Teraz jest Śr kwi 24, 2024 12:34 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 7   [ Posty: 93 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: So sty 04, 2014 6:13 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 1:19 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Opolskie
Orzep Kolego Ty nie chcesz czy, nie potrafisz pojąć iż w tej zabawie chodzi o to by nie wyciągać wniosków z Historii, a że Tytanik tonie to nic orkiestra gra i bawimy się super. Widać jak nie chcemy się dogadać bo dla jednych orkiestra gra do tanga dla innych na nutę żałobną.

Obserwuję różne fora i na wszystkich zauważam polaryzację poglądów która nie pozwala dogadać się . Tematami podziału to: kler, religia, wiara, Smoleńsk, i każdy by podzielić grupę. To może co teraz napiszę to teoria spiskowa ale coś w tym jest pojawiło się prawie wszędzie wielu panów smutnego oblicza czyli dawne: MO,SB,WSI i temu podobnie no i wykonują to co zlecone lepiej jak nie umiemy się dogadywać niż tworzyć zwartą grupę.
Mnie nie przeszkadzają cudze poglądy jesteśmy motocyklistami i to powinno nas łączyć niestety teraz mamy motocyklistów Ateistów ,motocyklistów Wierzących, motocyklistów itd. itd. itd. a co mię obchodzi Twoja czy inna racja polityczna, religijna, wyznaniowa, jak ktoś pisze o swojej poniżając moją to na co czeka na oklaski wiadomo czym się to kończy. I O TO CHODZI niektórym. Mam nadzieję że wyraziłem się zrozumiale.
MOja Babcia żona oficera kiedyś opwiedziała cytując dziadka "sama świnia worek drze i sama kwiczy"


Ostatnio edytowano So sty 04, 2014 6:39 pm przez GrzegorzR45, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: So sty 04, 2014 6:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Nie potrafię!
..."tEMpej Dzidy" nie nawrócisz Grzegorzu, choćbyś chciał!
Mnie z tym dobrze, bo dobrze pływam, więc Tytanic mnie nie straszny, a na jego zatonięcie wpływ mam znikomy :wink:
Pozdro Orzep


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: So sty 04, 2014 6:42 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 1:19 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Opolskie
O widziś i to mamy temat też b.dobrze pływam i nurkuję (były zawodnik b.b.dawno). :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: N sty 05, 2014 12:54 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Grzegorzu
Naprawde wierzysz w to ze to obce sluzby sklucaja Polakow.?
Grzegorzu- moim zdaniem Rosjanie i Niemcy znaja Polakow lepiej niz oni sami siebie .
Nie ma co winy zganiac na innych .. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: N sty 05, 2014 12:24 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 1:19 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Opolskie
Beemer czy wierzę, nie mam 100% pewności tak jak i Ci co odrzucają tę tezę. Pewne jest natomiast iż byłe SB, KBW,MO,WSI , służąc Polsce służyli CCCP . Na to już są twarde dowody ludzie tam zatrudnieni nie ponieśli żadnych konsekwencji swych poczynań, to po pierwsze i wyobraź sobie iż od 1989 roku w Polsce wykryto 3 osoby wysługujące się Rosji (szpiegostwo). Pytania czy nasze służby są takie słabe? ,czy ich służby są takie mocne? ,czy tak jesteśmy infiltrowani!!!. Bo że prowadzi się taką działalność to normalne wszędzie (CIA i podsłuchy w Niemczech). Polska jest od zawsze przeszkodą między Rosją i Niemcami historia tego nas uczy . Wracając do twego pytania TAK !!! bo jest to w ich interesie słaba Polska i można z nią zrobić WSZYSKO. Polacy zawsze brali się za czuby historia kłania się zawsze ktoś rozdawał karty za kulisami, i byli tacy co dawali się podpuścić mówiąc dzisiejszym językiem, przykre to lecz niestety prawdziwe prowadzili nas na smyczy-sznurku od rozbioru do rozbioru wykorzystując nasze przywary. Stara zasada mówi „dziel i rządz” no i mamy pierwszą część dzielimy się jak się da ateiści, agnostycy, katolicy,PO, PiS. itd. skacząc sobie do gardeł. Słynęliśmy kiedyś w Europie z tolerancji to do nas uciekali Żydzi ,Arianie i inni prześladowani za przekonania to w Polsce Obojga Narodów (Polska Litwa) uczono poszanowania drugiej nacji .I co się stało naraz jesteśmy Antysemitami najgorszymi w Europie, brak nam tolerancji? a może w końcu trzeba powiedzieć dość rozgrywania Polaków przeciwko Polakom. Ktoś kiedyś powiedział „różnijmy się pięknie”, gdyby wszyscy byli tacy sami było by strasznie nudno. Komuś jednak zależy by się nie móc dogadać. To nasila się coraz bardziej ja jeszcze pamiętam wpisy na naszym Forum o byłej ŚP. Pierwszej damie, nie będę podawał tytułu i kto wprowadził ten wątek mówiąc delikatni nie za ładna, mądra i tak dalej teraz nikt nic o Pierwszej damie? itd.itd.
Teraz ja zadam pytanie co się takiego stało że na forum MOTOCYKLOWYM osoby podobnie jak ja myślące muszą bronić swoich racji religii, wiary, poglądów politycznych wykpiwanych przez innych czy (mówmy o tym konkretnym forum)czy ze strony którą ja reprezentuję nastąpił taki atak?. Uf ….się rozpisałem przepraszam za tak przydługi post. :D :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: N sty 05, 2014 12:24 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
beemer napisał(a):
Grzegorzu
Naprawde wierzysz w to ze to obce sluzby sklucaja Polakow.?
Grzegorzu- moim zdaniem Rosjanie i Niemcy znaja Polakow lepiej niz oni sami siebie .
Nie ma co winy zganiac na innych .. :D


tylko to nie jest jakiś problem.....większość ekip parlamentarnych mówiła, że zachowanie Putina czyli wpierw uściski w Smoleńsku z Tuskiem o potem ostentacyjne olanie, żadnej dyskusji o "oddaniu" wraku samolotu, jest zaplanowana. Nawet mówili kto jest odpowiedzialny za taka politykę w Rosji. Przecież to była woda na młyn dla wariatów typu Macierewicz i spółka.
Nawet ekipa Tuska ostrzegała, żeby nie dać się wkręcić w te działania Rosji...

no ale wiadomo było, że Kaczor wykorzysta to do walki z przeciwnikiem, tak samo jak Tusk oczywiście strasząc Polaków wojną Kaczora z Putinem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: N sty 05, 2014 12:40 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 1:19 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Opolskie
Jankes ja piszę Ty czytasz i co ?
„wariatów typu Macierewicz i spółka”.
„Kaczor wykorzysta to do walki”
„wojną Kaczora z Putinem”
Twoje słowa napisałeś <<<„Nawet ekipa Tuska ostrzegała”>>> a czemu nie tak <<<„Nawet ekipa Ryżego ostrzegała,” >>> . Jak to ma się do poszanowania drugiej strony? I to jest właśnie to z czym walczę SZACUNEK nawet do WROGA !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: N sty 05, 2014 1:02 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 10, 2011 1:05 pm
Posty: 593
Lokalizacja: Żukowo
Kolega Jarosław wykazał się szacunkiem do władz państwowych przychodzocąc na zaprzysięrzenie głowy państwa, które według niego nie jest niepodległe.
Nie ma czego oczekiwać po żadnej ze stron.
Polacy nie potrafią zjednoczyć się we wspólnym celu, łączy ich dopiero wspólny wróg.
Po prostu mamy za dużo wolności nie potrafimy jej zagospodarować. Jak jest za dobrze to jest gorzej jak jest źle.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: N sty 05, 2014 1:07 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
Grzegorz przepraszam jeśli uraziłem....

mam taki sam szacunek do obydwu stron, potrafię uszanować obydwie racje..robię to bez zbędnych negatywnych emocji.
Może Cię zdziwię, ale uważam podobnie jak Ty :więcej agresji jest po stronie "bandy rudego"* niż po bandzie Prezesa Kaczyńskiego. (* to tak żeby się wyrównało) :mrgreen:
Co byście nie powiedzieli to wasi przeciwnicy od razu wracają do smoleńska, "spieprzaj dziadu" itp.....tak samo na tym forum....słabe to i nuuudne.....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: N sty 05, 2014 1:26 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 1:19 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Opolskie
Jankes
Brawo ubawiłeś mię :lol: :lol: :lol: :lol: super i tak powinni rozmawiać MOTOCYKLIŚCI nie poglądy a o podejście do problemu :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: N sty 05, 2014 1:49 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
GrzegorzR45 napisał(a):
Teraz ja zadam pytanie co się takiego stało że na forum MOTOCYKLOWYM osoby podobnie jak ja myślące muszą bronić swoich racji religii, wiary, poglądów politycznych wykpiwanych przez innych czy (mówmy o tym konkretnym forum)czy ze strony którą ja reprezentuję nastąpił taki atak?

Chyba dotknąłeś sedna sprawy ;) Zauważ, że mamy na forum przeróżnych ludzi, o kompletnie innych poglądach politycznych, religijnych, wyznających różne wartości. Myślę, że można by było wiele osób przypisać do jakichś nieformalnych grupek typu "zwolennicy kaczora" czy "zwolennicy ryżego", czy może "przeciwnicy jednego i drugiego :wink: ", tak samo religijnie można by stworzyć obozy katolickie, prawosławne, protestanckie, żydowskie, jehowe i ateistów. A zwróciłeś uwagę, że takie kontrowersyjne tematy, które nadeptują komuś na odcisk, zaczyna tylko ta jedna grupka, którą m.in. Ty reprezentujesz? Nie pamiętam, by jakiś "problematyczny" temat był zaczęty przez ateistów, muzułmanów czy fanów PO. ZAWSZE, ale to cholera zawsze, takie wątki rozpoczyna stronnictwo "PISowo - katolickie". I Ty się potem chłopie dziwisz, że musisz bronić swoich poglądów, jak wpierw sami wbijacie kij w mrowisko? I Ty się dziwisz, że są podziały, nawet na forum? Grzegorz, ideologicznie nawet w wielu kwestiach pewnie obaj jesteśmy bardzo zgodni, a jednak mnie trochę drażni ta ciągła propaganda jednej strony. Więc kompletnie nie dziwię się, że jeszcze bardziej przeszkadza osobom o odmiennych poglądach. Jak niektóre osoby przestaną "wojować" swoimi przekonaniami, wiarą, religią, to nie trzeba będzie ich przed nikim bronić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: N sty 05, 2014 2:16 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 1:19 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Opolskie
Lasooch przykłady proszę !!
! Jak przebijałem się przez wiele postów tak z nudów bo właśnie leże i dopadło mię choróbsko i nie zauważyłem to o czym piszesz zawsze to atak następował tak z głupia frant lub od razu może się mylę to popraw.
zaczyna się to tu viewtopic.php?f=27&t=6051&hilit=pierwsza+dama
potem już było coraz to lepiej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: N sty 05, 2014 4:42 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
GrzegorzR45, z tym skłucaniem nas przez MO,SB,WSI to naciągana teoria,
przecież my Polacy od wieków nie dogadujemy się.
Bardzo trafnie nas określił Piłsudski :
"Naród wspaniały, tylko ludzie k..wy "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: N sty 05, 2014 5:10 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 1:19 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Opolskie
Bardzo trafnie nas określił Piłsudski :
"Naród wspaniały, tylko ludzie k..wy " a jak ktoś pomaga to się dopiero dzieje. Mamy media które w większości podgrzewają atmosferę na maxa . Dam Ci przykład 11Listopad zadymy z tęczą i pod ambasadą oraz przy budynku…. mniejsza z tym o nazwę. Bicie piany że nigdzie w Świecie, że skandal, że faszyści i ta beee prawica, fe narodowcy, PiSu nie udało się wrobić bo wyniósł się do Krakowa. I żeby było jasne nie podobało mi się to. Teraz napiszę Ci jak to było w Paryżu 2013 święto Bastylii zdemolowane 3 dzielnice łacińskie prawie nikt nie napisał ile spalonego dobra bo Święto narodowe i to było najważniejsze, a nie zadymy (skąd to wiem kumplowi pracującemu w Paryżu autko spalili). Za to u nas w Polsce napuszczanie trwało grubo przed i po PO CO? Teoria może i naciągana tylko że prawdziwa w skutkach to może krasnoludki, byłem w Irlandii oni zwalają na Trolle może one?
Też Piłsudzki:
Jednym z przekleństw naszego życia, jednym z przekleństw naszego budownictwa państwowego jest to, żeśmy się podzielili na kilka rodzajów Polaków, że mówimy jednym polskim językiem, a inaczej nawet słowa polskie rozumiemy, żeśmy wychowali wśród siebie Polaków różnych gatunków, Polaków z trudnością się porozumiewających, Polaków tak przyzwyczajonych do życia według obcych szablonów, według obcych narzuconych sposobów życia i metod postępowania, żeśmy prawie za swoje je uznali, że wyrzec się ich z trudnością możemy. (…) czeka nas pod tym względem wielki wysiłek, na który my wszyscy, nowoczesne pokolenie, zdobyć się musimy, jeżeli chcemy zabezpieczyć następnym pokoleniom łatwe życie, jeżeli chcemy obrócić tak daleko koło historii, aby wielka Rzeczpospolita Polska była największą potęga nie tylko wojenną, lecz także kulturalną na całym wschodzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Pn sty 06, 2014 4:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
GrzegorzR45 napisał(a):
Beemer czy wierzę, nie mam 100% pewności tak jak i Ci co odrzucają tę tezę. Pewne jest natomiast iż byłe SB, KBW,MO,WSI , służąc Polsce służyli CCCP . Na to już są twarde dowody ludzie tam zatrudnieni nie ponieśli żadnych konsekwencji swych poczynań, to po pierwsze i wyobraź sobie iż od 1989 roku w Polsce wykryto 3 osoby wysługujące się Rosji (szpiegostwo). Pytania czy nasze służby są takie słabe? ,czy ich służby są takie mocne? ,czy tak jesteśmy infiltrowani!!!. Bo że prowadzi się taką działalność to normalne wszędzie (CIA i podsłuchy w Niemczech). Polska jest od zawsze przeszkodą między Rosją i Niemcami historia tego nas uczy . Wracając do twego pytania TAK !!! bo jest to w ich interesie słaba Polska i można z nią zrobić WSZYSKO. Polacy zawsze brali się za czuby historia kłania się zawsze ktoś rozdawał karty za kulisami, i byli tacy co dawali się podpuścić mówiąc dzisiejszym językiem, przykre to lecz niestety prawdziwe prowadzili nas na smyczy-sznurku od rozbioru do rozbioru wykorzystując nasze przywary. Stara zasada mówi „dziel i rządz” no i mamy pierwszą część dzielimy się jak się da ateiści, agnostycy, katolicy,PO, PiS. itd. skacząc sobie do gardeł. Słynęliśmy kiedyś w Europie z tolerancji to do nas uciekali Żydzi ,Arianie i inni prześladowani za przekonania to w Polsce Obojga Narodów (Polska Litwa) uczono poszanowania drugiej nacji .I co się stało naraz jesteśmy Antysemitami najgorszymi w Europie, brak nam tolerancji? a może w końcu trzeba powiedzieć dość rozgrywania Polaków przeciwko Polakom. Ktoś kiedyś powiedział „różnijmy się pięknie”, gdyby wszyscy byli tacy sami było by strasznie nudno. Komuś jednak zależy by się nie móc dogadać. To nasila się coraz bardziej ja jeszcze pamiętam wpisy na naszym Forum o byłej ŚP. Pierwszej damie, nie będę podawał tytułu i kto wprowadził ten wątek mówiąc delikatni nie za ładna, mądra i tak dalej teraz nikt nic o Pierwszej damie? itd.itd.
Teraz ja zadam pytanie co się takiego stało że na forum MOTOCYKLOWYM osoby podobnie jak ja myślące muszą bronić swoich racji religii, wiary, poglądów politycznych wykpiwanych przez innych czy (mówmy o tym konkretnym forum)czy ze strony którą ja reprezentuję nastąpił taki atak?. Uf ….się rozpisałem przepraszam za tak przydługi post. :D :D :D



Grzegorzu
Jak Ci wiadomo zyje na tym "zgnilym zachodzie"
Przez wiele lat w USA..Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak ludzie w USa sa podzieleni ..
Sek w tym i moim zdaniem dobrze ze wypowiedzi politykow sa zrownowarzone i nie doprowadzaja do wiekszego podzialu ..Bylbys zaskoczony jak organizacje polonijne i polacy tutaj sa podzieleni ( i nie ma tutaj wplywu Rosja czy Niemcy) ..Grzegorzu to nie oni nas dziela ..To my sami sie dzielimy ..Oni sa jedynie dobrymi graczami w szachy ..Pretensje mozemy miec jedynie do siebie ..
Co do bronienia racji ..Nie wiem czy zauwazyles ale dziala to tez w odwrotna strone ..Ty masz swoj punk widzenia a drugi ma swoj ..Chodzi tylko aby prowadzic ta duskusje na dyplomatycznym poziomie ..Ja tez mam swoje zdanie (choc jest tutaj wielu ktorzy sa zdanie ze nie powininem ..Bo nie zyje w Polsce i nie znam realiow)..W przeciwienstwie do nich znam realia i tu i tam ..I uwierz mi nie roznia sie wiele ..Ale mentalnosc tak i to duzo..Nie wiem np czy zdajesz sobie sprae i wielu tutaj innych ze np w takiej Kanadzie co 4 rodzina musi wybierac czy zaplacic za rachunek za prad czy wyposazyc dziecko do szkoly w USa jest podobnie ..Lecz ludzie inaczej tutaj podchodza do tego ..Nie nazekaja lecz cos robia aby bylo lepiej nie oczekujac ze ktos im to zalatwi ..
To tyle..Mysle ze temat juz sie skonczyl ..
Pozdrawiam
Beemer


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 7   [ Posty: 93 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL