Teraz jest Pt kwi 19, 2024 8:15 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: kaski Neotec vc Schubert C3 pro vs HJC R-PHA Max EVO
PostNapisane: Pt maja 15, 2015 3:27 pm 
Początkujący

Dołączył(a): So lis 05, 2011 11:36 pm
Posty: 37
W sąsiednim wątku wymieniliśmy poglądy na temat Neotec vs C3 pro.

Po analizie argumentów i długim namyśle pojechałem dziś kupić C 3 pro, z cięzkim sercem, bo wątpliwości nadal mam mnóstwo.

Już chciałem płacić, ale sensowana sprzedawczyni, znając na wylot moje rozterki, mówi, żebym jeszcze przymierzył taki wynalazek: HJC R-PHA Max EVO.

W życiu o czymś takim nawet nie myślałem, głównie dlatego że mi się znak firmowy HJC nie podoba: mało elegancki i mało dyskretny, w przeciwieństwie do Neoteca i C 3 pro :).

Brak mu też otoczki luksusu, nadzwyczajności i generalnie poczucia przebywania w wyższych sferach :)

Przymierzyłem HJC, leży prawie idealnie. Prawie oznacza fakt, że w policzkach jest zbyt ciasny.
Teraz sprawdziłem w necie opinie i okazuje się że:
- w różnych testach gazetowych HJC wypada rewelacyjnie (za Neotec a przed C3 pro),
- opinie na forach ma świetne lub bardzo dobre (opisano nawet przypadek upadku HJC z siedzenia motocykla, HJC przetrwał a C3 pro, przy podobnym "teście" rozpadł się) ,
- w opisach technicznych niefachowaca przekonuje info że powłoka jest z kevlaru (czyli to samo co na kamizelkach kuloodpronych),
- cena sporo niższa.

Z sygnalizowanych wad HJC pdobno ma trudno dostępny serwis i uwiera w policzki. Rozwiązaniem tego drugiego problemu jest podobno wymiana wyściółki na cieńszą o gubości 30 mm zamiast standardowej 35 mm.

No i znowu mam pytanie do kolegów czy ktoś, coś wie na temat tego HJC i chce sie tą wiedzą podzielić.

Pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kaski Neotec vc Schubert C3 pro vs HJC R-PHA Max EVO
PostNapisane: Pt maja 15, 2015 5:05 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 27, 2015 5:41 pm
Posty: 520
Lokalizacja: Bydgoszcz
Cześć.

O C3 Pro już pisałem, Neoteca nie dotykałem podobnie jak HJC, ale myślę, że można śmiało do tego porównania czy pytania o wybór dorzucić Nolana N104 EVO.

Tego ostatniego kupił ostatnio mój szwagier i jest zadowolony, używa do niego Interphone F5 zresztą ja również na C3 Pro. Trzy dni temu kupiłem żonce tegoż Nolana i jak mam być szczery różnica w cenie między C3 a nim nie jest adekwatna do jakości, komfortu itd..
Wniosek prosty gdybym kupował dziś kupił bym Nolana, który ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny przynajmniej jak dla mnie. Można go kupić już za 1200 złotych :)

Dlatego HJC również bym nie wykluczał tylko dlatego, że jest mniej kultowy na naszym rynku i tańszy.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kaski Neotec vc Schubert C3 pro vs HJC R-PHA Max EVO
PostNapisane: Pt maja 15, 2015 11:44 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Andy373 napisał(a):
... taki wynalazek: HJC R-PHA Max EVO....


To nie wynalazek - to bardzo przyzwoity kask. Przewyższa zarówno Neoteca jak i C3 Pro w zakresie wartości tłumienia natomiast Nolana wagą i wentylacją. Niestety moja głowa bardziej pasuje do C3 :( w przeciwnym wypadku kupiłbym bez zastanowienia HJC - chociaż moja żona uważa, że świat kasków szczękowych zaczyna się i kończy na C3 - są zdecydowanie najprzyjemniejsze w obyciu, a reszta ją nie interesuje. Twierdzi, ze to bzdety techniczne nieistotne dla komfortu jazdy :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL