Teraz jest Pt mar 29, 2024 3:27 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 57 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: pełne przyczepy
PostNapisane: Pn gru 23, 2013 11:24 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
To ja się napiję jeszcze … a są jakieś dobre wiadomości ? :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: pełne przyczepy
PostNapisane: Pn gru 23, 2013 11:33 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
lasooch napisał(a):
Cytuj:
Przyczepa a Prawo Jazdy kategorii "B" po zmianach od 19.01.2013 r. wg ustawy o kierujących
(...)
art. 6 ust. 2
Zespołem pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 6 lit c, którego dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5t, może kierować osoba, która zdała część praktyczną egzaminu państwowego (chodzi tutaj o dodatkowy kurs zakończony egzaminem praktycznym dotyczący kierowania zestawem pojazdów o DMC powyżej 3500kg ale nie więcej niż 4250kg - sam. osobowy z przyczepą kempingową), potwierdzony wpisem do prawa jazdy (należy uzyskać adnotację w dokumencie prawa jazdy w pozycji kat. B o numerze "96").

O ile dobrze rozumuję, to te przepisy tyczą się osób, które uzyskały uprawnienia po 19 stycznia 2013. Wydaje mi się, że nowe przepisy nijak nie mogą odbierać uprawnień osobom, które uzyskały je przed tą datą i które od wielu lat jeździły na zwykłej kat. B zestawami o masie do 4250kg. Czy coś źle rozumiem?

Piothrus, a Ciebie to w ogóle interesuje tylko podpunkt b) samochód do 3,5t i do tego przyczepa lekka do 750kg, razem 4250kg dmc. Zmiany dotyczą tylko podpunktu c), czyli przyczep ciężkich.


Nie mam pełnego lexa teraz więc na 100% nie powiem ale nie było innego brzmienia niż to aktualne z ustawy o kierujących pojazdami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: pełne przyczepy
PostNapisane: Pn gru 23, 2013 11:42 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 6:21 pm
Posty: 485
Lokalizacja: BRANIEWO
Panowie nie chciałem siać zamętu:
Krzemień nic nie wiedziałem o nowelizacji przepisu z tego roku co szczegółowo przedstawił ArturS.
wojtekz ja nic nie sugeruję tylko przytoczyłem sytuację, z którą zmierzyłem się sam osobiście parę ładnych lat temu. Otóż aby rozwiązać problem przewozów z przyczepą- a wtedy jeszcze nie miałem prawka kat.B+E, zakupiłem przyczepę ciężką, paka 1,5x3,0m, z hamulcem najazdowym, obrysówki itp. i pisząc o konieczności zlikwidowania hamulca najazdowego chodziło mi o ten przypadek, żeby przemianować ją na lekką- a na tamte czasy to było konieczne, nie wiem jak teraz i śmigałem z różnymi ciężkimi ładunkami (węgiel, piach, cegły) na patencie po legalu. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: pełne przyczepy
PostNapisane: Pn gru 23, 2013 11:52 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 9:41 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Gdańsk
Yachu o ile zmiana DMC przyczepy nie zmieniła Masy własnej to tego człowieka który Tobie to zasugerował odstrzeliłbym gdyż pozbawił Cię bezpieczeństwa hamowania (o ile hamulce były sprawne!)
PS
dużo jeżdzę i niestety świadomie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: pełne przyczepy
PostNapisane: Pn gru 23, 2013 11:58 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 6:21 pm
Posty: 485
Lokalizacja: BRANIEWO
Wiem o czym mówisz, ja też to robiłem świadomie i z pełną powagą. Kasę trzeba było zarabiać to trzeba było kombinować. Miałem kumpli, których przyczepki czy lawety wyprzedzały - bo jeździć to trza umić. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: pełne przyczepy
PostNapisane: Wt gru 24, 2013 12:00 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 9:41 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Gdańsk
PIOTHRUS napisał(a):
To ja się napiję jeszcze … a są jakieś dobre wiadomości ? :mrgreen:

tak są dobre wiadomości : na zdrowie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: pełne przyczepy
PostNapisane: Wt gru 24, 2013 12:09 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Dzięki :) czyli trzeba intensyfikować "ruchy" w temacie "E" do "C"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: pełne przyczepy
PostNapisane: Wt gru 24, 2013 1:57 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
mnie sie wydaje że za dużo kombinjecie....

dla mnie najsensowniejszym rozwiązaniem jest spory van plus laweta na 4 motorki. aby było szybko wygodnie i tanio..

mój S-max na korsykę, przez alpy łyknął 8,3 L ropy, zapakowany po dach a i na lawecie mialem z tonę spokojnie. Wygodnie szybko i tanio :) duze wany pomieszczą bambetli w że hej. ciemne szyby zalatwią temat bezpieczeństwa. mnie się to wydaje najrozsądniejsza opcja


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: pełne przyczepy
PostNapisane: Wt gru 24, 2013 6:44 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Jeżdżąc z przyczepą lekką znaczy do 750 kg wystarczy B . W przypadku busów przekraczając 3500 kg DMC zestawu masz tylko obowiązek mieć tacho , zapinając przyczepę lekką nadal obowiązuje Cię kategoria B , jeżeli zapniesz przyczepę o DMC 751 kg wówczas musisz mieć kategorię B+E . U nas jeszcze jest z tym partyzantka , ale w UE nie ma przelewek mandaty wyjeb...ne w kosmos 1200 - 1600 E
Tylko używając auta osobowego lub terenówki zarejestrowanej jako osobowy będziesz miał spokojne życie na drodze zapinając ogon .. Przerabiałem ten temat dogłębnie ponieważ od pierwszego stycznia zmieniają się przepisy . Musiałem kupić osobowego vana żeby nadal móc jeździć bez tacha zapinając na hak duży ogon .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: pełne przyczepy
PostNapisane: Wt gru 24, 2013 9:54 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
No i sprawa sie wyklarowała :) Jak to widać, że każdy ucieka od światecznego sprzątania siadając przed komputer hehe :) Prywatnie pewnie skonczy sie na samochodzie + lekka przyczepa do wożenia pod miasto motorkow. Moze da sie skrzyknać pare osób i zakupic cos wiekszego ogarnietego specjalnie na wyjazdy. Jednej osobie to sie nie oplaca - zbyt czesto bym nie uzywal - za to 3-4 wspolnikow i jest git. Pod warunkiem ze czesciej jezdza razem niz osobno ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: pełne przyczepy
PostNapisane: Wt gru 24, 2013 12:25 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
Ja czekam do nowego roku, zobaczymy co się zmieni z przepisami dot. odliczania VAT od samochodów. Właściwie, to trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy więcej, bo będzie jakiś okres przejściowy zanim UE nie klepnie kolejnego chorego rozwiązania naszego rządu - a jak nie klepnie, to znowu kolejne x miesięcy. Obecnie prawie idealny byłby największy bus typu transit MAXI z dwoma rzędami siedzeń - łapie się pod obecną ustawę. Problem jednak podobny jak w craffterze znajomego, ze taki bus waży sam w sobie tyle, że na motocykle zostaje prawie nic, a dopięcie jakiejkolwiek przyczepy powoduje przekroczenie 3.5T DMC dla zestawu, więc viatoll :? Znowu każdy mniejszy bus, to tylko 3 osoby, więc też lipa. Może po zmianach będzie można w końcu kupić coś mniejszego, 5-6 osobowego z pełnym odliczeniem :evil: Wtedy mi wystarczy przedłużona wersja T4 + przyczepa lekka i spokojnie można montować wyjazd dla pięciu osób.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: pełne przyczepy
PostNapisane: Wt gru 24, 2013 2:22 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 06, 2008 8:17 am
Posty: 408
Lokalizacja: WROCŁAW
Ja swego czasu miałem w raz z bratem taką przyczepę, trzy motocykle się nie mieściły ale dwa plus ciuchy, namiot i inne toboły bez problemu. Był to zwykły mały Niewiadow plus nadbudówka zrobiona z profili i blachy. Może efekt nie był super ale i cena była przystępna.


[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 57 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL