Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:50 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 11 z 13   [ Posty: 195 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Śr sty 14, 2015 12:57 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Wczoraj musiałem odskoczyć ale jak widzę dyskusja toczy się nadal.
Jak Cie nowbie czytam to jakbym TVN oglądał:
Cytuj:
Widzisz Jedrku.. kopalnie Kanady przynosza zyski. Ogromne jak sam napisales. Nasze kopalnie nie przynosza. Oczywiscie przyczyne tego bedziesz upratrywal w dzialaniu Tuska zamiast spojrzec na temat z szerszej perspektywy.

Nie, nie Tuska. Juz to Komorowski Ci to powiedział w linku poniżej czyja to wina.
http://wpolityce.pl/polityka/229580-pre ... ewe-kopacz
Cytuj:
Ale czego sie mozna spodziewac po tak mentalnie waskich horyzontach? O makroekonomicznych przyczynach juz nawet nie wspomne z litosci.

Mam wrażenie że to właśnie dzięki takim jak Ty o szerokich horyzontach ekonomistom mamy w Polsce co mamy. Nic się nie opłaca. Ty naprawdę wierzysz co Ci mówia w mediach że kopalnie są nieopłacalne?
Nie pomyślałeś że może to być kolejny przekręt tego rządu? Milionowymi odprawami prezesów i niegospodarnością na państwowym stanowisku doprowadza się do nierentowności. Mało to razy tak było że doprowadza przedsiębiorstwo do upadku aby kupić je za symboliczną złotówkę?
Choćby przykład kopalni SILEZIA. Państwu Polskiemu się nie opłacało a prywaciarzowi teraz się opłaca. Mało tego Niemcom w Polsce opłaca się budować od podstaw kopalnie a nam się nie opłaca wydobywać węgla z takiej która już funkcjonuje???
http://wpolityce.pl/gospodarka/229321-n ... kamy-swoje
Skoro kopalnie są nierentowne dlaczego natychmiast znajduje się kupiec na nie? Zainteresowałeś się kto chce je kupić i kim jest ten człowiek?
Kraje arabskie mają duże zasoby ropy więc ropa w tych krajach jest tania. Rosja ma wielkie zasoby gazu i gaz u nich jest tani. Polska na węglu stoi a węgiel u nas jest drogi. Jak to jest? Potrafisz mi to ekonomicznie wytłumaczyć?
Potrafisz mi odpowiedzieć dlaczego Polska ma nagle uniezależnić się od Rosji? Zrobiliśmy to już z gazem teraz mamy jeszcze uzależnić się od węgla? Teraz ruski wegiel jest tani ale podrożeje rubel i bedzie droższy a ruscy będą nam jeszcze dyktować ceny! Takie jest Twoje ekonomiczne myślenie? Wiesz że za gaz płacimy więcej niż reszta europy?
Dzięki takiej jak TY ynteligencji o gołębim rozumku która wybrała PO mamy co mamy.
Rolnicy. - To Polscy Frajerzy. / Marek Sawicki.
Lekarze. - To Szantażyści. / Bartosz Arłukowicz.
Górnicy. - To Pajace. / Przedstawiciel/ Pełnomocnik Rządu E. Kopacz.
POLSKA. - To H.j Dupa i Kamieni Kupa. / Min. Bartłomiej Sienkiewicz....
A w Polsce wszystko ... jest nierentowne.

[ img ]

A o Theth możemy też pogadać ale w innym dziale.


Ostatnio edytowano Śr sty 14, 2015 1:08 pm przez jendrekGS, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Śr sty 14, 2015 12:57 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 8:11 pm
Posty: 746
Lokalizacja: Zakopane
newbie007 napisał(a):

Miazdzaca wiekszosc by chcial zyc jak za Gierka. Nie da sie. Bylo i nie wroci.



i to jest cała prawda!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Śr sty 14, 2015 1:21 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Jedrek...
O theth mozemy, ale Ty znowu... o Kopacz, Tusku itd.. i w kolko maciu o tych mediach? :roll:
No jak mozna dyskutowac normalnie? A uwierz mi,ze potrafie.
Mam wrazenie (uwaga dla mazbiego!wulgaryzmy!) , ze bys sie ... jakbys w kazdym postcie nie wspomnial o Kopacz albo Tusku albo Komorowskim.

Problemy z gornictwem to domena wszystkich rzadow od Mazowieckiego do Kopacz. Bez wyjatku. Zaden z nich nie zrobil ( nie mial odwagi?) tego co zrobiono w Anglii.Rozpedzic .... Probowano juz wszystkiego i kazdy kolejny rzad dalej je zadluzal i wpedzal w ruine.

Pytasz co powino sie wedlig mnie zrobic?
Wszystkie nierentowne oddac gornikom. Niech pozakladaja spolki i rzadza "na swoim" , bo z tego co mowia to byle sztygar ma kompetencje wieksze od prezesow. Wiec powinno sie udac, nie ?

A czemu tego nie robia? Bo sa swiadomi,ze skoncza sie przywilije, dotowanie itd..

Jak slusznie wspomniales sa przyklady w Polsce gdzie jasno widac, ze mozna. To sie pytam dlaczego tego nie powtorzyc? Gornicy na sama mysl o wzieciu spraw w swojej rece chowaja sie pod stol. Najlepiej odpowiedzialnosc zepchnac na kogos kogo w razie czego bedie mozna winic za swoje niepowodzenia. Skoro spraw niechca wziac w swoje rece to sprywatyzowac i sprzedac komus kto bedzie to chcial kupic. Wtedy zaprowadzi porzadek, bedzie praca, beda pace itd. .A nie smrod palonych opon.

A rola wegla kamiennego jako surowca maleje z roku na rok. I tendecja bedzie sie poglebiac. Nikt nie ma chyba co do tego watpliwosci. W perspektywnie lat kilkudziesieciu pewnie znikni calkowicie albo nastapi taka automatyzacja ,ze hordy gornikow nie beda potrzebne. Zwroca sie te gruube miliardy przez ten czas? Watpie. Zamiast inwestowac w nowe technologie jak robi cally nowoczesny swiat my wymyslamy kolo od nowa.

Bledem bylo traktowanie tej grupy spolecznej jako uprzywilejowanej. Bledem kazdego jednego rzadu. I pompowanie pieniadze w worek bez dna. Zreszta tak dlugo jak beda to panstwowe twory tak dlugo beda niewydajne i nierentowne. Nauczyla nas tego historia na wielu, wielu przykaldach.

Jakby rewolucja byla zrobiona z tym 20 lat temu to teraz bylby juz wzgeldny spokoj. Te podmioty co bylyby rentowne by zostale. Te dla ktorych by nie bylo miejsca by upadly. Ludzie by sie przebranzowili i panowala by norlmalnosc. A teraz gdy caly zachod i np. Czesi juz pracuja nad budowaniem swojej gospodarki wykupujac i restrukturyzujac nasze(!) kopalni u nas tyko slychac petardy i swad palonej (nie motocyklowej) gumy. Zreszta jak widze zaangazowanie obecnego rzadu to mam wrazenie ,zemoj syn za 20 lat bedzie pisac to samo co ja teraz i nic sie nie zmieni. Co mnie najzwyczajmniej w swiecei wku**ia, bo sprawe bylo zalatwic juz kupe lat temu.

Ewenement w skali Europy (swiata?), zeby tak niewielka grupa spleczna terroryzowala reszta uczciwie pracujacego spoleczenstwa.

Ciekawe ile kosztuje kopalnie dzien takiego strajkowania? Ciekawe czy pozniej beda pracowac tygodniami za darmo,zeby te straty odrobic. Bo w swojej kolani jeden drugiemu by na rece patrzyl.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Śr sty 14, 2015 1:53 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Ale o Tusku to Ty zacząłeś więc nie miej pretensji.

Z tym co napisałeś teraz zgadzam sie w dużej części. Nigdy nie byłem i nie jestem za górnikami i Ich przywilejami, trzynastkami, czternastkami wcześniejszymi emeryturami itp. Wszystkie rządy zawsze ich traktowały wyjątkowo i to już dawno powinno się zmienić. Za komuny mój ojciec jeździł 150km na Śląsk po kiełbasę!!! Mieli specjalne sklepy zaopatrzone we wszystko. Reszta kraju cierpiała. Chłopy muszą się dowiedzieć że nie są pępkami świata i sa zawody równie ciężkie i ryzykowne.
Ale nie jestem za sprzedażą majątku narodowego!
Wziąć za dupę wszystkich którzy są odpowiedzialni za doprowadzenie kopalni do upadłości i osądzić! Skazać! Zutylizować! Ale nie sprzedawać kopalni!
Logicznie myśląc kraj musi mieć jakieś przedsiębiorstwa przynoszące mu zysk. Dziecko wie że Państwo musi mieć na lekarza, policjanta, nauczyciela itp. Skąd na to bierze? Ano z przedsiębiorstw które przynoszą zyski i z PODATKÓW. Jeśli ten rząd który zachowując się jak alkoholik sprzedający meble z mieszkania nie zastanawia się co będzie jak meble się skończą tak rząd jak już sprzeda wszystko skąd weźmie? Kto zgadnie?
Szlag mnie trafia jak widzę jak wszystko sprzedają, nawet kury znoszące złote jajka jakim jest PKL i kolejka na Kasprowy! Po prostu dla nich nie liczy się nic tylko interes kolesi.
Nocna zmiana Konstytucji aby móc sprzedać lasy się nie udała, teraz przyszła kolej na nasze kopalnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Śr sty 14, 2015 1:57 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn lis 08, 2010 2:18 pm
Posty: 334
Z definicji nie biorę udziału w forumowych gvwnoburzach nie związanych z dziedziną tego forum... ale proponuję poczytać na temat węgla tutaj:

http://slomski.us/2014/06/11/andrzej-sz ... nku-wegla/

- jeśli ktoś nie wierzy w to co tam napisane, niech sobie sam sprawdzi dane u źródeł... i sam wyciągnie wnioski...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Śr sty 14, 2015 2:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
I zgadzam sie z Toba. No co mam powiedziec.

Tylko...

Kogo sadzic? Jak bezposrednio nie ma kogo. Przez kilkanascie rzadow kazdy jeden ja doprowadzal do upadku. To co kila tysiecy ludzi pod sad? Gornikow?
Nie ma recepty i pomimo,ze ubolewam to nikogo do odpowiedzialnosci pociagnac sie nie da.
Kwestai posprzatac burdel jak najszybciej.

Kraj musi miec przedsiebiorstwa. Ale pomysly logicznie. Wszystkie (z malymi wyjatkami potwierdzajacymi regule) panstwowe przedsiebiorstwa zamiast generowac zyski przynosza straty. I to straty ogromne. Dziury bez zna do ktorych kolejne rzady dolewaja grube miliardy bz widokow na przyszlosc. Jakie szanse,ze cos sie zmieni skoro nie zmienilo sie przez te lata? W mojej ocenie zadne.

Genererowac zyski zaczyly tylko te podmioty, ktore zostaly oddane w prywatne rece. A zyski = podatki. Prosta sprawa.
W temacie kopaln bez radykalnego kroku nie zmieni sie nic. Pytanie.. czy lepiej doplacac nastepne miliardy przez kolejne lata i byc dumnym,ze pnastwowe. Czy sprzedac (nawet niekoniecznie w rece obce) i czerpac zyski. Co ma upasc upadnie, co ma zostac zostanie.
Nasturalne jest niestety. Przedsiebiorstwa upadaja a nastepne powstaja na ich miejsce.




Dobrze, ze sie zrozumielismy :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Śr sty 14, 2015 8:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
jedna uwaga a propo, kopalń

czasem jest tak że jedna kopalnia mimo iż stoi nie będzie rentowna, bo,
- złoże może być trudno dostępne
- technologia stara, sprzęt do wymiany
- albo kadra i związkowcy za wiele blokują

lepiej i taniej jest zbudować obok drugą, na nowych zasadach i nowym sprzęcie. nie ma w tym nic dziwnego tak sie czasem dzieje w przypadku kopalń.

druga kwestia to ekonomia, kopalnie są przede wszystkim źle zarządzane, są obsadzane partyjnie, to raz, prezesi biorą grubą kasę, ale jednocześnie rozdają tą kasę górnikom też aby im zamknąć buzie.
to działa na zasadzie dzielenia łupów. Wszyscy są zadowoleni jak jest co dzielić, teraz mamy problem bo łupów nie ma za bardzo...

a Prawda jest taka że, gdyby górnicy pracowali jak wszyscy i mieli 12 pensji nie 14 w roku, jak by im zabrać przywileje

Cytuj:
Górnicy otrzymują trzy dodatkowe wypłaty – trzynastkę, barbórkowe i czternastkę z zysku kopalni w danym roku. Do tego dochodzą dodatki: za pracę w soboty i niedziele, za nadgodziny, za pracę w nocy, nagrody jubileuszowe, premie akordowe, premię dniówkowe, premie zadaniowe, dopłaty do wakacyjnych biletów kolejowych i deputat węglowy (6 – 8 ton węgla rocznie lub jego równowartość).


jak się im zabierze wcześniejsze emerytury. (ps. mój ojciec przepracował 43 lat jako spawacz i monter w stoczni więc chyba nie koniecznie łatwiejsza robota do 65 roku.) to się nagle okaże że węgiel będziemy mieli najtańszy w europie, a i opłacało będzie się wszystko.

Proste...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Śr sty 14, 2015 8:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
[quote="jendrekGS"]
Wziąć za dupę wszystkich którzy są odpowiedzialni za doprowadzenie kopalni do upadłości i osądzić! Skazać! Zutylizować! Ale nie sprzedawać kopalni!
Logicznie myśląc kraj musi mieć jakieś przedsiębiorstwa przynoszące mu zysk.
Szlag mnie trafia jak widzę jak wszystko sprzedają[/quote

NA to wyglada ze jendrek chce jedynie glow..I co dalej ?
Jak to zmieni sytuacje kopalni ?
Jendrek.Tak wyglada kapitalizm..Kto umie zarzadzac ma dochody ..Kto nie potrafi upada..Tutaj nie ma sentymentow i kultu bo to narodowe Hutnikow..Stoczniowcow czy Gornikow ..Ktora z parti politycznych ma sensowny program naprawczy ..Oprocz tego ze jedynie potrafia krzyczec ci od ktorych nic nie zalezy .? Ta kule u nogi trzeba sprywatyzowac ..Oczywiscie zwiazki zawodowe na to nie pozwola..Bo zaden prywatny inwestor przy zdrowych zmyslach nie da im takich przywilejow finnsowych ..A mentalnosc gornika "Wszystko albo nic" .Przy budowie stadionu narodowego wszystkie firmy prywatne wykonaly prace na 100%..Spolki rzadowe -Zadna .Dlugo jeszcze musi uplynac wody w Wisle aby ta mentalnosc sie zmienila ..

Zapomnialem dodac ..Moj ojciec ktory plywal w PLO na kontenerowcach w latach 90 juz mowil ze
lepiej im sie oplaca wplywac do Hamburga i tam przeprowadzac remonty ..To apropos Stoczni o ktorych Jendrku wspominales..Nik nic nie zrobil w tym celu ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Cz sty 15, 2015 6:19 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Jak głupoty to głupoty....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Cz sty 15, 2015 10:36 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
newbie007 napisał(a):
No prosze Cie.



Jak podatek dochodowy wplywa na rozwoj gospodarki i spoleczenstwa? Kwtinaco. Jesli dystrybuowany madrze. Jedny "sprawiedliwy" podatek. Nawet je nie madrze to i tak duzo lepszy niz cala reszta podatkow posrednich z VATem na czele.

Zreszta wystarczy kopiowac sprawdzone worce a nie silic sie na bycie drugim Keynes'em.
Wystarczy rozejrzec sie dookola po najpotezniejszych i najbogatszych gospodarkach swiata. Brak tam podatku dochodowego?

Jakim podatkiem finansowalbys w takm razie edukacje, sluzbe zdrowia i cala reszte? Akcyza? Vatem? Od gier losowych? :mrgreen:

Prywatne bys to zrobil? Drogi tez? Chodniki? Parki? Biblioteki?

.
I to nie tylko moje zdanie. Caly cywilizowany swiat go ma i my tez powinnismy. Tylko forma jest wypaczona. Poprostu sie sile sie,zbe byc madrzejszym niz cale zastepy madrych i umiejacych fiansami (jak widac na przykldzie Panstw w ktorych rzadza) zarzadzac jak trzeba.
Z szacunku do Ciebie nie bede chyba w ta dyskusje dalej brnal, bo to naprawde bez sensu


Cały cywilizowany świat mający podatek dochodowy jest zadłużony. (USA i UE).

Kwitnąco :lol: Dobre...
To powiedz teraz jaki jest koszt obsługi podatku dochodowego? ... otóż jest niewiele niższy niż zysk z tego podatku. On nie przynosi żadnego dochodu tylko hamuje przedsiębiorczość.
To prosta ekonomia, miltonowska ale prosta.

Jeśli go wyzerujemy - te 19% podatku zostające w rękach ludzi zostaną wydane. Gdzie? Obojętnie. Od tego będzie zapłacony VAT który jest łatwiejszy i tanszy w obsłudze.

Jeśli konsumentowi zostanie więcej pieniędzy, to pójdzie do sklepu, do salonu moto, do baru i te pieniądze wyda. Jest większy obrót na rynku i sprzedaje sie wiecej produktów. Jest to lepsze dla gospodarki niż zabieranie 19% przez rząd.

Poza tym - tylko socjalista podatkuje pracę. Wszystkie podatki są złe, ale Vat jest "mniej zły" bo podatkuje konsumpcję. Praca nie może być podatkowana bo wtedy mniej się opłaca.

Na drogi płacimy w paliwie podatek drogowy. Na chodnii itd - podatek od nieruchomości.
A jak wywalić 4/5 urzędników i sprywatyzować co panstwowe (kopalnie też) okaże sie ze dochodowy jest zbędny, a VAt mozna zmniejszyc do 15%.

W sumie to socjaldemokrata z liberałem się nigdy nie dogada, wiec bez sensu gadka, ale odpowiedz mi tylko na pierwsze pytanie, a ja juz zamykam morde.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Cz sty 15, 2015 10:48 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
ex1 napisał(a):

lepiej i taniej jest zbudować obok drugą, na nowych zasadach i nowym sprzęcie. nie ma w tym nic dziwnego tak sie czasem dzieje w przypadku kopalń.

druga kwestia to ekonomia, kopalnie są przede wszystkim źle zarządzane, są obsadzane partyjnie, to raz, prezesi biorą grubą kasę, ale jednocześnie rozdają tą kasę górnikom też aby im zamknąć buzie.
to działa na zasadzie dzielenia łupów. Wszyscy są zadowoleni jak jest co dzielić, teraz mamy problem bo łupów nie ma za bardzo...

a Prawda jest taka że, gdyby górnicy pracowali jak wszyscy i mieli 12 pensji nie 14 w roku, jak by im zabrać przywileje

jak się im zabierze wcześniejsze emerytury. (ps. mój ojciec przepracował 43 lat jako spawacz i monter w stoczni więc chyba nie koniecznie łatwiejsza robota do 65 roku.) to się nagle okaże że węgiel będziemy mieli najtańszy w europie, a i opłacało będzie się wszystko.

Proste...


EX - święte słowa. Pieniądze są marnowane, po prostu. Górnicy niech biorą tyle wypłat co reszta, kopalnie sprywatyzować i będzie dobrze. Prywatna kopalnia będzie rentowna bo własciciel nie będzie wyrzucał kasy w błoto, tylko celem będzie biznes i jak najtanszy węgiel.

P.S. - czemu Litwa i Czechy mają naćkane elektrowni jądrowych a my dalej węglem kopcimy? Daliśmy się tym kretynom z GreenPeace co się przywiązywali do drzew?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Cz sty 15, 2015 12:06 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn lis 08, 2010 2:18 pm
Posty: 334
Ex - ...socjalizm jest jak rak - gdy się zagdnieździ w ludzkich głowach jest nie do usunięcia.... w każdym razie nie bezboleśnie

PS - ten wątek od początku przypomina poczekalnię w psychiatryku... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Cz sty 15, 2015 12:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
wypraszam sobie, pierwszy post był pisany w pełni władz umysłowych, kolejne już mniej :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Cz sty 15, 2015 12:47 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
katta napisał(a):
Ex - ...socjalizm jest jak rak - gdy się zagdnieździ w ludzkich głowach jest nie do usunięcia.... w każdym razie nie bezboleśnie

PS - ten wątek od początku przypomina poczekalnię w psychiatryku... :)


Ja pracuje na przeciwko szpitala w Tworkach. Mam ten piękny widok za oknem. Wysoki płot z zasiekami, wiesz... jest klimat :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 10:30 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Koledzy, mam kredyt w frankach. Przewalutować?
Co w ogóle myślicie o frankowiczach?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 11 z 13   [ Posty: 195 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL