Teraz jest Cz maja 16, 2024 12:00 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 9 z 13   [ Posty: 195 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Forum na ten temat nie powinno milczeć
PostNapisane: N sty 04, 2015 9:05 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
beemer napisał(a):
jankes napisał(a):
beemer napisał(a):
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku chlopaki ..
Tak tylko leciutko chcialem podkreslic..Politycy wywodza sie z narodu. To co np akcpetuje spoleczenstwo polkie ..Nigdy by nie bylo zaakceptowane przez spoleczenstwo np USA czy Kanady i odwrotnie..Mam nadzieje ze za kilkadziesiat lat narod dojzeje na tyle ze wyrosna z tego dojzali politycy ..



Beemer czego Ty nam życzysz???;)


nikt tak nie oszukuje swojego społeczeństwa jak rząd USA!

najlepszego!:)


Jankes- zyczylem Wam wszystkiego dobrego ...
Apropos polityki to byl juz osobny watek ...

Jankes nikt i nic nie jest doskonale ..Chodzi tylko aby byla w wiekszosci zgoda..Klotnie niczego nie buduja



Beemer, jak tak pół żartem.....:):) ale powiem Ci, że poznałem USA poprzez turystykę i uniwersytety i szału nie ma:) takiej sztuczności w zachowaniu nigdzie nie spotkałem, już wolę chyba to słowiańskie szczere narzekanie;);) a Ty niestety masz złą opinię o Polsce (czego dajesz często wyraz w postach) bo słyszysz tylko mały % społeczeństwa-krzykaczy - wierz mi jest duuużo lepiej wśród Nas Polaków:):):):)

a do reszty Szanownego Towarzystwa:

mam okazję pracować/współpracować jakiś czas z krajami takimi jak Estonia,Litwa, Łotwa, Białoruś, Węgry......i powiem Wam, że w większości mieszkańcy tych krajów patrzą na nas jak w obrazek...więc nie jest aż tak źle:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Forum na ten temat nie powinno milczeć
PostNapisane: N sty 04, 2015 11:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
jankes napisał(a):

Beemer, jak tak pół żartem.....:):) ale powiem Ci, że poznałem USA poprzez turystykę i uniwersytety i szału nie ma:) takiej sztuczności w zachowaniu nigdzie nie spotkałem, już wolę chyba to słowiańskie szczere narzekanie;);) a Ty niestety masz złą opinię o Polsce (czego dajesz często wyraz w postach) bo słyszysz tylko mały % społeczeństwa-krzykaczy - wierz mi jest duuużo lepiej wśród Nas Polaków:):):):)



Jankes- Rozumiem Twe odczucia.Podobne mialem na poczatku.Gdy jeszcze nie wiedzialem gdzie chce byc..Za Oceanem jestem juz polowe swego zycia..Mentalnosc tutaj tych ludzi bardzo mi odpowiada.Mam wielu znajomych i Amerykanow i Kanadyjczykow...Jakos nigdy mi przez mysl nie przeszlo ze sa sztuczni...Co do reszty ktorych nie znam ..Jakie to ma znaczenie..Co do tego gdzie lepiej ..Ja juz wybralem dawno temu ..Co do tych krzykaczy..to ponoc jest ich 30% (to nie taki maly % .Co do opini .Czy to moj wina ze Polskiej scenie politycznej brakuje kultury i zachowuja sie za publiczne pieniadze tak ja ksie zachowuja..To kim oni sa i kim rzadza tez zutuje na spolecztnstwo.Bo przeciez ci politycy nie przylecieli z Marsa ..Podobna opinie jaka ja mam ma wielu ludzi zyjacych w Polsce jankes..W ogole od nich nie odbiegam .:-)) .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Forum na ten temat nie powinno milczeć
PostNapisane: Pn sty 05, 2015 10:36 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 8:11 pm
Posty: 746
Lokalizacja: Zakopane
Kiedyś byłem bardzo krytyczny wobec emigrantów.Całe moje życie mogłem wybrać inny kraj. Uważałem, ze nie będę uciekał z tonącego okrętu i będę walczył o swój kraj. Życie to zweryfikowało. Od 20 lat jeżdżę sezonowo do Norwegii i nadal nie mogę zrozumieć ich mentalności. jedno jest pewne, że ta "sztuczność" jest ogromną samokontrolą i kulturą. A nasza spontaniczność i szczerość wyraża się agresja i wrogością. Wystarczy śledzić podobne tematycznie fora. Jak jest u nas wiemy, krew, przekleństwa i żółć.
Teraz żałuję, że nie wyjechałem, bo moje dzieci już by nie były emigrantami i żyli by w świecie równych szans. Jeśli uważacie inaczej to dlaczego połowa Londynu gada po polsku?
Kto wiesza psy na emigrantach jest po prostu ignorantem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Forum na ten temat nie powinno milczeć
PostNapisane: Pn sty 05, 2015 3:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Eeee... Zbychu.

To nie ma co generalizowac. Kazdy kierunek ma swoja specyfike, bo ciezej wyjechac do Kanady jak do Camden, wiec sila rzeczy determinuje to w ten czy inny sposob grupe docelowa. :wink:

W owej Norwegii mam dobrego kumpla. Bywam tam kilka-kilkanascie razy do roku. Z Wroclawia mam poleczenie, ktore kosztuje od kilku do kilkudziesieciu zlotych i pozwala leciec nawet na kilka godzin. Z mojej perspektywy nie jest to wcale taki raj na ziemi.

Do Anglii tez jezdze czesto (brat mojej babci i reszta jej rodzina) i tez nie uwazam tego kraju za wymarzone miejsce do zycia. Szczgolnie teraz po naplywie tych bezowych emigrantow.

Swoj epizod z emigracja tez mam. Mieszkalem rok w Stanach (Las Vegas) i bylo naprawde .... Zastanawiam sie jakby teraz wygladalo moje zycie, bo juz wtedy zyjem jak paczek w masle tam. Ale z perspektywy czasu nie zaluje decyzji i jesli jeszcze raz mialby wybierac wybralbym powrot.
Tu w Polsce wcale nie trzeba zyc na kolanach. Pod wieloma wzgledami mamy lepiej niz w wielu krajach do ktorych emigrujemy. Mam natomiast wrazenie (wylacznie moje i mocno subiektywne zdanie), ze czesc emigrantow dosc mocno sie rozleniwila. Duza czesc moich kolegow na emigracjach zyja wciaz jakby mialo 20 lat. Imprezy z piciem w trupa co tydzien, wynajmowane mieszkanie (rzadko kto ma cos na wlasnosc - czesto po kilkunastu latach), o Zonie czy dzieciach nie wspominaja. Tak jak rozstalismy sie nascie lat temu to teraz jak sie widzimy to jestesmy tylko brzydsi, grubsi i mamy lepsze auta.

Bo do rodzinnego miasta jada z Norwegii Tesla 6 dni (bo taniej), a maja 30 km na lotnisko. Z UK przyjezdzaja na swieta (inaczej rzadko) i pozniej pod Biedronka wiecej aut z kiera po prawej jak w manchesterze pod netto. Wszystko zaladowane sloikami z fasolka po bretonsku. :mrgreen:

Kazdy przypadek niezaleznie od kierunku rzadzi sie swoimi prawami. Jestem absolutnie przeciwny wieszaniu psow na imigrantach. Chcielbym tylko,zeby nie zapominali skad pochodza i pamietali,ze swoim zachowaniem wystawiaja swiadectwo nam wszystkim. 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Forum na ten temat nie powinno milczeć
PostNapisane: Pn sty 05, 2015 5:18 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
beemer napisał(a):
jankes napisał(a):

Beemer, jak tak pół żartem.....:):) ale powiem Ci, że poznałem USA poprzez turystykę i uniwersytety i szału nie ma:) takiej sztuczności w zachowaniu nigdzie nie spotkałem, już wolę chyba to słowiańskie szczere narzekanie;);) a Ty niestety masz złą opinię o Polsce (czego dajesz często wyraz w postach) bo słyszysz tylko mały % społeczeństwa-krzykaczy - wierz mi jest duuużo lepiej wśród Nas Polaków:):):):)



Jankes- Rozumiem Twe odczucia.Podobne mialem na poczatku.Gdy jeszcze nie wiedzialem gdzie chce byc..Za Oceanem jestem juz polowe swego zycia..Mentalnosc tutaj tych ludzi bardzo mi odpowiada.Mam wielu znajomych i Amerykanow i Kanadyjczykow...Jakos nigdy mi przez mysl nie przeszlo ze sa sztuczni...Co do reszty ktorych nie znam ..Jakie to ma znaczenie..Co do tego gdzie lepiej ..Ja juz wybralem dawno temu ..Co do tych krzykaczy..to ponoc jest ich 30% (to nie taki maly % .Co do opini .Czy to moj wina ze Polskiej scenie politycznej brakuje kultury i zachowuja sie za publiczne pieniadze tak ja ksie zachowuja..To kim oni sa i kim rzadza tez zutuje na spolecztnstwo.Bo przeciez ci politycy nie przylecieli z Marsa ..Podobna opinie jaka ja mam ma wielu ludzi zyjacych w Polsce jankes..W ogole od nich nie odbiegam .:-)) .




Nie przekonałeś mnie, że klasa polityczna w Polsce jest jakaś gorsza od tej np

we Włoszech....afery korupcyjne, kolega Silvio Berlusconi, prawdziwa mafia, i potrafią się lać po mordach w "ichnym" parlamencie

Usa? połowa bankowych bandytów odpowiedzialna za kryzys finansowy ma teraz pracę w administracji Obamy:)....a wyzwalanie świata (od ropy:))

Rządy Francji? wpierw uściski i interesy z Kadafim potem wyzwalanie państwa..

może i z ładnymi słowami, w dobrych garniturach z marketingową otoczką.......

ale wolę już tych naszych niedorajdów co nie potrafią nawet oszukać Państwa Polskiego na kilka tys zł lecąc tanimi liniami lotniczymi zamiast samochodem, lub przyjąć w łapówce zegarek i się z nim afiszować:)

oczywiście nadal pół żartem pół serio

a Gdybym emigrował to na 100% do Kanady:) tam ludzie z moim zawodem mają ponoć najlepiej:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Forum na ten temat nie powinno milczeć
PostNapisane: Pn sty 05, 2015 11:25 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Jankes..
Ni bylo moim celem aby Cie przekonac...Wyrazilem jedynie swoja opinie ..Doskonale zdaje sobie sprawe ze w Polsce nie jest zle..Wielu moich znajomych swietnie sobie radzi ..Jedynie co mnie cholrenie drazni to te 30% ktora ciagle ma ta cholerna mentalnoc chlopa panszczyznianego i wychodzac na ulice krzyczy ze Tusk to Niemiec.Komorowski to Rusek itd.Mlodzi (ktorzy nawet nie lizneli komunizmu) Wykrzykuja hasla "Raz sierpem raz mlotem ..."..I ta agresja ..Gdzie niektory ugrupowania polityczne przyklaskuja temu ..Jedynie z tym mam problem ..Pozatym moim zdaniem Polska sie strasznie zmienila (na dobre) od czasu kiedy ja opuscilem w 1993 roku ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Forum na ten temat nie powinno milczeć
PostNapisane: Pn sty 12, 2015 2:17 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Polecam fajny wywiad z Cejrowskim



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Forum na ten temat nie powinno milczeć
PostNapisane: Pn sty 12, 2015 10:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
jendrekGS napisał(a):
Polecam fajny wywiad z Cejrowskim



I co tutaj jest takiego fajnego .?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Forum na ten temat nie powinno milczeć
PostNapisane: Pn sty 12, 2015 10:32 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
tez się zastanawiam :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Forum na ten temat nie powinno milczeć
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 9:15 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
miał być wątek o Ukrainie i problemach dla nas z tego wynikających a skończyło się na lokalnej polityce i Cejrowskim którego programy i książki lubię ale poglądy już mniej mi pasują, jak to jest rozwiódł się w końcu czy nie ? :)

ej ale chyba jako twórca wątku mogę go trochę zdeprecjonować ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 10:43 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Cytuj:
I co tutaj jest takiego fajnego .?

Może to że ktoś wreszcie publicznie złodzieja nazywa złodziejem, kapusia kapusiem, kłamce kłamcą. Osobiście zgadzam się z gościem w 100%. Mało takich ocen rzeczywistości można obejrzeć.
Sprawa z Ukrainy rzeczywiście trochę zeszła na boczny tor, może już wszystko zostało powiedziane.
Jeśli można ja jestem ciekaw Waszego zdania drodzy koledzy jakie macie zdanie w sprawie zamykania tych czterech kopalni?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 11:19 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
jendrekGS napisał(a):
Cytuj:
I co tutaj jest takiego fajnego .?

Może to że ktoś wreszcie publicznie złodzieja nazywa złodziejem, kapusia kapusiem, kłamce kłamcą. Osobiście zgadzam się z gościem w 100%. Mało takich ocen rzeczywistości można obejrzeć.
Sprawa z Ukrainy rzeczywiście trochę zeszła na boczny tor, może już wszystko zostało powiedziane.
Jeśli można ja jestem ciekaw Waszego zdania drodzy koledzy jakie macie zdanie w sprawie zamykania tych czterech kopalni?


Tyle że to nie jest kwestia odwagi.. On po prostu wypowiada rzeczy po imieniu. Równie dobrze mógłby nazwać kościół kłamliwą instytucją, zniekształcającą podstawy Religi chrześcijańskiej, oraz pismo święte w imię własnych interesów... noo ale tego nie mówi, czy jest za mało odważny? nie sądzę, po prostu zbudował sobie w głowie pewien pogląd i stara się go trzymać. Nie ma to nic wspólnego z prawdą obiektywną a z jego subiektywnym przekonaniem. Lubię go za łatwość i sposób wypowiadania swojego zdania, z poglądami z rzadka.

Jendrek... tak na marginesie to ciekawe że traktujesz wypowiedzi Cejrowskiego jako autorytet, jednocześnie zarzucając Beemerowi nie znajomość tematu, dlatego że siedzi na emigracji. Cejrowski też mocno siedzi na emigracji mieszka w stanach, 3/4 roku w podróży. Bez rodziny, dzieci i żony, nawet bez kota... więc chyba słabo on się zna na tym jak się czuje przeciętny Kowalski w Polsce.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 11:52 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Ale widocznie ex1 nie obejrzałeś całego wywiadu bo On właśnie nawala też w Kościół i ich pedofilów. I również uważam że ma racje. Ale pokazuje też pewną asymetrię pomiędzy pedofilem księdzem a pedofilem znanym reżyserem.
W sprawie znajomości czy nieznajomości tematu wydaje mi sie że mając takie okno na świat jakim jest internet nie ma znaczenia gdzie się mieszka. Media na każdym kroku robią z nas idiotów, i nawet mieszkając w kraju można nie mieć zielonego pojęcia co się obok dzieje. Do rzetelnych informacji trzeba dotrzeć samemu.
Beemerowi nic nie zarzucam. Lubię gościa. Choć też mnie ciekawi jakie byłoby Jego zdanie gdyby Kanada prowadziła rujnującą politykę zamykając swoje przynoszące ogromne zyski kopalnie piasku bitumicznego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 12:10 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 8:11 pm
Posty: 746
Lokalizacja: Zakopane
jendrekGS napisał(a):
Ale Media na każdym kroku robią z nas idiotów, i nawet mieszkając w kraju można nie mieć zielonego pojęcia co się obok dzieje. Do rzetelnych informacji trzeba dotrzeć samemu..
i tu jest pies...albo prawda..pogrzebana.
Cejrowski jest odważny i szczery. Tyle,że tak nie zrobi się kariery ... i on to wie, bo za to płaci.

Światełkiem w tunelu jest stacja, która to emituje. jak tak dalej pójdzie, to być może zacznie w tym kraju rodzic się ...demokracja... bez cudzysłowia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: same głupoty do usunięcia
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 1:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Znowu ta marnej jakosci propagdanda.

Jedyni sprawieliwi forum, chca nas glupich nauczac. Patrzcie! TU jest prawda! :mrgreen:

Odnosze wrazenie,ze pare razy juz tacy byli...

jendrekGS napisał(a):
Ale Media na każdym kroku robią z nas idiotów, i nawet mieszkając w kraju można nie mieć zielonego pojęcia co się obok dzieje. Do rzetelnych informacji trzeba dotrzeć samemu..


I widzisz... tym sie roznisz Ty od wiekszosci uzytkownikow tego forum. My korzystamy ze swojego mozgu, zasiegamy roznych zrodel, niekoenicznie lykamy wszystko co podaja nam Fakty co nie oznacza z automatu,ze na wszystko to plujemy. Na podstawie swoich obserwacji wyciagamy wnioski i mozemy je wypowiadac. Bez protekcjonalnego i belferskiego tonu. :mrgreen:
Szkoda,ze nie wszyscy ta umiejetnosc w XXI wieu posaidaja.

Aha, zgadzam sie z Cejroskim w wiekszosci tego co mowi.

jendrekGS napisał(a):
Beemerowi nic nie zarzucam. Lubię gościa. Choć też mnie ciekawi jakie byłoby Jego zdanie gdyby Kanada prowadziła rujnującą politykę zamykając swoje przynoszące ogromne zyski kopalnie piasku bitumicznego.


Wychodzi typowa ignoracja, brak znajomosci tematu albo nawet debilizm. Widzisz Jedrku.. kopalnie Kanady przynosza zyski. Ogromne jak sam napisales. Nasze kopalnie nie przynosza. Oczywiscie przyczyne tego bedziesz upratrywal w dzialaniu Tuska zamiast spojrzec na temat z szerszej perspektywy.
Ale czego sie mozna spodziewac po tak mentalnie waskich horyzontach? O makroekonomicznych przyczynach juz nawet nie wspomne z litosci.

Ciezko grac z golebiem w szachy. Najpierw rozdupi pionki , a pozniej nasra na szachownice. :mrgreen:


Zreszta jak wyrokowalem w pierwszych postach do Igreka bedzie z tego tylko gownoburza. Nie wierzyl. :mrgreen:
To jest forum motocyklowe i wedlug mnie takie powinno zostac. Lewak z prawakiem powinni dyskutowac o wyjazdach do Theth a jak juz koniecznie sie klocic to tylko o wyzszysc bmw nad ktm'em i odwrotenie. A nie ukryta indoktrynacja w co drugim watku.
Obsrac sie mozna.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 9 z 13   [ Posty: 195 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL