Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:47 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 16   [ Posty: 232 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przykladowe zdjecia z naszych aparatów
PostNapisane: Cz paź 31, 2013 6:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jaka masakra, a Ty po ludzku pisać nie potrafisz?
AUTO - przecież 8)
W sobotę odbieram XZ-2 i będę musiał poczekać do lata.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przykladowe zdjecia z naszych aparatów
PostNapisane: Cz paź 31, 2013 7:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
...gwarantuję Ci, że bez wiedzy i odpowiednich ustawień nie zrobisz takiej jakości na green programie jak pokazałeś foty swego Syna soniawką, czy nadjeziorne GoPro.
Albo będzie niebo przepalone, albo błękitne, a reszta mocno ciemnawa :wink:

Odrobina wiedzy fotograficznej zrobi więcej roboty od najlepszego sprzętu.
Wiedza+sprzęt+obsługaPS, czyni cuda! :mrgreen:


Pozdro Orzep


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przykladowe zdjecia z naszych aparatów
PostNapisane: Cz paź 31, 2013 8:09 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
Ex-1 dla Ciebie foty z Nikona p300

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

szału nie ma :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przykladowe zdjecia z naszych aparatów
PostNapisane: Cz paź 31, 2013 8:15 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
ta jest bardzo oryginalna, poza tym [ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przykladowe zdjecia z naszych aparatów
PostNapisane: Cz paź 31, 2013 9:59 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt cze 03, 2008 8:02 am
Posty: 296
Lokalizacja: pośród gór i rzek
...a kto martwi się o umiejętności? Nacisnąć, zrobić (ciul z ustawieniami, obróbką RAW itp.) i wrzucić na fb ;) Silnik 2T sprawi, że nauczymy się dobrze jeździć, kufry stworzą podróżników a upakowane bajerami kompakty czy lustrzanki fotografów. O.K. Nie będę jątrzył bo sam w fotografię bawię się amatorsko i używam programów do edycji. Według mnie jasny obiektyw, nawet podpowiedziane przez elektronikę ale zweryfikowane przez nas ustawienia i pomysł na kadr to aż nadto by było dobre. A galerię i tak miło było by obejrzeć. Zima idzie.

Edit: czyli zgadzam się z Orzepem :)

Ex1: amatorowi ze sprzętem za kilkadziesiąt tysi może uda zrobić się zdjęcie lepsze technicznie ale nie ciekawsze (choć 1/100 może 'wyjść' fenomenalne :). Wydaje mi się, że najpierw jest kadr - sposób patrzenia - ujęcie, a później ustawienia elektroniki światło, ostrość, ziarno (a to chyba chcecie oceniać)


Ostatnio edytowano Cz paź 31, 2013 10:19 pm przez acid_toxin, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przykladowe zdjecia z naszych aparatów
PostNapisane: Cz paź 31, 2013 10:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
...........ekspertów u nas nie brakuje i może uda się zorganizować konkurs fotograficzny.
-Lustrzanki
-Pen
-Kompakty
Może być naprawdę fajnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przykladowe zdjecia z naszych aparatów
PostNapisane: Cz paź 31, 2013 10:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
dzis dla zaspokojenia duszy ruszyłem do media na pomacanki.. :D pecha miał jeden sprzedawca, bo zapytał.."czy mogę Panu w czymś pomóc? " i tak leciało ok 1 godziny.. na testach opowiesciach psytrykaniach. biegdy gość nie wiedział na co się pisze....

oczywiście punktem wyjścia był NEX/// pobawiłem się 3N oraz wszytkimi kolejnymi wariacjami NEX-a i powiem wam za 1500 zł to jest super spżet z mega wielka matrycą, daje głęie ostrości, ostrzy aż miło, kolorki fajne wyraziste. bardzo lekki i mega maly, powiem nawet więcej obecny 3N z nowym obiektywem 16-50 jest niewiele większy niż sony rx100.

to co przy nexach trzeba brac pod uwagę to obiektywy ze slabym swiatłem... oraz przyzwoity ale nei najlepszy autofokus
to do cego doszedłem przy nexach// nie ma sensu dopłcać do modelu 5 czy nawet do modelu 6.

obgadalismy też po kolei wszytkie modele wraz z porownywaniem.. fajnie wychodzi na tym tle fuji x20, swietnie ostrzy, niesaowite foty tam gdzie malo swiatła. niestety u mnie odpada z racji kiepskiej stabiliacji przy filmach. odpadły też wszytkie maluchy. jak i Wszystkie PEN-y, nieźle wyszły panasonic-ki. bardo szybki autofocus, super do filmów, ale jakos kolorystyka nie taka... odpusciłem nikony p7700 i 7800 oraz pokrewne g15 i g16. zniechęciła mnie jednak mała matryca, oraz kolorystyka nikona.

na dzień dzisiejszy nadal ciepło myśle o Nexie 3N
nadal rozważam cannona g1x
a co przyniesie jutro..? :)


ps. kilka lat temu kiedy postanowiłem sprzedać ukochango Sony R1, bo nie mial filmow i byl klockiem, poszedłem do media po nexa... a gosc podobnie jak i teraz namawiał mnie na PENA - bo obsługa lepsza, wykonanie, wygląd no i olek to aparaty robi a sony walkmany... :) i tak zrobiłem zakuplem PEN-a, teraz coś czuję że go nie posłucham :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przykladowe zdjecia z naszych aparatów
PostNapisane: Pt lis 01, 2013 4:15 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
EXie pamiętaj, że ta jakość zdjęć z twego "testu", to na wyświetlaczach aparatów, a nie jednym monitorze...małomiarodajność galopująca! :wink:
Jeżeli szukasz aparatu uniwersalnego to odpuść sobie wymiennooptyczne!!!
...bo będzie korcić, by dokupić kolejne szkło, ktore potem zazwyczaj jest w użyciu raz na 3tysiące zdjęć :twisted:
Obiektywy zwiększają objętość uniwersalnego sprzętu :P
Ja osobiście bym myślał nad tym SONY RX100.
Przeczytałem o nim tylko suche fakty, ale coraz częściej gdy sięgam po sprzęty foto soniawki, to efekty są mega zadowalające!
Mam jakieś tam "doświadczeniaPośrednie" z lustrami SONY i dość dobrymi obiektywami(2óchKolegów). Jakość zdjęć super!
...a tydzień temu nabyłem telefon SONY XPERIA Z1 i oczywiście bawiłem się głównie pstrykaniem!
Jestem zaskoczony jakością foto z telefonu komórkowego!!!
Uzyskanie małej głębi ostrości nie sprawia Z1 problemu! Solniczka na 1szym planie była ostra, a dal rozmyta.
Zrobienie "panoram" bajecznie proste z jakością zadowalającą, do tego kilka innych fajnych gadżetów w sofcie fotograficznym.
No i telefon jest wodoszczelny, więc na moto jak znalazł, do tego mega szybki w działaniu!
Hula bez żadnych zawieszeń i bardzo sprawnie.
...jednak po jednym dniu go sprzedałem!!!
Stanwocze NIE "dotykowcom" i androidowi/iOSowi... gabaryty, żywotność baterii, potrzeba obu rąk do obsługi i pernamentna inwigilacja, poprzez wysyłanie info przez nieusuwalne aplikacje!
Science Fiction wchodzi w real dość żwawo :mrgreen:

Pozdro Orzep
p.s. Ex i zmień "spŻet" na "sprzęt", albo "sprzENt" :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przykladowe zdjecia z naszych aparatów
PostNapisane: Pt lis 01, 2013 6:55 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
(NO znowu mam neta w chacie :) )

sylwester napisał(a):
To powiedz jak wyczarowałem tą glebie błękitu, bo przecież nie photoshopa?
...z aparatu fotograficznego.


No dobra dobra - przecież nie pisałem że się nie da - ale że PS często pomaga nam podciągnąć zdjęcie i pewnie oczywiście masz rację że nie można podciągać kolorów w nieskończoność - z drugiej strony fotograf u mnie w robocie robi z RAWów takie fotki które bardzo trudno by zrobić w JPG.

ex1 napisał(a):
....
oczywiście punktem wyjścia był NEX/// pobawiłem się 3N oraz wszytkimi kolejnymi wariacjami NEX-a i powiem wam za 1500 zł to jest super spżet z mega wielka matrycą, daje głęie ostrości, ostrzy aż miło, kolorki fajne wyraziste. bardzo lekki i mega mały, powiem nawet więcej obecny 3N z nowym obiektywem 16-50 jest niewiele większy niż sony rx100.
.....
na dzień dzisiejszy nadal ciepło myśle o Nexie 3N


NO a ja ma takiego newsa - wczoraj pożyczyłem Nexa 5R od kolegi Bliźniaka z forum, i mówi że sprzedał obiektyw 16-50 (wstawił stałkę 16) bo za dużo prądu zżerał a praca silnikowego zooma była strasznie wolna - podczas szybkich zbliżeń, dodatkowo każdorazowe "auto - rozłożenie" obiektywu opóźnia zawsze włączenie aparatu. Ponoć obiektyw 18-55 jest dużo lepszy - ale wtedy już problem z wożeniem tego w kieszeni na klacie, co dla mnie eliminuje ten aparat. Fotki testowe porobię i zapodam - ale ja raczej skreślam go z listy, zależy mi na zoomie w aparacie.

Wczoraj poczytałem o nowym Canonie S120 - wcześniejszy model s90 i podobne bardzo tu zachwalano na forum.
jeszcze rozważam Fuji X20 - ale GSa sprzedałem to na co mi taki antyczny wygląd aparatu ;)
No i RX100 też zawsze był w kręgu moich zainteresowań - w sumie nowy S120 ma bardzo podobne parametry (oczywiście poza rozmiarem matrycy)

Marek może się wypowiesz jako wcześniejszy posiadacz S90 i obecny RX.

dodano:
jeszcze znalazłem time laps z S120 - ma opcję star time laps:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przykladowe zdjecia z naszych aparatów
PostNapisane: Pt lis 01, 2013 11:06 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
kurde ja widzę sami znawcy... na tym forum co jeden to normalnie specjalista... :D

a tak serio ... chętnie posłucham praktycznych uwag, oczywiście zdanie prof. fotografów z tego forum też jest dla mnie ważne.... Choć z założenia przyświecają nam zupełnie inne cele.

Reszty proszę o nie wymądrzanie się ... zaś o doradzanie... sprowadzając się do konkretów.

Jak napisałem jestem bardziej pstrykaczem, niż fotografem, co nie znaczy że nie rozumiem czym jest przeslona, i jak ustawiać czas... mało korzystam z tego bo zazwyczaj nie ma na to czasu. pstryk pstryk i lecimy dalej. bez obrazy dla was Panowie.. ale większość z was to pstrykacze zapewne.. przynajmniej widać to z poziomu fotek na forum... ;) znacąco odbiegają od tych bardziej profi... i wszyscy o tym wiemy...

wystarczy pooglądać foty do kalendarza... aby dostrzec róznicę... ;)

Orzep ... mam świadomość iż NEX nie ma jakiegoś super obiektywu.. za to ma matrycę z lustrzenaki... co wydaje mi się znaczącym plusem, przywoływany tutaj aparat RX100 ma prawie o połowę mniejszą matrycę.
Większość aparatów które bralem pod uwagę ma tę matrycę jeszcze mniejszą niż rx100, prawie o połowę.
X20 który mi się podoba bardzo.. ma matrycę 2/3 co też nie daje szału bo jest on mniejsza niż w rx100


Mirek.... z tym elektrycznym zoomem nie jest wcale tak źle, choć ja też oczywiście wolę ręczny... no przynajmniej w filmie będzie lepiej. :)
ale za to wymiary tego obiektywu są super...
prawdą jest iż obiektyw musi się wysunąć zanim pstryknie.. ale te 0,5 sek. dam radę znieść, skoro i tak muszę go wykopać wcześniej ze schowka..

najsłabiej w nexie wypada autofokus i to jest chyba najsłabszy element tego aparatu.. Reszta za te pieniądze jest naprawdę na poziomie.

dla przykładu porównanie wprawdzie to nie jest rx100.. ale wielkością jest chyba taki sam lub bardzo podobny do HX50V



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przykladowe zdjecia z naszych aparatów
PostNapisane: Pt lis 01, 2013 11:22 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
w moim zasięgu i zainteresowaniu pozostają NEX 3, X20, i G1X, ktoś ma jakieś inne propozycje..?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przykladowe zdjecia z naszych aparatów
PostNapisane: Pt lis 01, 2013 11:51 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
ex1 napisał(a):
w moim zasięgu i zainteresowaniu pozostają NEX 3, X20, i G1X, ktoś ma jakieś inne propozycje..?

Kup komputer i filmy dokończ :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przykladowe zdjecia z naszych aparatów
PostNapisane: Pt lis 01, 2013 12:22 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Louis napisał(a):
ex1 napisał(a):
w moim zasięgu i zainteresowaniu pozostają NEX 3, X20, i G1X, ktoś ma jakieś inne propozycje..?

Kup komputer i filmy dokończ :mrgreen:



Próbuje ratować mac-ka :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przykladowe zdjecia z naszych aparatów
PostNapisane: Pt lis 01, 2013 12:34 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Ja mam tak w kolejności w szufladzie A 700 dwie G9 jedną nasadkę 0,7 do niej ( foty z Tunezji i Canaryjskich ) 1D M4 , D 550 .... i S100 reszty nie wymieniam ... :wink:
S100 ma jedną niezaprzeczalną zaletę 24 mm światło i wielkość ... wady to mała bateria ( mam 3 szt. )
Na motocykl zabieram S100 , chodziłem ostatnio po Tatrach dość dużo , w plecaku miałem 70-200 2.8 LIS 24-70 2.8 L a na body 1D 16-35 2.8 L MII
Na ostatnią wycieczkę zabrałem już S100 :mrgreen:
Jak dla mnie najważniejszy jest szeroki kąt , gdyby pytony z Sony zrobili lepszy obiektyw kupiłbym go ale tak jestem wierny CANONOWI .
Te aparaty są max na dwa sezony , więc wybór jest nie tak istotny . Trzeba sprzedawać i kupować ciągle nowy ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przykladowe zdjecia z naszych aparatów
PostNapisane: Pt lis 01, 2013 12:43 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
wsio się zgadza, ja wiem że najlepiej jest mieć 2 motocykle i 2 aparaty... :D

no ale ja jestem maniakiem uniwersalności... muszę mieć jeden do wszytkiego.. :D
dlatego też małpki takie jak s100 czy rx100 odpadają... robiłem nimi zdjęcia.. nie przekonują mnie... :)

ps. fotki z s95

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 16   [ Posty: 232 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL