Teraz jest Wt maja 14, 2024 9:32 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 7   [ Posty: 93 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Śr sty 01, 2014 1:05 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
jendrekGS napisał(a):
To czy film jest zmanipulowany czy nie, każdy sam może sobie osądzić, ale fakty są faktami. Zniszczono gospodarkę totalnie. Na przykładzie Białorusi widzimy że mądry gospodarz potrafił poradzić sobie z aferzystami a PGR-y przekształcić w bardzo dochodowe państwowe przedsiębiorstwa.
Co stało na przeszkodzie aby to Polska była potentatem zdrowej żywności na całą UE?
Polityka prorodzinna to tez dla niektórych z Was manipulacja?
Widzieliście jakie przywileje mają rodziny na Białorusi? Rodzina miejska na zakup mieszkania dostaje kredyt 5% na 20lat a rodzina wiejska 5% na 40lat! W przypadku 3/4 dzieci Państwo spłaca połowe kredytu a w przypadku 5-ciorga dzieci mieszkanie dostają bezpłatnie!!! Jak to się ma do polityki prorodzinnej rudego który u nas jak się dorwał do włazy to pierwsze co zrobił to podniósł vat na artykuły dziecięce z 7% na 23% i na artykuły szkolne z 0% na 23%! To jest polityka prorodzinna?
Lemingom ogłosił sukces że wydłużył do roku urlop macierzyński! Ale czyim kosztem, swoim? Nie, kosztem pracodawcy który teraz ani tyle nie chce zatrudniać młodych dziewczyn.




Jendrek tak po trochu, to źle że każdy może sobie sam ocenić film ponieważ film nie jest do końca szczery, a zwykły człowiek nie wie jak działają np mechanizmy w rolnictwie.

a) PGR na Białorusi gdzie produkuje się mleko, bo tylko o takich mogę mówić są a inne będą najnowocześniejsze na świecie. Nigdzie nawet USA nie widziałem takich obór ja na Białorusi.
ALE wiesz dlaczego tak jest??? bo żaden prywatny właściciel nie wyłożyłby takich $ i nie zrównałby starych budynków i postawił nowe. Bo to się może nie opłacić. Łukaszenko $ państwowymi tak robi. Choć ja osobiście uważam to za idealny ruch.
Dojarze zarabiają tam na nasze 3000zł i dostają dom jednorodzinny. Dupą trzęsą jak cholera o pracę ( nie tak jak u nas nasi dojarze którzy wszystko mieli w dupie bo PGR były niczyje to po co się przykładać) bo mimo że niby PGR państwowe to rewelacyjnie zarządzane, mocna kontrola, stawiane cele każdemu pracownikowi, jak się nie starasz to wypad, oddajesz dom.
Upadek niektórych rodzimych pgrów to była nierentowność produkcji!!!
Za dużo ludzi pracujących, beznadziejne wydajności zwierząt gospodarskich, ale to nie wina zwykłych pracowników tylko brak zarządzania!!!Brak prawdziwych menedżerów!
W PGRach które padły gdzie było 100krów pracowało min 20 ludzi a krowy dawały 5000litrów mleka na rok. a to powinien robić i robi dzisiaj zwykły rolnik + 2-3 osoby do pomocy, a jego 100krów daje 10000litrów mleka.
Jak chciałeś ratować "nasze" pgr trzeba było dopłacać z własnej kieszeni do każdego litra mleka bo inaczej by się nie dało. to był chyba najbardziej zacofany dział naszej gospodarki.

NIE ZNISZCZONO POLSKIEGO ROLNICTWA. Polska jest dziś bardzo ważnym producentem mleka w UE, z ogromną tendencją wzrostową! Każdy kraj w UE boi się naszego mleka

To ja Polak i wiele innych Polaków jeździmy na Białoruś i uczymy Białorusinów jak produkować mleko, co robić aby krowy były zdrowe. To oni jeżdżą do naszych PGR (choć tej nazwy już nie ma) i podglądają jak zarządzać bo sama technika którą mają to nie wszystko.Ale fakt robią postępy jak nikt inny. A czy wiesz jaka jest korupcja w tych Bialoruskich PGRach???nie zdajesz sobie sprawy!

Co do pracy w Polsce to właśnie trzeźwieję z kolegą który szuka ludzi do pracy przy budowie autostrad itp( taką ma pracę)....nie chce mi się nawet pisać jaki ma problem ze znalezieniem ludzi.

Film powinien wyglądać w ten sposób:

Białoruś: Łukaszenko ma problem bo nie ma surowców naturalnych, techniki itp. Postawił na rolnictwo. Każdy m2 ziemi na Białorusi ma być obsiany, wydajność mleczna, rzeźna zwierząt, wydajność pola ma się zwiększać o 10% rocznie. To jest jedyna szansa eksportowa dla Białorusi i słusznie. Ida na to miliony$.
Kościół i opozycja (ponoć bo nie doświadczyłem) ma źle.
Większość Białorusinów z którymi piłem mówiła, że zagłosuje na Łukaszenkę bo to jedyny złodziej w kraju a my mamy ich tysiące. I nie chcą tak tragicznej sytuacji ekonomicznej jak na Ukrainie (potwierdzili to ukraińscy lek.wet. którzy ze mną tam jeżdżą)
Ludziom żyje się dobrze. Są szczęśliwi.
Media EU kłamią.
Podatek dochodowy dla prywatnych firm, przedsiębiorców to 60%. Ktoś musi płacić na te 5% kredyty prawda?

Polska:

Polska jest jednym z głównych producentów mleka w UE. Nierentowne, źle zarządzane PGR musiały zostać zamknięte. Pewna cześć PGRów została "oddana" w przestępczy sposób za grosz politykom lub ludziom z granicy polityki, którzy mieli w dupie produkcję i zatrudnienie. Brali tylko dopłaty od nieuprawianych pól.
Żaden kraj na świecie nie ma tak szybko rozwijającej się branży mlecznej jak Polska

A na koniec:

Jak ktoś myślał, że UE jest po to żeby było nam dobrze to trąba! Logiczne jest,że prywatne firmy, korporacje zachodnie "zjedzą" naszą młodą gospodarkę, zaleją swoim tanim wyrobem.
I logiczne, że teraz My potrzebujemy takich krajów jak Białoruś, Ukraina żeby zalać ich naszymi produktami.
A że Łukaszenko się broni i ma łeb na karku....

a tak wyszedł następny "smoleński" film i ludzie jeszcze bardziej będą wierzyli jak ta Unia o nas dba i jaka ta Białoruś zła.

PS:Żółf propaganda medialna jest taka,że nawet moja rodzina nie chciała mi wierzyć w poziom życia na Białorusi...dopiero po setkach zdjęć i filmów...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Śr sty 01, 2014 2:32 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
jendrekGS napisał(a):

Cytuj:
Już w 1:30 przestałem oglądać. "Za 5 złotych to kiedyś można było 2 chleby kupić, a teraz....(i tu konsternacja, bo do teorii nie pasuje) kilo cukru ile kosztuje

Żółf, mam to gdzieś czy obejrzałeś do końca czy nie. Ale skoro nie to po kiego grzyba się odzywasz? Aby wyrazić opinię trza mieć jakieś pojęcie w temacie.
A najlepsze jest to, że to co potem napisałeś oznacza że sam zgadzasz się z tym o czym mowa w filmie. :lol:

1,5 minuty wystarczy, żeby stwierdzić, że ten "dokument" jest marnej jakości, a ja wyłączam filmy jak tylko zauważę że mam do czynienia z kaszanem :) Czasem tak bywa że fatalne wykonanie psuje obraz całości.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Śr sty 01, 2014 6:48 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr cze 08, 2011 7:37 pm
Posty: 291
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
faktem jest że w Sudetach jest wiele nieużytków, które mają właścicieli

z rozmów z ludźmi dowiaduje się, że właścicielami są (lub finansowali zakup przez tzw. "słupów") ludzie z Niemiec

teraz tego może jeszcze nie widać, ale nie zdziwię się, jak w 2016 (kiedy będzie bardziej poluzowana polityka nabywania ziemi w PL przez obywateli), te wszystkie nieużytki zostaną ogrodzone, wjazdy opisane tablicami zakazu wstępu i obudzimy się w kolejnej demokratycznej IV rzeszy UE.

obym się mylił

a polski ser jest najlepszy!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Śr sty 01, 2014 6:59 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn gru 20, 2010 7:37 pm
Posty: 125
Osso,niemcy po prostu kupują to co kiedyś niby do nich należało.A polacy bardzo lubią oddawać,nawet z nawiązką i za darmo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 01, 2014 9:46 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
A my tu przy granicy. Nie mamy problemu aby zasiedlac Niemców :) juz kolejne miasteczko jest nasze :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Śr sty 01, 2014 11:48 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr cze 08, 2011 7:37 pm
Posty: 291
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Historia jest źródłem wiedzy (+ umiejętność logicznego myślenia), znając historię można przewidzieć przyszłość. Tak więc uczmy się !! i nasze dzieci !!!, bo wiedza (w głowie + rękach) zawsze jest w cenie.

Co do mojej oceny filmu, to jest dużym przerysowaniem, ale może był taki jego cel aby skłonić do myślenia. Fajna stronka na świąteczne wieczory:
http://www.youtube.com/user/TZMPoland

Można zawsze przejechać się tam na moto, i samemu wyciągnąć wnioski jak tam żyją ludzie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 1:57 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
jendrekGS napisał(a):
Jak ktoś ma wolne pół godziny polecam świetny aczkolwiek smutny film zrealizowany przez amerykańskiego dokumentalistę o tym jak to zniszczono naszą gospodarkę.


Z niego taki dokumentalista jak z Macierewicza , co to udokumentował katastrofe smoleńską.

Zenada kręcona pod publiczkę.

Gospodarka została zniszczona tzn. w domyśle wcześniej (za komuny) kwitła i świetnie prosperowała. Komu to cholera przeszkadzało??

A Ty jendrek jako ofiara żyjąca w zniszczonej gospodarce kupiles sobie moto za 70k. oj bieda panie bieda... 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 2:39 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
TomekWwa napisał(a):

A Ty jendrek jako ofiara żyjąca w zniszczonej gospodarce kupiles sobie moto za 70k. oj bieda panie bieda... 8)


Na to chciałem zwrócić uwagę.
'najbardziej wiarygodny
jest artysta głodny' - Kazik


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 4:17 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Ale co to ma do rzeczy?
Po pierwsze nie kupiłem nowego więc tyle nie dałem. Po drugie tutaj właśnie jest różnica między nami. Wam obecnie jest dobrze, więc można się pośmiać. Reprezentujecie obraz typowego Polaka którego nie obchodzi nic poza własnym końcem nosa. Jak tylko dziś, teraz, jest mu dobrze to się cieszy.
Mnie zaś, mimo że też nie bieduję obchodzi co się dzieje z naszym krajem, i szlag mnie trafia jak widzę jak jest rozkradany przez złodzieji i aferzystów!
Może któryś z Was mi wytłumaczy, bo za cholerę nie potrafię pojąć jaki cel chciał osiągnąć rudy pinokio sprzedając w mojej miejscowości PKL? Sprzedał jakiejś firmie jak się teraz dowiadujemy której nazwa jest tajna a zarejestrowana jest w raju podatkowym. Czyli Państwo nawet złotówki podatku z biletu nie będzie mieć!
Sama kolejka na Kasprowy wierch jest maszynką do pieniędzy, kurą znoszącą złote jaja! W dodatku niedawno kompletnie wyremontowaną.
Nawet dziecko wie że Państwo żyje z podatków i dochodów państwowych przedsiębiorstw przynoszących zyski. Jeśli ten durny rząd wyprzedaje tak dochodowe biznesy przynoszące skarbowi Państwa miliony zł, to jak myślicie, z kogo zacznie ściągać kase jak zacznie Im brakować?
Ciekawe czy przypadkiem też nie z Was?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 5:27 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn gru 20, 2010 7:37 pm
Posty: 125
Państwowe i to te po "strasznej komunie" przedsiębiorstwa zaczęła wysprzedawać chołota z solidarności.Rudy nie ma już za bardzo co opylić.
Napisałeś "Mnie zaś, mimo że też nie bieduję obchodzi co się dzieje z naszym krajem, i szlag mnie trafia jak widzę jak jest rozkradany przez złodzieji i aferzystów!"
A czy nie trafia cię szlag że od tylu lat twoi ulubieńcy w czarnych kieckach doją ten kraj bez zmiłowania? :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 5:38 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 6:15 pm
Posty: 179
jendrekGS napisał(a):
Ale co to ma do rzeczy?
Po pierwsze nie kupiłem nowego więc tyle nie dałem. Po drugie tutaj właśnie jest różnica między nami. Wam obecnie jest dobrze, więc można się pośmiać. Reprezentujecie obraz typowego Polaka którego nie obchodzi nic poza własnym końcem nosa. Jak tylko dziś, teraz, jest mu dobrze to się cieszy.
Mnie zaś, mimo że też nie bieduję obchodzi co się dzieje z naszym krajem, i szlag mnie trafia jak widzę jak jest rozkradany przez złodzieji i aferzystów!
Może któryś z Was mi wytłumaczy, bo za cholerę nie potrafię pojąć jaki cel chciał osiągnąć rudy pinokio sprzedając w mojej miejscowości PKL? Sprzedał jakiejś firmie jak się teraz dowiadujemy której nazwa jest tajna a zarejestrowana jest w raju podatkowym. Czyli Państwo nawet złotówki podatku z biletu nie będzie mieć!
Sama kolejka na Kasprowy wierch jest maszynką do pieniędzy, kurą znoszącą złote jaja! W dodatku niedawno kompletnie wyremontowaną.
Nawet dziecko wie że Państwo żyje z podatków i dochodów państwowych przedsiębiorstw przynoszących zyski. Jeśli ten durny rząd wyprzedaje tak dochodowe biznesy przynoszące skarbowi Państwa miliony zł, to jak myślicie, z kogo zacznie ściągać kase jak zacznie Im brakować?
Ciekawe czy przypadkiem też nie z Was?


PKL kupił związek gmin. Ponieważ nie było ich stać na kolejkę to dobrali sobie do spółki fundusz, którego w ogóle nie sprawdzili.
Ratowali 'dobro narodowe', żeby nie kupili Słowacy, którzy jakoś potrafią zarządzać infrastrukturą u siebie
Typowa góralska mentalność... tak samo jak z olimpiadą, organizować owszem chętnie, ale żeby zgodzić się na wywłaszczenie pod drogę to już nie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 5:40 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
Jendrek, nie odpowiadam za wszystkich ale ja nie nie narzekam tylko płacę duzo podatków a nad obywatelami sie nie użalam tylko im daję pracę a oni są mi za to wdzięczni wiec to jest moja miara patriotyzmu.

Co do PKL, to z punktu widzenia klienta nie byla to zadna kura ze złotymi jajami tylko syf do kwadratu. W zimowej stolicy PL bywam rzadko. Ale byłem w 1983 i byłem 2009. Kolejka w Kuźnicach i wyraz twarzy nieszczęśników stojących w kolejce do Kolejki nie ulegl zmianie. To trzeba było zmienić.

A co do opisu jaki zamieściłes "typowego Polaka którego nie obchodzi nic poza własnym końcem nosa. Jak tylko dziś, teraz, jest mu dobrze to się cieszy".
Mysle ze dla większości ludzi w Polsce jest to dokładna definicja typowego Górala a nie typowego Polaka.


Ostatnio edytowano Cz sty 02, 2014 5:46 pm przez TomekWwa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 5:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Ja akurat górali lubie za ten ich upór.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 5:55 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
jendrekGS napisał(a):
Ale co to ma do rzeczy?
Po pierwsze nie kupiłem nowego więc tyle nie dałem. Po drugie tutaj właśnie jest różnica między nami. Wam obecnie jest dobrze, więc można się pośmiać. Reprezentujecie obraz typowego Polaka którego nie obchodzi nic poza własnym końcem nosa. Jak tylko dziś, teraz, jest mu dobrze to się cieszy.
Mnie zaś, mimo że też nie bieduję obchodzi co się dzieje z naszym krajem, i szlag mnie trafia jak widzę jak jest rozkradany przez złodzieji i aferzystów!
Może któryś z Was mi wytłumaczy, bo za cholerę nie potrafię pojąć jaki cel chciał osiągnąć rudy pinokio sprzedając w mojej miejscowości PKL? Sprzedał jakiejś firmie jak się teraz dowiadujemy której nazwa jest tajna a zarejestrowana jest w raju podatkowym. Czyli Państwo nawet złotówki podatku z biletu nie będzie mieć!
Sama kolejka na Kasprowy wierch jest maszynką do pieniędzy, kurą znoszącą złote jaja! W dodatku niedawno kompletnie wyremontowaną.
Nawet dziecko wie że Państwo żyje z podatków i dochodów państwowych przedsiębiorstw przynoszących zyski. Jeśli ten durny rząd wyprzedaje tak dochodowe biznesy przynoszące skarbowi Państwa miliony zł, to jak myślicie, z kogo zacznie ściągać kase jak zacznie Im brakować?
Ciekawe czy przypadkiem też nie z Was?



Jendrek masz w 100% racje, ja takich firm sprzedanych znam wiele.....tylko ludzie którzy teraz mają dobrze albo nie dotyczy ich to mają to w dupie albo nie wierzą w teorie spiskowe.


..... tylko ten film i te porównania w nim są nietrafione, zmontowane słabo, lektor nieszczęsny....niestety to nie wyszło, a zobacz jest jak mówiłem przeciwników paru doszło:):):):

Dobra/prawdziwa treść, bez najmniejszego naciągania + dobry montaż, dźwięk, obraz..bez tego Panie dziś nie ujedziesz...

ps.. powstało już dużo profesjonalnych filmów dokumentalnych z Francji, które w trochę inny sposób opisują życie niż się czasem nam przedstawia.....no ale oni to hamerykanów to raczej nie lubią...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska druga Japonia
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 6:10 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
Jendrek masz w 100% racje, ja takich firm sprzedanych znam wiele.....tylko ludzie którzy teraz mają dobrze albo nie dotyczy ich to mają to w dupie albo nie wierzą w teorie spiskowe.


..... tylko ten film i te porównania w nim są nietrafione, zmontowane słabo, lektor nieszczęsny....niestety to nie wyszło, a zobacz jest jak mówiłem przeciwników paru doszło:):):):

Dobra/prawdziwa treść, bez najmniejszego naciągania + dobry montaż, dźwięk, obraz..bez tego Panie dziś nie ujedziesz...

ps.. powstało już dużo profesjonalnych filmów dokumentalnych z Francji, które w trochę inny sposób opisują życie niż się czasem nam przedstawia.....no ale oni to hamerykanów to raczej nie lubią...[/quote]

Tej panie, my to się musimy wódki napić, bo dobrze prawisz :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 7   [ Posty: 93 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL