Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:17 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 16 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Legenda Husqvarny
PostNapisane: So gru 06, 2014 6:17 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Zniesmaczyłem się oglądając tą reklamówkę : https://www.youtube.com/watch?v=h0FDqzcSQd8 zabrakło okresu Castiglioni - BMW który był z punktu widzenia sportowego bogaty w zwycięstwa . Hipokryzja w czystej postaci w standartowym wykonaniu ktm-a . Zastanawiam się tylko dlaczego pozostawili napis "husqvarna" , taki niby chwyt marketingowy żeby chwycić za serce pasjonatów marki .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Legenda Husqvarny
PostNapisane: N gru 07, 2014 11:02 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 16, 2013 7:26 pm
Posty: 408
Nie wiem czemu sie oburzasz. Chwyt marketingowy wykozystujacy wybiurczo historie marki. Marka to towar we wspolczesnym swiecie. Sa tacy co sie nabieraja i tacy, ktorym jest to obojetne. Ja w xrv750 widze motocykl inni widza legende. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Legenda Husqvarny
PostNapisane: N gru 07, 2014 2:43 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 18, 2014 6:41 pm
Posty: 100
Lokalizacja: Białystok
Trzeba sie cieszy, że Husqvarna wogóle zostaje i nie podzieli losu Berga.
Zawsze to chociaż odrobina urozmiacenia w stosunku do klasycznych pomarańczy... Dopóki robią tak dobre motocykle i rozwijają je to mi to osobiście( mam na myśli monopol KTMa) to nie przeszkadza. Okleinę i plastiki zawsze można zmienić a liczy się sam sprzęt, dostępność i ceny części...
Oczywiście pozostaje cała Japonia ale ta pomijając MX gdzie jeszcze sobie radzi, niestety w enduro ma nie wiele do powiedzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Legenda Husqvarny
PostNapisane: N gru 07, 2014 4:26 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
redrobo napisał(a):
Nie wiem czemu sie oburzasz. ....... Sa tacy co sie nabieraja i tacy, ktorym jest to obojetne. Ja w xrv750 widze motocykl inni widza legende. ;)


100 % racji - a może chodzi że to tylko legenda i nic więcej hehehehe.

Tutaj filmik o legendzie - ciekawe że nikt się nie zniesmaczył tendencyjnością :)


A wyniki Legendy w PD można sobie porównać, na przestrzeni 20 lat:
AT - wygrała 5 razy,
Yamaha - 9 razy :)
BMW - 6 razy

Ciekawe jak się zaprezentuje nowa AT, i zapowiadany tez niebawem KAT ADV 650-800.
Prawda jest taka że liczy się rynek i kasa, np. Landrover wycofał się z rynku offroad i robi teraz limuzyny SUV i tyle - bo na to są klienci, na pewno więcej niż chcących się taplać w błocie.
Cieszmy się więc każdą marką która produkuje jeszcze motocykle do offu 8).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Legenda Husqvarny
PostNapisane: N gru 07, 2014 5:14 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Miom zdaniem , jeśli robi się spot oparty na historii to powinna znajdować się w nim cała historia marki . To co teraz się produkuje to biały kat z naklejką .
Nie interesuje mnie nowa AT .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Legenda Husqvarny
PostNapisane: N gru 07, 2014 6:02 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 18, 2014 6:41 pm
Posty: 100
Lokalizacja: Białystok
Adagiio napisał(a):
Miom zdaniem , jeśli robi się spot oparty na historii to powinna znajdować się w nim cała historia marki . To co teraz się produkuje to biały kat z naklejką .
Nie interesuje mnie nowa AT .


Niby masz racje ale napewno zdajesz sobie sprawę, że takie spoty nie powstają dla faktycznego celebrowania historycznych sukcesów a jedynie jako narzędzia marketingowe stymulujące zainteresowanie marką i sprzedaż produktów. 8)
Kogo interesuje historia z detalami? Nuuuda... a jak nawet znajdzie się chętny to poszpera i znajdzie.
Lepiej i prościej zrobić 2-3minutowy spot pokazujący, że marka ma jakąś historię i sukcesy a przez to buduje maszyny "Ready to Race!". Proste...
Nie ważne co myślisz bo jesteś w mniejszości. Zresztą i tak nie kupisz... a na masy to działa! :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Legenda Husqvarny
PostNapisane: N gru 07, 2014 6:45 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Masz rację że nie kupię , miałem TE 510 i 450 a kupiłem je dlatego że nie był to ktm i nie zawiodłem się . Teraz jak bym kupił białego kata z naklejką Huski to by mnie włoscy koledzy wywalili z grupy :lol: . Dla tych co nie znają marki to tylko spot marketingowy ja postrzegam to inaczej .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Legenda Husqvarny
PostNapisane: N gru 07, 2014 8:09 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Spidi napisał(a):
Kogo interesuje historia z detalami?

Mnie. "Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy".

Mnie z kolei nie interesuje bezmyślna konsumpcyjna papka medialna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Legenda Husqvarny
PostNapisane: N gru 07, 2014 10:39 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 18, 2014 6:41 pm
Posty: 100
Lokalizacja: Białystok
mario33 napisał(a):
Spidi napisał(a):
Kogo interesuje historia z detalami?

Mnie. "Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy".

Mnie z kolei nie interesuje bezmyślna konsumpcyjna papka me.


Mówisz tak ogólnie czy w kontekście bezdusznego narzędzia/sprzętu do orania w błocie i piachu jakimi niewątpliwie są wyczynowe motocykle KTM/Husqvarna? :wink: Historię tworzą ludzie, nie maszyny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Legenda Husqvarny
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 10:27 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Spidi napisał(a):
mario33 napisał(a):
Spidi napisał(a):
Kogo interesuje historia z detalami?

Mnie. "Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy".

Mnie z kolei nie interesuje bezmyślna konsumpcyjna papka me.


Mówisz tak ogólnie czy w kontekście bezdusznego narzędzia/sprzętu do orania w błocie i piachu jakimi niewątpliwie są wyczynowe motocykle KTM/Husqvarna? :wink: Historię tworzą ludzie, nie maszyny.

W obu kontekstach. W tym węższym kontekście patrząc, KTM jest mistrzem w budowaniu 'marketing story', które albo częściowo mija się z prawdą ('Ready-to-Race'), albo omija część prawdy (Huska - i to nie to co w tym teledysku, tylko to, co Pierrer nie dopowiedział przejmując tą markę).

Żeby było jasne, BMW jest nielepsze, o czym ja sam przekonałem się niestety bezpośrednio na własnej skórze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Legenda Husqvarny
PostNapisane: Cz sty 29, 2015 6:57 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
http://preview.moto.it/news/husqvarna-r ... -2014.html , nie potrafię tego zrozumieć , trza było ukręcić łeb Husce żeby bić rekordy sprzedaży ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Legenda Husqvarny
PostNapisane: Cz sty 29, 2015 7:58 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 2:36 pm
Posty: 513
Lokalizacja: Częstochowa
No to chyba kasa sprawiła . Jest sprzedaż, jest przychód, ale ile to kosztowało?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Legenda Husqvarny
PostNapisane: Pt sty 30, 2015 2:27 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pt lut 03, 2012 6:27 pm
Posty: 41
Lokalizacja: Kraków
Spidi napisał(a):
Trzeba sie cieszy, że Husqvarna wogóle zostaje i nie podzieli losu Berga.
Zawsze to chociaż odrobina urozmiacenia w stosunku do klasycznych pomarańczy... Dopóki robią tak dobre motocykle i rozwijają je to mi to osobiście( mam na myśli monopol KTMa) to nie przeszkadza. Okleinę i plastiki zawsze można zmienić a liczy się sam sprzęt, dostępność i ceny części...
Oczywiście pozostaje cała Japonia ale ta pomijając MX gdzie jeszcze sobie radzi, niestety w enduro ma nie wiele do powiedzenia.


Pamiętaj że historia lubi się powtarzać...
Berg pod skrzydłami Ktm'a był ~10lat (może tak były skonstruowane umowy)
Ktm dużo na tym ugrał,przede wszystkim konstrukcja ultra lekkich silników 4suwowych,których inżynierowie Kata nie potrafili stworzyć
Huska-jestem pełen obaw czy nie podzieli losu firmy Husaberg,uprzednio przywłaszczając sobie technologie Husqvarny.
Miło być monopolistą 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Legenda Husqvarny
PostNapisane: Pt sty 30, 2015 4:34 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Wojtek krk napisał(a):
.....Ktm dużo na tym ugrał,przede wszystkim konstrukcja ultra lekkich silników 4suwowych,których inżynierowie Kata nie potrafili stworzyć....

Na pewno?
Kat skonstruował silniki RFS przed zakupem Berga. I mam wrażenie były lesze od produktów Husaberga w tamtym okresie.

A czemuż ludzie kupili tyle Hqv w 2014r ?. Ano myślę, że wszyscy (ok, powiedzmy wielu) jest zmęczonych cała ta pomarańczową komerchą (klapki, opiekacze, majtusie ect) i wybrało "inny" taki sam motocykl. Bo ceny KTM 6Days podobne do adekwatnych Hqv a wyposażenie też prawie jednakie.

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Legenda Husqvarny
PostNapisane: Pt sty 30, 2015 5:01 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
rrolek napisał(a):
Witam

Wojtek krk napisał(a):
.....Ktm dużo na tym ugrał,przede wszystkim konstrukcja ultra lekkich silników 4suwowych,których inżynierowie Kata nie potrafili stworzyć....

Na pewno?
Kat skonstruował silniki RFS przed zakupem Berga. I mam wrażenie były lesze od produktów Husaberga w tamtym okresie.

A czemuż ludzie kupili tyle Hqv w 2014r ?. Ano myślę, że wszyscy (ok, powiedzmy wielu) jest zmęczonych cała ta pomarańczową komerchą (klapki, opiekacze, majtusie ect) i wybrało "inny" taki sam motocykl. Bo ceny KTM 6Days podobne do adekwatnych Hqv a wyposażenie też prawie jednakie.

Pozdr
rr


Moze nie tyle chodzilo o te klapki..A o to ze ludzie maja inne gusta ..Jeden lubi pomaranczowy kolor a drugi bialo-niebiesko-zolty ..MNie osobiscie np Husaberg bardziej sie podobal niz KTM. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 16 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL