Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:09 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 14 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wybór kasków Schuberth C3 Pro a Shoei Neotec
PostNapisane: Pt maja 08, 2015 10:08 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 11:05 am
Posty: 897
Lokalizacja: Wrocław
Witajcie

Nie znalazłem info na ten temat, poszukuje opini, porównania czy zdań tych co używają

Wybór tylko miedzy Schuberth C3 Pro a Shoei Neotec

Jeśli używacie, macie opinie o jakości. zużyciu, itp proszę o informację.

Bardzo ważne dla mnie komunikacja, do tej pory używałem mitlanda BT next, interesuje mnie jak się sprawuje org zestawy do Schubetra i Shoei.

Każda opinia mile widziana ;)

Dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybór kasków Schuberth C3 Pro a Shoei Neotec
PostNapisane: Pt maja 08, 2015 6:15 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Temat potrzebny zwłaszcza że jutro jadę po C3 Pro i na razie będzie bez kołnierzyka z komunikatorem :)
Na mitlanda BT next nie mogę narzekać, może da sie zainstalować do Schuberta? Szkoda by odkładać dobry sprzęt do szuflady.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybór kasków Schuberth C3 Pro a Shoei Neotec
PostNapisane: Pt maja 08, 2015 7:15 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 27, 2015 5:41 pm
Posty: 520
Lokalizacja: Bydgoszcz
Mam C3 Pro i nie polecam oryginalnego zestawu do komunikacji, no chyba, że chcecie się komunikować tylko z c3 pro...
Kask jest super i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Zgadzam się z opiniami z testów - jest wyznacznikiem tej klasy.
Założyłem do niego interphone cellular f5 i mam wszystko co potrzebne. Duży zasięg, kompatybilność z innymi choć podobno nie wszystkimi, duży zasięg, no i konferencję taką prawdziwą...

Tyle w temacie..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybór kasków Schuberth C3 Pro a Shoei Neotec
PostNapisane: Pt maja 08, 2015 7:52 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Te kaski mają nieco inne kształty (mowa o wnętrzu), wobec tego wybór zależy od kształtu głowy kupującego. Jednym wygodniej w C3, innym w Shoei. Tego nie przeskoczysz. Musisz po prostu przymierzyć oba i zdecydować, który jest dla Ciebie wygodniejszy.

Od strony parametrów, oba są na tej samej, wysokiej, półce.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybór kasków Schuberth C3 Pro a Shoei Neotec
PostNapisane: Pt maja 08, 2015 8:06 pm 
Początkujący

Dołączył(a): So lis 05, 2011 11:36 pm
Posty: 37
Właśnie ćwiczę ten sam temat.

W Shoei Neotec przejechałem ca 50 kkm. Zalety: bardzo wygodny, świetna wentylacja, solidny i łatwy w obsłudze mechanizm opuszczania blendy. Wady: fatalna jakość wykonania. Przy zapięciu pod brodą jest ochronna gumka, miałem trzy takie gumki, wszystkie trzy się rozpadły. Shoei bez słowa wymieniał je na gwarancji ale jak rozpadła się trzecia to już na czwartą nie czekałem, jeżdzę bez. Tylna część wyściółki bardzo szybko się odbarwiła i ciągle wypada. Reklamowałem, bez słowa brali się za naprawę, efekty zerowe.
Na lakierze (mam biały) zostają trudne do usunięcia brudy - przemoczoną, czarną rękawiczką skórzaną (Held) kilkanaście razy podnosiłem szybkę, smugi farbującej skóry zostały na kasku i nie można ich usunąć. Brudy po robalach też ciężko schodzą.

Wg testów uderzeniowych w Motocyklu 5/2015 Neotec wypada fatalnie.

Miałem Shoei Multitec - rewelacja, ale mi ukradli :(

Dziś przymierzałem przez godzinę C 3 pro, na stojąco przed lustrem :)
Niby wszystko jest fajnie, nr 1 w testach Motocykla, same ochy i achy, ale: fakt, że jest świetnie wyciszony ponoć oznacza, że ma gorszą wentylację niż np Neotec (info na ucho od sprzedawcy). Zapięcie pod brodą, przy pochyleniu głowy w dół, rzeczywiście trochę uwiera w grdykę (w testach też o tym było, a ja potwierdzam). Wg testów kask bardzo dobry dla okularników, wg mnie średni - miejsca dla zauszników jest rzeczywiście dość, ale część skorupy chroniąca czoło poprowadzona jest tuż na brwiami przez co skorupa opiera się na górnej częsci oprawki i spycha ją do dołu. Dla mnie duża niedogodność, w Neotecu jest dużo lepiej. Suwak do opuszczania blendy jest kiepski w obsłudze ( w Neotecu lepiej).

W sieci jest opowieść od bajkera któremu C 3 pro upadł na ziemię z wysokości chyba 1 m i się rozpadl. Chłop zgłosił to zdarzenie do producenta (z pełną świadomością że takie zdarzenie nie jest objęte gwarancją, ale z kaskiem jest chyba coś nie tak, skoro się tak szybko rozpada) a Schubert go olał i to w arogancki sposób. Shoei reklamacje moje przyjmował natychmiast i bez problemów. W sprawach reklamacyjnych Shoei absolutnie górą.

Paru znajomych ma C 3 pro i są zadowoleni.
Osobiście elektroniki nie testowałem, znajomi mają i też sobie chwalą.

Zastanawiam się czy jest jakieś trzecie rozwiązanie. Wg testów HJC IS - Max II jest OK. Chcialem przymierzyć ale nie mieli rozmiarów. Jak ktoś coś o tym kasku wie to może też nich podrzuci info w tym wątku, żebyśmy mieli lepszy pogląd.

Byłem zdecydowany na C 3 pro ale teraz jeszcze się waham.

Pozdrowienia dla wszystkich

PS W obu jest mi wygodnie. Mimo, że to górna półka, to jednak żaden mnie nie przekonuje na 100%. Pewnie znowu trzeba bedzie wybierać, z cięzkim sercem, między dżumą i cholerą, co przy takiej kasie jest wkurzające.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybór kasków Schuberth C3 Pro a Shoei Neotec
PostNapisane: Pt maja 08, 2015 10:30 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt lip 01, 2014 12:58 pm
Posty: 62
Jeżdżę w Shoei Neotec drugi sezon - nalatane mam w nim jakieś 12 kkm.
Zalety:
- bardzo, bardzo wygodny. Po prostu zakładasz na głowę, nic nie ciśnie, nie gniecie i tak przez cały czas użytkowania;
- wysoka jakość wykonania, miękka przyjemna w dotyku wyściółka;
- dobrze wyregulowany daje się zamykać jedną ręką;
- mechnizm szczęki precyzyjny, otwarta szczęka nie opada sama z siebie;
- bardzo dobra górna wentylacja, po otwarciu na maksa czujesz jak chłodne powietrze opływa Ci czerep.
- bardzo dobry serwis, chlopaki mocno się starają.
Ok. Teraz wady:
- spieprzona dolna wentylacja. Powietrze nie jest kierowane na usta tylko dmucha na wysokosci nosa i oczu. Dodatkowo, podejrzewam, że jest to wada fabryczna (może ktoś potwierdzi?), u mnie np. nie da się całkowicie zamknąć dolnej wentylacji. Tzn. po jej zamknięciu i tak dmucha lekko, co jest może fajne w upały ale przy 5 stopniach powoduje powstawanie gila nosowego. Serwis już to poprawiał ale niewiele się zmieniło.
- mechanizm podnoszenia szyby nie działa tak precyzyjnie jak w Schubercie tzn. nie chodzi skokowo o jeden stopien tylko przy lekkim uchyleniu szyby od razu skacze ona w góre o kilka klików;
- szyba ma uchwyt do podnoszenia tylko z jednej, lewej strony.
- podczas mocnego deszczu puszcza wodę uszczelkami przy wizjerze;
- jest dosyć głośny ale to chyba wada wszystkich szczękowców.

Zani go kupiłem długo wybierałem między nim a Schuberthem C3 Pro. Dla mnie jakość wykonania w Schubercie to porażka. To nie jest to, co kiedyś.
Jako alternatywa jest jeszcze BMW Evo VI - czyli Schuberth w super wykonaniu. Nie wiem jak z wygodą na dłuższą metę, bo jechałem w testowym tylko kawałek ale tam jak zamknąłem wentylację to była zamknięta a nie przymknięta jak w Neotecu.
Podsumowując: fajny kask ale nie wszystko złoto, co się świeci. W tej klasie i przy tej cenie powinien być pozbawiony w/w wad. Głośność można sobie darować.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybór kasków Schuberth C3 Pro a Shoei Neotec
PostNapisane: So maja 09, 2015 9:48 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 10:31 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Podbeskidzie
Posiadałem C3, ale zmieniłem na Neoteca ze względu już wspomnianego wyżej: po włożeniu na głowę i krótkim teście wszystko stało się dla mnie jasne. :wink: To kryterium wydaję mi się najistotniejsze. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybór kasków Schuberth C3 Pro a Shoei Neotec
PostNapisane: N maja 10, 2015 3:39 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 11:05 am
Posty: 897
Lokalizacja: Wrocław
Dzięki za wszystkie opinie i sugestie.

Ja od dawna używam Shoei, ale mam już kilku letni kask sportowy XR 1000, i przy zastosowaniu zestawu do komunikacji, uszy proszą o litość. Dlatego przy ściąganiu, zakładaniu, nie jest komfortowo.

Chcę zmienić, ale nadal wybór trudny. W większości komunikuje się tylko z pasażerem, nie zawsze idzie zgrać grupę by wszyscy mogli się na raz łączyć, więc nie jest do dla mnie kryterium.

Cena za sztukę zestawu do Schubertha to ok 1400, cena dla Shoei za 2 szt ok 2200, i rozważam wszytko na plus i minus, mając jeszcze BT next i chciabym to użyć. Czasami z dzieciakiem gdzieś pomykam, wiadomo kask dziecięcy już inny, i tu waham się także co z zestawem, bo z gadaniem o wiele lepiej ;)

Jak to wszystko sumuje to wychodzą dziwne kwoty, a wakacje tuż tuż .

Może ktoś ma jeszcze inna, lepszą, czy tańszą propozycje i dołączy się do wątku?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybór kasków Schuberth C3 Pro a Shoei Neotec
PostNapisane: N maja 10, 2015 8:03 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lip 29, 2012 1:28 pm
Posty: 306
Lokalizacja: ŁODŹ
historia zatoczyła koło w moim przypadku. Sprzedałem C3 glosy kiedyś ..... Kupiłem Neoteca który po 2 sezonach rozbił się z M do L . Sprzedany i z dużym szczęściem powrót do C3 PRO Europe . Jak dla mnie ciszej, nie telepie garnkiem, lepiej wyważony i to czuć, szybka i lepsza wentylacja . No i grafika ... dla mnie extra malowanie . Na minus mniejszy pinlock i troszeczkę wkurza , zapinanie szczeny ciaśniej - SN lepiej . A Schubercie nawet szyby masz w różnych kolorach mozesz wybrać z 3 .

Pamiętaj że Schuberth jest w tym samym rozmiarze miejszy o około 1 cm w obwodzie . Poza tym trzeba mierzyć, kązdy z nas ma inną głowę .

Co do komunikacji mam BT Nexta w C3 Pro i jest OK .

Odniosę się jeszcze do wczęsniejszych wypowiedzi co do jakości . Miałem te kasi obok siebie garazu zanim sprzedałem SN . Niz zgodzę się że wykonanie jest gorsze w C3 Pro . Masz coolmaxa , linkowy system blendy, zobacz wykończenia i jakość podbródka- to tylko taki przykład. Nie mówię że C3 pro jest och i ach ale to ta sama półka co Neotec .


Na koniec :
lepszego na plastika nie miałem od Shoei x spirit 2 :) a latam po torach i jest git .

Czyli na R1 Shoei na GS C3 PRO .

Co do kasków BMW to poczytajcie kto jak gdzie i co robi . Nie mogę mówić bo zakaz mam i bym za to po łapach dostal w arbaicie ale możecie wierzyć lub nie to nie jest Schuberth :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybór kasków Schuberth C3 Pro a Shoei Neotec
PostNapisane: Wt maja 12, 2015 9:15 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 11:05 am
Posty: 897
Lokalizacja: Wrocław
Dzięki, w trakim razie przychyle się do Schubetha, i chyba dokupie trzecią sztukę BT netxt, i będzie komplet, na każdym z kasków, czy pojadę z kobietą, czy z dzieciakiem bedzie łaczność.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybór kasków Schuberth C3 Pro a Shoei Neotec
PostNapisane: Śr maja 13, 2015 10:06 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn kwi 02, 2012 7:37 pm
Posty: 19
posiasdam od roku C3 pro a möj partner C3 .
wlasnie wczoraj wypielam ze srodka ten polster zeby go uprac bo po 35 000 km capi
z niego jak u pumy w klatce ;)
Z C3 pro latwiej go wyjac.

jako kobieta moge przyznac ze jest super wygodny a nawet w temp.na saharze ponad 40 stopni daje co moze.za te swoje 5 stöw.!

tylko w ostatni weekend przy 4 dniach silnego deszczu nonstop pinloc niewydolil i tez zaczol parowac.

Komnikacja :
mamy chinczyka 2 stuki za 80 € z opcja na 4 ."Pilot komunikuje wszystkich" .

Dokladne rozlozenie helmu naczesci pierwsze w you tubie .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybór kasków Schuberth C3 Pro a Shoei Neotec
PostNapisane: N maja 17, 2015 9:55 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 06, 2008 8:17 am
Posty: 408
Lokalizacja: WROCŁAW
Ja od dwóch lat używam Neoteca i jestem bardzo z niego zadowolony. W momencie zakupu byłem zdecydowany na C3 ale po prostu fatalnie leżał na mojej głowie oraz po zapięciu uwierało mnie zapięcie w jabłko adama.
Po kupnie Neoteca do serwisu podjechałem po 2 tyg., okazało się że po 2-3h w kasku czaszka mi pękała - skończyło się na zakupie nowej wyściółki mniejszej o 2,5mm i ból minął i teraz jest OK.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybór kasków Schuberth C3 Pro a Shoei Neotec
PostNapisane: So maja 23, 2015 10:05 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt lip 01, 2014 12:58 pm
Posty: 62
Ok Pany.
Może ktoś z Was, kto jeżdzi w Neotecu opisać swoje doświadczenia z dolną wentylacją?
Macie tak samo, jak u mnie, że przy zamkniętej też dmucha?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybór kasków Schuberth C3 Pro a Shoei Neotec
PostNapisane: N maja 24, 2015 7:29 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 06, 2008 8:17 am
Posty: 408
Lokalizacja: WROCŁAW
Ja tak nie mam, a przynajmniej tego nie odczuwam - jak zamknę dolna wentylacje to nic nie czuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 14 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL