Teraz jest Śr maja 15, 2024 8:25 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 35 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: kryzys światowy
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 2:43 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 11, 2008 8:08 pm
Posty: 1086
Lokalizacja: TARNOWSKIE GÓRY
nie wiem czy ktos ma ochotę wogóle na ten temat rozmawiać , ale powiedzcie czy jest jeszcze ktos lub jakas branza która nie została dotknieta przez to g..no? ja z dnia na dzien trace "wszystko" na co pracowałem przez ostatnie kilka lat :cry: -moze ktos powie : ze nie moze byc tak zle bo przeciez szukam nowego motocykla , ale to chyba tylko na poprawe nastroju a mysle ze jak juz wszystko padnie to wtedy i motocykl sprzedam.kurde nie mam nic oprocz czarnych mysli ale moze u was jest inaczej? dodam ze pracuje w branzy motoryzacyjnej a wiekszosc kontraktow prowadzilismy w niemczech dla , vw , mercedesa , bmw czy audi i od października 2008 jest coraz gorzej czy to juz jest to dno? mam nadzieje , że tak.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 2:48 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 7:08 am
Posty: 158
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Ja tam mysle ze uslugi pogrzebowe nie narzekaja na kryzys, a moze nawet klientow przybedzie :wink:
Uszy do gory, moze byc juz tylko lepiej :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 2:51 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 11, 2008 8:08 pm
Posty: 1086
Lokalizacja: TARNOWSKIE GÓRY
jestes z branzy?wczoraj wlasnie myslalem o tym, ze tym to kryzys napewno nie grozi , juz nawet myslalem zeby jakies trumny zaczac skladac. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 2:58 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt gru 12, 2008 4:57 pm
Posty: 627
Lokalizacja: Kraków
Informatyka i branża telekomunikacyjna. Nas nic nie ruszy.

Z drugiej strony ktoś fajnie napisał na jednym z blogów - informatycy nie robią nic dla siebie. Oni robią dla innych branży, firm.. gdy te zaczną padać, roboty dla IT ubędzie. Choć to będzie co najwyżej zwolnienie tempa, raczej nie 'kryzys'.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 3:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Mam niestety codziennie do czynienia z danym,mikro- i makro- spływającymi z gospodarek javascript:emoticon(':shock:'). Sytuacja wygląda w skrócie tak, że tzw. kryzys finansowy przeniósł się w sferę gospodarki realnej. O ile na początku najbardziej dotknięte zostały oczywiście instytucje finansowe, o tyle teraz najmocniej obrywają producenci dóbr inwestycyjnych oraz (po części) konsumpcyjnych. Dla motocyklistów oznacza to pewnie podobny efekt jak dla kierowców: mniejsze nakłady, wolniejszy postęp, mniej modeli, mniejsza produkcja, wyższe ceny. Kiedy sytuacja się zmieni ? Ano najważniejsze paradoksalnie są przewidywania i oczekiwania a nie koniecznie fakty. Przedsiębiorcy znowu zaczną inwestować (powoli) , a banki udzielać kredytów kiedy nastąpi zahamowanie wysypu złych informacji, czyli najwcześniej po okresie publikacji spr. fin. na giełdach w kwietniu. Czyli w 2009 będzie źle a w 2010 może nieco lepiej - przygotujmy się zatem na dłuższy zły okres. A w ogóle to spory temat off-topic.javascript:emoticon(':cry:')


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 3:35 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 4:19 pm
Posty: 424
Lokalizacja: Łódź
Klnę na czym świat stoi .... orzesz k... mać ...

liczyłem że za 12 tys które uzyskam za motocykl zamienię na niecałe 4tys euro i kupię sobie upragnionego KTMa . Teraz to nawet 3tys nie będzie , moto starsze o 5 lat mogę co najwyżej kupić .... a jak euro dojdzie do 5 zł ....

Klnę na czym świat stoi .... orzesz k... mać ... :( :x :evil: :twisted: :!: :?: :idea:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 3:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Ale ... spoko, spoko bo być może złoty odbije w górę w ciągu najbliższych miesięcy, a zwiększy się podaż sprzętu używanego z EU i USA bo się ludzie będą wyprzedawać. Niestety złoty nie wróci zapewne w ciągu 1-2 lat do dawnych poziomów np 2zł/1USD lub 3,2zł/1EUR.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 7:02 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lis 12, 2008 6:41 pm
Posty: 123
Lokalizacja: WLKP
Wszystko zaczęło się od kryzysu w USA . Później rozlało się to na cały świat czyli Azja, Europa zachodnia itp . U nas dotarło to z opóźnieniem . Myślę zatem , że jak będzie wszystko szło w dobrym kierunku w USA to i reszta też ruszy . My lepsze czasy odczujemy też z opóźnieniem tak jak kryzys do nas dotarł później .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 7:46 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn sty 12, 2009 1:29 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Poznań (Płock)
Świerzy ... napisał(a):
Klnę na czym świat stoi .... orzesz k... mać ...

liczyłem że za 12 tys które uzyskam za motocykl zamienię na niecałe 4tys euro i kupię sobie upragnionego KTMa . Teraz to nawet 3tys nie będzie , moto starsze o 5 lat mogę co najwyżej kupić .... a jak euro dojdzie do 5 zł ....

Klnę na czym świat stoi .... orzesz k... mać ... :( :x :evil: :twisted: :!: :?: :idea:


hehe
mam to samo też 12k i teraz to ledwie pod 3 tys ojro :shock:

A kryzys?
Jest - w branży samochodowo-kolejowej (robimy przyrządy dla nich) jest zastój i mało zamówień :/
Jakoś przebimbamy 2009 a w 2010 liczymy, że może się ruszy i przybędzie zamówień (m.in. z VW Poznań).
Chociaz dziś dotarłem do pewnego portalu, ludzi lubiących teorie spiskowe i inne rzeczy nie idące w głównych mediach i wyszło, że niedługo trafi w nas jakiś meteor :shock:
W lipcu zaćmienie słońca, wtedy wyjdzie, że coś leci na nas, będzies kryzys totalny, potem łup i powodzi - ale Polska ma ocaleć :roll:
Jak czytałem te rewelacje to łapy opadły.
Tu kryzys , tam meteor - a ja dopiero zacząłem jeździć moto :/

DO meteoru z dystansem, a w kryzysie który tak nas dotyka to najgorsze, że ci co go wywołali - czyli wszelka finansjera i jej spekulacje, gierki finansowe nie poniesie żadnych konsekwencji !
Mało tego - jeszcze dostaną pomoc , bo to do nich głównie spłyną te miliardy państwowe wrzucane w rynek dla rozruszania go.

A my mali ludzie cierpmy, kiemy oni się obłowią po uszy.

:evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 8:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
w branzy medycznej jest na razie spokoj. nie odczuwam. odpukac...

ps fortuna kolem sie toczy, poprawi sie!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 9:47 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 4:19 pm
Posty: 424
Lokalizacja: Łódź
>ps fortuna kolem sie toczy, poprawi się .
[kobieta lekkich obyczajów] ron , trzymam cię za słowo .....

sam se jestem cenzorem ...


Ostatnio edytowano Śr lut 11, 2009 10:34 pm przez Świerzy ..., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 10:09 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
ja Panowie nie mam też się czym pochwalić, pracuje w nieruchomościach,
a jak tu sprzedawać jak ludzie kredytów nie dostają, banki, przestały dawać na 100% a jak już mają dać to robią wszytko żeby nie dać, ludzie nie kupują domów, wszyscy biorą na wstrzymanie, ceny lecą w dół na łeb na szyję, dziąłki i tereny dostają najbardziej. Nic się nie buduje. U nas w Szczecinie przynajmniej 10 developerów ogłosiło upadłość lub wstrzymało inwestycje i oddało ludziom kasę. Pozostali próbują sprzedać to co stoi. ogólnie straszna Lipa, a Ja z miesiąca na miesiąc liczę czy dam radę kolejny miesiąc przetrwać. Czas jest naprawdę nie ciekawy, ostatnio dostałem informację iż jeden z naszych dłużników nie wytrzymal ciśnienia nie splacanego kredytu, zaległości wszelakich - powiesił się. Takie informacje potrafią zabić wszelkie resztki optymizmu w człowieku. :(


Wiem też że kryzysy są potrzebne, oczyszczają rynek, pobudzają ludzi do kreatywności, zmian, współdziałania... Moim zdaniem trzeba proóbować wynieść z kryzysu tyle ile się da. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 10:28 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 11:18 pm
Posty: 478
Lokalizacja: Wrocław
ex1 napisał(a):
Nic się nie buduje.

A drogi? O nie byłbym spokojny. Póki co...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 10:32 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
Świerzy ... napisał(a):
>ps fortuna kolem sie toczy, poprawi sie!

... ron , trzymam cię za słowo .....


mental note to myself: poprawic automat cenzurujacy...
;)

ps macie cos na oderwanie:
http://thenewcaferacersociety.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 10:51 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 1:50 am
Posty: 777
Lokalizacja: z Lasu
Nie jest tak różowo z tymi od ostatniej drogi. Mam kumpla co robi w branży od kilku lat. "Kryzys jak cholera, nawet ludzie nie chcą umierać" - powiedział przy ostatnim spotkaniu.
Sam siedzę w branży IT. Sprzedaż towarów i usług spadła jakieś 30-35%. Mimo wszystko by to podgonić w zeszłym tygodniu otworzyłem nowy sklep. Ogólnie koszty wzrosły ale i obroty firmy powoli zaczynają wzrastać. Zaczyna się wypełniać ta 30% luka. Może robię źle ale jeżeli będzie jak jest (nieciekawie) to uda mi się utrzymać przychody na niewiele niższym poziomie z przed dołka. W tej chwili trudno podjąć prawidłową decyzje. Praktycznie wszystko w ciemno.
Cieszę się z jednego. Pod koniec zeszłego roku kupiłem nowy motór i zaplanowałem że ma służyć 2 lata, więc to mam z głowy. No chyba że będę zmuszony go sprzedać. :lol:

więcej optymizmu - bedzie dobrze


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 35 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL