Teraz jest Wt kwi 30, 2024 3:50 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Uwaga - mina! Yamaha XTZ 750 z Rawy Mazowieckiej
PostNapisane: So cze 02, 2012 7:11 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 23, 2010 3:07 pm
Posty: 718
Lokalizacja: Okolice KRK
Hej wszystkim,
nie wiem gdzie umieścić takie ostrzeżenie - może przydałby się dział z ostrzeżeniami, aby ktoś, kto jedzie kupić "ładny" motocykl i robi w sumie 500km nie był później w takim humorze jak my z kolegą w chwili obecnej...
Ja wiem, że żyjemy w Polsce, że trzeba brać poprawkę na różne sytuacje, że pewnych rzeczy można się spodziewać, ale myślę również że jeśli już ktoś się natknie na minę, powinno być to odpowiednio nagłośnione. Ale dobra, tyle dywagacji.
Link do ogłoszenia: http://otomoto.pl/yamaha-xtz-750-1990r-gmole-2-komplet-kol-M3214900.html
Yamaha ma: krzywą kierownicę, poklejone wszystkie plastiki, popękany airbox, koła wypiaskowane (wraz ze szprychami!) i pomalowane srebrzanką, ogólnie wygląda tragicznie i nie chodzi mi o wiek (ma 20 lat), ale o kombinowane, świeżo przykręcane śrubki a'la Castorama, pomalowaną pędzlem ramę i wszystko co można było pomalować. Zamalowana jest nawet szyba. Korek wlewu paliwa pochodzi chyba z Żuka. Nawet jej nie odpalaliśmy.
Motocykl motocyklem, ale sprzedawca jest jeszcze lepszy. Przyjeżdżamy, oglądamy - wiadomo - sprzęt ma 20 lat - wiem czego się spodziewać (każdy z nas kupił już w życiu wiele motocykli). Zaczynamy od oględzin ramy. Oglądamy, coś tam sobie pod nosem mówimy - że tu coś, tam coś i pytamy czy można zdjąć siedzenie, aby zobaczyć to co pod spodem. a tu ciekawa odpowiedź: "Nie. Nie zgadzam się na żadne odkręcanie owiewek. Jak dacie 5000 to możecie se go do śrubki rozbierać. Inaczej się nie zgadzam." No to pytamy gościa o co chodzi, bo jak na razie to wygląda że ma coś do ukrycia, a to tylko przecież odkręcenie 3 imbusów... Na to koleś że absolutnie nie wyraża zgody na żadne zaglądanie i że nie jesteśmy poważni bo "nawet nie odpaliliśmy silnika" (oczywiście był przed naszym przyjazdem odpalany) i nie bierzemy poprawki że sprzęt ma 20 lat. No i taka gadka szmatka, my zdziwieni, bo takiego czegoś się nie spodziewaliśmy, a koleś na koniec wali tekstem "i tak ją komuś sprzedam."
Niestety należymy do ludzi kulturalnych, którzy nie walą w ryj w takich sytuacjach, choć może za te 500km powinniśmy... Ale myślę że warto przestrzec innych przed wyprawą po moto, przed straceniem całej soboty na polskich drogach i straceniu kasy na paliwo.

Pozdrawiam!
Lewarek :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwaga - mina! Yamaha XTZ 750 z Rawy Mazowieckiej
PostNapisane: So cze 02, 2012 7:21 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Myślę że warto to przenieść do działu Tenerowcy jako ostrzeżenie przed zakupem.

Pozdrawiam
sylwester


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwaga - mina! Yamaha XTZ 750 z Rawy Mazowieckiej
PostNapisane: So cze 02, 2012 7:29 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Walenie w ryj jest i było najlepszym sposobem , szkoda że odchodzi się już od tego , bo nie ma lepszego sposobu na egzekwowanie mówienia prawdy . Ja w ten sam sposób wszedłem w posiadanie lc4 ... wysłałem zaliczkę po zadaniu wszystkich możliwych pytań telefonicznie ... jak przyjechałem po moto do Gorzowa Wielkopolskiego , znalazłem ... zresztą trudno . Trzeba walić w ryj jednak .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwaga - mina! Yamaha XTZ 750 z Rawy Mazowieckiej
PostNapisane: So cze 02, 2012 8:18 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn lip 28, 2008 6:42 pm
Posty: 362
Lokalizacja: Piaseczno
wrzuciem tu
http://www.xtzclub.pl/threads/256-Porównywanie-motocykli-z-allegro-analiza-ofert-przed-zakupem-itp/page47

jak ktos szuka XTZ to tam najlepiej też popatrzeć jakie kwiatki są :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwaga - mina! Yamaha XTZ 750 z Rawy Mazowieckiej
PostNapisane: So cze 02, 2012 8:43 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz paź 25, 2007 7:02 pm
Posty: 329
Lokalizacja: Łabiszyn/ Bydgoszcz/ Wielka Nieszawka
To ten wał, co ją kupił miesiąc temu 2000zł taniej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwaga - mina! Yamaha XTZ 750 z Rawy Mazowieckiej
PostNapisane: So cze 02, 2012 11:08 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So lip 24, 2010 5:29 pm
Posty: 66
Lokalizacja: Warsaw śródmieście
PIOTHRUS napisał(a):
Walenie w ryj jest i było najlepszym sposobem , szkoda że odchodzi się już od tego , bo nie ma lepszego sposobu na egzekwowanie mówienia prawdy . Ja w ten sam sposób wszedłem w posiadanie lc4 ... wysłałem zaliczkę po zadaniu wszystkich możliwych pytań telefonicznie ... jak przyjechałem po moto do Gorzowa Wielkopolskiego , znalazłem ... zresztą trudno . Trzeba walić w ryj jednak .



I ja sie zgadzam.
I sam wale.
Bo ludzie przestali szanowac ludzi.
A frajerzy przestali sie ludzi bac.

A strach przed chamska i fizyczna sila w dobie internetu i odwagi z za biurka w dzisiejszych czasach nie zawodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwaga - mina! Yamaha XTZ 750 z Rawy Mazowieckiej
PostNapisane: So cze 02, 2012 11:12 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
trzeba było pojechac ze szwagrem który lubi boksować :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwaga - mina! Yamaha XTZ 750 z Rawy Mazowieckiej
PostNapisane: N cze 03, 2012 3:12 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw


Pozdro Orzep


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL