Teraz jest Pn kwi 29, 2024 8:38 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 14   [ Posty: 200 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Śr cze 11, 2014 3:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
Wstyd.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Śr cze 11, 2014 6:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Ja już nawet nie będę pisał ... muszą zmienić się dwie rzeczy : podejście ludzi na motocyklach czyli poszanowanie pieszych turystów w terenie i piesi turyści muszą uznać i zaakceptowac nasza obecność ( po latach wpajania , ze to nielegalne )
Sądzicie że to możliwe ? ja uważam że za daleko to już zaszło , teraz przydymił do nas turysta ... Dostał szału i dostałby w końcu w trąbę , to cud że obyło się bez tego ... agresja i poczucie ze " jest w prawie " bywa czasem irracjonalne , staliśmy na łące pod lasem ...
Jak wyobrażacie sobie koegzystencję skoro najfajniejsze miejsca widokowe i krajobrazowe , łączą szlaki turystyczne , nie jest mozliwe unikanie ich ... i tu zrodzić się musi konflikt ... nie łudzę się , że da się to obejść .
To że odblokujecie kawalek polnej drogi przez las to kropla ... ile osob tak naprawde to wykorzysta ... Nigdy nie odblokujecie przejazdu przez cały las ... Lasy tego nie odpuszcza .
Adv to jazda w stronę horyzontu , gdzie tu miejsce na sprawdzanie , czy wolno ta droga czy nie ...
A natura 2000 bedzie sie rozrastac wszędzie ... Ekolodzy maja klapy na oczach , jakby byli kosmitami i nie widzieli gdzie żyjemy i takie sa realia , przy tej gęstosci zaludnienia .
Jedna ważna sprawa ... byl w Polsce okres , kiedy wszystko bylo nasz wspólne , Tato tłumaczył mi że nie kupi mi w Pewexie klocków Lego bo zarabia 16 $/ miesiac , a był juz po doktoracie , nie był szczęśliwy ... ale tłumaczył mi , że za to mamy kawałek wszystkiego ... Puszczalismy modele samolotow na zamknietej A4 z Krakowa do Katowic ... kiedys bedziesz jezdził synku ta droga i nie bedziesz za to płacił ... dlatego ja zarabiam mniej , ale wszystko jest i będzie wspólne ...
Niestety został oszukany i ja też ...
Las też miał być wspólny ... tu się nie dam ... nie ogrodzą ...
Pan Janusz lubi trudne wyzwania , może trzeba zapytać jak to się stało że do czegoś co kiedyś zostało zabrane ... teraz niby jest Państwowe czyli trochę też nasze ( w końcu płacimy podatki ) a zabrania się nam prawa z korzystania z tego ... czyli też wjazdu ... skoro jest droga , ta droga została zbudowana za pieniądze podatników ... to dlaczego nią nie mogę jechać ... mało tego , ta droga zwykle ma ponad 100 lat ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Śr cze 11, 2014 6:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
Święte słowa, sam bym tego lepiej nie napisał :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Śr cze 11, 2014 6:54 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 18, 2014 6:41 pm
Posty: 100
Lokalizacja: Białystok
PIOTHRUS napisał(a):
... byl w Polsce okres , kiedy wszystko bylo nasz wspólne , Tato tłumaczył mi że nie kupi mi w Pewexie klocków Lego bo zarabia 16 $/ miesiac , a był juz po doktoracie , nie był szczęśliwy ... ale tłumaczył mi , że za to mamy kawałek wszystkiego ... Puszczalismy modele samolotow na zamknietej A4 z Krakowa do Katowic ... kiedys bedziesz jezdził synku ta droga i nie bedziesz za to płacił ... dlatego ja zarabiam mniej , ale wszystko jest i będzie wspólne ...
Niestety został oszukany i ja też ...
Las też miał być wspólny ... tu się nie dam ... nie ogrodzą ...


Dobre Piotrek! Smutna prawda...
Z drugiej strony co nam szkodzi spróbować.
Kompromisu pewnie nigdy nie znajdziemy bo nawet gdyby to zawsze bedą jakieś ALE i znajdą się nie zadowoleni.
Niech jednak przynajmniej dotrze do nich sygnał, że są ludzie, którzy zdają sobie sprawę z faktu, że w tego typu kwestiach są robieni w konia!
Niech mają świadomość, że nie zgadzamy się z obecną sytuacją i wcale nie oczekujemy bóg wie czego. Niech wiedzą, że istnieje problem, który prędzej czy pózniej będzie trzeba rozwiązać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Śr cze 11, 2014 9:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
haha to dobrze ze nie dostał w trąbę od nie agresywnych stojących na łące mistrzów enduro :>

Sowizdrzał załóż nowy wątek czy coś bo twój post zginie pod nawałem świętych słów :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Śr cze 11, 2014 9:20 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
Właśnie wpadłem na reklamę http://postronienatury.pl/?utm_source=Onet&utm_medium=VOD_player&utm_campaign=PSN
a gdyby tak zaproponować rządzącym pewną płatną alternatywę? "Winieta" za wjazd do lasu drogami gruntowymi. Może jak nie rozsądek to kasa ich przekona :) I to samo z duktami leśnymi i rzadko uczęszczanymi szlakami. Jeden haczyk musi być w zapisie, pozwolenie musi być wydane odgórnie, a kasa musi trafiać do zarządów gminnych żeby to przyniosło pożądany efekt.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Śr cze 11, 2014 9:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
Abonament tak jak mają wędkarze... To jest myśl....

A tak nawiązując, cieszmy sie zawczasu, bo może niedługo cos takiego bedzie niemożliwe.....
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Śr cze 11, 2014 10:13 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Już kiedyś proponowałem płacenie i to wysokich stawek winiet , bo w Rumunii trzeba za licencję 70 Jurków zapłacić i nikomu to nie przeszkadza ... te pieniądze zgarnia ich PZMOT , w zamian załatwia pozwolenia i lobbuje . Gmina ma taki interes że zostawiasz kasę za jedzenie spanie itd. dlatego uśmiechają się gdy przyjeżdżasz :) tworzą klimat przyjazny enduro i Adv .
Ale to jest odejście od tematu , alternatywa .
Jeżeli Sowizdrzał chce Janusza redaktora zainteresować , a On lubi kontrowersyjne postawienie sprawy , bo to tworzy burzę a ona sprawia że jest głośno ... jako argument trzeba podać to co wcześniej napisałem .
Angole mają prawo precedensu i zakładają ( ja to tak rozumiem ) że każdy musi być tak samo traktowany przez prawo ... czyli , jeżeli udowodnisz że ktoś kiedyś tą drogą jechał ... to możesz i Ty ...
Zastanawiacie się jak zorientować , czy jesteś na obszarze chronionym :) ja robię tak : jeżeli nikt nie ingeruje w przyrodę leżą drzewa które wyglądają na stare , rozumiem że to obszar chroniony , ale jak na wjeździe witają mnie poukładane , czy pościągane i pocięte bale drzewa ... to obszar przemysłowy i niech nikt mi nie pier... że tam jest jakiś rezerwat czy park :)
[ img ]
To Kuba będzie możliwe zawsze , bo nie ogrodzą wszystkich lasów , ale czy tak się da jeszcze długo ?
na poligonie w Żaganiu , gdzie miałem zdjęcia do filmu firma dla której pracowałem dostała mandat za ponad 150 naruszeń zakazu wjazdu ... lasy maja foto radar/kamerę która rejestruje wjazd pod zakaz ... kiedyś jak spadną ceny urządzeń ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Śr cze 11, 2014 10:46 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
ceny juz spadły... :) i są montowane praktycznei wszędzie. głównie przy wjazdach do lasów i przy leżacych pniaczkach.. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 8:34 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 16, 2013 7:26 pm
Posty: 408
na zdjeciu Piotrusa wyraznie widac, ze motocyklisci nie sa w stanie obudzic innego mototurysty, ktory zmeczywszy sie polozyl sie obok wlasnego motocykla i usnal. Dzik czy niedzwiedz tez by sie nie obudzil.
... a nie wiem dlaczego ale zawsze mi sie od razu po wjezdzie do lasu brudzi strasznie tablica rejestracyjna, zawsze ublocona, nieczytelna,... to prawdopodobnie jakas wada fabryczna kateema;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 8:49 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
redrobo napisał(a):
... a nie wiem dlaczego ale zawsze mi sie od razu po wjezdzie do lasu brudzi strasznie tablica rejestracyjna, zawsze ublocona, nieczytelna,... to prawdopodobnie jakas wada fabryczna kateema;)


Aaaaahahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Mi dodatkowo zawinęła się pod ogon i jest cała pognieciona i wytarta... także jak umyję to ciężko coś zobaczyć, muszę ją "wymienić" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 9:14 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N maja 09, 2010 7:51 am
Posty: 563
Lokalizacja: Chorzów
To w modelu 2013. Do 2010 tylna tablica pęka i zostaje tylko górna połowa :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 3:15 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N paź 09, 2011 10:31 am
Posty: 337
Po co niszczyć motocykl? :wink:
[ img ]
Lepiej wyciąć cały las :mrgreen:Nikt nam już nie powie, że to droga leśna, żadna sarna nie wyskoczy pod koła a jakie widoki- same plusy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 4:28 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 16, 2013 7:26 pm
Posty: 408
Co ma wspolnego wycinka lasu z niszczeniem motocykla? Nie moge pojac kontekstu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz jazdy po lasach - Offroad w Polsce w tarapatach?
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 5:12 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N maja 09, 2010 7:51 am
Posty: 563
Lokalizacja: Chorzów
To proste :)
1. Mniej drzew = mniej możliwości kolizji.
2. Mniej drzew = mniej ośrodków skupiajacych wilgoć, czyli droga bardziej sucha.
3. Mniej możliwości schowania się zweirząt = mniejsze ryzyko kolizji (patrz p.1)
4. ...

;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 14   [ Posty: 200 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL