Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:01 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 7   [ Posty: 93 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 7:16 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Cytuj:
A czy nie trafia cię szlag że od tylu lat twoi ulubieńcy w czarnych kieckach doją ten kraj bez zmiłowania?

Benek, konkretniej prosze. Co dokładnie Cię boli? Postaram się odpowiedzieć.

Cytuj:
PKL kupił związek gmin. Ponieważ nie było ich stać na kolejkę to dobrali sobie do spółki fundusz, którego w ogóle nie sprawdzili.
Ratowali 'dobro narodowe', żeby nie kupili Słowacy, którzy jakoś potrafią zarządzać infrastrukturą u siebie

Johnny, PKL nie kupił żaden zwiazek gnin. To jest słup który wkładu finansowego ma 0,08% !!! Prawdziwy inwestor nie jest znany (???) Zapewne jakiś kolega Tuska.
Cytuj:
Typowa góralska mentalność... tak samo jak z olimpiadą, organizować owszem chętnie, ale żeby zgodzić się na wywłaszczenie pod drogę to już nie..

Znów zoonk! Górale właśnie oddali Państwu Polskiemu własne tereny pod kolejkę na Kasprowy. A teraz to samo Państwo je sprzedało! Dadzą następne? Dlaczego mieliby oddawać własność? Ty byś dał?
Zapewniam Cię że nikt ze zwykłych mieszkańców nie chce u nas żadnej olimpiady. Każdy się tylko puka po głowie. Olimpiady chcą wyłącznie decydenci którzy widzą w tym własny interes.

Cytuj:
Co do PKL, to z punktu widzenia klienta nie byla to zadna kura ze złotymi jajami tylko syf do kwadratu. W zimowej stolicy PL bywam rzadko. Ale byłem w 1983 i byłem 2009. Kolejka w Kuźnicach i wyraz twarzy nieszczęśników stojących w kolejce do Kolejki nie ulegl zmianie. To trzeba było zmienić.

Może to i syf, ale nie znam drugiego takiego syfu który stosunkowo tak małym wkładem przynosiłby tak ogromne dochody. O czym chociażby świadczy wieczna kolejka do kolejki o której sam piszesz.
Cytuj:
Mysle ze dla większości ludzi w Polsce jest to dokładna definicja typowego Górala a nie typowego Polaka.

Być może u niektórych jest to spowodowane zazdrością że górale to zaradni ludzie, mający własne biznesy (które z nieba Im nie spadły) i nie dający sobie wody z mózgu robić. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 7:33 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn gru 20, 2010 7:37 pm
Posty: 125
Mnie nic nie boli(na szczęście) :mrgreen:
Pytanie było proste.Czegoś nie rozumiesz? :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 7:39 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 7:26 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Halinów
Krzemien napisał(a):
co za bzdury. nic tam nie jest zgodne z prawdą. Ja musze zyc w innej Polsce, bo np prace mam a ludzi nie mam do pracy. Płace dużo więcej niz 5 zł / h i to nie trzeba machac łopatą.

Zrobił wywiad z nieudacznikami życiowymi z jakiegos zadupia i tyle. Co to panstwo ma obowiazek wszystko zapewnic ? Trzeba chciec i tyle.

Wiekszosc ludzi ktorzy do mnie przychodza są tak leniwi ze nawet za dobrą kase nie chce im sie nic robic.


nie chce mi się wszystkich postów czytać, ale zgadzam się z Krzemieniem! Co puszczam ogłoszenie o prace, to cisza. A jak już się ktoś znajdzie, to niema w czym wybierać.
BEZROBOCIE TO ŚCIEMA!(przynajmniej w takim procencie jak je ukazują)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 8:07 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
BenekGS napisał(a):
Mnie nic nie boli(na szczęście) :mrgreen:
Pytanie było proste.Czegoś nie rozumiesz? :?:

Nie lubie ludzi gołosłownych. Masz konkretny przykład to dawaj a się ustosunkuję.
A tak co, mam zgadywać czym Ci się czarni narazili?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 8:21 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn gru 20, 2010 7:37 pm
Posty: 125
Życia by brakło żeby ich wszystkie wałki opisać.Ale to i tak na nic bo przecież ty i tak nic złego w ich postępowaniu nie dojrzysz.Co mi zrobili?Po prostu są! :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 10:05 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 10:13 am
Posty: 114
Górale oddali ziemie pod kolejkę?
Dobre :lol:
Zostali wywłaszczeni-nie chcieli jej oddać.Wybuchła wojna i część nie dostała pieniędzy,po wojnie wywłaszczył ich PRL.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 10:39 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
żółf napisał(a):
Jendrek masz w 100% racje, ja takich firm sprzedanych znam wiele.....tylko ludzie którzy teraz mają dobrze albo nie dotyczy ich to mają to w dupie albo nie wierzą w teorie spiskowe.


..... tylko ten film i te porównania w nim są nietrafione, zmontowane słabo, lektor nieszczęsny....niestety to nie wyszło, a zobacz jest jak mówiłem przeciwników paru doszło:):):):

Dobra/prawdziwa treść, bez najmniejszego naciągania + dobry montaż, dźwięk, obraz..bez tego Panie dziś nie ujedziesz...

ps.. powstało już dużo profesjonalnych filmów dokumentalnych z Francji, które w trochę inny sposób opisują życie niż się czasem nam przedstawia.....no ale oni to hamerykanów to raczej nie lubią...


Tej panie, my to się musimy wódki napić, bo dobrze prawisz :)[/quote]


no to już kolejna wspólna rzecz, oboje lubimy wódke:):):)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Pt sty 03, 2014 2:28 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
jendrekGS napisał(a):
Może to i syf, ale nie znam drugiego takiego syfu który stosunkowo tak małym wkładem przynosiłby tak ogromne dochody. O czym chociażby świadczy wieczna kolejka do kolejki o której sam piszesz.


Czyli dla Ciebie jendrek synonimem sukcesu w biznesie jest długa kolejka?? Oj marne Ty masz pojęcie o interesach. Nie zapominaj też że Tatry to nie góralski prywatny folwark tylko dobro narodowe i nie ma sluzyc góralskim geszeftom tylko ogółowi kraju. Jak jade w Tatry to chcę sobie wjechac na Kasprowy a nie stac 4h w kolejce. Slowacy sie rozwijają a wy stoicie w miejscu, Jeszcze 3 lata temu na Goryczkowej był wyciag krzeselkowy ktory w 1983 był juz mocno wyslużony 8)
A jakiś aspołeczny typek Gąsienica, zablokowal na lata kolejke na Gubałówkę bo miał tam kawałek SWOJEJ łąki. Co za ludzie... Ale w niedzielę Kościoły nabite


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Pt sty 03, 2014 8:30 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
jendrekGS napisał(a):
Cytuj:
A czy nie trafia cię szlag że od tylu lat twoi ulubieńcy w czarnych kieckach doją ten kraj bez zmiłowania?

Benek, konkretniej prosze. Co dokładnie Cię boli? Postaram się odpowiedzieć.

Cytuj:
PKL kupił związek gmin. Ponieważ nie było ich stać na kolejkę to dobrali sobie do spółki fundusz, którego w ogóle nie sprawdzili.
Ratowali 'dobro narodowe', żeby nie kupili Słowacy, którzy jakoś potrafią zarządzać infrastrukturą u siebie

Johnny, PKL nie kupił żaden zwiazek gnin. To jest słup który wkładu finansowego ma 0,08% !!! Prawdziwy inwestor nie jest znany (???) Zapewne jakiś kolega Tuska.
Cytuj:
Typowa góralska mentalność... tak samo jak z olimpiadą, organizować owszem chętnie, ale żeby zgodzić się na wywłaszczenie pod drogę to już nie..

Znów zoonk! Górale właśnie oddali Państwu Polskiemu własne tereny pod kolejkę na Kasprowy. A teraz to samo Państwo je sprzedało! Dadzą następne? Dlaczego mieliby oddawać własność? Ty byś dał?
Zapewniam Cię że nikt ze zwykłych mieszkańców nie chce u nas żadnej olimpiady. Każdy się tylko puka po głowie. Olimpiady chcą wyłącznie decydenci którzy widzą w tym własny interes.

Cytuj:
Co do PKL, to z punktu widzenia klienta nie byla to zadna kura ze złotymi jajami tylko syf do kwadratu. W zimowej stolicy PL bywam rzadko. Ale byłem w 1983 i byłem 2009. Kolejka w Kuźnicach i wyraz twarzy nieszczęśników stojących w kolejce do Kolejki nie ulegl zmianie. To trzeba było zmienić.

Może to i syf, ale nie znam drugiego takiego syfu który stosunkowo tak małym wkładem przynosiłby tak ogromne dochody. O czym chociażby świadczy wieczna kolejka do kolejki o której sam piszesz.
Cytuj:
Mysle ze dla większości ludzi w Polsce jest to dokładna definicja typowego Górala a nie typowego Polaka.

Być może u niektórych jest to spowodowane zazdrością że górale to zaradni ludzie, mający własne biznesy (które z nieba Im nie spadły) i nie dający sobie wody z mózgu robić. :wink:

Czarni odprowadzają podatek od zysków z tacy?
Ty kupiłeś motocykl warty sporo kasy. Jak cię na to stać? zakładam, że poszedłeś do pracy, albo otworzyłeś własny interes. Czyli ruszyłeś głową, podjąłeś pewne decyzje. Pewnie nie każda była łatwa, ale to zrobiłeś i teraz cię stać. nie jest to zarzut tylko przykład na tobie. Jak się chce to się da.
Nie wiem jak to w górach się pukają w głowę na myśl o olimpiadzie, ale jestem pewnien, że górale będą wiedzieć jak wyciągnąć dutki od turystów olimpijskich i nie mam im tego za złe.
film pokazuje ludzi, którzy nie wiedzą co z życiem zrobić by było im lepiej. Zasada jest prosta - jak nie grasz to nie wygrywasz (uogólniając oczywiście).
Co do kolejek to się nie wypowiadam bo nie znam tematu.
Ja jak miałem 19 lat to nie widziałem dla siebie miejsca tam gdzie mieszkałem, więc wyjechałem i zacząłem pracować. Jak mi się nie podobała praca jaką wykonywałem, to zastanawiałem się co zrobić by lepiej zarobić i to robiłem, dlatego teraz mam to co chciałem mieć. i nie marudzę, chociaż karch światowy też mnie dotknął, bo staraciłem pracę wtedy. i co z tego? Szukałem kolejnej roboty, aż znalazłem.
Jeżeli ktoś się przewraca to trzeba mu pomuc wstać, ale trzeba widzieć czy chce. bo jak ktoś stracił robotę w PGRze i tak pozostał od 25 lat to znaczy, że nie chciał pracować.
W filmie przedstawiają jakie to chłopy robotne były jak PGR działał, a tak wcale nie było. Pojechał na pole zaorać 2ha i cały dzień go nie było bo spał gdzieś pod gruszą. To mu odpowiadało, ale jak nadszedł czas zabrać się do normalnej roboty, to już nie odpowiadało bo trzeba było 8h pracować.
Górnicy nie lepsi. Dostali odprawy to sobie auta pokupowali i zadowoleni byli z tych nowych zabawek, ale, żeby zainwestować w siebie to już nie pomyśleli. Ma mi być ich szkoda? Dlaczego?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Pt sty 03, 2014 8:42 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz cze 06, 2013 1:23 pm
Posty: 29
ark napisał(a):
Krzemien napisał(a):
co za bzdury. nic tam nie jest zgodne z prawdą. Ja musze zyc w innej Polsce, bo np prace mam a ludzi nie mam do pracy. Płace dużo więcej niz 5 zł / h i to nie trzeba machac łopatą.

Zrobił wywiad z nieudacznikami życiowymi z jakiegos zadupia i tyle. Co to panstwo ma obowiazek wszystko zapewnic ? Trzeba chciec i tyle.

Wiekszosc ludzi ktorzy do mnie przychodza są tak leniwi ze nawet za dobrą kase nie chce im sie nic robic.


nie chce mi się wszystkich postów czytać, ale zgadzam się z Krzemieniem! Co puszczam ogłoszenie o prace, to cisza. A jak już się ktoś znajdzie, to niema w czym wybierać.
BEZROBOCIE TO ŚCIEMA!(przynajmniej w takim procencie jak je ukazują)


kurcze to jest dziwne,dobrze płacicie a ludzie nie chcą pracować...wolą wyjechać z kraju i robić dla innego pana który płaci lepiej? albo może ci wyjeżdzający lubią przygode? rozłąki z rodziną?
ktoś tam z was też pisał że ludzie mają wysokie mniemanie o swoich kwalifikacjach,może i tak jest.
wielu pracodawców w PL też ma wysokie mniemanie o swojej chojnosci względem wypłaty wynagrodzenia.
kij ma dwa końce,kij w mrowisko może o to chodzi?
jest nawet takie powiedzenie że najgorzej pracować u Polaka i księdza choć wiadomo że nie wolno wszystkich do jednego wora.
filmu nie oglądałem to sie nie wypowiem ale widzę inne ciekawe zjawisko na forum/w kraju, jak to ludzie są poróżnieni...w takim dobrobycie jak dziś a tyle jadu w ludziach jedni nienawidzą górników inni rolników jedni wspólczują inni z dumą głoszą że nie współczują,ktoś nie nawidzi czarnych inny czerwonych...jedni drugich nie nawidzą każdy ma swojego wroga...społeczenstwo skłócone panstwo coraz słabsze czy aby to komus nie jest "na ręke" ?
...na łikend fajna pogoda ma być idzcie pojezdzić tylko uważajcie bo gładko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Pt sty 03, 2014 9:19 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
Ja nie mam nienawiści w sobie do innych, ale boli mnie jak jestem opluwany, bo ja mam, a ci górnicy i rolnicy nie mają. Nie jestem z 'bogatego domu' i do wszystkiego doszedłem sam.
Okazuje się, że ubustwo ludzi bierze się z tego, że rząd i ja nie daliśmy. A ja dostałem za darmo?
Miałem się tu nie udzielać bo czcze takie dyskusje, ale jak ktoś zaczyna manipulować rzeczywistością to ja się na to nie zgadzam, dlatego zabrałem głos.
Znudziło mi się już to targanie się za włosy w Polsce. Poza tym widzę, że jedna strona wciąż szpilki wbija drugiej.
Nie jestem fanem obecnego rządu, ale poprzedni? to była pomyłka. Ale pamiętam kto powiedział 'spieprzaj dziadu' i chyba to nie była 'ryża małpa'...
Aktualnie nie popieram żadnej partii, ale mam wrażenie, że obecna polska prawica idzie oficjalnie na wojnę z równościa i wolnością ludzi podpierając się wiarą. nie brzmi to zachęcająco, szczególnie kiedy widzimy do czego prowadzi takie powiązanie kościoła z państwem, patrząc na kraje muzułmańskie. Tam już widać do czego prowadzi radykalizm.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Pt sty 03, 2014 9:52 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Cytuj:
Czyli dla Ciebie jendrek synonimem sukcesu w biznesie jest długa kolejka?? Oj marne Ty masz pojęcie o interesach.

Tomku, znów nie zrozumiałeś. A moje pojęcie o interesach jak na samouka dla mnie jest wystarczające.
Cytuj:
Nie zapominaj też że Tatry to nie góralski prywatny folwark tylko dobro narodowe i nie ma sluzyc góralskim geszeftom tylko ogółowi kraju.

A czegósz to mam nie zapominać???. Niby czyje te tatry były? Słyszałeś o czym takim jak zabory? Austrowęgry? W przeciwieństwie do Ciebie znam historię Tatr które to zostały kupione przez Zamojskiego. Hrabia jako obywatel Austrii uciekając z Kurnika w którym posiadał pałac i wielką ilość ziemi osiedlił się w tamtych czasach na tej biednej podhalańskiej ziemi. Tak się mu spodobało że postanowił je całe kupić. Potem rozdawał po kawałku lub sprzedawał ze świadomą stratą rodowitym góralom którzy się zasłużyli dla Zakopanego. Są do dzisiaj na to ówczesne akty prawne. Górale pokoleniami przekazywali sobie te ziemie. Przed wojna jak budowano kolej na Kasprowy górale dobrowolnie oddali tereny pod jej budowę, bo widzieli w tym właśnie Dobro Narodowe.
Nastała komuna i ludzi bezprawnie powywłaszczano. Zrobiono TPN który służy ogółowi. A teraz dobro narodowe wczesniej górali zostaje rozsprzedawane.

Cytuj:
Jak jade w Tatry to chcę sobie wjechac na Kasprowy a nie stac 4h w kolejce.

To jedź w alpy. Bo Polskie Taty są za małe aby wybudować w nich 10 kolejek tak abyś nie musiał czekać.

Cytuj:
A jakiś aspołeczny typek Gąsienica, zablokowal na lata kolejke na Gubałówkę bo miał tam kawałek SWOJEJ łąki.

Nie zablokował kolejki (kursuje cały czas) tylko częśc trasy narciarskiej. Komuna minęła i skończyły się czasy bezprawia. Chce PKL zarabiać na jego ziemi niech mu zapłaci. Co w tym dziwnego?

Cytuj:
Nie jestem fanem obecnego rządu, ale poprzedni? to była pomyłka. Ale pamiętam kto powiedział 'spieprzaj dziadu' i chyba to nie była 'ryża małpa'...

No OK johnmichael. Powiedzenie nie zbyt fortunne, ale czy znasz jakiś przykład działania na szkode Polski tego człowieka? Wiesz o jakimś przekręcie lub tp.? Skreśliłes gościa bo się źle wyraził? :shock: Jakos np. plującego jadem niesioła nie cytujesz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Pt sty 03, 2014 11:19 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
Mieszkam z granicą i wstydziłem się tego co robią i mówią bracia.
Nie od dziś wiadomo, że politycy kłamią, ale to co opowiada prezes i jego prawa ręka od katastrofy uwłacza mojej i wielu ludzi inteligecji.
Z moich obserwacji wynika, że prezes nie chce poprawy dla państwa i obywateli. On tylko chce zemsty. Jedyne o czym potrafi mówić to to czego Tusk nie zrobił, albo co zrobił źle. W zasadzie nie mói co on chce zrobić. Jego zadaniem jest pokonanie wroga 9bo tusk nie jest oponentem, czy ptrzecienikiem politycznym. on jest wrogiem publicznym).
Co Macierewicz zrobił dla kraju? co udowodnił w sprawie katastrofy? Jego fakt są wyssane z palca i widzi to każdy kto choć trochę myśli. To co robią ci dwaj to jest robienie z nas wszystkich głupków. A nik nie lubi jak się z niego próbuje głupka zrobić.

'Powiedzenie niezbyt fortunne'? Ładnie pod dywan próbujesz to zamieść, ułagodzić. to nie jest niezbyt fortunne, to jest skandal. Prezes tak właśnie traktuje społeczeństwo i tych najbiedniejszych. Jak mgł tak się odnieść polityk partii rządzącej do człowieka?

Co Kaczyński zrobił źle? poróznił naród jak nikt inny do tąd.

Nie ustosunkowałeś się do tego, że kościół nie odprowadza podatków, jak każdy inny obywatel. Zgrabnie ominąłeś ten temat. Dlaczego?

I na koniec mam pytanie: po jaką cho..lerę wrzuciłeś taki temat na forum motocyklowe?
To jest kolejny problem w ludziach popierających prawicę i kościół. w każdym środowisku (czy związane z polityką czy nie) próbuja mącić. Bo wrzucenie takiego tematu na forum motocyklowe jest mąceniem i próbą poróżnienia ludzi.
Po co to robisz?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Pt sty 03, 2014 12:22 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
johnmichael napisał(a):
Bo wrzucenie takiego tematu na forum motocyklowe jest mąceniem i próbą poróżnienia ludzi.
Po co to robisz?


To nie jest takie głupie John. Wyobraź sobie, że dzięki tej i podobnym dyskusjom na drażliwe tematy mozna poznać osobników na forum. I juz ludzie mogą się lepiej dobrać do jakiegoś wyjazdu. Co by to było, jakby podobna ostra dyskusja rozgorzała przy wódce na wyjeździe:))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Pt sty 03, 2014 12:27 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
Polać mu wódki! dobrze gada! :)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 7   [ Posty: 93 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL