Teraz jest Pt maja 10, 2024 8:36 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 19, 2008 4:23 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
polsky rozumiem ze nie miales ochraniaczy na nogach?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: gf
PostNapisane: Pt wrz 19, 2008 4:48 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn wrz 08, 2008 5:59 pm
Posty: 101
Lokalizacja: Zach. Londyn
A no.. bylo 50km/h ja bylem jako pasazer,wiec katapultowalo mnie sporo dalej :D
Kurtka FrankThomas z cordury czy jak kto woli goretex. Z dosc spora iloscia wbudowanych ochraniaczy (Barki,lokcie i dwa osobne trzy rodzaje pianki na plecach) Ale co mnie wkurzylo,ze i tak rekaw sie na lokciu przesunal i pomimo wszystko stluklem sobie troszke lokiec.Dlatego juz wszystkie pianki z kurtki zniknely i kupuje zbroje Acerbisa.
Co do kasku juz wczesniej pisalem.Byl ladny i nowy cale trzy tygodnie :D hehehe ale zdal egzamin wzorowo.Jak tylko wroce do UK kupie taki sam.Jest super,naprawde cichutki z super wentylacja itd.
Z tym,ze teraz juz mam w dupie grafike i nie bede specjalnie doplacal 60f za malowanie.. zreszta chce kupic bialy.Beda mysleli,ze policjantem jestem ;) (Schubert S1 Pro)
No a przy wypadku wypadla noga.. bo bylo cieplutko owego dnia i zaciagnalem na siebie tylko zwykle jakies bojowki.Ale zalozylem na kolana ochraniacze z cordury,takie tylko przeciw wiatrowe i deszczowe.. jak pomogly to widac na zdjeciu ale one sluzyly do czego innego.. Noge pociachalo mi jak wylecialem z motocykla o juz polamane plastiki.. Wobec tych doswiadczen juz zakupilem ochraniacze Acerbis Evo Impact,uczymy sie cale zycie ;)
I o wielkim szczesciu moge mowic,ze mialem wysokie buty.
Nie pamietam dokladnie mojego modelu.Wysokie Oxtary.Prawie pod samo kolano.Dodatkowo przy samym wypadku moto zanim nas wystrzelilo.. przymiazdzylo mi noge pomiedzy autem.. i mam bardzo powazne stluczenia stopy i lydki (istny fiolet) Wlasnie dlatego tak dlugo nie moglem wogole stanac na nogi,Bo rana goji sie ladnie,ale stluczenia musza swoje odlezec.. Strach pomyslec co by bylo gdybym jechal w jakichs pantofelkach..
Takze ile tylko was stac to zainwestujcie w ciuchy,wliczajac kask i buty.Wszystko ma znaczenie!!!
Moj kolega,ktory prowadzil XXa ma zlamane trzy zebra i lekko wyrwalo mu kawalek malego palca u prawej dloni,rozerwalo rekawiczke..
A co do predkosci.. gdy odbieralismy motocykl z parkingu policyjnego wtedy dopiero sie ucieszylem.. dotarlo do nas jak duzo szczescia mielismy. Z XXa naprawde duzo nie zostalo.. Zaraz wkleje opis jak on lecial bo juz o ty gdzies pisalem.
Niewazne jaki motor mamy i ile wart.. niech leci jak chce.. i wali w co chce.. ale zycie mamy tylko jedno ;)

Edit: Znalazlem.
Uderzylismy w auto przy predkosci 50km/h lub ciut mniej.. Najpierw poszly lagi,lampa,felga,czasza,dekiel,plastiki, (o ktore chyba sie pociachalem) gdy juz nas moto zadecydowalo wykatapultowac w trybie szybkim odbilo je na lewa strone.. uderzylo znow o krawznik,rama.. pozniej drugi bok motocykla,dekle,plastki.. XX chyba byl zazdrosny,ze tylko my tak wysoko polecielismy wiec i sam sie wybil od kraweznika w powietrze.. i jeszcze przywital sie z drzewem na wysokosci 1,5m uderzajac mniej wiecej bakiem..
Pierwszy raz widzialem aby przy tego typu dzwonie zniknely wszelakiego rodzaju plyny.. dobrze,ze sie nie zapalil.
Sam szlif jest OK,zarowno dla kierowcy jak i sprzeta,gorzej jak juz na cos natrafi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 19, 2008 5:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
mój brat (Filip_Adv) potwierdzi napewno skuteczność Schuberth'a S1 przy uderzeniu w glebę.

tego typu wypadki (uderzenie moto w bok samochodu, który wymusił pierwszeństwo) to 70% wszystkich rejestrowanych wypadków na motocyklach. Nie jesteście i nie będziecie sami :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 19, 2008 9:43 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
skoro lecimy wątkiem ku przestrodze. To ja wsadze swoje co nie co.

2 dni temu wlaśnie wróciłem z wyprawy w pólnocne włochy i Alpy (relacja i foty wkrotce) :)

jechaliśmy we dwóch, mój znajomy na Gsx-f ja na LC8, Traska piękna zakręt za zakrętem, KTM wiadomo wysoki mistrzem zakretow to on nie jest, Tramway na Suzukim z pewnością mógl kłasc sie niżej .:) no i tak się raz położyl ze wylecial z ciasnego zakrętu. Niby niewiele sie stało (jemu nic) ale motocykl zostal już w Szwajcari bo nie było sensu go sciągać, całą wyprawę przerwalismy bo Samemu to mi się po szczytach już latać nie chciało. Tramway wrócił pociągiem


zobaczcie na foty: niby nic wielkiego predkosc ok 30 km/h nie bylo zadnego wielkiego uderzenia w nic poprostu szlif

[ img ]

[ img ]

[ img ]


straty:
- połamana szyba (bez szyby ciezko jechac do polski ale jechać można)
- odłamany lewy podnóżek (da rade przełozyc podnóżek tylni)
- połomana owiewka lewa ( nic wielkiego)
- pogięta lewa częśc kierownicy- (pewnie da rade wyprosrstować)
- pogiete lub skręcone lagi
- pęknieta dolna, aluminiowa pokrywa od silnika - olej wyciekł ( pewnie dało by rade skleićjakimś klejem do tego typu rzeczy lub pospawać)


- ostateczny wyrok - pod pęknietą pokrywą , pękniety blok silnika !!


piszę tego posta ku przestrodze, zobaczcie jak niewielki bład dużo kosztował, zakończył naszą wyprawę wcześniej, i motorek poszedl do kasacji. Bez sensu.

zatem apeluję o rozwagę panowie..:) nawet przy tych małych prędkościach :)


tutaj zabrakło wyobraźni i chyba doświadczenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 20, 2008 10:59 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt cze 13, 2008 10:25 am
Posty: 218
Lokalizacja: Kozienice
pięknie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: jhgf
PostNapisane: N wrz 21, 2008 12:38 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn wrz 08, 2008 5:59 pm
Posty: 101
Lokalizacja: Zach. Londyn
Kurcze szkoda sprzeta.. Dobrze,ze jezdziec caly,to najwazniejsze.
Ja z dnia na dzien nabieram sil a noga coraz silniejsza,juz nawet raz na moto udalo mi sie wsiasc w garazu :D
Nie wiem czy wspominalem ale do englandu wracam na motocyklu,wiec przydaloby sie w miare byc silnym i zrosnietym ;)
Ale to tylko 1500km i sama nudna autostrada.. wiec nie ma sie czym podniecac.. wciaz jednak planuje podjechac w drodze powrotnej do Amsterdamu do znajomych,chociaz tyle z calego mojego urlopu..
W planach byla powolna podroz,bez autostrad wsrod wiatrakow i tulipanow.. ehh..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 21, 2008 11:04 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
mlodygs, dodaj do tego spalona jawe mirka p. po strzale w katamarana.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL