Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:03 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Canon 6D
PostNapisane: So kwi 18, 2015 4:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Jestem przed trudnym wyborem i proszę was przyjaciele o wsparcie w podjęciu decyzji.
Mam zamiar zmienić podstawową lustrzankę i prze kalibrować się ze starego SONY A700 na Canona 6D, jednak przykładowe zdjęcia z 6D nie przekonują mnie na tyle aby zainwestować w ten aparat, natomiast Nikon 750d wysiada przy Canonie.
To trudna decyzja jednak mam nadzieję że mi pomożecie w dokonaniu odpowiedniego wyboru.

pozdrawiam
sylwester


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Canon 6D
PostNapisane: So kwi 18, 2015 6:29 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 7:54 pm
Posty: 136
Lokalizacja: Warszawa - Ursus
Byc moze cie nie przekonam, a moze zamieszam.

Jezeli chcesz zabierac aparat na moto, to moze zamiast skakc na canona 6D przyjzysz sie sony a6000. Bezlustrzankowiec. Maly, bardzo przyzwoite parametry. Mozliwosc podpinania wielu roznych obiektywow.

Latwiej zabierac ze soba niz taka kobyle.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Canon 6D
PostNapisane: So kwi 18, 2015 6:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
mam juz "maleństwo" XZ-1 i jestem z niego bardzo zadowolony, jednak lubię fotki w przedziale "ostra w dobrym kadrze" choćby w temacie "sport".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Canon 6D
PostNapisane: So kwi 18, 2015 6:53 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 7:54 pm
Posty: 136
Lokalizacja: Warszawa - Ursus
to nie jest "malenstwo" tego typu.
wrzuc w youtube haslo a6000, szczegolnie "unleashing the power of your sony a6000
i inne materialy Garego Fonga

Moze to marketing, ale mnie kupili nim :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Canon 6D
PostNapisane: So kwi 18, 2015 7:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
MADRAFi napisał(a):
to nie jest "malenstwo" tego typu.
wrzuc w youtube haslo a6000, szczegolnie "unleashing the power of your sony a6000
i inne materialy Garego Fonga

Moze to marketing, ale mnie kupili nim :)

mógłbyś wrzucić parę fotek z tego sprzętu ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Canon 6D
PostNapisane: So kwi 18, 2015 8:52 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
sylwester napisał(a):
Jestem przed trudnym wyborem i proszę was przyjaciele o wsparcie w podjęciu decyzji.
Mam zamiar zmienić podstawową lustrzankę i prze kalibrować się ze starego SONY A700 na Canona 6D, jednak przykładowe zdjęcia z 6D nie przekonują mnie na tyle aby zainwestować w ten aparat, natomiast Nikon 750d wysiada przy Canonie.
To trudna decyzja jednak mam nadzieję że mi pomożecie w dokonaniu odpowiedniego wyboru.

pozdrawiam
sylwester


Zadałeś tak pytanie, ze nie wiadomo co Ci na nie odpowiedzieć. Co bedziesz głównie robił: lanszdszafty, portret, sport czy tak uniwersalnie - czyli wszystko po trochu. Czy musi być FF czy moze być crop? Czy masz juz jakieś obiektywy i lampy z jakiegoś systemu? Czy użwasz lampy, czy robisz głównie w świetle zastanym? Musisz dać trochę więcej info, jeśli chcesz wartościową sugestię..

P.S - 6D do sportu sie nie nadaje (tzn wszystkim da sie zrobic sport, ale są prostsze metody, niz używając 6d)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Canon 6D
PostNapisane: So kwi 18, 2015 11:43 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Co nie przekonuje Cie w zdjeciach z 6D.Jakie masz oczekiwania..Co glownie masz zamiar robic..
Moze powinienes sie zastanowac nad Alpha 7II .Jesli ma to byc pelna klatka i ma rownierz byc do podrozy ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Canon 6D
PostNapisane: N kwi 19, 2015 12:11 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 7:54 pm
Posty: 136
Lokalizacja: Warszawa - Ursus
galeria dpreview http://www.dpreview.com/galleries/revie ... es-gallery

wszystko tez zalezy od szkla :)

i taki filmik jeszcze



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Canon 6D
PostNapisane: N kwi 19, 2015 12:33 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
MADRAFi napisał(a):
galeria dpreview http://www.dpreview.com/galleries/revie ... es-gallery

wszystko tez zalezy od szkla :)

i taki filmik jeszcze



Dpreview to dla mnie zadna wyrocznia.Od lat wiadomo ze faforyzuja Nikon. W ten klasie aparatow roznice sa jedynie w laboratoryjnych testach.Ktore maja male znaczenia dla konsumenta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Canon 6D
PostNapisane: Pn kwi 20, 2015 6:32 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Arkan napisał(a):
sylwester napisał(a):

Zadałeś tak pytanie, ze nie wiadomo co Ci na nie odpowiedzieć. Co bedziesz głównie robił: lanszdszafty, portret, sport czy tak uniwersalnie - czyli wszystko po trochu. Czy musi być FF czy moze być crop? Czy masz juz jakieś obiektywy i lampy z jakiegoś systemu? Czy użwasz lampy, czy robisz głównie w świetle zastanym? Musisz dać trochę więcej info, jeśli chcesz wartościową sugestię..

P.S - 6D do sportu sie nie nadaje (tzn wszystkim da sie zrobic sport, ale są prostsze metody, niz używając 6d)

To nie jest tanie body a jak doliczę do tego odpowiednie szkiełko będzie jeszcze przyjemniej dla kieszeni.
Potrzebuje aparatu do wszystkiego, nie mam sprecyzowanego kierunku, 6D w konkurencji wypada bardzo dobrze, testy jakościowe itp. Poszperałem jeszcze w sieci gdzie znalazłem profesjonalnie zrobione foty, ostre z bliska i szczegółowe z dala również na wysokim ISO.
Skąd myśl że nie nadaje się do sportu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Canon 6D
PostNapisane: Pn kwi 20, 2015 6:41 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
beemer napisał(a):
Co nie przekonuje Cie w zdjeciach z 6D.Jakie masz oczekiwania..Co glownie masz zamiar robic..
Moze powinienes sie zastanowac nad Alpha 7II .Jesli ma to byc pelna klatka i ma rownierz byc do podrozy ..


Co do fot zmieniłem zdanie, te które oglądałem wcześniej to jakaś amatorka była :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Canon 6D
PostNapisane: Pn kwi 20, 2015 8:03 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
sylwester napisał(a):
...Skąd myśl że nie nadaje się do sportu?


Znam bardzo dobrze system Canona i praktycznie porzuciłem go dopiero jak Leica zrobiła M9. Canon ma dość ciekawie ułożoną strategię układów AF w swoich modelach:
- seria1xx ma topowy układ z najlepszą dobiegaczką i śledzeniem w trakcie zdjęć seryjnych (właśnie pod sport). Kiedyś seria 1 była jeszcze podzielona na 1ds do studia i krajobrazu, oraz 1d (z cropem 1.3) do sportu i reporterki
- seria 5d jest dość ciekawa. W mk1 i mk2 bardzo ładny obraz i amatorski układ AF. Mk3 dostała AF prawie z serii 1 (różnice nawet dla semi-pro praktycznie bez znaczenia)
- i dochodzimy do 6d. Historia jak z 5d mk1-2. Świetne obrazowanie (za wyjątkiem rozpiętości tonalnej, gdzie sony i nikon odjechały w zakresie niskich iso o jakieś 2ev. Canon nadrobił to w ISO pow 1600), ale dramatyczny AF. Jeden krzyżowy i wąski rozkład punktów AFu. Brak możliwości porządnej konfiguracji, więc w praktyce musisz jechać sport serią wyłącznie na centralnym i ustawiać kadr cropując w postprocesie.
- i coś co moim zdaniem powinieneś rozważyć seria 7d mk2. Pozwoli zrobić każdy sport (65 krzyżowych kryjących cały kadr). Zrobisz również nie najgorszy landszaft. Jeśli natomiast chcesz najbardziej uniwersalny FF od Canona, to nie masz wyjścia i kup 5dmk3.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Canon 6D
PostNapisane: Wt kwi 21, 2015 6:07 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Konkretnie :)

body ze szkiełkiem zamknę w cenie 5Dmk3 dlatego nic lepszego poza Canonem 6D nie widzę.
Dla mnie na ten czas pełna klatka to priorytet.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Canon 6D
PostNapisane: Wt kwi 21, 2015 6:17 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
sylwester napisał(a):
Konkretnie :)

body ze szkiełkiem zamknę w cenie 5Dmk3 dlatego nic lepszego poza Canonem 6D nie widzę.
Dla mnie na ten czas pełna klatka to priorytet.



MOim zdaniem dobry wybor.Jesli nie zalezy Ci na szybkim ostrzeniu i "pancernym body" 6D jest cenowo najlepsza opcja.Zdjecia z tego aparatu i wysokie ISO sa na rownym poziomie co 5D ..Tez mialem ten dylemat ..Obecniem mam do sportu 1D mark IIN i 6D do ladnszaftu i szerokiego konta .Obecnie tez mysle nad ALPHA 7II .do podrozy motocyklowych


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Canon 6D
PostNapisane: Śr kwi 22, 2015 1:12 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt mar 10, 2015 2:44 pm
Posty: 36
Nie wiem czy temat zaknięty znaczy czy decyzja podjęta, ale jakiś czas temu miałem podobny dylemat.
Sprzedałem 60D (to samo co 7D tylko bez magnezowej obudowy) - który robił bardzo dobre zdjęcia dopóki nie zaczęło robić się ciemno. Wtedy.. całą masę problemów mógłbym wymienić.
Ale w przypadku canonów (i zapewne pozostałych sprzętów też) - fabryka bardzo skutecznie okraja swoje sprzęty, dając niższe wersje i ceny. Prawda jest taka, że nie chodzi o inowacje i super nowoczesne rozwiązania, tylko o logicznie zaplanowaną szeroką ofertę aparatów przy założeniu że nadroższe body ma mieć koszt w okolicy 20-30 tys zł. (taka wkurzająca mnie dygresja na boku..)

Też się głowiłem nad najtańszą pełną klatką - jaką jest 6D. Na papierze jest to bardzo dobry sprzęt i można korzystać z jakby nie patrzeć - najlepszej oferty obiektywów (wiadomo, że canon ma najlepsze sety obiektywów - a seria "L" jest naprawdę prawie doskonała - ciężko z tym dyskutować).

Miałem jednak okazję zrobić fotorelację z turnieju tanecznego HIPHOP - UCSIR DANCE a robiłem ją Canonem 5DmkIII. Muszę jednoznacznie stwierdzić, że to body jest GENIALNE. Warunki w których przyszło robić zdjęcia były tragiczne (kompletnie ciemno, jedyne światła to pokazy laserowe i oświetlenie 'dyskotekowe', sztuczna mgła..). 60D, podobnie jak i 7D nie było żadnych szans na zrobienie zdjęć w dobrej jakości. Tymczasem 5DmkIII pstrykałem w tych warunkach z szybkością 1/320 sekundy na tele 70-200 2.8 - nie przekraczając 3200 iso. Wszystkie zdjęcia dało się wyciągnąć bardzo skutecznie w lightroomie i całość relacji wyszła bardzo dobrze. Dzięki temu body miałem szansę zrealizować się z ujęciach półsportowych - a na takim turnieju dynamicznego tańca było to najlepsze co mi się mogło zdarzyć.
Jedyne do czego miałem i nadal mam uwagi - i to do wszystkich body Canona - to do dynamiki tonalnej zdjęcia. Jest słaba - w efekcie cienie są bardziej czarne i części zdjęć nie możesz potem dobrowadzić do zamierzonego efektu.. dla tych co nie wiedzą o co mi chodziło - to tak, jakby nadać zdjęciom odrobinę zbyt duży kontrast. Jest to też pewien efekt artystyczny - który niektórym się naturalnie podoba. Mi nie, gdyż ograniczał moje pomysły.
Nie kupiłem 5DmkIII - ale tylko dlatego, że body kosztowało wówczas ok 14 tys, a ja nie jestem profesjonalistą i uważam że żeby wydać taką kasę na jednak tylko aparat fotograficzny - to trzeba już na tym zarabiać na życie.

Ale wiedziałem na pewno, że chcę pełną klatkę - bo to zmienia wszystko w kwestii szumów, a to z kolei potężnia zmienia Twoje możliwości fotografii.
Po gruntownym przebadaniu rynku zakupiłem więc...

Nikona D700, który jest po prostu bezgripową wersją profesjonalnego D3. Tanio nie było - ale naturalnie kosztował znacznie mniej niż 5DmkIII.
Jeśli chodzi o porównanie powiem krótko - NIE ZMIENIĘ JUŻ MARKI APARATU. Ciężko wymienić ilość bajerów w których jest on lepszy od Canona. W samym menu masz ze 2 razy więcej funkcji. Oczywiście wiem na pewno, że canonowcy w następnym postach prawie się obrażą - albo przedstawią canonowski zamiennik dla każdej z lepszych funkcji nikona... tak już jest między canonem i nikonem - ale nikon jest po prostu obiektywnie lepszy, choć jego wyższość wcale nie musi dla konkretnego fotoamatora okazać się istotna.

Ja w każdym razie polecam z pełnej klatki zakup D700 - jeśli uda Ci się jeszcze gdzieś takie body znaleźć. Nawet używane egzemplarze mocno trzymają cenę. W szczegóły raczej nie będę wnikał - bo i tak pewnie wszyscy zasnęli czytając ten post... chyba że zwali się lawina adwersantów


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL