Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:07 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 07, 2007 1:38 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 2:49 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa
OKI czyli ustaliliśmy że BMW jest super ale dlaczego pozwala sobie na montowanie czegoś co jest strasznie nietrwałe :?: jak to wpływa na markę :) to tak jak w Varadero pompy paliwa padają zanim zrobisz przyzwoity przebieg a nowa bagatela 800 pln kosztuje (mi padła po 30000 km)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 07, 2007 2:12 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
super to są najprostsze trwałe rozwiązania a nie najdroższe, a firmy się bogacą na tym że sie co jakiś czas psuje (bo musi).
technologia juz jest na takim poziomie ze mozna wyprodukowac czesci ktore przez 20 lat nie beda sie psuly ale wtedy te nasze super firmy poszlyby z torbami - ot cala prawda


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: ...
PostNapisane: Śr lut 07, 2007 3:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Zawsze mnie ten temat fascynował...

znane są np. publicznie oceny trwałości samochodów. Audi ocenia trwałośc swoich samochodów do wymiany na 6-7 lat. Mercedes na 8-9 lat (w warunkach niemieckich). Jeszcze niedawno było to odpowiednio 10 i 12 lat.

Każdy, kto cokolwiek miał do czynienia z pojazdami wie, że główny zarobek dla firm motoryzacyjnych to nie nowe samochody ale CZĘSCI.

Zapytajmy się np BMW dlaczego w R1200Gs osłony cylindrów sa 'plastikowe' ? Padnie odpowiedź - 'bo lżejsze'. A ja twierdze, że g... prawda - zysk na wadze jest naprawde niewielki. Efekt to albo zakładasz nowe osłony lub dodatkowe (aluminiowe) i wychodzisz na to samo, albo za każdą glebą parkingową zmieniasz osłony. Czy tak czy tak - jesteś 'golony' z kasy bez mydła :shock:

I jeszcze jdno - co do tych podobieństw BMW i Aprilii - to moim zdaniem jest oczywiste. Obie firmy ze sobą blisko współpracują. F650 był długo robiony w fabryce Aprilii i nawet gdzieś czytałem że własnie Caponord powstał z pomocą BMW.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 07, 2007 5:42 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
części w powiązaniu z gwarancją i serwisem - tak to działa. cena serwisu BMW w Wawie to już kpina - złodziejstwo w biały dzień i śmieją Ci się w twarz bo nie masz wyboru a białe rękawiczki do tego procederu daje BMW, tylko jednego nie rozumiem dlaczego w Bielsku serwis jest o połowę tańszy? a oleje i motocykle kosztują tyle samo.
kiedyś słyszałem takie zdanie: w Wawie nie mówi się ile się zarobiło tylko na ile w h... zrobiło się klienta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 07, 2007 7:13 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 2:49 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa
co do cen to faktycznie są kosmiczne ostatnio jak zapytałem w serwisie "nie powiem którym) to za wgranie mapy zapłonu zażyczyli sobie 200 - 250 pln. Ja rozumiem że to musi kosztować ale aż tyle :?:
Poza tym Warszawa faktycznie należy do najdroższych miast jeśli chodzi o serwis... :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 09, 2007 9:10 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
No i kto skasował mój post ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 09, 2007 9:18 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
nie tylko Twój, przeczytaj info 4 w: o Forum


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 11, 2007 12:48 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So lut 10, 2007 6:25 pm
Posty: 288
Lokalizacja: Racibórz
Młody gdzie kupiłeś te halogeny? ... właśnie takich szukam do GS-a a cena jest kusząca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 11, 2007 12:54 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
to są halogeny Hella Micro DE i można je kupić u każdego przedstawiciela Helli, ale mocowania i obudowy trzeba wykombinować samemu lub zlecić komuś zrobienie a zdjęcie jest ściągnięte ze strony Touratecha


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL