Teraz jest Pt kwi 19, 2024 3:18 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: I jeszcze ...o oponach
PostNapisane: N gru 09, 2007 4:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 10:39 pm
Posty: 1173
Lokalizacja: Lublin
Jak wiecie pomykam Yamahą TDM 900.

Dzisiaj w Kazimierzu n/Wisła zaczepił mnie motocyklista: czy sie nie boje... przy takiej temperaturze (+4), guma twarda, słabo trzyma itd,itd.
Jeżdżę na Dunlopach D220STJ. Dla mnie jak do tej pory - super. W tych temperaturach mozna się spokojnie nieźle złożyć.

Ponieważ planuję w przyszłym sezonie przeczesać Ukrainę, chcę zmienić na szosowo-szutrowe.
Co polecacie do mojego moto ? Z przodu może być tylko 18 cali :cry:

Z góry dzięki za pomoc


Ostatnio edytowano N gru 09, 2007 8:52 pm przez Wiesiek TDM 900, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 09, 2007 5:49 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Nie ma uniwersalnych opon na asfalt i na bezdroża
Natomiast jeśli chodzi o turystykę enduro to polecam Michałowe Anakee lub Metzelera Tuorance ( czy jak tam się pisze ). Anakee mają trochę krótką żywotność szczególnie przy obciążonym moto i szybkich przelotach autostradowych ale rekompensują za to jazdą na mokrej nawierzchni i w chłodne dni ( nagrzewają się dość szybko trzymają optymalną temperaturę w miarę przyzwoicie ).
Tuorance natomiast żyją trochę dłużej z przyczepnością na suchym są bardzo porównywalne do Anakee, ale na mokrych nawierzchniach wypadają ciut gorzej. Osobiście zjeździłem na Viadrze i GS-ie po parę kompletów tych kapci i uważam ze są godne polecenia.
Możesz wziąć również pod uwagę Pirelli Skorpion ( na takich jeżdżą seryjnie LC8 ) ale nie wiem jak z dostępnością rozmiaru u nas będzie .
Temat obuwia rozległy jak morze , trzeba po prostu jeździć i testować, na których śmiga nam się najlepiej . No, bo jak to w życiu jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 09, 2007 8:22 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 10:39 pm
Posty: 1173
Lokalizacja: Lublin
Wiem, że nie mozna mieć ciastka i go zjeść. Ale ciągnie mnie w teren, planuję sporo szutrów.

Jakie robiłes przebiegi ?

Na sam asfalt Dunlop z tyłu wystarczył mi na 19 000 km (przód jeszcze ok). Szutry chyba skrócą dystanse


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 09, 2007 10:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Wiesiek TDM 900 napisał(a):
Ale ciągnie mnie w teren, planuję sporo szutrów.


Do Twojego moto wg. mnie spokojnie wystarczą Michelin Anakee. Pirelli MT90Scorpion będą nieco lepsze na szutrach, ale na asfalcie już nie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 09, 2007 10:22 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Osobiście na Anakee nie zrobiłem nigdy więcej niż 8000 km jeżdżąc Varadero, znam kolegów, którzy robili niecałe 5000 km i na tyle był slik, GS-em na tourance przejechałem coś około 11000 km, można zrobić pewnie więcej, ale przebiegi w dużej mierze uzależnione są od stylu jady i nawierzchni. Jeśli ciągnie Cię na szutry to pewnie Metzeler będzie w miarę dobrą gumą, jest wzmacniany dodatkowo stalowym oplotem i dedykowany do ciężkich motocykli enduro, jak się nie mylę to GS-y swego czasu wychodziły na tych gumach. Problem jest w tym, że w rozmiarze przedniego koła18 cali nie ma dużego wyboru w tego typie ogumienia, nie wiem nawet czy wymienione powyżej typy występują. Jeżeli Twoje ciągotki będą nasilać się w czasie to proponuję zmianę motocykla na AT, bo to jedyny uniwersalny motocykl, którym dojedziesz prawie wszędzie ( prawie w tym wypadku robi niewielką różnicę ) 8)
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 09, 2007 10:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Sprawdziłem - http://www.conti-bike.pl/index.php?cPath=22. Potrzebne rozmiary mają super opony Continental TKC80. Duże przebiegi możliwe, dla TDM-y na szutry aż za dobre, dość drogie, udany kompromis szosa/teren. Na Ukrainę (i dalekie podróże) polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 09, 2007 11:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 10:39 pm
Posty: 1173
Lokalizacja: Lublin
Adagiio napisał(a):
Jeżeli Twoje ciągotki będą nasilać się w czasie to proponuję zmianę motocykla na AT, bo to jedyny uniwersalny motocykl, którym dojedziesz prawie wszędzie ( prawie w tym wypadku robi niewielką różnicę ) 8)
Pozdrawiam.


Zaczynałem od enduro, ale po porządnym połamaniu stawu kolanowego, teraz musi być jakiś czas lajtowo. Potem się okaże do jakiego moto dojadę :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 09, 2007 11:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 10:39 pm
Posty: 1173
Lokalizacja: Lublin
Dominik napisał(a):
Sprawdziłem - http://www.conti-bike.pl/index.php?cPath=22. Potrzebne rozmiary mają super opony Continental TKC80. Duże przebiegi możliwe, dla TDM-y na szutry aż za dobre, dość drogie, udany kompromis szosa/teren. Na Ukrainę (i dalekie podróże) polecam.


Myślę jeszcze o ContiEscape, nie wiem czy TKC80 własnie nie są "aż za dobre"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 11:19 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 10:09 am
Posty: 77
Lokalizacja: świeradów zdrój
Wiesiek TDM 900 napisał(a):
Dominik napisał(a):
Sprawdziłem - http://www.conti-bike.pl/index.php?cPath=22. Potrzebne rozmiary mają super opony Continental TKC80. Duże przebiegi możliwe, dla TDM-y na szutry aż za dobre, dość drogie, udany kompromis szosa/teren. Na Ukrainę (i dalekie podróże) polecam.


Myślę jeszcze o ContiEscape, nie wiem czy TKC80 własnie nie są "aż za dobre"


Mnie i znajomemu ContEsape sie rozleciały po 7 tys.
Opony bardzo twarde. Gdyby bieznik wytrzymał zrobilibyśmy na tyle
przynajmniej 15tys. Przód po 10tys prawie nie zużyty co świadczy o niewłasciwej mieszance. Na asfalcie przy głebokim złozeniu uślizgi. :?
Opony wymieniono w ramach gwarancji.
Użytkowane na motocyklu R100gs


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL