Teraz jest Wt kwi 23, 2024 2:20 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 56 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sprzedaż motocykla na odległość...?
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 6:49 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
Hejka
Panowie potrzebuje porady/opinii. Dzisiaj zadzwonil do mnie czlowiek w sprawie kupna mojej Yamahy, nie bede opisywal calej rozmowy telefonicznej, przejde odrazu do sedna.
Ow zainteresowany jest bardzo zainteresowany moim motocyklem wrecz jest pewny ze chce go kupic, w trakcie rozmowy doszlismy do porozumienia w sprawie ceny, ale problem i powod do zaleznia tego tematu jest taki ze kupujacy nie przyjedzie nawet obejrzec motocykla tylko pieniadze wysle mi na konto, cala kwote, a motocykl odbierze w jego imieniu firma catgroup.
Sporzadze 2 umowy ktore dolacze do motocykla, kupujacy odesle mi 1 podpisana przez niego.
Tak to wyglada w teorii i teraz pytanie do was, faktycznie da sie to w ten sposob zrobic? Ja nie mam zamiaru oszukac czlowieka ale czy on ma jakas mozliwosc w tej kwestii? Mam sie czego obawiac? Niby cala kwota trafia na moje konto i dopiero wtedy on zalatwia kuriera. Dodam ze mial prosbe by na umowie wpisac nizsza kwote niz faktyczna "dla zony". Co o tym myslicie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzedaż motocykla na odległość...?
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 6:52 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
To jak coś pójdzie nie tak … Ty będziesz mu musiał oddać mniej :)))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Odp: Sprzedaż motocykla na odległość...?
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 6:53 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N paź 11, 2009 9:16 pm
Posty: 136
Lokalizacja: Warsaw
Jak dla mnie sprawa niby ok, ale wszystko co ustaliliście telefonicznie proponowałbym powtórzyć mailowo.
Ja bym tak zrobił.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzedaż motocykla na odległość...?
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 6:58 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So maja 17, 2008 6:05 pm
Posty: 108
esi napisał(a):
Sporzadze 2 umowy ktore dolacze do motocykla, kupujacy odesle mi 1 podpisana przez niego.



Dopiero jak kasa dojdzie na Twoje konto wysyłaj umowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzedaż motocykla na odległość...?
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 7:04 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
Umowy wysylam razem z motocyklem, a motocykl dopiero wtedy jak kase bede mial fizycznie na koncie. Dla mnie tez niby wszystko gra, jestem w stanie zaufam temu czlowiekowi ze faktycznie nie moze przyjechac ale jednak boje sie troszke ze cos moze byc nie tak, mimo ze z mojej strony jest wszystko ok. Poczekam i zoabcze czy jutro bede wogole pieniadze u mnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzedaż motocykla na odległość...?
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 7:16 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N paź 28, 2007 9:53 pm
Posty: 870
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Śmierdzi mi to. Nie ma takich cudów aby ktoś chciał kupić motocykl bez obejrzenia i objeżdżenia. Nawet nowego motocykla tak się nie kupuje! Wysyłasz mu dwie podpisane przez Ciebie umowy.... i tu zapal mi się czerwona lampka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzedaż motocykla na odległość...?
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 7:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Ja bym tu nie panikował.
Gość może po prostu nie ma czasu, praca itd. Liczy że są na tym świecie porządni ludzie :) i dobrze...

Ja tak kiedyś kupiłem dwa KTMy z Poznania i było cacy. Od dobrze ustawionych ludzi więc nie w głowie były im kanty…

Sprawa jest tylko taka że jeśli w motocyklu np coś mu wyjdzie a na umowie będzie niższa kwota to będzie dla niego gorzej teoretycznie bo będziesz musiał mu mniej pieniędzy zwrócić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzedaż motocykla na odległość...?
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 7:46 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 2:36 pm
Posty: 513
Lokalizacja: Częstochowa
graphia napisał(a):
Śmierdzi mi to. Nie ma takich cudów aby ktoś chciał kupić motocykl bez obejrzenia i objeżdżenia. Nawet nowego motocykla tak się nie kupuje! Wysyłasz mu dwie podpisane przez Ciebie umowy.... i tu zapal mi się czerwona lampka.

Więcej wiary w ludzi, zwłaszcza że to esi będzie miał przez pewien czas pieniądze i motocykl.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzedaż motocykla na odległość...?
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 7:48 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 8:40 pm
Posty: 581
Nie wiem czego się obawiasz mając podpisaną umowę i pieniądze w ręku zanim wyślesz motocykl? Byłem niedawno w dokładnie takiej sytuacji: nie widząc motocykla osobiście wysłałem zaliczkę 30% oraz 2 kopie umowy. W międzyczasie "kurier" podjął motocykl. Puściłem kolejne 30%. Po odesłaniu przez sprzedawcę kopii podpisanej umowy i odbiorze motocykla dosłałem resztę należności. Wszystko odbyło się jak należy mimo, że każdy z nas teoretycznie ryzykował. Ale może dlatego, że transakcja odbyła się pomiędzy pasjonatami... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzedaż motocykla na odległość...?
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 7:50 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N paź 28, 2007 9:53 pm
Posty: 870
Lokalizacja: Bielsko-Biala
KGT napisał(a):
graphia napisał(a):
Śmierdzi mi to. Nie ma takich cudów aby ktoś chciał kupić motocykl bez obejrzenia i objeżdżenia. Nawet nowego motocykla tak się nie kupuje! Wysyłasz mu dwie podpisane przez Ciebie umowy.... i tu zapal mi się czerwona lampka.

Więcej wiary w ludzi, zwłaszcza że to esi będzie miał przez pewien czas pieniądze i motocykl.


A taki ostrożny już jestem... i nic na to nie poradzę.... wierzę w ludzi, ale.... mam ograniczone zaufanie - jak na drodze :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzedaż motocykla na odległość...?
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 7:52 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So kwi 10, 2010 9:26 pm
Posty: 106
Lokalizacja: Bielsko-Biała
To jest przekręt !!!!!!!

przykład
http://www.belgia.net/belgia.php?name=F ... ic&t=17983


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzedaż motocykla na odległość...?
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 8:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
no ale jaki ? dostaje kasę, wysyła moto co to za przekręt ? jak tu oszukać drogiego ESIego ? :>

Że co że zapłacą 6 patyków czy ile tam ESI chce za tę kozę żeby dostać dane osobowe heheh ?:> ok sprzedam swoje


Ostatnio edytowano Cz sty 23, 2014 8:14 pm przez igrek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzedaż motocykla na odległość...?
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 8:11 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2009 11:56 am
Posty: 633
Lokalizacja: VaVa
Jaki przekręt? Skoro dostajesz pieniądze na konto przed wysłaniem towaru, to jedyne, czego możesz się ewentualnie obawiać, to kwesti dokumentu/dowodu sprzedaży, czyli odesłania podpisanej umowy. Dlatego słuszny jest pomysł ustalenia i potwierdzenia detali mailowo. W razie czego parafujesz sobie umowę z danymi, bo te też będziesz miał wcześniej (i poprosisz o skan dow osobistego) sam. Życiowego podejścia trochę Panowie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzedaż motocykla na odległość...?
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 8:18 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 2:36 pm
Posty: 513
Lokalizacja: Częstochowa
mik59 napisał(a):
To jest przekręt !!!!!!!

Ale na czym polega?
Wykluczam przelanie esiemu fałszywych pieniędzy na rachunek - bo esi przed wysyłką moto sprawdzi, czy bank mu nie wypłacił fałszywych pieniędzy. Chyba, że kupujący (ewentualny oszust) miałby w stosunku do esiego roszczenia z tytułu nienależytego wykonania zobowiązania, ale esi zapewnia, że wszystko jest w najlepszym porządku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzedaż motocykla na odległość...?
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 8:24 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Kupiłem tak motocykl i wtedy sprzedający również główkował czy to nie jest jakiś przekręt, chociaż kasę miał już na koncie. To nawet zrozumiałe, wałków ci u nas dostatek. Niemcy często sprzedają między sobą kampery albo terenówki, które stacjonują w RPA albo w Ameryce Południowej, bo nie opłaca im się ich transportować. Oczywiście kupujący zna auto jedynie z opisu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 56 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL