Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:19 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 14   [ Posty: 200 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 8:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
Ale kusisz na wyjazd do Ciebie :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 8:34 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N paź 09, 2011 10:31 am
Posty: 337
[ img ]Ale ta fotka to ma być za czy przeciw, bo ja tu widzę trzech masochistów topiących motocykle na drodze bardziej zniszczonej przez wodę niż przez zrywkę. Już bardziej przemawiają do mnie zdjęcia dudopl
Sowizdrzal fajnie to wymyśliłeś z Wajsem ale jak ktoś tu pisał wcześniej może lepiej założyć nowy temat, jasno określający o co chodzi. Może ludzie nie wchodzą w ten temat bo nie chcą czytać kolejnych postów typu "i tak będę jeździł" albo jak to jest w Rumuni czy na Ukrainie. Przynajmniej zobaczymy ilu z nas było by "za", bo jak nie tu to gdzie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 8:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
[ img ]
[ img ]
To ta sama droga ... takie było ze 200 metrów droga transportowa w Bieszczadach ... ale to motorki niszczą las :


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 9:09 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 3:38 pm
Posty: 513
Lokalizacja: Kraków
sowizdrzal napisał(a):
Spidi, nie rozpędzaj się, proszę. Rację masz, ale i rrolek słusznie prawi.
Techniczna możliwość to jedno, a ,,opłacalność'' stosowania to drugie.


Jak mnie w ty roku policja zatrzymała (szukali czarnego krosa który wymusił pierwszeństwo i uciekł a był z nim też i biały kros) to obok odcisków opon, butów (tych w bagażniku też), numerów IMEI telefonów, itd interesował ich także numer i uruchomiony mój telefon a że bateria była rozładowana to skończyło się na samym numerze czyli wygląda na to że mogli się w takim przypadku wspomóc GSMem do udowodnienia obecności w miejscu zdarzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: So cze 14, 2014 7:43 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N paź 09, 2011 10:31 am
Posty: 337
Tezla a komu ten czarny kros wymusił- Jarkowi Wałęsie? Tak, będzie już tylko gorzej i gorzej aż wreszcie unia nas wszystkich zacipuje jak Grodzkiego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: N cze 15, 2014 8:55 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Kupuje sobie kartę na zdrapkę dowolnego operatora i kto mnie namierzy i w jaki sposób jak przy zakupie nie ma rejestracji danych osobowych ? Zorganizujcie sobie takie karty żeby była komunikacja miedzy sobą w razie W i po problemie , od czasu do czasu trzeba je również wymaniać . Przed przyjazdem do domu , lub miejsca gdzie zostawiacie auto należy pamiętać o odłączeniu baterii , bo samo wyłączenie telefonu nie wystarcza .
Największy problem to publikowanie fotek z jazdy na forum czy fejsbukach , gdzie widać mordy i rejestracje , nic więcej nie potrzeba żeby skopać wam dupy w sądzie , sami udostępniacie im dowody . Przez zdjęcia przeciągnęli mnie to po sądowych korytarzach .
Od ostatniej sprawy minęło kilka lat , stałem się bardziej ostrożny , koniec z przelotowymi wydechami i z wielo godzinnym ryciem na podjazdach . Nie jest to przyjemne jak się jeździ z włączoną kontrolką , ale takie mamy czasy . Kontrolka gaśnie dopiero w RO czy UA na szczęście mam blisko i raz w miesiącu na kilka dni udaje się wyskoczyć .
Zdrowia .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: N cze 15, 2014 11:32 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 1:19 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Opolskie
Kod:
Od ostatniej sprawy minęło kilka lat ,stałem się bardziej ostrożny , koniec z przelotowymi wydechami i z wielo godzinnym ryciem na podjazdach
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :evil: :evil:
Nic dodać nic ująć. Tylko jak to ma się to dobroczynnego wpływu na las. Panowie nie czarujmy się wiemy jak to w tych lasach jest na "przelotach" i do puki nie zmieni się nasze podejście do lasu to ja jestem za wytyczeniem ścieśle określonych tras i (tu przegięcie ) solą po dupie z dubeltówki :lol: :lol: temu co wychyli łeb za wyznaczoną trasę.
A na marginesie to co zacytowałem to nie wypadek przy pracy to codzienność niestety i stąd reakcja drugiej strony taka jak powyżej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: N cze 15, 2014 8:36 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 3:38 pm
Posty: 513
Lokalizacja: Kraków
włóczykij napisał(a):
Tezla a komu ten czarny kros wymusił- Jarkowi Wałęsie?
Wymuszenie wiązało się ze szkodą materialną za którą ktoś powinien zapłacić jak nie czarny to biały... ten którego się uda złapać tak mi wyjaśniono :roll: na szczęście u mnie się dużo nie zgadzało :)

Adagiio napisał(a):
Kupuje sobie kartę na zdrapkę dowolnego operatora i kto mnie namierzy i w jaki sposób jak przy zakupie nie ma rejestracji danych osobowych ? Zorganizujcie sobie takie karty żeby była komunikacja miedzy sobą w razie W i po problemie , od czasu do czasu trzeba je również wymaniać . Przed przyjazdem do domu , lub miejsca gdzie zostawiacie auto należy pamiętać o odłączeniu baterii , bo samo wyłączenie telefonu nie wystarcza.
Jak Cię zatrzymają to mogą na miejscu skojarzyć telefon z właścicielem jak go znajdą :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pn cze 16, 2014 8:11 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Dokladnie.

Pracuje raz po raz jako biegly w sprawach sadowych. Co prawda w sprawach zwiazanych z Internetem, ale mialem kilka razy stycznosc ze sprawami (i eksperami od telekomunikacji) gdzie bylo o "namierzaniu" telefonu.
I to byly powazne sprawy czesto (np. zabojstwo). Takie informacje jesli juz zostana zdobyte - co i tak jest watpliwe bardzo i sa na to szanse b.male. To maja charakter tylko poszlakowy a nie dowodowy. Moga dac policjantom podpowiedz, ale nic wiecej.

O namierzaniu wylaczonego telefonu z bateria to juz nawet nie bede pisal. :lol:
Teorie spiskowe, NWO itd..

Za to GPS zapisujacy slad jest juz solidnym dowodem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pn cze 16, 2014 9:25 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N maja 09, 2010 7:51 am
Posty: 563
Lokalizacja: Chorzów
No i mamy jak dotąd 85 głosów poparcia - to już jest coś
Czekamy jeszcze na kontakt od środowiska 4x4, nasz kolega się tam udziela.
W przyszłym tygodniu, jak wrócę z RO wysyłam do PR 1 i PR 3


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pn cze 16, 2014 11:00 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sie 01, 2007 4:53 pm
Posty: 392
Lokalizacja: Bydgoszcz
W tym przypadku akurat jestem mega pesymistą i twierdzę, że nic z tego nie wyjdzie, bo:
-większość państw UE wprowadza zakaz jazdy po lasach, więc dlaczego u nas miałoby być inaczej skoro nasz rząd siedzi na garnuszku Brukseli
-ALP to państwo w państwie i za dużo zmian prawnych, ustawowych i personalnych trzeba by było zrobić żeby to zmienić, a kto ma to robić? Posłowie? Przedstawiciele władz? Za dużo trzeba się nagimnastykować, a tego w rządzie nie lubią robić
-nawet jeśli taka audycja wyjdzie to i tak wrzucą nas do jednego wora i skutek może być odwrotny do zamierzonego.

P.S. W tym całym leśnym bałaganie na razie można dość sprawnie funkcjonować, w miarę swobodnie jeździć, nawet zloty organizować itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pn cze 16, 2014 11:35 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N maja 09, 2010 7:51 am
Posty: 563
Lokalizacja: Chorzów
Wiesz Vlad, nasz list nie postuluje żadnych zmian na poziomie sejmowym.

A dyskusja na ten temat miała miesjce już tu: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=20945


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pn cze 16, 2014 4:05 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sie 01, 2007 4:53 pm
Posty: 392
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ja wiem, że list nie postuluje zmian na poziomie sejmowym, no ale redaktor radia poprzez samą audycję w radio nic kompletnie nie zmieni, więc pewnie chcąc dokonać zmian w jakimś tam momencie trzeba by jakąś tam ustawę zmienić. Kibicuję i trzymam kciuki za powodzenie całej akcji, ja jednak w tym zakresie jestem pesymistą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pn cze 16, 2014 4:39 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 13, 2010 3:42 pm
Posty: 802
Lokalizacja: Wawa
Włodek, chyba nie tak...
bardziej to oznakowanie i jasne wskazanie, która szutrówka jest legalna
czyli zmiana prawa nie jest potrzebna

chciałbym mieć taką mapę na Garmina, żebym w niej dokładnie wiedział która droga jest szutrowa i legalna, ale to chyba raczej wishful thinking... :(

tutaj radio może pomóc w taki sposób, że pokaże nasz przykład ...
to wygląda podobnie jak w tej wiosce, w której 2 fotoradary łupią przejezdnych... dzięki czemu mieścina ta ma jakieś kolosalne dochody...
tylko tu jest tak, że wiesz, że masz zabudowany bo są znaki, a my nic takiego w większości przypadków nie mamy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pn cze 16, 2014 8:28 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N maja 09, 2010 7:51 am
Posty: 563
Lokalizacja: Chorzów
Włodek, irokez - właśnie tak. Pokazać problem, nagłośnić, rozmawiać.
Od pozytywnej strony - ,,chcemy szanować prawo - dajcie nam szansę''.

Jeżeli uderzy się w tę nutę, w którą ja napi****lam na FAT, że komuchowate myślenie
25 lat po odzyskaniu wolności nakazuje ludzi karać, zamiast edukować, to temat może
zrobić się medialny. To jedna z dróg. Z wielu dróg. Ale...

... coś trzeba, taka ich faszystowska mać, w życiu robić, nie? I w coś wierzyć :mrgreen: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 14   [ Posty: 200 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL