Teraz jest Śr maja 01, 2024 6:17 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Xr 650 STAN SALONOWY !
PostNapisane: Pn lip 01, 2013 2:56 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N cze 28, 2009 11:59 pm
Posty: 223
Lokalizacja: Lublin
http://allegro.pl/honda-xr-650r-bogate- ... 00506.html

Salonowy napewno nie jest! Bylem, ogladalem,jezdzilem, nie kupilem.
Wroce do domu to napisze co i jak.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xr 650 STAN SALONOWY !
PostNapisane: Pn lip 01, 2013 3:09 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 11:13 pm
Posty: 172
Lokalizacja: Mysiadło
jak bedziesz mial chwile to cos napisz, tez sie zastanawialem nad tym moto ale za ta kase stwierdzilem ze nie wart tych pieniedzy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xr 650 STAN SALONOWY !
PostNapisane: Pn lip 01, 2013 8:23 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N cze 28, 2009 11:59 pm
Posty: 223
Lokalizacja: Lublin
Po rozmowie telefonicznej było bajecznie.
Sprowadzony z Włoch, serwisowany + Ups z Cr-y zrobione profesionalnie w serwisie również. Motocykl jak nowy. Pan miał jeszcze jedna Xr-e dopasioną na maxa obok. Tą kupił z zamiarem przerobienia na SM w zwiazku z zawiasem, ale że nie ma czasu jeździć na swojej postanowił sprzedać. Motocykl stał dwa lata nie jeżdzony. Pewnie trzeba będzie wymienić olej i płyn chłodniczy.
Z Lublina kawałek za Warszawe to w dwie strony 500km.
Jesteśmy na miejscu. Ja z kolegą, który single zna od Xl Lm.
Ogldąmy.

Jedna z lag cieknie, poinformował nas Pan na miejscu, jak już zobaczylismy sami. Cieknie na tyle, ze opona i felga już mokre dobrze, nie cieknie od wczoraj.

Osłona reflektora nie jest na miejscu w półce, to szczegół, polki nie da rady wyzej,bo średnica lagi na to nie pozwala - detal.

Opony z przodu nie ma.

Tylna tarcza po przebiegu 6900km ma próg jakiego nie widziała tarcze po 40tk, wiem że w tego typu sprzęcie hamulce zurzywają się szybciej, ale bez przesady. Pan tłumaczy, że tarcze oryginalne są cienkie i takie tam...

Przedni hamulec martwy, tłoczek stoi zapieczony, zacisk, sparzyłem palce na tarczy.

Motocykl pali tylko na ssaniu, po zdjeciu ssania motocykl gasnie. Swoją droga ktos kleił gaźnik, uszczelniał od spodu.

Silnik pracuje dziwnie dla nas (nie jesteśmy ekspertami, ale nie podobał się nam). Na prośbe o odpalenie tej wypieszczonej-dopasionej Xr-y obok, Pan stwierdza że nie odpali, bo nie ma paliwa, paliwo było. Zbiornik przezroczysty biały Acerbisa.

Po zdjęciu bagażnika, kanapy osłon chłodnic i zbiornika, gdzie napewt Pan udostepnił narzędzia widzimy:

Z ramy wyciekał olej, obok wlewu oleju jest śruba na ampul, zasłonięta instalacją elektyczną. Chłodnica od strony kopniaka jak nowa, kolejna czarna jak smoła.

Pokrywa zaworów, napewno była zdejmowana, oklejona cała. Drugi moto stał do porównania.

Z pokrywy zaworów z pod jednej śruby, sworzenia od napinacza? (nie wiem jak to nazwać (sa dwie nad świecą, po prawej i lewej stronie, takie coś co można kombinerkami złapać) z lewej cieknie olej.

Z pod dekla zaworowego od strony ramy rownież się rosi.

Płyn chłodniczy w zbiorniczku wyrównawczym zalany pod korek.

Niedokręncony korek chłodnicy.
Górne łożysko przy mocowaniu amortyzatora do ramy z tyłu wybite.

Simering od kopniaka cieknie.

Zawiedziony byłem strasznie, bo myślałem, że motocykl z tego roku w tej kasie będzie pt. kompnąć, kajtnąć się, a następnie wypłacać kase. Miał być SALONOWY... aktualnie wymaga konkretnego serwisu. Nawet nie rozmawiałem z Panem o cenie, zbyt wiele niewiadomych.
Żadnej książki, dokumentacji serwisowej.

Pan miły, nieuczciwy człowiek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xr 650 STAN SALONOWY !
PostNapisane: Pn lip 01, 2013 10:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Szkoda maszyny bo to proste w serwisie moto i ciężko je zaniedbać. Jak widać można.
Wczoraj pośmigałem na wyremontowanym od A do Z 625sxc i powiem szczerze że gdybym miał brać dużą tropedę to poszedłbym znowu w świnię.
Swoją kiedyś kupiłem w stanie wizualnym naprawdę kiepskim ale technicznym bez zarzutu. Czas pokazał że to był dobry wybór. Nie omijałbym takich egzemplarzy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xr 650 STAN SALONOWY !
PostNapisane: Pn lip 01, 2013 11:18 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N cze 28, 2009 11:59 pm
Posty: 223
Lokalizacja: Lublin
Danek, masz racje. Szkoda że ktoś nie poświęcił jej chwili czasu. Miała to być opcja jako wypełnienie przed Lc8, ale nie udało się. Żałuje bardzo, bo nie ukrywam, że napaliłem się na świnie. Od zawsze byłem fanem tego motocykla i nadal jestem. Jeśli kiedykolwiek znajdę motocykl sprawny technicznie a uboższy wizualnie z racji uzytkowania to napewno go kupie, bo chiał bym doświadczyć tego sprzęta. Narazie jednak daje na luz i czekam do jesieni by zapolowac na Kata.
Zawsze kupowałem motocykle z poza kraju i zawsze max zadowolenia. Jeden kupiłem w kraju, ale od osoby z forum i również było git. Przy tych dwóch opcjach zakupu pozostane, bo jak widać okazje w sęsie konkret sprzęt, za konkretne pieniądze też mogą okazać się niewypałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xr 650 STAN SALONOWY !
PostNapisane: Wt lip 02, 2013 10:24 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 11:13 pm
Posty: 172
Lokalizacja: Mysiadło
dzieki Mirek za opis
Szkoda, wychodzi szrot w mega kasie, 16500 za XR to duze pieniadze jakby nie bylo.
Przez chwile tez myslalem nad tym moto, jak uzupelnienie do R1200GS. Tylko ze nawet jakby cos to nie dalbym 16500 za 7letnie moto ktore nowe kosztowalo 20tys.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xr 650 STAN SALONOWY !
PostNapisane: Wt lip 02, 2013 12:50 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N cze 28, 2009 11:59 pm
Posty: 223
Lokalizacja: Lublin
Kris racja. Kasa spora, ale gdyby byla jak nowa to zaplacil bym. Lubie miec motocykle i nie tylko tip top, a tu trafil sie szczur !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xr 650 STAN SALONOWY !
PostNapisane: Wt lip 02, 2013 1:16 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 11:13 pm
Posty: 172
Lokalizacja: Mysiadło
Ja mialem kiedys XR650R, w roku 2010 mialem XR. Kupilem wtedy rocznik 2006 z przebiegiem 6tys km ale prawdziwym z Anglii za cene 12tys i to juz wydawalo sie drogo. Teraz tak sobie pomyslalem ze kupilbym jeszcze raz, ale po pierwsze wiekszosc to zlom a po drugie ceny sa z kosmosu. A 16500 to juz smiech na sali. Za ta kase lepiej chyba kupic WR450F albo DRZ400.
Ostatnio chodzi mi po glowie 2T wiec pewnie wkrotce bede celowal w jakies 250-300 2T :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xr 650 STAN SALONOWY !
PostNapisane: Wt lip 02, 2013 2:24 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N cze 28, 2009 11:59 pm
Posty: 223
Lokalizacja: Lublin
Ja polowałem na Xr co by zaprzędz ją w turystyke.Ta miała baniak 24,upsa,wydawała się idealna po Gsach, Dużym Kacie, Afrykach chciałem coś lekkiego,kiedyś miałem TTR,dobry sprzęt,ale ja ciężki. Dr nie leży mi w ogóle, Klr też. Wracam do dużego Kata na jesieni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xr 650 STAN SALONOWY !
PostNapisane: Wt lip 02, 2013 3:01 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt gru 12, 2008 4:57 pm
Posty: 627
Lokalizacja: Kraków
Mirek Swirek napisał(a):
Ja polowałem na Xr co by zaprzędz ją w turystyke.Ta miała baniak 24,upsa,wydawała się idealna po Gsach, Dużym Kacie, Afrykach chciałem coś lekkiego,kiedyś miałem TTR,dobry sprzęt,ale ja ciężki. Dr nie leży mi w ogóle, Klr też. Wracam do dużego Kata na jesieni.


W tych cenach to powoli 690 robi się dostępny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xr 650 STAN SALONOWY !
PostNapisane: Wt lip 02, 2013 3:55 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sty 07, 2009 6:26 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Poznań
kris_big napisał(a):
Za ta kase lepiej chyba kupic WR450F albo DRZ400.

Nie rozumiem tego zdania.
To są różne motocykle, więc trudno porównywać, co "lepiej kupić" za daną kwotę.

Mirku, szkoda tej drogi i rozczarowania... wychodzi na to, że zaniedbana i z kilkoma znakami zapytania :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xr 650 STAN SALONOWY !
PostNapisane: Wt lip 02, 2013 5:34 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 11:13 pm
Posty: 172
Lokalizacja: Mysiadło
Wolo napisał(a):
kris_big napisał(a):
Za ta kase lepiej chyba kupic WR450F albo DRZ400.

Nie rozumiem tego zdania.
To są różne motocykle, więc trudno porównywać, co "lepiej kupić" za daną kwotę.

Mirku, szkoda tej drogi i rozczarowania... wychodzi na to, że zaniedbana i z kilkoma znakami zapytania :(


sa rozne i nie sa
jaka jest teraz konkurencja dla XRR ? moze 690 ktm, a tak poza tym to i tak ludzie rozpatruja WRF i DRZ lacznie z XRR


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xr 650 STAN SALONOWY !
PostNapisane: Wt lip 02, 2013 8:43 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
XR nie jest porównywalna z żadnym innym motocyklem a tym bardziej porównanie z 690 to kpina . Pokażcie mi 690-tkę , która przejechała 50 tysięcy bez otwierania silnika . XR to motocykl dla sprecyzowanego celu i każdy kto chce go mieć nie ma alternatywy . Pozostaje szukanie perełki , lub odbudowanie od podstaw padaki i jedno i drugie kosztuje . Dziś za XR 650 R w super stanie , niegrzebanym silnikiem i potwierdzoną historią serwisową trzeba wyłożyć 5500 E , jestem ciekaw kto zapłaci u nas 24000 zł za taki motocykl .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xr 650 STAN SALONOWY !
PostNapisane: Wt lip 02, 2013 8:50 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Adagiio napisał(a):
XR nie jest porównywalna z żadnym innym motocyklem a tym bardziej porównanie z 690 to kpina . Pokażcie mi 690-tkę , która przejechała 50 tysięcy bez otwierania silnika . .


oj myślę że by sie znalazła :D

niech się zgłosi kto tam ma największy przebieg :D może ROB, RUMPEL ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xr 650 STAN SALONOWY !
PostNapisane: Wt lip 02, 2013 9:18 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
22tys (chyba jesli dobrze pamietam) dopiero :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL