Teraz jest Wt kwi 16, 2024 9:54 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przyczepy kempingowej na 07-08.2015 poszukuję
PostNapisane: Pn gru 22, 2014 1:02 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2929
Tak powolutku zastanawiam się nad przyszłorocznymi wakacjami. I wpadłem na pomysł, co by zmienić scenariusz z wędrownego na objazdowo/zapoznawczy. Dlatego poszukuję przyczepy kempingowej. Nie szukam wielkiej landary na super wypasie, tylko suchej, czystej i wygodnej dla 2 dorosłych i 3 maluchów z możliwością zjedzenia wewnątrz obiadu. Najchętniej z części północnej lub centralnej naszego kraju.

Miałby ktoś z Was POŻYCZYĆ (odpłatnie) takie cudo??


Ostatnio edytowano Pn gru 22, 2014 11:19 am przez Jaqb z Kaszub, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczepy kempingowej na 07-08.2015 poszukuję
PostNapisane: Pn gru 22, 2014 10:51 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Chcesz pozyczyc czy kupic ?

Pod Poznaniem jest wypozeczalnia z ktorej chetnie korzysta czesc moich znajomych.
Gosc za chyba ponad 100 sztuk. Rozne wielkosci i standardy.

http://www.manczak.pl/


Generalnie godny polecenia, ale to nie sa tanie rzeczy. I radze najpierw wypozyczyc niz kupowac. Moi rodzice przez wiel, wiele lat jezdzili. Wiec sila rzeczy bylem na takich wakacjach nie raz. Pozyczlem nawet od nich ja, ale ja osobiscie nie zalapalem kliematu. Raz po raz wiosna/jesienia lubilem zatargac ja patrolem na weekend nad Barycz,Prosne czy Warte na jakies zadupie, ale to ze 2-3 razy w roku. Klimat "komerycyjnych" pol dla przyczep mnie przeraza. Do tego wychodzi drozej jak kwatera. :mrgreen:


edit: dla 2 doroslych i 3 malychow to juz musi byc landara niestety.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczepy kempingowej na 07-08.2015 poszukuję
PostNapisane: Pn gru 22, 2014 11:24 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2929
newbie007 napisał(a):
Chcesz pozyczyc czy kupic ?
Pożyczyć - poprawiłem...
newbie007 napisał(a):
dla 2 doroslych i 3 malychow to juz musi byc landara niestety.
niekoniecznie - w zeszłym roku spędziłem dzionek w "Niewiadowie" i było całkiem fajnie... :)
newbie007 napisał(a):
Klimat "komerycyjnych" pol dla przyczep mnie przeraza. Do tego wychodzi drozej jak kwatera. :mrgreen:
Nie - pola kampingowe odpadają, bo mi bardziej chodzi o przejechanie jak największej odległosci, a nie stacjonarne moczenie doopska....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczepy kempingowej na 07-08.2015 poszukuję
PostNapisane: Pn gru 22, 2014 11:44 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 16, 2010 10:17 pm
Posty: 915
Lokalizacja: Łódź
Jeśli objazdowo-poznawczo, to proponowałbym wynajęcie campera.
Dużo wygodniej, jeżeli chodzi o szybkie rozkładanie obozu byle gdzie.
Jest jednak minus - jak już staniesz, to okolicę z buta zwiedzasz.

Mam znajomych w Bydgoszczy, którzy mają wypożyczalnię, a przy okazji sami też camperują
http://www.hxc.pl/


Ostatnio edytowano Pn gru 22, 2014 11:58 am przez gompka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczepy kempingowej na 07-08.2015 poszukuję
PostNapisane: Pn gru 22, 2014 11:49 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Ja Ci powiem tak...

Duza przyczepa (kolo 6 metrow , 2 osie). Nasza 4 osobowa rodzina (dziciaki 1,5 i 3,5) miala w srodku ok. Nie za malo miejsca ani nie za duzo. Moje bejbi czorty sa mocno ruchliwe i wedlug mnie dla dzieci w tym wieku to na kazde musisz liczyc miejsca jak na doroslego. Nie ma opcji (przynajmniej w moim przypadku ;) )

Jak sie trafile gorsze pogodowo dni to byl momentami dramat. Bo ten chce spac , ta chce sie bawic. Itd.. A mala przyczepa ne bedzie miala osobnych sypialni. Do tego stol przy takiej ekipie bedzie musial non stop byc rozlozyny (a i tak ciezko przy nim w 5 osob usiasc). Jeszcze kwestai kibla/ prysznica.
Sprawe ratuje troche przybudowka, ale wtedy juz niekoniecznie jest szybko.
Z moja rodzina jezdzimy kiedy mozemy (mala byla na zakapaciu Patrolem jak miala pol roku) , ale ze wszystkich przetrenowanych opcji przyczepa sprawdzila sie najgorzej.

Sam dojazd w takie Biesy od nas (~500 km) jest z przyczepa drogi i niewygodny. Spalanie i dynamika plaskiego auta jak Patrola sie robi.
Idealny dla nas jak narazie rozwizanie to byl Patrol z namioem dachowym. Ja w srodku , oni wygodnie na dachu
Nawet zwykle plaskie auto + 2 szybko rozkladajace sie namioty i pawilon ogrodowy. Takim zestawem w Alpach bylismy w 9-10 godzin z Polski. Czy zwykla kwatera.

Aktualnie biore pod uwage cos co popelnil kolega:

https://www.youtube.com/user/balukomski

Sprinter na mostach z Patrola. Bude robisz wedle wlanego uznania ( ja bym wzial przeszklona), spalanie w trasie znikome (~8/100). Generalnie bajka.


Nie wiem co masz na mysli mowiac przejechanie jak najwiekszej odleglosci. Bo jezdzenie z przyczepa to srednia heca. Predkosc przelotowa spada do predkosci terenowki, manewrowalnosc jeszczegorsza. Mobilnosc tez srednia wbrew pozora i przenoszenie sie z miejsca na miejsce wcale nie jest tak fajne jakby sie moglo wydawac. Generalnie przyczepa traci na swojej atrakcyjnosci sporo jak trzeb jechac daleko albo czesto sie przenosic. jak jedno i drugie to juz wogole dramat. U nas (!) sie to nie sprawdzilo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczepy kempingowej na 07-08.2015 poszukuję
PostNapisane: Pn gru 22, 2014 4:29 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 01, 2008 5:45 pm
Posty: 490
Lokalizacja: Żoliborz/Arkonka
Jeśli mogę ze swojej strony - caravaning jest fajny, ale trzeba rozróżnić - podróżowanie camperkiem jest super, wiadomo w środku impreza, albo każdy swobodnie zajmuje się sobą. Likwidowanie obozowiska też przebiega szybko przy sprawnej organizacji. Nie podróżowałem z przyczepą camp., ale widziałem jak znajomi męczyli. Wydaje mi się, że przyczepę fajnie jest postawić w 2-3 miejscach w sezonie i po kolei wysyłać tam całą rodzinkę i najbliższych na poszczególne turnusy... Zaczyna być wtedy sensowne posiadanie własnej budy, tym bardziej do spółki. Podróżowanie w ten sposób nie jest tanie. Przemieszczanie się po kwaterkach co 2-3 dni, nie jest już traktowane jak fanaberia, a wychodzi zdecydowanie korzystniej finansowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczepy kempingowej na 07-08.2015 poszukuję
PostNapisane: Pn gru 22, 2014 6:36 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Nie chciałbym cię zrażać do caravaningu ale nie jest to takie różowe
Swego czasu miałem przyczepę i trochę z nią pojeździłem.
Pierwsza sprawa to jest to droga zabawa, auto więcej pali, za autostrady strasznie kroją, za kamping zapłacisz tak jak za kwaterę, np.na Gargano we Włoszech płaciłem 500 euro za postawienie przyczepy na 2,5 tygodnia, a sama przyczepa też nie jest za darmo.
Druga sprawa to na dziko z przyczepą nie bardzo sobie wyobrażam, nie masz wtedy prądu,WC i mycia bo to co jest w przyczepie to tak naprawdę służy tylko awaryjnie
( a miałem fajną i dużą przyczepę )
Poza tym w wielu krajach jest zabronione biwakowanie na dziko.
ps
Z tymi małymi dziećmi kempingowanie też nie jest za łatwe. W moim przypadku jak "przeciągnąłem" małżonkę z dziećmi (córka miała wtedy niecałe dwa lata) do Izmiru i z powrotem to mało się to nie skończyło rozwodem, a z przyczepą musiałem jechać prosto do komisu.
Ale z drugiej strony a nuż wam się spodoba
:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczepy kempingowej na 07-08.2015 poszukuję
PostNapisane: Pn gru 22, 2014 11:03 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 6:15 pm
Posty: 179
:)

nie mogę się powstrzymać od złośliwego komentarza: czy rzeczywiście nikt z 'wujków Dobra Rada' nie zrozumiał pytania?
Przecież ono brzmi 'czy ktoś nie ma przyczepy do wypożyczenia' a nie 'czy polecacie wakacje w przyczepie'....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczepy kempingowej na 07-08.2015 poszukuję
PostNapisane: Wt gru 23, 2014 12:30 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 01, 2008 5:45 pm
Posty: 490
Lokalizacja: Żoliborz/Arkonka
Nie gniewaj się Johnny, ale taki mamy styl, że musimy sobie trochę pokomentować... W dobrej wierze zresztą;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczepy kempingowej na 07-08.2015 poszukuję
PostNapisane: Wt gru 23, 2014 9:59 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Johnny napisał(a):
:)

nie mogę się powstrzymać od złośliwego komentarza: czy rzeczywiście nikt z 'wujków Dobra Rada' nie zrozumiał pytania?
Przecież ono brzmi 'czy ktoś nie ma przyczepy do wypożyczenia' a nie 'czy polecacie wakacje w przyczepie'....



Totez wskazalem godna polecenia wypozyczalnie w centralnej Polsce.
A jak niepisana zasada glosi po pierwszym merytorycznym poscie mozna juz kasztanic. :mrgreen:

Dodalem od siebie cos, bo pomimo jaiegos tam stazu z przyczepami wakacje z przyczepa i bejbiczortami mnie mocno rozczarowly. A jakbym mial za nia placic jeszcze 200-300 zeta za dobe to bym mnie szlag trafil. :mrgreen:

Jest to jakas opcja w modelu jak pisal Adam. Zatargac, postawic na 3 turnusy i przytargac do domu. Inaczej ani tanio, ani wygodnie. Trza poprostu lubic. W moje gusta nie trafila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczepy kempingowej na 07-08.2015 poszukuję
PostNapisane: Wt gru 23, 2014 11:52 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
W domu przed świętami lepiej zejść z widoku to się jeszcze trochę po mędrkuję w temacie przyczep.
Więc tak :
Jeśli średnia wieku kamperowców jest +50 to coś w tym musi być.
Po moich kilku sezonach z przyczepą i uszczęśliwianiem rodzinki kamperowaniem, bliski już rozwodu, sprzedałem przyczepę i wtedy w rodzinie nastąpiła wielka radość.
Odkryliśmy inne wakacje, takie all inclusive samolotem, z basenami, zjeżdżalniami i darmowymi drinkami które kosztowały nas to samo co wyjazdy z przyczepą.
I teraz najważniejsze zasada na wakacjach.
Jak dzieciaki są zadowolone, to małżonka jest szczęśliwa, a jak małżonka jest happy to masz wtedy święty spokój. I pamiętajcie, że zasada ta obowiązuje też w drugą stronę.
PS
Ale żeby nie było że dałem za wygraną, bo kamperowanie podobnie jak motor wciąga.
Bachory trochę podrosły to próbuje "uszczęśliwiać" małżonkę od nowa.
:)

[ img ]


[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczepy kempingowej na 07-08.2015 poszukuję
PostNapisane: Wt gru 23, 2014 6:15 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 16, 2010 10:17 pm
Posty: 915
Lokalizacja: Łódź
tu fajna mapka z darmowymi miejscówkami do kamperzenia, mam nadzieję, Jaqbie, że Ci się jednak przyda ;-)

https://www.google.com/maps/d/viewer?msa=0&mid=zvUJICqXLx_M.kwraqjjjCOrE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL