Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:49 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 11 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Idą Święta
PostNapisane: Pn gru 23, 2013 4:37 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Witam.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia wszystkim Wam chciałbym życzyć zdrowych i spokojnych świąt.
Jednocześnie zapytać niektórych z Was którzy nie wierzą w Boga a zwłaszcza tych którzy aktywnie udzielali się w temacie pogrzebu Marianny Popiełuszko jak wyglądają święta w Waszym domu? Co wtedy robicie, czy świętujecie, co świętujecie, jak. itp?
I nie ma tu żadnego podtekstu złośliwości, po prostu jestem ciekaw Jak święta Bożego Narodzenia obchodzą ateiści.
pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Idą Święta
PostNapisane: Pn gru 23, 2013 5:12 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
Cytuj:
Jest jesień - niedługo święta już
Nie znoszę tych katolickich póz...
Co z Bogiem może mieć wspólnego
że ludzie żrą jak świnie ?
to szybko minie...


Dzisiaj słuchałem Kazika i zostało mi w głowie:)

Chyba w większości domów święta to tradycja, a nie święto o charakterze religijnym :) Chociaż mam ambitny plan, żeby w tym roku pierwszy raz w życiu iść na pasterkę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Idą Święta
PostNapisane: Pn gru 23, 2013 5:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 5:39 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Podkarpacie
Zdrowo i spokojnie.Najczęściej z rodziną.Ateiści nie przybyli z księżyca.Czasami mają moherowe babcie :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Idą Święta
PostNapisane: Wt gru 24, 2013 9:05 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pt lip 20, 2012 10:50 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Chrzanów
spożywamy chleb w płynie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Idą Święta
PostNapisane: Wt gru 24, 2013 11:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Acent napisał(a):
Zdrowo i spokojnie.Najczęściej z rodziną.Ateiści nie przybyli z księżyca.Czasami mają moherowe babcie :wink:

...i Ja się "stąd" wywodzę, choć ma Babcia(zmarła-91lat) była mega "kumata" i wiele racji mi przyznawała.
Ja nie wiem, czy ateista ze mnie? Na pewno antyKleryk mający wszystkie możliwe święcenia świeckie, były ministrant!
Nie dotykany w te miejsca :wink:
Opłatkiem się dzielimy z Rodziną, choinka, prezenty - jest serdecznie.
Na Pasterkę nie chodzę, bo od małolata kojarzy się z libacją.

W tym miejscu złożę życzenia, bo nie robiłem tego na naszym Forum:
Panie i Panowie, życzę rodzinnych, bez telefonu komórkowego i trosk dnia codziennego!
Wierzącym - Świąt Bożego Narodzenia...
Niewierzącym - tych Kilku Dni Wolnego...


Pozdrawiam Daniel ORZEPowski - motocyklista jak i Wy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Idą Święta
PostNapisane: Wt gru 24, 2013 11:47 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Więc napiszę i ja , bo się tu udzielam :) u moich teściów mega zatwardziałych katoli , którzy wierzą w zamach smoleński ( teść profesor belwederski , niestety o ironio , otrzymał nominację od Kwacha :lol: ) miał miejsce taki przypadek , pojawił się piesek otoczony aurą miłości , ponieważ jest młody , dziś pierwszy raz dostał , przy składaniu życzeń kawałek opłatka :?: dlaczego …. więc leżał ten opłatek na ziemi :D a pies go żarł :mrgreen:
Jako że odebrałem staranne wykształcenie , wiem że to już nie jest zwykły wafel … lecz " :?: :?: "
Nikt na to nie reagował , ludzie chodzili , pies miał pięć kawałków , czasem ktoś nadepnął …
Trochę mnie to Jędrek bulwersowało , ale tylko mnie , tych co jęzor wywalają co niedzielę po wafel , ten sam , ten widok nie dziwił … to ja już nie wiem , co jest grane …
Oczywiście dostałem w prezencie jakąś głupią katolicką książkę , jak co roku, ma niby mnie nawrócić … bo nie ukrywam , że dziesięć lat temu przestałem się okłamywać i z godnością nie składam rąk , nie żegnam się , nie śpiewam przyśpiewek głoszących chwałę Pana i wszem i wobec kwestionuję to wszystko , podkreślając że "On" był Żydem , co nie jest w smak w towarzystwie prawdziwych katolików antysemitów :mrgreen:
Ale z życzliwością odnoszę się do rodziny , śmieszy mnie to wszystko Jędruś , bo chyba tylko ja nikomu nic nie zazdroszczę … przy stole znana aktorka :) młody reżyser :) ale te wszystkie życzenia przy waflu , jakieś takie nie szczere … a jak u Ciebie ? bo może miałem nie fart :) i jakoś tak trafiłem źle … jak to wygląda u kogoś kto odwiedza Matkę Jerzego , kto jest zaangażowany w wiarę … interesuje mnie czy jest absolutna życzliwość , czy możesz z czystym sumieniem , jak na spowiedzi , powiedzieć , że wszyscy którzy byli przy stole wigilijnym , byli absolutnie przyjaźnie do siebie nastawieni , nikt do nikogo urazy nie chował … wszyscy byli wyspowiadani i w stanie laski uświęcającej "Orli lot , czyste myśli , serce gorejące "
P.S. wiesz że mam " prawie" rodzinę w Poroninie … więc wiem jak jest u "Mojego Gazdy " powiedz że u Ciebie jest OK :wink:
Piotruś , motocyklista jak Ty :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Idą Święta
PostNapisane: Śr gru 25, 2013 10:24 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
u mnie podobnie jak u Orzepa... kiedyś dziecko boże, oazy te sprawy... nawet księdzem chciałem za młodego zostać. Potem człowiek zaczyna się budzić.... zaczyna zadawać pytania.. coś mu nie pasuje
... zaczyna szukać. Nie łapie się już na ładne słowa... zaczyna myśleć.

Wychowałem się na osiedlu stoczniowym, solidarność i te sprawy. Wszyscy koledzy z podwórka to osoby rodzinnie mocno zaangażowane w kościoł... ale dogadujemy się.... czasem dyskusji jest bardzo wiele, ale najważneijsze jest że umiemy siebie tolerować i nikt nikogo nie zmusza do niczego, to jest podstawa tolerancji.


a jak to u mnie w domu jest.... jest tradycyjnie, choinka, prezenty, opłatek i życzenia. nawet kolędy są. Polska ma Korzenie chrześcijańskie i nie ma co z tym walczyć bo po co, to też moje korzenie. Tyle że czy to znaczy że mam iść do kościoła, że muszę się modlić że mam głęboko wierzyć w narodziny Jezusa i w 3 króli? no nie :) Nadajemy po prostu, tym chrześcijańskim obrządkom świecki wymiar i tak jest najfajniej :)

ps. A karpie kupuję i zarybiam okoliczne jeziorko ;) taka moja rodzinna tradycja :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Idą Święta
PostNapisane: Śr gru 25, 2013 2:44 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Jedrek

Wigilia dla mnie to bardziej tradycja niz Swieto duchowe..Oczywiscie jako ze urodzilem sie w Polsce i nasiaknolem ta cala atmosfera Zyjac na emigracji polowe swego zycia celebruje ta tradycje..Oczywiscie Jest to dla mnie typowo spotkanie w gronie rodzinnym i znajomych ..Z racja tego ze nie mam w Kanadzie bliskiej rodziny Swieta wigilijne spedzamy u znajomych rodakow..Wyglada to dokladnie tak jak w Polsce..Potrawy..koledy no i na konic prezenty .

PS;
Tak na marginesie
Zycze wszystkim radosnych Swiat no i Szczesliwego Nowego Roku ..

Zapomnialem dodac w tym roku bylo Zubranko prosto z Polski .:-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Idą Święta
PostNapisane: Śr gru 25, 2013 3:12 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
Tak, skoro są święta i jest obowiązkowe wolne, to świętujemy, jako ateista muszę powiedzieć, że jest kolacja, bez wariacji z postem, wczoraj była pyszna kaczka, do tego dobre czerwone wino i rozmowy do późna przy stole. Miło, rodzinnie i oczywiście dla dzieci prezenty.

Z perspektywy czasu, jako mały chłopiec wspominam święta jako rodzinne spotkania, pełny stół jedzenia, picia i prezenty, w tych mniej fajnych wspomnień to to, że musieliśmy chodzić do zimnego kościoła na mszę, codziennie, czasem też w nocy (pasterka).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Idą Święta
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 8:02 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Nie odpowiadałem dłużej bo czekałem że jaszcze ktoś się wypowie.
I powiem Wam że trochę mnie zaskoczyliście. Spodziewałem się odpowiedzi typu:
"No wiesz, mam gdzieś te święta. Dają w pracy wolne to biorę. Zabieram rodzinę i wyjeżdżamy gdzieś aby tej szopki nie oglądać"
Myślałem że dla ateisty to ujma świętować narodzenie kogoś w kogo się nie wierzy. :shock:
Z tego wniosek że mając moherowe babcie Wy nie jesteście prawdziwymi ateistami, tylko tzw. wierzącymi, nie praktykującymi. Może nawet Takimi co to do kościoła w ciągu życia przychodzą dwa razy, i za każdym razem Ich wnoszą. :lol:
Może to i dobrze, bo nie jest z Wami tak źle. W razie lądowania bez podwozia na Okęciu "Ojcze Nasz" będziecie pamiętać. :wink:

Cytuj:
…. więc leżał ten opłatek na ziemi a pies go żarł
Jako że odebrałem staranne wykształcenie , wiem że to już nie jest zwykły wafel … lecz "
Nikt na to nie reagował , ludzie chodzili , pies miał pięć kawałków , czasem ktoś nadepnął

PIOTHRUS na tej lekcji religii byłeś nieuważny.
Opłatek którym się dzielimy podczas Wigilii to tylko symbol chleba. Nie jest to to samo co w kościele ksiądz przeistacza w Ciało Boże i mogą przyjmować go tylko ludzie bez grzechu ciężkiego. Nie ma tragedii jak zwykły kawałek opłatka spadnie, czy zje go pies. Powiem Ci więcej. Dawniej na wsiach były nawet opłatki dla zwierząt, gospodarz w wigilię obowiązkowo dawał je swoim bydlętom.
Cytuj:
śmieszy mnie to wszystko Jędruś , bo chyba tylko ja nikomu nic nie zazdroszczę … przy stole znana aktorka :) młody reżyser :) ale te wszystkie życzenia przy waflu , jakieś takie nie szczere … a jak u Ciebie

W mojej rodzinie nie ma znanych aktorek ani reżyserów. Wigilię spędzam z najbliższą rodziną. Podczas tej kolacji składam życzenia żonie, dzieciom, matce, bratu. I powiem Ci z czystym sumieniem ze są to szczere życzenia. Nie wyobrażam sobie aby mogło być inaczej.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i szczerze życzę Wszystkiego Najlepszego
pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Idą Święta
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 9:54 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 10:13 am
Posty: 114
Oprócz ateistów są jeszcze agnostycy...
Myślę że nikt z ludzi normalnych nie napisze że ma w dupie święta,chociażby dlatego żeby ludziom wierzącym nie sprawiać przykrości.
Wierzysz -Twoja sprawa...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 11 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL