Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:58 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 48 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Hmm który aparat?
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 1:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Bartas napisał(a):
Niby tak, tylko rożnica między np Canonem D1100 a Canonem SX40 jest dosłownie niewielka ;) Tzn jeżeli chodzi o leżenie w ręce.


Nie mialem w dloni ani pierwszego ani tego drugiego..
Pamietam kiedy decydowalem sie na duza lustrzanke..
Wybor mial pasc na Nikon lub Canon ..
Canon zdecydowanie lepiej mi lezal w dloni ..
Pewnie dla wielu to niuans ..dla mnie to byla wazna rzecz ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hmm który aparat?
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 2:18 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
TomekWwa napisał(a):
....czy ten Fuji jest mocny ?? ... Panienka rownolegle uzywal Canona G i bez klopotow. ...


Tomek - powiem tak: jeśli G12 wytrzyma, to i X10 wytrzyma. Ani G12, ani X10 nie jest uszczelniany (wilgoć). Co do pyłu, to wybieram X10,w którym ogniskową ustawiasz ręką kręcąc pierścieniem, więc nie ma ryzyka, że pył wejdzie pomiędzy ruchome częśi obiektywu, zwiększy opór podzas zoomowania i spali silnik zooma.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hmm który aparat?
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 2:30 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr gru 16, 2009 2:28 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Wawa
Rzeczywiście fajnie wygląda ten X10. Nigdy o nim nie pomyślałam, ani też nikogo na wyprawach z nim nie widziałam (w przeciwieństwie do canonów i Lumixów, których zazwyczaj jest mnóstwo). Czy jest on rzeczywiście tyle lepszy od konkurencji w swojej kategorii (np. według przytoczonego tu zestawienia: http://www.dpreview.com/articles/4333175133/buyers-guide-enthusiast-raw-shooting-compact-cameras), że kosztuje prawie dwa razy więcej?

I jeszcze pytanie, skoro nie za bardzo, jak widzę, przekonuje Cię Canon G12, to czy za lepszą opcję uważasz Lumixa?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hmm który aparat?
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 2:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
Arkan masz tego Fuji X10?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hmm który aparat?
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 3:01 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
Arkan napisał(a):
Fuji X10 - akceptowalna jakość zdjęć, bardzo dobry obiektyw (jasny w całym zakresie i dobry zakres ogniskowych), elektroniczny horyzont, 7 klatek/sek w pełnej rozdzielczości, optyczny wizjer


A co to jest elektroniczny horyzont i do czego moze sie przydac? Czy to jest cos jak sztuczny horyzont w samolocie pasażerskim ?? 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hmm który aparat?
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 3:28 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
motoartur napisał(a):
Arkan masz tego Fuji X10?
Ola napisał(a):
Rzeczywiście fajnie wygląda ten X10. Nigdy o nim nie pomyślałam, ani też nikogo na wyprawach z nim nie widziałam (w przeciwieństwie do canonów i Lumixów, których zazwyczaj jest mnóstwo). Czy jest on rzeczywiście tyle lepszy od konkurencji w swojej kategorii (np. według przytoczonego tu zestawienia: http://www.dpreview.com/articles/4333175133/buyers-guide-enthusiast-raw-shooting-compact-cameras), że kosztuje prawie dwa razy więcej?

I jeszcze pytanie, skoro nie za bardzo, jak widzę, przekonuje Cię Canon G12, to czy za lepszą opcję uważasz Lumixa?

Pozdrawiam



Czy jest lepszy - jest. Czy jest wart 2x więcej - nie jest :mrgreen: ....ale spokojnie, to jest model nówka sztuka i do sezonu na pewno potanieje (i mam nadzieję, że EUR potanieje)

Co do modelu, którego używam, to jest to Lumix LX3 - robię to z dwóch powodów. Rozmiar i obiektyw Leica który daje mi 24mm ze światłem f 2.0 (ja jestem szerokokątny)


Ostatnio edytowano Wt gru 20, 2011 3:44 pm przez Arkan, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hmm który aparat?
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 3:37 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
TomekWwa napisał(a):
Arkan napisał(a):
Fuji X10 - akceptowalna jakość zdjęć, bardzo dobry obiektyw (jasny w całym zakresie i dobry zakres ogniskowych), elektroniczny horyzont, 7 klatek/sek w pełnej rozdzielczości, optyczny wizjer


A co to jest elektroniczny horyzont i do czego moze sie przydac? Czy to jest cos jak sztuczny horyzont w samolocie pasażerskim ?? 8)


To takia elektroniczna poziomica, która pokazuje, czy aparat jet ustawiony poziomo. Nic tak nie psuje ładnego krajobrazu jak horyzont na zdjęciu pod katem 30-stu stopni :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hmm który aparat?
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 3:38 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
motoartur napisał(a):
Arkan masz tego Fuji X10?

Jescze nie, ale bawiłem się kolegi aparatem przez kilka dni i juz wiem, że będę miał :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hmm który aparat?
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 5:57 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Arkan napisał(a):
motoartur napisał(a):
Arkan masz tego Fuji X10?

Jescze nie, ale bawiłem się kolegi aparatem przez kilka dni i juz wiem, że będę miał :)
Też mam taki plan, choć ostatnio ujawniona wada (białe plamy w miejscach silnego naświetlenia) nieco mój zapał ostudziła. Podobno Fuji oficjalnie przyznało, że problem faktycznie jest i obiecało coś w tej sprawie zaradzić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hmm który aparat?
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 6:50 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Arkan napisał(a):
Co do modelu, którego używam, to jest to Lumix LX3 - robię to z dwóch powodów. Rozmiar i obiektyw Leica który daje mi 24mm ze światłem f 2.0 (ja jestem szerokokątny)

+1

Światło, światło i jeszcze raz światło. Oddam wszelkie elektroniczne popierdółki za światło... eh, nie ma ideałów...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hmm który aparat?
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 7:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
mario33 napisał(a):
Arkan napisał(a):
Co do modelu, którego używam, to jest to Lumix LX3 - robię to z dwóch powodów. Rozmiar i obiektyw Leica który daje mi 24mm ze światłem f 2.0 (ja jestem szerokokątny)

+1

Światło, światło i jeszcze raz światło. Oddam wszelkie elektroniczne popierdółki za światło... eh, nie ma ideałów...
A pro pos. jest takie powiedzenie:

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hmm który aparat?
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 9:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
marekm napisał(a):
"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło".

...esencja!!!

Pozdro Orzep
p.s. ARKAN masz gdzies w necie swoje foty?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hmm który aparat?
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 9:51 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Arkan napisał(a):
TomekWwa napisał(a):
Arkan napisał(a):
Fuji X10 - akceptowalna jakość zdjęć, bardzo dobry obiektyw (jasny w całym zakresie i dobry zakres ogniskowych), elektroniczny horyzont, 7 klatek/sek w pełnej rozdzielczości, optyczny wizjer


A co to jest elektroniczny horyzont i do czego moze sie przydac? Czy to jest cos jak sztuczny horyzont w samolocie pasażerskim ?? 8)


To takia elektroniczna poziomica, która pokazuje, czy aparat jet ustawiony poziomo. Nic tak nie psuje ładnego krajobrazu jak horyzont na zdjęciu pod katem 30-stu stopni :lol:


Coraz bardziej widze sa "zaawansowane" aparaty kompaktowe..I jak tu ma czlek nauczyc sie kanonow fotografowania.:-))))..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hmm który aparat?
PostNapisane: Cz gru 22, 2011 11:33 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
marekm napisał(a):
Podobno Fuji oficjalnie przyznało, że problem faktycznie jest i obiecało coś w tej sprawie zaradzić.


To mnie zmartwiles Marek. A jak sie dowiemy czy juz naprawili??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hmm który aparat?
PostNapisane: Cz gru 22, 2011 11:40 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
TomekWwa napisał(a):
marekm napisał(a):
Podobno Fuji oficjalnie przyznało, że problem faktycznie jest i obiecało coś w tej sprawie zaradzić.


To mnie zmartwiles Marek. A jak sie dowiemy czy juz naprawili??
Z netu. :D

Na dpreview.com (nie tylko) na pewno pojawi się komunikat, może link do firmware upgrade.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 48 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL