Teraz jest Pt mar 29, 2024 4:12 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 9 z 14   [ Posty: 200 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 5:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Wiecie co, jak czytam ten temat to mi wszystko opada.
Nie żeby było tak źle, że gonią, że strzelają niemal ect...
Opada mi bo to taki bełkot jak w pewnej reklamie, pomiędzy sercem a mózgiem. Emocje, dywagacje, dyrdymały, debi.....
Tu nie ma i nie będzie zrozumienia. Tu jest polska.
Żadna władza nie odda nic co umniejszało by jej władzę nie mając w tym tzw interesu.
A jaki interes ma np. leśnik by mu jeździć po "JEGO" lesie? Pogięło was?
Jak myślicie inaczej to albo jesteście naiwni albo....
Nic nie zmienicie, to jewrosojuz jest. Czaicie?

Robić swoje tylko tak by było jak najmniej śladów i hałasu. To podstawowa zasada. Nie wozić komór, brudzić tablice.
Racje ma Piothrus i inni co po cichu i z głową. Sam od ponad 20 lat tak robię i przeżyłem już nie jeden spowodowany koniunkturą wyrój "szarańczy". Z czasm sie mudza albo przychodzi kryzys przestają brzęczeć. A jak uczy ekonomia kryzysy są cykliczne.
A jak nas już, jak w reichu, za pysk wezmą na amen to przeniosę się za San albo w każdy łikend tam będę wieczorami sączył zakarpacki koniak nie karmiąc tutejszego fiskusa akcyza za wyborową lub inne unijne badziewie.

Realizmu i dystansu życzę!
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 7:36 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz cze 06, 2013 1:23 pm
Posty: 29
to z tymi tel. kom. to prawda? a jak wyłączony to też namierzą?
p.s.
jewrosojuz powiadasz ? coś w tym jest.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 8:55 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N paź 09, 2011 10:31 am
Posty: 337
redrobo napisał(a):
Co ma wspolnego wycinka lasu z niszczeniem motocykla? Nie moge pojac kontekstu.

Eee... no jak zauważył sowizdrzal, żart miał być, żaden kontekst czy podtekst. A żart, bo widzę, że ten temat to tylko bicie piany. Nawet dałem się przekonać do tego co robi sowizdrzal, choć nie robiłem sobie cienia nadziei. Ale kilkadziesiąt podpisów z kilku forów to moim zdaniem porażka o wiele większa niż Palikota- uwaga żart :wink:


Ostatnio edytowano Pt cze 13, 2014 7:12 am przez włóczykij, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 11:03 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 8:40 pm
Posty: 581
rrolek napisał(a):
...


realizm znokautował utopię :idea:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 7:27 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N maja 09, 2010 7:51 am
Posty: 563
Lokalizacja: Chorzów
włóczykij napisał(a):
A żart, bo widzę, że ten temat to tylko bicie piany. Nawet dałem się przekonać do tego co robi sowizdrzal, choć nie robiłem sobie cienia nadziei. Ale kilkadziesiąt podpisów z kilku forów to moim zdaniem porażka o wiele większa niż Palikota- uwaga żart :wink:


Ba, widzisz - to zależy od tego jak zbierasz podpisy i ile wysiłĸu trzeba w to włożyć.
Przeczytać, wysłać maila, kliknąć. To wysiłek jest.... ;) To nie jest klikanie .,,like'ów'',
które potem zamiast wody dają dzieciom w Afryce...

Ale wiesz, ja się z tych podpisów bardzo cieszę - złożyli je ludzie, którym serio zależy. 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 8:49 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Sadzę , że dużo byśmy uzyskali uświadamiajac ludziom kto tak naprawdę niszczy las ...
Gdyby komuś się chciało i miał czas , można by zaczać dokumentować i pokazywać ludziom skalę zniszczeń jakie sa dokonywane prze zrywce na skalę przemysłowa , jak niszczony jest las gdy energetyka ciagnie prad ....
I nareszcie uswiadomić czym różni się przejaz samochodami 4x4 i quadami od przejazdu motocykli .
Tylko że tego Janusz w Zetce ludziom nie przekaże ...
Chciałbym żeby nas nie wrzucali do jednego worka ... bo czasem sam bym komus ... jak widze co wyryli .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 10:10 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz cze 06, 2013 1:23 pm
Posty: 29
napiszcie coś o tym namierzaniu przez telefon,poniosła kogoś fantazja czy to realne?
...komunista z flintom za drzewem już był.
teraz ktoś namierza telefony?

p.s.
wiem że technicznie to możliwe tylko czy takie praktyki przecim motorzystom?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 10:20 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N maja 09, 2010 7:51 am
Posty: 563
Lokalizacja: Chorzów
PIOTHRUS napisał(a):
Sadzę , że dużo byśmy uzyskali uświadamiajac ludziom kto tak naprawdę niszczy las ...
Gdyby komuś się chciało i miał czas , można by zaczać dokumentować i pokazywać ludziom skalę zniszczeń jakie sa dokonywane prze zrywce na skalę przemysłowa , jak niszczony jest las gdy energetyka ciagnie prad ....
I nareszcie uswiadomić czym różni się przejaz samochodami 4x4 i quadami od przejazdu motocykli .
Tylko że tego Janusz w Zetce ludziom nie przekaże ...
Chciałbym żeby nas nie wrzucali do jednego worka ... bo czasem sam bym komus ... jak widze co wyryli .


Masz dużo racji, zniszczenia wywołane przejazdem motka czy quada drogą leśną są znikome w porównaniu
np. z ciągnikiem do zrywki, czy prac przy prowadzeniu linii energetycznych. Ale zaraz Ci odpowiedzą, że to siła
wyższa, że dla dobra gospodarki, dla dobra ludzi itd. no i oczywiście, że motory są BE i że to fanaberie bogatych.

Dlatego ja nie liczę na to, że zmieni sie podejście ekozjebów do offu. Oni w to wierzą jak w religię, a z fundamentalistami
rozmowy nie ma. Natomiast można wyraźnie rozgraniczyć tereny chronione/zabronione (w szerokim znaczeniu),
żeby nie mieli do czego sie przyp****ć. I w tym tonie przygotowałem list.

Na pewno można inaczej do tego podejść, lepiej czy szerzej, nie wiem - po to jest watek, żeby dyskutować,
proponowac własne inicjatywy, spoosby działania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 10:49 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Chciałbym , ale nawet tu na forum jest kilku ekozjebow jak ich nazywasz :) proponuje im uswiadomic jaka jest roznica , bo sami nie wiedza , bo tez nic nie jeżdża , a tylko im sie wydaje ...
Dokumentujcie ... foty filmy itd dokumentujcie tez miejsca gdzie przechodza tylko motocykle , zeby dac porownanie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 1:21 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
to co, zdjęcia wrzucamy tu, czy zakładamy osobny wątek. Ja na razie znalazłem dwa

1. góry świętokrzyskie

[ img ]

2. park Kampinos

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 1:45 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz cze 06, 2013 1:23 pm
Posty: 29
rrolek napisał(a):
Nie wozić komór rr


widze nie doczekam odpowiedzi a temat mnie interesuje,więc może autor rozwinie ten temat.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 3:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

To nie moja branża ale:
Jak już Cie złapię i będziesz szedł w zaparte, że bynajmniej, że tu tylko przypadkiem i trafisz przed kolegium/do sadu, to taki organ od operatora może zażądać od operatora danych teletrasmisyjnych (logowań do BT) i na tej podstawie ustalić faktyczną trasę przejazdu (z dokładnością AGPS). J jeżeli przeciąłeś jakiś rezerwat, siedlisko ect to na bank dostaniesz z górnej półki.
Wszystko to o ile będą znać twój numer, a to już władza potrafi sobie ustalić.

A propo ostatnich postów to może sprawie pomogła by kampania społeczna za unijne pieniądze i emisja w TVP1.
Walczono już z różnymi uprzedzeniami, może "motocyklista to też człowiek", albo "dbajmy o lasy". Materiał o pracy LP musi być jednak krwisty.

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 4:44 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 18, 2014 6:41 pm
Posty: 100
Lokalizacja: Białystok
rrolek napisał(a):
Witam

To nie moja branża ale:
Jak już Cie złapię i będziesz szedł w zaparte, że bynajmniej, że tu tylko przypadkiem i trafisz przed kolegium/do sadu, to taki organ od operatora może zażądać od operatora danych teletrasmisyjnych (logowań do BT) i na tej podstawie ustalić faktyczną trasę przejazdu (z dokładnością AGPS). J jeżeli przeciąłeś jakiś rezerwat, siedlisko ect to na bank dostaniesz z górnej półki.
Wszystko to o ile będą znać twój numer, a to już władza potrafi sobie ustalić.


Hehe, się ubawiłem tym postem...
"Bogusia" od tygodnia szuka cała Polska i nie mogą namierzyć a wg. Ciebie będą śledzić i namierzać gościa któremu grozi kilka stów mandatu bo wjechał do lasu. Proszę Cię.
Na wszystko są paragrafy i nawet służby specjalne)0(nie mówiąc o Policji) nie mogą sobie od tak namierzać, podsłuchiwać i inwigilować. Możliwości techniczne to jedno a możliwość ich wykorzystywania(i sens w kontekście powagi konkretnej sytuacji) to zupełnie inna historia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 6:12 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N maja 09, 2010 7:51 am
Posty: 563
Lokalizacja: Chorzów
Spidi, nie rozpędzaj się, proszę. Rację masz, ale i rrolek słusznie prawi.
Techniczna możliwość to jedno, a ,,opłacalność'' stosowania to drugie.

Mnie osobiście i - myślę, że mogę tak powiedzieć - NAM przeszkadza głównie fakt,
że służbom komuny czy jewrosojuza przysługuje zbyt wiele możliwości ścigania i represji,
a obywatele celowo otrzymują zbyt mało informacji, żeby - mówiąc wprost - wpadali.
W ten sposób ,,władza'', czyli byle gnój w mundurze może upajać się swoją pozycją, jak w CCCP.

Ilość takich przypadków jest dyskusyjna, ale niejasność prawa ludziom nie pomaga...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 7:37 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
[ img ]
Myślę , że dobrze by było podawać współrzędne , tyle że trzeba robić dwie foty ... jedną z motongiem drugą bez :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 9 z 14   [ Posty: 200 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL