Teraz jest Cz kwi 18, 2024 2:40 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 15 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szukam samochodu kombi
PostNapisane: So maja 23, 2015 11:26 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn lip 21, 2014 6:50 am
Posty: 201
Lokalizacja: Warszawa
Czołem Pany!

Rozglądam się powoli za samochodem kombi do 30.000zł, mam już dość "ideałów świeżo sprowadzonych, laleczka od Niemca"... masakra, Polska to motoryzacyjny śmietnik Europy i kuriozum.

ale do rzeczy.

Jeśli ktoś z Was miałby info o godnym polecenia samochodzie do kupienia to dajcie znać.

-nienaganny technicznie, bez przeszłości kolizyjnej
-przebieg prawdziwy, do 150,000km
-od 2008 r.
-diesel bezawaryjny i oszczędny (VW, Audi- 1,9 BMW- 2,0 lub 3,0)
-chętnie BMW e90 touring, Mondeo mk4, Audi A4,A6

dzięki :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam samochodu kombi
PostNapisane: So maja 23, 2015 11:36 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr lis 19, 2014 4:36 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Marki
Raszu w zeszlym roku przerabialem temat. Zawsze jezdzilem BMW itp ale jak rodzina sie powiekszyla zaczelismy liczyc zlotowki i szukac innej marki. Kupiliśmy z zona hyundai i30 2009r. 89500km. Mam 1,6 dizel bez dwumasy i dpf. Auto jezdzi duzo po wawie w korkach i spala w mieście nam bez cackania sie 6l/100km a w trasie przy przelotach autostradowych 5,6l/100km. Czesci nie sa drogie a i nic sie u nas nie dzieje. Komfort i wyposazenie mi pasuje takze jestesmy bardzo zadowoleni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam samochodu kombi
PostNapisane: Śr cze 17, 2015 2:25 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Ostatnio to przeszedłem co Ty... Takich samochodów nie ma...

ZAPOMNIJ o AUDI !!! Naprawdę sądzisz, że ktoś odda tanio mało jeżdżone i zadbana Audi ??? albo BMW ? Ludzie nie pozbywają się takich aut. KAŻDE ma albo 300 tys km albo jest powypadkowe.

Zadbany A6 to raz koszt 60 tys zł, a dwa - koszty utrzymania i ew. napraw Cię zrujnują... Passaty też już nie te.... I do ubezpieczenia Ci doliczą 'premię za markę', nie bez powodu. Generalnie koncernu VW unikaj.

Lepiej dać trochę więcej i kupić auto kupione oryginalnie w Polsce, od pierwszego właściciela. Auta, które da się sensownie kupić w pokazanych warunkach (poza ceną):
- mondeo mk4
- octavia II
- astra kombi IV
- focus mk3 kombi
Ich naprawa, nawet jak coś się stanie, jest ogarnialna cenowo i miejscowo (wszędzie).

Jak Cię stać i masz duży garaż to Insignia albo Superb. Dobrą alternatywą może być Citroen C5 albo Renault Laguna III (bardzo dobry stosunek ceny do wartości i awaryjność o niebo mniejsza niż poprzednie generacje).

WARTO przeglądać oferty poleasingowe - z odpowiednią dozą wyczucia i wiedzy kupisz auto ze znaną historią serwisową. Wybieraj te po managemencie, nie po handlowcach (mniejszy przebieg, ale bardziej wypasione i co za tym idzie drogie, wersje)

Przyszykuj 35 tys zł na zadbany egzemplarz. Uważaj na:
- uszkodzenia diesli i osprzętu (dwumasy, turbo, wtryskiwacze, w mniejszym stopniu EGR)
- słabe silniki, które nie ciągną ciężkich w sumie aut (np. 1,7 w Oplu, 1,6 w Skodzie).

Zacznij od... komisu :) to przewrotna porada, ale przejedź się do Piaseczna, do wielkiego komisu AAA, który ma na placu 400 aut, w większości od pierwszego właściciela - nawet jak nie kupisz to zobaczysz jaki jest wybór i za ile (odejmij 15%). W każdy który chcesz wsiądź, przejedź się etc. Tu sobie przejrzyj ich ofertę: http://aaaauto.otomoto.pl/

PS: Ja ostatecznie kupiłem Opla Astrę 2.0 diesel kombi, 2011, przebieg 67tys km za 40 tys zł..


Ostatnio edytowano Śr cze 17, 2015 2:45 pm przez mario33, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 17, 2015 2:33 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 11:42 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Prawie Gdańsk
Polecam saaba 9-3 kombi ale tylko z silnikiem 1.9 tdi z jedną turbina (150 kucy wiec krzywdy nie ma) . Przy 200km/h pali 7.5/100 a jak nie przekraczasz 120 to ok 5l. Sporo części od opla pasuje wiec spoko. Mam rocznik 2008 w sedanie od nowości i nic się nie sypie. Z "poważniejszych" rzeczy to amorki raz wymienialem :) . Nie sprzedaje bo nie mam na co zamienić :D jakby coś więcej o modelu cię interesowało to pisz na priva.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam samochodu kombi
PostNapisane: N cze 21, 2015 8:57 am 
Aktywny

Dołączył(a): So maja 17, 2008 6:05 pm
Posty: 108
raszu napisał(a):
Rozglądam się powoli za samochodem kombi do 30.000zł, mam już dość "ideałów świeżo sprowadzonych, laleczka od Niemca"... masakra, Polska to motoryzacyjny śmietnik Europy i kuriozum.


Jeśli szukasz igły w cenie złomu to czego się dziwisz? Sprawdź sobie ceny jakie są na zachodzie europy..



raszu napisał(a):
Rozglądam się powoli za samochodem kombi do 30.000zł,


-nienaganny technicznie, bez przeszłości kolizyjnej
-przebieg prawdziwy, do 150,000km
-od 2008 r.
-diesel bezawaryjny i oszczędny (VW, Audi- 1,9 BMW- 2,0 lub 3,0)
-chętnie BMW e90 touring, , Audi A4,A6


Za 30 tyś bmw e90 , audi a4 b8 czy a6 c6 zapomnij :lol: Za ok 45-50 tyś można by było szukać. Mondeo mk4 może znajdziesz. Rozumiem że magiczna bariera 150 tyś km jest nie do przekroczenia :?: Nowe diesle nie są ani bezawaryjne ani oszczędne.. Jeśli będzie trzeba wymienić wtryski czy turbinę w dieslu audi/bmw zapłacisz 10 tyś, sprzęgło ponad 5 tyś.
Teraz bmw e90/audi a6 c6 zastępuje synonim luksusu jakim kiedyś był passat b5 highline :lol: Kupują to często "Janusze" lub małolaty żeby się pochwalić na wsi sąsiadom... a później jest problem, po co mi opony letnie za 4 tyś, przecież można jeździć na chińskich.. Komplet tarcz i klocków ponad 2 tyś? Można chińczyki za połowę ceny.

http://www.zlomnik.pl/index.php/2014/07 ... -jego-e61/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam samochodu kombi
PostNapisane: N cze 21, 2015 2:17 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Z tego rocznika i za tą kasę popatrzyłbym na Kia Ceed, można próbować z Mondeo ale "pakiet startowy" może trochę kosztować.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam samochodu kombi
PostNapisane: N cze 21, 2015 6:42 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr lis 19, 2014 4:36 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Marki
Dlatego swiadomie dalej polecam i30 albo jak kolega ceeda bo to naprawde fajne iekonomiczne auta.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam samochodu kombi
PostNapisane: N cze 21, 2015 9:31 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn lip 21, 2014 6:50 am
Posty: 201
Lokalizacja: Warszawa
Są to git dobre porady! Dzięki panowie za wszystkie!

A Skodę Octavię Scout ktoś zna?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam samochodu kombi
PostNapisane: Pn cze 22, 2015 6:13 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
Kumpel kupił taką skodówkę. Wszystko ładnie pięknie prócz spalania - żłopie to mu tyle ropy co moje vivaro 2.5, tj. ok 8l/100km.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam samochodu kombi
PostNapisane: Pn cze 22, 2015 6:39 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr lis 19, 2014 4:36 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Marki
Mi od poczatku wejscia do salonow podoba sie skoda yeti ale nic o niej nie wiem. Ktos tutaj wrzucal jakis czas temu linka bo i jciec sprzedawal to moze cos by Ci podpasilo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam samochodu kombi
PostNapisane: Pn cze 22, 2015 4:03 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Oczywiście, że są dobre i zadbane samochody, ale albo cena, albo jakość.
Ostatnio np. kupiłem Mercedesa W210, ale na allegro są już od 7 tyś zł, mnie wyszedł 27 tyś zł
ale za to jest taki jak MB być powinien, bo tyle taki egzemplarz kosztują w Niemczech i ekonomi się nie oszuka.
:wink:
ps
kiedyś sprzedawałem BMW K1200RS, miałem od nowości i było w super stanie...... i w Polsce było niesprzedawalne, mimo że chciałem za 7-letni motocykl 25 % ceny nowego i była to min cena z mobile.eu. Oglądacze nie mieli uwag do stanu motocykla bo był idealny, ale chcieli płacić cenę igieł z allegro.
W końcu przyjechał kupiec z Anglii, bo to mimo wszystko był okazyjny motocykl i mój BMW pojechał do GB, a do nas jadą te igły z zachodu w super cenach :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam samochodu kombi
PostNapisane: Wt cze 23, 2015 1:51 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So maja 17, 2008 6:05 pm
Posty: 108
raszu napisał(a):

A Skodę Octavię Scout ktoś zna?



Scout to drogi i przereklamowany samochód, z właściwościami terenowymi które nadają się tylko do jazdy po utwardzonym szutrze. Pseudo napęd 4x4 nie pozwala na więcej, podwyższone zawieszenie daje tylko możliwość podjazdu pod krawężnik. Zardzewiałe progi , drzwi i błotniki z czasem ukryją idealnie te super nakładki plastikowe :lol: Już widzę te zdziwienie "Januszy" którym ich super "terenowa" skoda zakopuje się na piasku przed wjazdem do lasu a nakładki plastikowe przyklejone na "kit" odpadają po zimie z kawałkiem lakieru i rdzy :lol: :lol: :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam samochodu kombi
PostNapisane: Wt cze 23, 2015 6:14 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn lip 21, 2014 6:50 am
Posty: 201
Lokalizacja: Warszawa
:Paweł: napisał(a):
raszu napisał(a):

A Skodę Octavię Scout ktoś zna?



Scout to drogi i przereklamowany samochód, z właściwościami terenowymi które nadają się tylko do jazdy po utwardzonym szutrze. Pseudo napęd 4x4 nie pozwala na więcej, podwyższone zawieszenie daje tylko możliwość podjazdu pod krawężnik. Zardzewiałe progi , drzwi i błotniki z czasem ukryją idealnie te super nakładki plastikowe :lol: Już widzę te zdziwienie "Januszy" którym ich super "terenowa" skoda zakopuje się na piasku przed wjazdem do lasu a nakładki plastikowe przyklejone na "kit" odpadają po zimie z kawałkiem lakieru i rdzy :lol: :lol: :P


a skąd taka u Ciebie opinia? Posiadałeś Scouta?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam samochodu kombi
PostNapisane: Śr cze 24, 2015 3:05 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So maja 17, 2008 6:05 pm
Posty: 108
raszu napisał(a):

a skąd taka u Ciebie opinia? Posiadałeś Scouta?

A jaka może być opinia o vw golfie za tyle kasy ze znaczkiem skoda? :roll:
Miałem okazje się przejechać gen. II. Kiepskie wykonanie, środek niskiej jakości. Układ kierowniczy mało precyzyjny gumowy, tak jak zawieszenie. Hamulce to spowalniacze. Dołączany napęd 4x4 haldex nie radzi sobie w terenie, nadaje się tylko na płaskie szutrowe drogi.
Octavia Scout II była prawie dwa razy droższa od podstawowej octavi. A wyższą cene płaci się tylko za pseudo napęd 4x4, podwyższone zawieszenie i te nakładki plastikowe :lol: . Scout to golf V, ma identyczne zawieszenie i płytę podłogową a kosztowała jako nowa ponad 110 tyś :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam samochodu kombi
PostNapisane: Śr cze 24, 2015 9:53 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 27, 2011 6:33 pm
Posty: 135
Lokalizacja: WZ
Kolega sprzedaje.
http://allegro.pl/skoda-octavia-kombi-2 ... 77378.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 15 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL