Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:32 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 7   [ Posty: 93 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Polska druga Japonia
PostNapisane: Wt gru 31, 2013 9:32 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Jak ktoś ma wolne pół godziny polecam świetny aczkolwiek smutny film zrealizowany przez amerykańskiego dokumentalistę o tym jak to zniszczono naszą gospodarkę.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Wt gru 31, 2013 2:56 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
" jak zyc panie premierze "..Jak zyc .. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Wt gru 31, 2013 3:41 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
Jendrek, jest w tym filmie jakaś część prawdy, ale jeszcze więcej faktów jest tak zmanipulowanych, że film nadaje się do tylko kosza...a szkoda, bo problem w jakimś stopniu istnieje, tylko dopóki w tak infantylny sposób będzie się przeciwstawiać Białoruś ("laseczki" na wybiegu) i Polskę ( dziadka z taczką) to nikt normalny nie będzie poważnie do problemu podchodził....to tak jakby na Białorusi nie było "dziadków z taczką gruzu" a w Polsce wyborów Miss.....puszczając tak żałośnie stworzone filmy w internecie tylko przeciwnicy (nie wiem czego PISU, Kaczora, Macierewicza, albo po prostu zwykli ludzie??) mają następny powód, żeby nie rozszerzać swojego światopoglądu ponad to co "daje" nam europejska telewizja...a szkoda bo mam okazję pracować trochę w Białorusi i faktycznie nie jest tam tak w 100% źle jak przedstawia nam się to w Europie.

ps. oczywiście nie jest to kraj idealny i daleko mu do tego jak próbował pokazać hamerykański dziennikarz;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Wt gru 31, 2013 3:57 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 1:50 am
Posty: 776
Lokalizacja: z Lasu
W ubiegłym roku amerykańscy "specjaliści" przepowiadali zimową pogodę dla PR.
Co z tego wyszło wiemy. 90% obywateli USA nie potrafi wskazać palcem na mapie
naszego kraju. Ich politycy mylą nazwiska naszych. Zwodzą za nos rząd i obywateli
obietnicą zlikwidowania ruchu wizowego. Amerykańscy "specjaliści"....
Szkoda czasu. Polityka. Wszystko czemuś służy. Czemu służy ten film?


Ostatnio edytowano Wt gru 31, 2013 4:00 pm przez advradek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Wt gru 31, 2013 3:59 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Dajecie się kolejny raz sprowokować :lol: ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Wt gru 31, 2013 4:00 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 1:50 am
Posty: 776
Lokalizacja: z Lasu
Adagiio napisał(a):
Dajecie się kolejny raz sprowokować :lol: ?

:wink: Może się forum rozrusza :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Wt gru 31, 2013 4:20 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
co za bzdury. nic tam nie jest zgodne z prawdą. Ja musze zyc w innej Polsce, bo np prace mam a ludzi nie mam do pracy. Płace dużo więcej niz 5 zł / h i to nie trzeba machac łopatą.

Zrobił wywiad z nieudacznikami życiowymi z jakiegos zadupia i tyle. Co to panstwo ma obowiazek wszystko zapewnic ? Trzeba chciec i tyle.

Wiekszosc ludzi ktorzy do mnie przychodza są tak leniwi ze nawet za dobrą kase nie chce im sie nic robic.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Wt gru 31, 2013 4:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Krzemien napisał(a):
co za bzdury. nic tam nie jest zgodne z prawdą. Ja musze zyc w innej Polsce, bo np prace mam a ludzi nie mam do pracy. Płace dużo więcej niz 5 zł / h i to nie trzeba machac łopatą.

Zrobił wywiad z nieudacznikami życiowymi z jakiegos zadupia i tyle. Co to panstwo ma obowiazek wszystko zapewnic ? Trzeba chciec i tyle.

Wiekszosc ludzi ktorzy do mnie przychodza są tak leniwi ze nawet za dobrą kase nie chce im sie nic robic.



O wlasnie Krzemien ..
Tez kiedys zatrudnialem polakow..
Niestety nie da sie ..Oczekiwania sa wieksze od umiejetnosci i ciagle interesuje ich ile zarabia szef ..
Przykre to ale prawdziwe..Fenomenem jest to ze np gdy pracuja dla obcokrajowca potrafia sie zaasymilowac ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Wt gru 31, 2013 5:01 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
Już w 1:30 przestałem oglądać. "Za 5 złotych to kiedyś można było 2 chleby kupić, a teraz....(i tu konsternacja, bo do teorii nie pasuje) kilo cukru ile kosztuje :lol: :lol:

Cytuj:
Jendrek, jest w tym filmie jakaś część prawdy, ale jeszcze więcej faktów jest tak zmanipulowanych, że film nadaje się do tylko kosza...a szkoda, bo problem w jakimś stopniu istnieje, tylko dopóki w tak infantylny sposób będzie się przeciwstawiać Białoruś ("laseczki" na wybiegu) i Polskę ( dziadka z taczką) to nikt normalny nie będzie poważnie do problemu podchodził....to tak jakby na Białorusi nie było "dziadków z taczką gruzu" a w Polsce wyborów Miss.....puszczając tak żałośnie stworzone filmy w internecie tylko przeciwnicy (nie wiem czego PISU, Kaczora, Macierewicza, albo po prostu zwykli ludzie??) mają następny powód, żeby nie rozszerzać swojego światopoglądu ponad to co "daje" nam europejska telewizja...a szkoda bo mam okazję pracować trochę w Białorusi i faktycznie nie jest tam tak w 100% źle jak przedstawia nam się to w Europie.

ps. oczywiście nie jest to kraj idealny i daleko mu do tego jak próbował pokazać hamerykański dziennikarz;)


Fajnie, że są jeszcze normalni ludzie, którzy komentują to co widzą, a nie to co im amerykańsko-europejska telewizyjna machina propagandy do łbów kładzie. Większości ludzi nie mogę wytłumaczyć że na Białorusi nie jest tak źle, oni wiedzą lepiej bo...w telewizji widzieli :D A jak się komuś powie, że w Rosji żarcie jest droższe niż w Polsce, a Rosjanie często gęsto zarabiają lepiej on nas to nikt uwierzyć nie chce :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Wt gru 31, 2013 7:52 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
http://www.youtube.com/watch?v=J9uFr0qo2mk :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Wt gru 31, 2013 9:38 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
To czy film jest zmanipulowany czy nie, każdy sam może sobie osądzić, ale fakty są faktami. Zniszczono gospodarkę totalnie. Na przykładzie Białorusi widzimy że mądry gospodarz potrafił poradzić sobie z aferzystami a PGR-y przekształcić w bardzo dochodowe państwowe przedsiębiorstwa.
Co stało na przeszkodzie aby to Polska była potentatem zdrowej żywności na całą UE?
Polityka prorodzinna to tez dla niektórych z Was manipulacja?
Widzieliście jakie przywileje mają rodziny na Białorusi? Rodzina miejska na zakup mieszkania dostaje kredyt 5% na 20lat a rodzina wiejska 5% na 40lat! W przypadku 3/4 dzieci Państwo spłaca połowe kredytu a w przypadku 5-ciorga dzieci mieszkanie dostają bezpłatnie!!! Jak to się ma do polityki prorodzinnej rudego który u nas jak się dorwał do włazy to pierwsze co zrobił to podniósł vat na artykuły dziecięce z 7% na 23% i na artykuły szkolne z 0% na 23%! To jest polityka prorodzinna?
Lemingom ogłosił sukces że wydłużył do roku urlop macierzyński! Ale czyim kosztem, swoim? Nie, kosztem pracodawcy który teraz ani tyle nie chce zatrudniać młodych dziewczyn.


Cytuj:
Już w 1:30 przestałem oglądać. "Za 5 złotych to kiedyś można było 2 chleby kupić, a teraz....(i tu konsternacja, bo do teorii nie pasuje) kilo cukru ile kosztuje

Żółf, mam to gdzieś czy obejrzałeś do końca czy nie. Ale skoro nie to po kiego grzyba się odzywasz? Aby wyrazić opinię trza mieć jakieś pojęcie w temacie.
A najlepsze jest to, że to co potem napisałeś oznacza że sam zgadzasz się z tym o czym mowa w filmie. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Wt gru 31, 2013 9:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Jedrek, to co sie stalo to jedno, ale film pokazuje ludzi sieroty, którzy tylko czekaja na manne z nieba i marudzą. Płaczą ze im zamkneli PGRy - a co to byli właścicielami ??? Nie - pracowali tam i tyle. Potem plakali ze za duzo produkowali i nie chcialo sie sprzedac. Super - to zwyczajne prawo rynku. Nie produkuje sie powyzej popytu. Nasz patriotyczny obowiązek - marudzenie i biadolenie.
Niech wezma swoje cztery litery do konkretnej roboty z planem i nie bedzie problemu. To nie jest kwestia systemu, darmozjady i tyle.

Powiem ci tak - znajomy ma dzialke z domem 30 km od granicy białoruskiej. Zadupie totalne. 70% ludzi to alkocholicy. On musi sprowadzać sprzątaczkę do tego domu az z Warszawy. Nikomu sie nie chce dupy ruszyć i popracować za pieniądze. Tylko leża do góry brzuchami i biorą dotacje za swoją ziemie z UE nie robiąc kompletnie nic.

Taka mamy Polske poza duzymi miastami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Śr sty 01, 2014 9:35 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Fajnie się osądza innych...
Pamiętam jak zamykali kopalnie i huty na Śląsku, pamiętam również jak zamykali PGR-y i tamci ludzie huja dostali od życia, a nie szansę.
Oczywiście sukces jednostki to również jego ciężka praca, ale gdyby przysłowiowy bocian trafił z nami pod inną strzechę, to życie mogłoby inaczej dzisiaj wyglądać
:lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Śr sty 01, 2014 10:48 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Ja nikogo nie osądzam tylko stwierdzam fakty. Ja sie nie urodziłem z majątkiem rodzinnym. Sam pracowałem zarabiając na studia wieczorowe, gdyż dobra edukacja kosztuje. W wakacje zamiast się opierdzielać wyjeżdżałem do pracy fizycznej, bo nikt innej mi wtedy nie dał. Kasy nie było na nic, ale jednak człowiek wiedział do czego ma dążyć. chciałem komputer - musialem sobie na niego zarobić. I tak było.

Różnica jest w ludziach. Jedni mówią "chciałbym", drudzy mówią "zrobię". I ci "chciałbym" ludzie nigdy niczego nie robią, łatwiej jest przecież marudzić, że to system ich skrzywdził. A co, inni się wychowywali w innym systemie ? Oczywiście jest czynnik wzorców rodziny itp. Ale inteligenty człowiek, który chodzi do szkoły ma szersze horyzonty niż promień 10km swojej wioski.

Kiedyś ktoś powiedział, jak chcesz czegoś tak mocno, jak tonący człowiek oddechu, to zdołasz poruszyć góry aby dojść do celu. Mało ludzi doświadczyło takiego uczucia. W momencie tonięcia nic innego poza złapaniem następnego hausta powietrza ciebie nie interesuje.

Pracuje zawodowo w swojej docelowej branży moze 15 lat. Najpierw jako pracownik zawsze chcialem robic tak, aby mój pracodawca był dumny z mojem pracy, a kliencji z chęcia przychodzili kolejny raz. Cieszyłem sie jak firma w której pracuje rozwija się, między innymi dzięki temu w jakiej jakości wykonuje swoje obowiązki. Dostawałem fair wynagrodzenie, jednak pieniądze nie były jedynym, a na pewno nie głównym powodem takiego zachowania.

Teraz od 7 lat prowadze własne studio, przez które przewineło się sporo osob. Od seretarek, po wyspecalizowanych IT, grafikow, modelarzy, kompozytorów itd. Większośc z nich nie interesoswała jakość tylko kasa. Mieli bardzo duże mniemanie o sobie, przez co wymagania finansowe były gigantyczne. Ja nie mam problemu z płaceniem dużo ludziom wartościowym.
Tylko u nas - człowiek chce niewspółmiernie dużo w stosunku do wkładanego zaangażowania w pracę, nie mówiąc juz o poziomie kwalifikacji który jest dużo mniejszy niż sie ludziom wydaje. jak trzeba zrobić cos więcej niż w planach pierwotnych - płacz, lament i marudzenie.
Jak trzeba raz na jakis czas przyjsc w sobote to przyjdą oczywiscie, ale miny maja tak piękne, że klient ma wrażenie że pracownik pracuje za karę i z łaski.

Tak mam z 90% pracowników którzy przychodzą pracować. I niech ktoś mi nie mów że pracy nie ma.

Tak to niestety uczą u nas w szkołach wyższych. Ludzie myślą ze jak już przebrną przez wszystkie wykłady, zdobędą ten wymarzony tytuł inżyniera / magistra / doktora, to już zjedli wszystkie rozumy i mega kasa im sie należy. I z takim nastawieniem przychodzą do pracy. A jak sie okazuje, że faktycznie to ich mało praktyki nauczyli na tych studiach, ich rozdmuchane ego nie jest w stanie pojąc ze nie sa mistrzami świata.

Polacy to naród bardzo leniwy, nie potrafiący pracować w teamie. Każdy to wielki indywidualista. I nie jest to winą systemu że pracy ktoś nie ma. Tylko jego samego.

A wiesz co to jest szansa ??

Szansa to bardzo mozolne przygotowanie które się spotkało z okazją. Nic magicznego ponad zdecydowaną systematyczną pracę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Śr sty 01, 2014 12:15 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
W wielu kwestiach się z tobą zgodzę i mamy bardzo podobne życiorysy, wręcz zbieżne
:)
W brew pozorom mam bardzo radykalne poglądy, ale uważam, że to że mi (nam) udało się uczyć i pracować to przede wszystkim dostaliśmy szansę że system, otoczenie i rodzina dały nam tę możliwość.
Inna sprawa, ze nie każdy tę szansę wykorzystuje.
Mam żonę nauczycielkę i opowiada mi, że w szkole jak zobaczy pierwszoklasistów i ich rodziców, to od razu wie jak kto skończy i sprawdza się w 99%.
Mieszkam na Śląsku i widziałem upadek wielu rodzin z zamykanych kopalń i hut
Kiedyś osiedla górnicze to były wzorowe rodziny gdzie mąż zarabiał ciężko pracując, żona dbała o dom, a dzieci dobrze się uczyły,
Dzisiaj te same osiedla to getta, gdzie pozwalniani górnicy głównie chleją, kradną i strach tam wejść, a główne ich źródło utrzymania to bieda szyby, kradzieże złomu i węgla z wagonów.
I nie chcę tu ich bronić, wręcz nawet nie przepadam za "rylami", ale też trzeba próbować ich zrozumieć. System za nich myślał, w jakiś sposób ich ubezwłasnowolnił, ogłupił i pozostawił samych sobie.
Od urodzenia przystosowywano tych ludzi tylko do jednej konkretnej pracy, żyli w całkowitej izolacji od reszty świata, całe ich życie było związane tylko z wydobyciem węgla, żyli na osiedlu górniczym, jeździli na wczasy górnicze itd., nie mieli absolutnie żadnych innych wzorców.
Ciekawy fakt, ale przy każdej bramie kopalni była piwiarnia, gdzie górnik po szychcie miał wypić ze dwa piwa, później wsiąść do przewozu pracowniczego, jechać do domu, zjeść obiad, dupnąć starą i iść spać przed następną zmianą ...... i w kółko całe życie.
I jak teraz od tych ludzi wymagać samodzielnego działania, przedsiębiorczości i kreatywnego myślenia
aha, i do tego tam na dole jest ponoć tylko 17 % tlenu i takie długoletnie niedotlenienie też nie wpływa korzystnie na mózg
ps
Sam nota bene nie pochodzę z tego środowiska i chyba dzięki temu mam teraz swój motocykl (e) i mogę z nudów bez sensu pitolić na forum
:)
pozdr i heppy new year


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 7   [ Posty: 93 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL