Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:39 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Duże enduro po średnim enduro? ;)
PostNapisane: Pn paź 03, 2016 7:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 1:08 pm
Posty: 1177
Lokalizacja: Okolice Białowieży
Hej

Panie i Panowie...

Zastanawiam się nad zmianą swojego Dakara na coś większego. Przez te lata znam każde szutry w powiecie i prawie wszystkie w województwie, a przecież trzeba gdzieś pojechać i pókim młody zwiedzać, zwiedzać, zwiedzać. Jednak Dakarem w trasę... za bardzo się męczę. ;)

http://allegro.pl/motocykl-bmw-r-1150-g ... ml#thumb/5

Marzy mi się taki GS... w tym malowaniu.
Stary rocznik.
Duży przebieg.
Jak myślicie, posłuży jeszcze długo?
Może lepiej dołożyć do 1200GSA?
Super Tenere?

Mam na to jakieś 30k zł. Choć szczerze to najbardziej chciałbym BMW 1150GS Adventure właśnie w tym malowaniu z linka. ;-)

Przeglądając ogłoszenia można wyrwać naprawdę ładną Super Tenere już wyposażoną np tu:
http://otomoto.pl/oferta/yamaha-xtz-xt- ... yhWdr.html

Są też świetne Triumphy 800 XC:
http://allegro.pl/triumph-tiger-800-xc- ... 29843.html

Nigdy nie jeździłem na dużym enduro. 6 lat na Dakarze... zastanawiam się czy duży GS albo Tenera nie będą "za mocne i za duże"

Może lepiej pójść w Triumpha?

800GS jak dla mnie dalej za droga... strasznie się ceni. ;)

Jeszcze kwestia spalania: motocyklem dojeżdżam do pracy, o ile jest pogoda. :) więc fajnie... jakby mało palił. :mrgreen:

Z góry dzięki za pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duże enduro po średnim enduro? ;)
PostNapisane: Pn paź 03, 2016 8:29 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
Za duży i za mocny :wink: . 50KM cię męczy, więc chyba tego szukasz :) .

Z linków wynika, że preferujesz klasę mastodont :P ... Ja tam wolę 800, ale za to jeszcze możliwą w terenie :wink: . XC jest nawet fajny, podobno się tak nie psuje, ale ten sprzęt jest jednak u nas rzadkością. Rynek używanych części i akcesoriów jest kiepski. Z kolei jak piszesz, że masz 30Kpln, to można już wyrwać GSa. Jest jaki jest, ale jest to zło dobrze rozpoznane i dość proste w naprawie i modyfikacjach :wink: .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duże enduro po średnim enduro? ;)
PostNapisane: Pn paź 03, 2016 8:39 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Jak GS to z pewnych rąk albo z historią z NRD. Ja by celował w coś takiego. Porządnie serwisowany jest nie do zaje...nia

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... &fnai=next


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duże enduro po średnim enduro? ;)
PostNapisane: Pn paź 03, 2016 9:24 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 23, 2013 11:41 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Szczecin
Arkan napisał(a):
Jak GS to z pewnych rąk albo z historią z NRD. Ja by celował w coś takiego. Porządnie serwisowany jest nie do zaje...nia

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... &fnai=next


Dobrze gada... lać mu piwa ! Kupuj tylko w Niemczech i od prywatnych sprzedawców. Żadnych komisów i dealerów bo tam już też kręcą. Ja uznaje tylko od pierwszego własciciela. A jaki sprzęt ? To już ciężka decyzja. Ten 1150GS w niebiesko szarym malowaniu piękny jest. Ale podobnie jak Super Tenera niesamowicie ciężkie moto. Z kolei takie 800'tki czy to BMW czy Triumph w trasach będą męczące. Jeździłem takim GSikiem jak Twoj i niewiele odbiegają od niego. No mocy maja więcej to fakt ale pod kątem dalekich podrózy zdecydowanie polecam boksery. Po 2 sezonach stwierdzisz, że wcale takie cięzkie nie są ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duże enduro po średnim enduro? ;)
PostNapisane: Wt paź 04, 2016 4:51 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): So wrz 26, 2015 6:24 pm
Posty: 98
No a KTM bierze kolega pod uwagę??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duże enduro po średnim enduro? ;)
PostNapisane: Wt paź 04, 2016 9:22 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 1:08 pm
Posty: 1177
Lokalizacja: Okolice Białowieży
Za KTM nigdy nie przepadałem. Naczytałem się jakie to są awaryjne i wgle. :wink:
Nie biorę ich pod uwagę. Chociaż... muszę się zastanowić.

Co do kupna za granicą. Wolałbym coś w Polsce, dlatego, że bardzo chętnie wezmę fakturę na motocykl. Zawsze trochę odliczę tego podatku. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duże enduro po średnim enduro? ;)
PostNapisane: Wt paź 04, 2016 12:26 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 23, 2013 11:41 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Szczecin
Jak z faktura to będzie pewnie od jakiegoś dilera, komisu czy cuś. A to niestety handlarzyny są. Niedobrze...
A KTM'y faaajne są. Przez 6 lat w moim LC4 zerwałem tylko linke sprzęgła. Dobre maszyny bez dwóch zdań. Gorzej z podróżowaniem. Oni nie znają takiego pojęcia. KTM 990 ADV extra maszyna ale do podróżowania mało komfortowa i paliwożerna. A 1190 to już inna półka cenowa. Mi w sumie 1190 bardziej kojarzy się ze ścigaczem z zawieszeniem terenowym. Jednak z pomarańczek brałbym KTM 990 ADV. Świetny sprzęt. Solidny, prawdziwy wyprawowiec.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duże enduro po średnim enduro? ;)
PostNapisane: Wt paź 04, 2016 3:42 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Radzio napisał(a):
Z kolei takie 800'tki czy to BMW czy Triumph w trasach będą męczące.

Kolega to jeździł 800tką czy tylko tak "nie znam się to się wypowiem" ? ;) I nie pytam czy była to jazda testowa przez 10 km :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duże enduro po średnim enduro? ;)
PostNapisane: Wt paź 04, 2016 4:28 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 23, 2013 11:41 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Szczecin
mario33 napisał(a):
Radzio napisał(a):
Z kolei takie 800'tki czy to BMW czy Triumph w trasach będą męczące.

Kolega to jeździł 800tką czy tylko tak "nie znam się to się wypowiem" ? ;) I nie pytam czy była to jazda testowa przez 10 km :)


Oj takie zaczepki nie przystoją dużym chłopom. Niech będzie, że nie jeździl i sie nie zna dlatego sie wypowiada.
Chłop szuka opinii i argumentów, zeby móc dokonać własciwego wyboru a nie sporów niepotrzebnych. Lepiej byś napisał dlaczego 800tka dobra jest, bo to niewątpliwie świetny motocykl i pod wieloma względami jest lepszy od boksera, którego ja polecam. Sam jeździsz to wiesz najlepiej. Przyda sie każda opinia i spostrzeżenie. Nie ma nic gorszego niż zmienić motocykl i nie trafić bo to generuje mega koszty kolejnej zmiany motocykla. Dlatego lepiej podeslij Waść tu swoją opinie dlaczego jednak 800'tka lepsza do podrózowania. Zawsze będzie chłopu bliżej do słusznego wyboru aby dobrać maszyne pod siebie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duże enduro po średnim enduro? ;)
PostNapisane: Wt paź 04, 2016 5:15 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt lip 01, 2014 12:58 pm
Posty: 62
Za budżet, który masz znajdziesz już przyzwoitą 800-kę. I jeżeli planujesz jezdzić sam to jest to najlepszy wybór - to mówię Ci jako posiadacz i użytkownik 1150 GSA w takim malowaniu, w jakim Ci się podoba.
800 GS jest lekkie, mocne, mało pali. Na luzie daje radę solo na trasie. Oczywiście na 1150 GS jest może i wygodniej ale za to w terenie czeka Cię mordęga. Ale spokojnie daje radę.

Natomiast jeżeli serce Ci mówi, że to ma być 1150 GSA w aluminiowym malowaniu i nic poza tym to uzbroj się w cierpliwość i szukaj. Tak, jak doradzał Arkan z pewnych rąk ale w Polsce to loteria.

Pokazany 1150 GSA z allegro nie posiada ABS - bardzo to rzadkie a patrząc na powycierane przełączniki obawiam się, że ma grubo ponad deklarowane 100 tys. km nalotu. Do tego malowane we własnym zakresie pokrywy zaworów oraz nieoryginalne siedzenie. Poza tym jak czytam o wale kardana z fabryki we Frankfurcie :roll: :roll: i oleju w nim wymienionym to patrzę na to z politowaniem.

Prędzej dostaniesz coś w Niemczech - za kwotę 6 tys. Euro szukając cierpliwie znajdziesz z małym przebiegiem. Jeżeli mogę doradzić to celuj w rocznik 2002 - ma prosty ABS. No ale to jeszcze bardziej zawęża Ci wynik poszukiwań.
Koszt przywiezienia samemu to jakieś 2 klocki albo zleć komuś i Ci wrzuci na busa.

Powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duże enduro po średnim enduro? ;)
PostNapisane: Wt paź 04, 2016 6:02 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt mar 29, 2013 1:31 pm
Posty: 101
Lokalizacja: Londyn
Ja po dużym GS przesiadlem sie na Tigera 800.
Generalnie jestem zadowolony, podróżuje się wygodnie*
Motocykl jest nieco bardziej poręczny, ochrona przed wiatrem w zasadzie taka sama.
Na plus to co powyżej, w tej samej kasie kupisz młodszą maszynę.

*dopóki jedziesz sam
Z pasażerem wygodniej na większej maszynie.
W tym przypadku nawet nie o moc chodzi a o przestrzeń dla kierownika i pasażera.
Generalnie żonie wygodniej na na dużum GS bylo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duże enduro po średnim enduro? ;)
PostNapisane: Wt paź 04, 2016 6:59 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
najlepiej mieć trzy!!! ..sztuki :)
maly do offu, średni na solo i do enduro, duży do podroży we dwoje 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duże enduro po średnim enduro? ;)
PostNapisane: Wt paź 04, 2016 7:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 1:08 pm
Posty: 1177
Lokalizacja: Okolice Białowieży
Oczywiście, kiedyś! Kiedyś... jak będę dużo zarabiał...

Będzie endurak mały, średni i duży.
Czwarty jakiś fajny HD.
Piąty jakaś szlifiera.
Szósty? Cafe Racer. :mrgreen:

Jak na razie nie stać mnie na tyle motocykli. :D

No to chyba wiem... będę przeglądał ogłoszenia w poszukiwaniu tego dużego 1150GS Adventure w stalowej wersji. :wink:

Jednym z powodów dla którego chce taką krowę... jest to, że Dakarem jeżdżąc po szutrach , ogólnie w terenie,często odkręcam manetkę do końca. Mówiąc krótko, zapie**alam. Mając taką krowę... będę ostrożniejszy. :mrgreen: TAKIE JEST ZAŁOŻENIE.

Jeżdżę solo. Plecak rzadko... jakieś tam przejażdżki. :)

Powoli układa mi się wszystko w głowie... zostawię tego Dakarka i będę rozglądał się za tym dużym GSem w fajnym stanie. To takie moje stare niespełnione marzenie. No po prostu jest przepiękny. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duże enduro po średnim enduro? ;)
PostNapisane: Wt paź 04, 2016 7:45 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt lip 01, 2014 12:58 pm
Posty: 62
Na mobile.de jest ich w tej chwili 50 sztuk. Do wyboru do koloru. Z czego 18 egzemplarzy z 2002 roku.
Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz śmiało.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duże enduro po średnim enduro? ;)
PostNapisane: Wt paź 04, 2016 8:22 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 1:08 pm
Posty: 1177
Lokalizacja: Okolice Białowieży
Właśnie przeglądam te ogłoszenia.

Na jaki przebieg patrzeć? Czy 50k to dużo na te motocykle?

Z przywiezieniem nie ma problemu, znajomy ciągle wozi lawetą samochody. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL