Teraz jest Cz maja 02, 2024 7:21 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 17 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jeżeli to prawda...
PostNapisane: N kwi 21, 2013 5:41 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
U-hu co do "MO" to napisałeś:
"z czasem dojdziemy do tego ze to co robi Mili/Policjant jest pozadyskusyjne (maja miec taki system kadry doboru nadzoru i szkolenia ) ze to co robia ma byc poza wszelkimi dyskusjami!"
...z MILICJĄ OBYWATELSKĄ tak właśnie było! Nie było dyskusji, oni byli wyrocznią!
Słusznie, nie słusznie mieli rację!!!

Natomiast zanim będziesz dalej rozkaładał na częsci pierwsze "profil psychologiczny" Polaków, podpierając się historią do "Piasta Kołodzieja" i powołując na resztę Świata, gdy chodzi o "czerwone światło"...zobacz to.
Uprzedzam jednak Leniucha, że wersję bez rejestracji znalazłem... poprzedzoną 30sekundową reklamą.
http://helpforpets.pl/url/redirect/&url=47

Pozdro Orzep
p.s. Nie pamiętam niestety naszych deliberacji poprzednich, ale mam nadzieję, że będzie nam dane w przyszłości poprowadzić w realu, zakończone consensusem...choćby 0,7L :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jeżeli to prawda...
PostNapisane: Wt kwi 23, 2013 12:00 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 1:36 pm
Posty: 353
Lokalizacja: chorzow
Orzep – jak już mówiłem materiał poprzedzony reklamą nic nie wnosi do dyskusji-nie ma w nim ani jednego istotnego faktu poza tym co już do tej pory było znane. Nie ma wypowiedzi policjantów którzy interweniowali nie ma żadnego zapisu monitoringu ani żadnego naocznego świadka… wiec dalej wracamy do punktu wyjścia czyli nie znamy czy spowodowała a jezeli tak to jakie zagrożenie, a to przecież było meritum sprawy.
Była za to fascynująca wypowiedz jakiegoś profesora, który poucza co maja zrobić policjanci jednocześnie chciałbym zaznaczyć ze nie skrytykował działania jedynie oświadczył ze mogli zrobić „tak albo tak” czyli że mogli pouczyć ale mogli tez skierować do sadu wiec nie powiedział nic czego do tej pory nie wiedzielibyśmy. Skoro jest takim mądrym wykształconym człowiekiem to nic nie stoi na przeszkodzie by w ramach wykładów tak nauczał przyszłych oficerów policji by ci tak pracowali by nie musiał udzielać tego typu wywiadów. Jeżeli miał takowe wykłady albo jakiś inny wpływ na rozwój kadry policyjnej to przed kamera powinien tez uznać swoją porażkę dydaktyczną.
Swoja droga wyglądał jak ubogi student gdyż krój jego spodni całkowicie nie pasował do butów, które miał ubrane (ale to już moje zdanie i nie każdy się z tym może zgadzać)
Tyle chyba w temacie bo nie posuwamy się do przodu


Chciałbym tez odnieść się do sugestii, co do MO …. Widzisz pisząc moja wypowiedz miałem na myśli społeczeństwo a nie formacje! Qwazi mojego zagadnienia odnosiło się do tego, ze społeczeństwo w Szwajcarii nie dyskutuje z policjantem, bo tak jest wychowane od pokoleń! tak samo jest w różnych krajach nie tylko europy. Niestety w Polsce jeszcze tak nie jest i nie chodzi o MO czy obecnie nam panująca policje tylko o społeczeństwo :D
Przykład z małolata obrazowo pokazuje jak społeczeństwo prawników hydraulików górników ślusarzy dyskutuje czy policjant zrobił dobrze a najlepiej to policjnta skrytykować, bo przecież każdy ślusarz czy górnik wie o niebo lepiej niż policjant.
Dlatego społeczeństwo jak już wcześniej mówiłem z czasem z czasem dojdzie do tego ze elektryk niech naprawia gniazdko w ścianie hydraulik niech uszczelnia to co do niego należy a o pracy policji niech się wypowiadają policjanci którzy powinni w tej mierze być fachowcami (maja swoja fabrykę oficerów w szczytnie wiec chyba z nadzorem i kadrami nie ma problemu)
A MO jakie było takie było… w Rosji nadal jest podobnie jak było u nas za MO ale w zasadzie nie powinno się aż tak psioczyć gdyż np. w zachodnim Sudanie na pograniczu z Czadem istnieje milicja zwana janjamall (sorry może być błąd w pisowni) jest to powołana przez rząd bojówka której jedynym i głównym zadaniem jest robienie czystek etnicznych i religijnych. Ciekawostką jest fakt, ze milicja ta, chociaż powołana i popierana przez rząd nie otrzymuje za swoja prace żadnego wynagrodzenia … zaplata jest to co zdążą rozgrabić podczas pracy! co czyni ich w praktyce panami życia i śmierci, bardzo aktywnych i chętnych do dokładnej realizacji wyznaczonych zadań.
Mając w perspektywie taka milicje to chyba nikt nie powinien zbytnio się martwic nawet jak 20 lat temu dostał przez plecy ZOMOwska pałą.

Pozdrawiam

PS. Wprawdzie nie będzie mnie na zlocie jednak, co do realnych rozmów mam pewien wniosek formalny mianowicie: 0,7 na 2 osoby przy tak poważnych dyskusjach to kategorycznie za mało!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 17 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL