Teraz jest So kwi 20, 2024 12:57 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Oszust z OLX - sugestie
PostNapisane: Pt maja 01, 2015 10:39 am 
Początkujący

Dołączył(a): N mar 22, 2015 10:17 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Hard River
Trafiłem na cwaniaka i oszusta na portalu OLX . Po pierwsze wysłał nie to co zostało ustalone ( kolektor zamiast wydechów ) . A po drugie jest to część po wypadku a nie jak twierdzi ten ciulman , uszkodzona w transporcie .

Zrobił ten numer świadomie , zaplanował to od początku do końca . Nie jestem jedynym frajerem który mu zaufał i z góry zapłacił . Na forum Aprilii jest kolega ,który przerabiał ten sport z tym cwaniakiem identycznie . Wysłana uszkodzona część , potem umywanie rąk i prowokowanie obrażaniem do tego żeby zrobić coś głupiego . Podstawą działania jest powoływanie się na protokoły odbioru od kuriera . Wajcha jest prosta . Albo za trefny towar zapłaci klient który nie sprawdzi przesyłki , albo firma kurierska , bo koleś towar ubezpiecza .

Teraz koleś jest z siebie maksymalnie dumny i pewny że mu się upiekło . W korespondencji próbuje mnie sprowokować do różnych rzeczy , ale trafił na większego cwaniaka od siebie :aggressive .

Miałem już temat rozwiązać jak facet z facetem , ale postanowiłem oszustowi dać większą nauczkę niż złamany nos ( zresztą na to zawsze jest czas :mrgreen: ) . Plan mam taki :
1. Zgłoszenie oszustwa na Policję.
2. Zgłoszenie nielegalnego biznesu do Urzędu Skarbowego.
3. Zgłoszenie paserstwa do Prokuratury.
4. Założenie sprawy w Sądzie o oszustwo i próbę wymuszenia odszkodowania od kuriera.


Na teraz zagłębiam takie rzeczy :
1. Wysłałem mu to za potwierdzeniem , i mocno liczę że tego nie odbierze .
2. Zgłoszenie tematu do firmy kurierskiej . Dla nich to ciekawy temat bo mają na co dzień do czynienia z takimi cwaniaczkami . Może będzie pomoc prawna jakaś z ich strony .
3. Szukam jakiegoś prawnika , który podejdzie do tematu z zaangażowaniem . Najlepiej oczywiście żeby to był jakiś motocyklista .
4. Szukam kilku mechaników motocyklowych do zrobienia kilku pisemek orzekających że ta część jest powypadkowa ( ewidentnie jest , fakty są druzgocące i można to łatwo udowodnić )
5. Szukam wszelkich form i rad jak jeszcze umilić życie temu dzieciakowi . Oczywiście chodzi o rady zgodne z prawem :mrgreen: .

OLX olał temat zupełnie ! Człowiek zgłasza im oszusta , który robi przewały notorycznie , a oni mają to w poważaniu . Standardowa lakoniczna odpowiedź „ portal nie odpowiada bla bla bla ...” :mur

Co mnie najbardziej dziwi :shock: to fakt , że ktoś robi przewał dla marnych 120 zł ! Mi by się dla takiej śmiesznej kwoty nie chciało nawet myśleć o nerwach i użeraniu się .

Temat jest durnowato wręcz banalny . Ale co chwilę słychać o takich kretynach , ludzie narzekają , ale nikt nic nie robi . No to ja spróbuję . Mam chęć , czas i chajs na taką zabawę . Sobie z tym cwaniaczkiem zatańczę bo ... mnie jego pewność swojego i durnowaty uśmieszek jaki miał podczas rozmowy ze mną przez telefon . Zrobię to tak zwyczajnie dla sportu i żeby zobaczyć jak zachowa się polskie prawo w takiej sytuacji . Cwaniactwa nie trawię pod żadną postacią dlatego nie odpuszczę ... .

ps . Takiego dupka trzeba uwalić bo zrobił sobie biznes na robieniu wajch motocyklistom . Dlatego prośba do was o komentarze . Wszelkie konstruktywne sugestie będą pomocne .

http://olx.pl/oferta/aprilia-caponord-e ... 7SyKn.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oszust z OLX - sugestie
PostNapisane: Pt maja 01, 2015 1:59 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
Ty, Wodzu! Ruskich sie czepiasz, a my musimy porządek na własnym podwórku zrobic najpierw.

Jedź i sklep mu morde porządnie. I wsjo :D
Naprawde - w przedwojennej Warszawie jak ktoś nie miał szacunku, dostawał w ryj. Albo kose pod żebra. Jak mi tych czasów teraz brakuje...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oszust z OLX - sugestie
PostNapisane: Pt maja 01, 2015 2:10 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Pięćdziesięciu pykniętych daje niezły wynik , masz adres wsiądź na moto z kumplami i spuść gnojowi wpier...ol jak nie miszka w Dombasie . Jak mu naruszysz mózg to może pomyśli zanim oszuka kolejnego .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oszust z OLX - sugestie
PostNapisane: Pt maja 01, 2015 6:34 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2008 8:40 pm
Posty: 477
Lokalizacja: dolnyśląsk
Ukradł ci kasę, "zrób" go podobnie.
Pogadaj ze znajomymi, rodziną niech kupią coś u niego (najlepiej dużego) za pobraniem.
Potem tylko nie odbierać przesyłki.
Poczta, kurier oddając paczkę do nadawcy obciąży go dodatkowymi kosztami związanymi ze zwrotem (od 12 pln w górę).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oszust z OLX - sugestie
PostNapisane: Pt maja 01, 2015 8:18 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 27, 2015 5:41 pm
Posty: 520
Lokalizacja: Bydgoszcz
Siema Wodzu.

Proponuję przytroczyć koniokrada do pala męczarni i zadać mu troszkę rozrywki.

Na poważnie to ręce opadają..
UE mamy i europejską cywilizacje więc normalny człowiek musi udowadniać, że jest normalny, a kutafiksy mogą robić co im się podoba licząc na to, że zgodnie z zawiłymi procedurami nikt dla kilku stów lub tysi palcem nie ruszy, bo go procedury, koszty i nerwy zabiją.
Pięknie byłoby podjechać wyjaśnić i wrócić z kasą i zadość uczynieniem.

Pozdrawiam i współczuję.


Ostatnio edytowano Pt maja 01, 2015 10:51 pm przez Vilkas, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oszust z OLX - sugestie
PostNapisane: Pt maja 01, 2015 10:15 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N mar 22, 2015 10:17 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Hard River
Męskie rozwiązanie było już prawie rozplanowane :mrgreen: Ale pomyślałem że warto by było zobaczyć jak system sobie poradzi z taką sprawą . Sklepanie michy temu dupkowi jak się trochę w czasie odwlecze to ... nie uciecze 8)

Pażyjem uwidim :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oszust z OLX - sugestie
PostNapisane: So maja 02, 2015 12:12 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
Wódz napisał(a):
Męskie rozwiązanie było już prawie rozplanowane :mrgreen: Ale pomyślałem że warto by było zobaczyć jak system sobie poradzi z taką sprawą . Sklepanie michy temu dupkowi jak się trochę w czasie odwlecze to ... nie uciecze 8)

Pażyjem uwidim :mrgreen:


Ja rozumiem ze mozesz byc na mnie zly wedle tego, ze byłem dla Ciebie niemiły jakżes mnie wkurzał, ale na zgodę przyjmij pomocną rękę i jak bedziesz go klepać to weź mnie ze sobą. Mam silne kopyta wytrenowane na rowerze na tadżyckich przełęczach, dobrze mu kopa w rzyć zasadze :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oszust z OLX - sugestie
PostNapisane: So maja 02, 2015 4:25 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
Wódz napisał(a):
.... pomyślałem że warto by było zobaczyć jak system sobie poradzi z taką sprawą....

Moim zdaniem system to oleje... nie takie rzeczy olewa..... dobry oklep popieram. A w sądzie stracisz dwa lata, gość będzie swoich biegłych powoływał, albo będzie chory podczas rozprawy itd... a na koniec to go uniewinnią za małą szkodliwość społeczną. Lepiej dać kasę dla dzieci w hospicjum niż papudze.

ps. kiedy pracowałem w niemczech (kilka lat temu) szef mnie zapytał jak to jest z tą kradzieżą aut w Polsce. Po rozmowie szef stwierdził że to dziwne i że w niemczech tak nie kradną "bo przecież zaraz by ich złapali" u nas jeszcze sporo czas zanim tak będzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oszust z OLX - sugestie
PostNapisane: N maja 03, 2015 6:25 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
Myślę że z tym nakręceniem go na nieodebraną paczką za pobraniem na kilka tys zł bo inaczej będzie coś podejrzewał, dobrze by go uleczyło i bardzo szybko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oszust z OLX - sugestie
PostNapisane: N wrz 06, 2015 9:06 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt wrz 16, 2014 11:48 am
Posty: 18
Lokalizacja: Gliwice
Wątek dość stary ale jako że zawodowo zajmuję się handlem w internecie /a często też kupuję/ odgrzewam kotleta być może moje sugestie komuś pomogą, mianowicie:

"Wajcha jest prosta . Albo za trefny towar zapłaci klient który nie sprawdzi przesyłki , albo firma kurierska , bo koleś towar ubezpiecza . " - firma kurierska płaci tylko w sytuacji kiedy uszkodzenie opakowania na skutek transportu mogło być przyczyną uszkodzenia towaru, jeśli towar dostałeś w nienaruszonym opakowaniu nic od firmy kurierskiej nie dostaniesz


1. Na OLX powinno się kupować wyłącznie lokalnie odbierając towar osobiście - do tego ta platforma została stworzona i nie miej pretensji że nie biorą odpowiedzialności
2. Jeśli już bardzo chcesz kupić a masz za daleko to poproś sprzedawcę o wystawienie na alledrogo - jeśli ściemnia że nie ma konta, że prowizja itd. odpuść sobie

Na odległość kupuj na alledrogo. Dlaczego?

- program ochrony kupujących (który naprawdę działa)
- dostęp do pełnych danych sprzedawcy
- wgląd do komentarzy oraz możliwość ich wystawiania
oraz najważeniejsze
- umowa kupna-sprzedaży zawarta za pośrednictwem alledrogo ma moc prawną

Ty zawarłeś umowę "na gębę" więc niewiele możesz zrobić poza rozwiązaniem męskim /czyli solo/ i mniej męskim a bardziej kibolskim /czyli z kolegami/ ale jak wiesz "każdy kij ma dwa końce"

Natomiast jeśli chcesz dopiec nieuczciwemu sprzedawcy i być może odzyskać kasę to jak już ktoś powyżej radził, poproś znajomego żeby kupił u niego coś za pobraniem, cokolwiek wartość nie ma znaczenia. Niech poda fikcyjny adres, po 2 dniach firma kurierska skontaktuje się z nadawcą w sprawie paczki której nie można doręczyć. Sprzedawca
zadzwoni do twojego kolegi a on przeprosi że faktycznie stary adres podał bo dopiero co się przeprowadził i podaje nowy oczywiście również fikcyjny.
I teraz policz: nadanie przesyłki pobraniowej 16-20zł, magazynowanie 2 dni 2-4zł, przeadresowanie 5zł, kolejna próba dostarczenia 16-20zł, kolejne magazynowanie 2zł i zwrot do nadawcy 16-20zł. I robisz tak chłopaka ze 2-3 razy przez podstawionych kolegów a potem dzwonisz i pytasz czy rozpatrzy pozytywnie twoją reklamację.

Howgh!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL