do serii xxD niż do Marka, zwłaszcza pod względem ceny. Rozwiązania na cenowej półce Marka są poza moim zainteresowaniem.


No ja tutaj o cenie nie wspominalem ..leczy tylko o crop ..:-)))
Ale mysle ze 7D to dobry aparat za ta cene


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CANON EOS 7D
PostNapisane: N lis 01, 2009 5:38 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz sty 08, 2009 11:42 pm
Posty: 140
Lokalizacja: K-Koźle
Smutna ciekawostka dla chcących używać 7D jako kamery - informację podaje za portalem Optyczne.pl

Canon EOS 7D do poprawki
Firma Canon opublikowała notę serwisową dotyczącą swojej najnowszej lustrzanki, modelu EOS 7D. Okazuje się, że w niektórych okolicznościach, podczas korzystania z trybu zdjęć seryjnych, na fotografii mogą pojawić się słabo widoczne ślady poprzedniego zdjęcia. Producent oczywiście przeprasza za zaistniałą sytuację i zapewnia, iż pracuje obecnie nad aktualizacją firmware, która ma wyeliminować opisany problem.

http://www.optyczne.pl/2351-nowo%C5%9B% ... rawki.html

A tak właściwie to i tak Nikon górą :!: :!: :!: :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CANON EOS 7D
PostNapisane: N lis 01, 2009 6:47 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Fredi napisał(a):
A tak właściwie to i tak Nikon górą :!: :!: :!: :P


Fredi :lol: :lol:

Calkiem niedwano Nikon 500s ..czesc modeli byla do wymiany i to drugi raz..
Po tym jak stwierdzono ze sa problemy z zasilaniem .:-)))
Dlatego nie jestem zwolennikiem kupowania nowosci ..
Zawsze dobrze poczekac kilka miesiecy ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CANON EOS 7D
PostNapisane: N lis 01, 2009 7:48 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz sty 08, 2009 11:42 pm
Posty: 140
Lokalizacja: K-Koźle
Beemer chyba nie można porównywać amatorskiej konstrukcji D5000 z 7D który w systemie Canona zajmuje taka pozycję jak w Nikonie D300s czyli półprofesjonalną :!: Przyznaj jednak, że ostatnio Canon zalicza same wpadki i to z wszystkimi modelami od amatorskich do profesjonalnych choćby : kapiący olej w Canonach EOS-1Ds Mark III i EOS-1D Mark III :roll: :shock:

http://www.optyczne.pl/1860-nowo%C5%9B% ... k_III.html

ja z moimi Nikonami nigdy nie miałem i nie mam żadnych problemów - a miałem ich kilka....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CANON EOS 7D
PostNapisane: N lis 01, 2009 8:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Fredi napisał(a):
Beemer chyba nie można porównywać amatorskiej konstrukcji D5000 z 7D który w systemie Canona zajmuje taka pozycję jak w Nikonie D300s czyli półprofesjonalną :!: Przyznaj jednak, że ostatnio Canon zalicza same wpadki i to z wszystkimi modelami od amatorskich do profesjonalnych choćby : kapiący olej w Canonach EOS-1Ds Mark III i EOS-1D Mark III :roll: :shock:

http://www.optyczne.pl/1860-nowo%C5%9B% ... k_III.html

ja z moimi Nikonami nigdy nie miałem i nie mam żadnych problemów - a miałem ich kilka....



Fredi
Bez przesady ..7D to nie profesionalny aparat ...

Ja tu nie chcialem pisac o wyzszosci Nikona nad Canonem i odwrotnie .:-))))

Mnie tylko chodzilo o to ze dzisiaj Canon i Nikon ma swoje bolaczki ..

Piszesz ze Tobie nic sie nie dzialo ..Nie wiem czy zauwazyles ale problemy nie wystepuja we wszystkich egzemplarzach z seri ..

Oczywiscie czestotliwosc wystepowania takich rzeczy nie wplywa na dobre imie Canona...

Ps:
cholera z tego watku tez nie dostaje powiadomien na e-mail o nowych wpisach ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CANON EOS 7D
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 1:51 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 20, 2007 12:06 pm
Posty: 433
Lokalizacja: Gliwice
uważam, że niedługo powstanie klasa aparatów combo a więc i still i video.
Póki co mam wrażenie, że producenci dalej testują rynek patrząc w jakim kierunku iść.
Owszem, że tego typu rzeczy powinny być oddzielne, ale już widzę np. w Iraku podczas zamieszek ekipe z natgeo jacy mają i filmowca i fotoreportera ... za duże koszta. Urządzenie combo ma moim skromnym zdaniem zaistnieć i to na dobre mając swój segment.

Graphia, Ty masz doświadczenie w dziedzinie foto ślubnej ... mając takiego 7D i wykorzystując już sprzęt jaki posiadasz (zakładam czysto teoretycznie, że jedziesz na Canonie) masz pełną gamę optyki jaka daje już niezłe możliwości.

Idąc w drugą stronę na dpreview (albo jeszcze gdzie indziej), że nowy soft 7D i sprzętowy odszumiacz to i tak krok milowy w porównaniu do reszty "tej" klasy aparatów.

Mówię Wam, stawiam dobrą wódkę, że za jakiś czas będzie termin SmartCamera jako określenie combo sprzętu.
Patrząc od strony kamer to problemem tam zawsze była (w sensie wielkości) matryca. Teraz lusterka chyba powoli zaczynają prześcigać ten segment. Kwestia procka i softu i wio - optyka jest i tu i tu niemal identyczna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CANON EOS 7D
PostNapisane: Wt lis 03, 2009 5:00 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N paź 28, 2007 9:53 pm
Posty: 870
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Hej ramires. Ja lecę oczywiście na Canonie ale szklarnia jaką buduję, kolekcjonuję pod kątem pełnej klatki. Już crop 1,3 jaki posiadam w jednym z aparatów przysparza mi czasem małych kłopotów...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 14 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL