Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:16 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: A może Lumix TZ-7
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 5:48 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Wszyscy nawijają o Canonie G10/11 i S90 a może by tak Lumix TZ7 http://www.dpreview.com/reviews/specs/P ... dmczs3.asp
Co prawda szkło gorsze, ale ... : 12x zoom, filmy w HD (30klatek), mały=poręczny, przyzwoita jakość zdjęć, stosunkowo niedrogi
http://www.tinyurl.pl?Umh3Ie06
Przymierzam się żeby zamienić na niego mój wysłużony Lumix TZ2.
Czy ktoś używa może TZ7 ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A może Lumix TZ-7
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 9:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Hmmm.... ma niestety wady, które mnie osobiście przeszkadzają:
- brak programów półautomatycznych, tj. 'pierwszeństwa czasu', 'pierwszeństwa przysłony';
- mała może wada, ale czasami denerwująca - brak możliwości zapisu w formie nieskompresowanej RAW, co może być 'do przeżycia' ;)
- jasność na szerokim kącie 3,3 to żadne osiągnięcie...

Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na LX-3 a powyższe Ci nie przeszkadza to to jest dobry wybór. Możliwość zapisu filmów HD to duży plus. A 12-krotny zoom optyczny rocks ! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A może Lumix TZ-7
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 9:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
LX-3 zdjęcia REWELKA, ale praktycznie brak zoomu (2,5x) i gorsze video.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A może Lumix TZ-7
PostNapisane: Cz wrz 17, 2009 9:37 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 9:17 pm
Posty: 292
Lokalizacja: Nowa Ruda - Kotlina Kłodzka
Witam,..
osobiście używam TZ-3 a ,że jestem też sprzedawcą aparatów miałem do czynienia z TZ-7. Pod względem jakości robienia zdjęć (duze zaszumienie przy iso>400 i beznadziejny filtr odszumiajacy ) nieczym sie nie różni od poprzedników. Możliwe, że sa jakieś małe różnice w tym temacie ale wydaje mi się , że kolejne TZ-ty to tylko zmiana nazwy co jest marketingowo wymuszone przez rynek. Sam aparat TZ-3 uważam w skali od 1 do 6 dostałby najwyżej 3- bo jest to wyjatkowo kiepski produkt, gdzie cena kompletnie nie idzie w parze z jakością robienia zdjęć. Inne aparaty nawet w trybie automatycznym robią lepsze zdjęcia niż TZ-3 w wielu wariantach ustawienia,...uff...a poza tym reprodukcja barwna trochę lepsza niż w dobrej "komórce". Zupełnie nie wiem, dlaczego dostał nagrodę od EISA. Duży zoom troche rekompensuje wspomniane dolegliwości ale tak jak powiedziałem nie za taką kaskę. W TZ-7 rekompensatą sa filmy a'la HD 1280 x 720 ale warto poczekać na full hd jeśli kogoś interesuje krecenie filmów aparatem ( w tym przypadku działa to naprawdę bardzo dobrze).
,...coż trudno jest coś kupić w formie aparatu kompaktowego "do kieszeni" , który robi naprawdę dobre foty przy słabym świetle bez lampy...:(

Pozdr.!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A może Lumix TZ-7
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 9:45 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn paź 27, 2008 9:22 am
Posty: 103
Lokalizacja: Płock
Nie używam kompaktów, ale obejrzałem kilka tysięcy zdjęć niezamożnego pasjonata fotografii mającego do dyspozycji TZ3. No powiem, że w wielu przypadkach wręcz zazdrościłem jakości, nasycenia. Ktoś powie - robi to automatyka, ok. ale jak. Dla "normalnie" pstrykających uważam ten model za wart polecenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL