Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:35 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: PayPal
PostNapisane: Pt lip 19, 2013 6:13 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So mar 21, 2009 6:35 am
Posty: 90
Hej, ma ktoś doświadczenie z PayPal?
Zamówiłem jakieś badziewie z Niemiec i wybrałem płatność PayPal ale nie mam konta i tak się zastanawiam - zakładać (jakie opłaty są tym związane itp.) przyznam że jakoś namiętnie nie będę z niego korzystał i nie bardzo mam ochotę czytać regulamin z którego pewnie i tak nic nie zrozumiem - może ktoś napisze parę praktycznych wskazówek i swoje doświadczenia.
A może pisać @ do chłopa i przelewać na nr. konta (zakup w sklepie internetowym więc myślę że nie będzie problemu).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PayPal
PostNapisane: Pt lip 19, 2013 6:16 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 22, 2011 9:29 pm
Posty: 61
Lokalizacja: Kielce
PayPal ogolnie fajna sprawa. Jak sie korzysta ;) mam na koncie kilka platnosci i nigdy nie bylo z tym problemow. Konto PayPal'owe wiazesz ze swoja karta kredytowa. Jak wskazales ze platnosc robisz przez paypala to chyba konto musisz zalozyc albo kontakt ze sprzedawca i zmiana


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PayPal
PostNapisane: Pt lip 19, 2013 7:37 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 12:37 pm
Posty: 119
Załóż konto bez obaw. Korzystam od lat w sklepach internetowych, na jebaju i Steam :-). Początkowo podchodziłem ostrożnie i zasilałem konto PayPal przelewem i dopiero płaciłem. Teraz mam podpiętą kartę debetową VISA i błyskawicznie reguluje wszystkie płatności. Można też zasilać szybkimi płatnościami online z większości banków (obsługuje ich o ile pamiętam BlueMedia).

To obecnie chyba najwygodniejsza forma płatności.

EDIT: opłat zero chyba. Zarabiają na przewalutowaniach, ale bez zdzierstwa.

l.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PayPal
PostNapisane: Pt lip 19, 2013 8:48 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Na przewalutowaniu zarabiają +/- 5% ceny zakupu, zazwyczaj o tyle różni mi się kwota wyświetlana wg kursu na ebayu od kwoty pociągniętej z banku. Dodatkowo chyba sprzedający też ponosi jakąś opłatę.
Konto na paypalu jest darmowe, wygodne, a przede wszystkim bezpieczne. Jeśli sprzedający Cię oszuka, to bardzo łatwo można przez paypal odzyskać pieniądze. Kilka razy byłem zmuszony korzystać z tej możliwości i zawsze kończyło się po mojej myśli. Polecam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PayPal
PostNapisane: Pt lip 19, 2013 9:15 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pt lip 05, 2013 10:00 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Nadarzyn/Warszawa
Paypal to moim zdaniem jedna z najlepszych/najlatwiejszych form platnosci.

Kase wysylasz na adres mailowy (w duzym uproszczeniu) kontrahent nie widzi danych Twojej karty/konta. Wszystko to bierze na siebie pp. Oplaty sa po stronie otrzymujacego platnosc (roznie w zaleznosci od kraju rezydowania) nie wiecej chyba niz 5%. Pp zarabia jak juz wspomniano na przewalutowaniu - ale nie jest to spread jak w naszych bankach (ci co maja kredyt w walucie to wiedza).

Ponadto nie ma przy dokonaniu platnosci zadnych dodatkowych kosztow. Przelew zagraniczny bywa drogi (nawet nisko kwotowy)

Co wazne ebay i pp to mocno wspolpracujace organizacje (nie wiem czy nie powiazane kapitalowo) swietnie razem dzialaja. I takie np. Rozstrzyganie sporow w razie W. to czysta przyjemnosc jesli porownac ja do tego co sie dzieje np. Na allegro.

Z moich doswiadczen najgorsi sa niemcy (dwa razy musialem zakladac spor z uwagi na opieszalosc w wysylce) sprawa byla rozwiazana w niecale dwa tygodnie (tzn w tym czasie przesylka turbo ekspresowym kurierem docierala do mnie .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PayPal
PostNapisane: Pt lip 19, 2013 9:27 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 12:37 pm
Posty: 119
O porównaniu kosztów do przelewu zagranicznego a nawet SEPY nie ma co mówić :)
PayPal zawsze będzie tańszy.

l.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PayPal
PostNapisane: N lip 21, 2013 6:43 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So mar 21, 2009 6:35 am
Posty: 90
Dzięki za uwagi
Założyłem :D Przelałem 150zł i czekam bo na razie nie ma wpływu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL