Teraz jest Pt mar 29, 2024 4:30 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy ktoś prostuje felgi szprychowe od GSa ?
PostNapisane: Cz lut 25, 2016 9:07 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt maja 26, 2009 7:50 am
Posty: 468
Lokalizacja: nadarzyn
maro ty wez i załóż obrecz o innej szerokosci np.1,6 lub 1,8 cala bo te sa za szerokie,opona sie robi plaska


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś prostuje felgi szprychowe od GSa ?
PostNapisane: Cz lut 25, 2016 9:25 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 15, 2011 9:28 pm
Posty: 1441
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Miras to jest właśnie 1.8 do lc8 dedykowana....ale miałem pechozola na trasie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś prostuje felgi szprychowe od GSa ?
PostNapisane: Cz lut 25, 2016 12:50 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt maja 26, 2009 7:50 am
Posty: 468
Lokalizacja: nadarzyn
a to ja cie helenka przepraszam
rozumiem ze z tyłu 2,5 cala


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś prostuje felgi szprychowe od GSa ?
PostNapisane: Cz lut 25, 2016 2:22 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 15, 2011 9:28 pm
Posty: 1441
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
tak dokładnie...Mireczko nasza :D :D :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś prostuje felgi szprychowe od GSa ?
PostNapisane: Cz lut 25, 2016 8:25 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 11:32 pm
Posty: 544
Lokalizacja: podkarpacie
maro71 napisał(a):
nie wiem czy od gejesa

oto moje dzieło ..obręcz wzmacniana EXCELA i tez sie zgieła

i jeszcze jedno niech nikt nawet nie prostuje po druciarsku czyli młotem pze4z drewienko
nie zrobisz nic !!!!!!
Paweł to zrobił w pół godzinki :D

[ img ]


Koszt naprawy jeśli to nie tajemnica..? - widać ślady po prostowaniu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś prostuje felgi szprychowe od GSa ?
PostNapisane: Cz lut 25, 2016 9:54 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt maja 26, 2009 7:50 am
Posty: 468
Lokalizacja: nadarzyn
Nemo ,u maro w ktm to jest obrecz tradycyjna a ty pytasz o prostowaniu obreczy stosowanej w bmw do szprychowania krzyzowego na opone bezdetkową.
taka tradycyjna to mozna mlotkiem potraktowac i cos tam wyprostwac oczywiscie beda slady ale tam idzie detka i tyle, powietrze nie schodzi i jest na tyle elastyczna ze naciagiem szprych mozna ja docentrowac.
a w bmw stosowane obrecze sa bardzo twarde i sztywne i takie uszkodzenie jak u Maro jest trudne do naprawy młotem ,oczywiscie sie da ale jak cala obrecz bedzie zwichrowana to centrowaniem nie da sie calego kola ustawic bo szprychowanie krzyzowe to troche inna bajka
o jejku ale sie rozgadalem ,jak nigdy
pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś prostuje felgi szprychowe od GSa ?
PostNapisane: Pt lut 26, 2016 10:38 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 11:32 pm
Posty: 544
Lokalizacja: podkarpacie
k.miras napisał(a):
Nemo ,u maro w ktm to jest obrecz tradycyjna a ty pytasz o prostowaniu obreczy stosowanej w bmw do szprychowania krzyzowego na opone bezdetkową.
taka tradycyjna to mozna mlotkiem potraktowac i cos tam wyprostwac oczywiscie beda slady ale tam idzie detka i tyle, powietrze nie schodzi i jest na tyle elastyczna ze naciagiem szprych mozna ja docentrowac.
a w bmw stosowane obrecze sa bardzo twarde i sztywne i takie uszkodzenie jak u Maro jest trudne do naprawy młotem ,oczywiscie sie da ale jak cala obrecz bedzie zwichrowana to centrowaniem nie da sie calego kola ustawic bo szprychowanie krzyzowe to troche inna bajka
o jejku ale sie rozgadalem ,jak nigdy
pozdro


Mirek wiem to wszystko o czym napisałeś - wymieniałem kiedyś szprychy w tylnym kole w GS1200 po tym jak odkręcił mi się zacisk i pogiął szprychy, wiem o tym że w nyple są wkręcone dodatkowe śrubki kontrujące i że trzeba je wykręcić przy centrowaniu.
Wiem, o krzyżowym zaplataniu szprych w kołach BMW - dla kogoś kto centruje koła nie jest żadną czarną magią centrowanie takich kół - urosła wokół tego jakaś legenda po prostu...

Wiem że jest to obręcz do opon bezdętkowych, natomiast motor sprzedałem 4 lata temu i na feldze jest nadal założona opona i powietrze nie zeszło zaraz po najechaniu na kamień, nie zeszło jeszcze przez pół sezonu, który przejeździłem na tym kole i nie zeszło przez 4 lata odkąd koło zalega mi w garażu niepotrzebnie - dzisiaj je oglądałem w garażu i robiłem dodatkowe zdjęcia.

Chcę to koło sprzedać za 500 zł (ułamek wartości nowego (nowe 3900, piasta 1200 jeśli dobrze pamiętam, a szprychy kosztują po kilkanaście zł za sztukę) - warto je kupić nawet dla samej piasty i szprych.
Wystawiłem je na forum bmw bo sobie o nim przypomniałem i zalega mi w garażu niepotrzebnie, ale chłopaki się boją, że nie da się wyprostować, więc doszedłem do wniosku, że je zrobię i wtedy dołożę koszt roboty do tych 500zł i dalej cena za to koło będzie super dla kogoś komu jest potrzebne.

Według mnie da się zrobić i będzie ok - gdybym miał GSa1200 to bym tego koła się nie pozbywał, a że mam 1150 z fioletowymi obręczami, to go nie wykorzystam.

Na plus jest to, że jest srebrne, bo nie będzie widać na nim śladów prostowania - na fioletowych widać każde uderzenie czy ingerencję, bo srebrny kolor wyłazi spod fioletowego.

A teraz najważniejsze - dodaję zdjęcia poniżej i będziecie widzieć o jakim uszkodzeniu mowa - myślę że to dużo wyjaśni.
Rant obręczy z jednej strony tam gdzie zetknął się z dużym kamieniem na który najechałem stracił swój ''fabryczny'' łuk - i to wszystko.
Porównując uszkodzenie mojego koła do koła Maro - różnica jest dość duża, natomiast nie wiem czy obręcze EXCEL(ktm) są twardsze od obręczy BEHR (bmw)...
Nie wiem jakie ma bicie - nie pamiętam, a u mnie w mieście nie ma warsztatu, który miałby wyważarkę do kół motocyklowych - musiałbym wieźć je do Rzeszowa.

Mirku, podejrzewam, że gdybyś chciał użyć to koło do jakichś swoich wynalazków, którymi się czasem bawisz pewnie byś go nawet nie prostował - choć zwykle zakładasz na przód większe koła i zawieszenia od ktm-a.
Patrzcie na zdjęcia:

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Tu są jeszcze zdjęcia z dzisiaj - para jest w oponie po 4-erech latach, opona ma niecałe 3000 przejechane - ale ma małego bąbla wielkości paznokcia z boku (tam gdzie są napisy, ale w innym miejscu niż to gdzie było uderzenie).
Próbowałem tą oponę reklamować, bo była praktycznie nowa i nie miała roku - wysłałem zdjęcie i powiedzieli, że taki bąbel nie podlega reklamacji - sklep mynetmoto (omijać dziadów).

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś prostuje felgi szprychowe od GSa ?
PostNapisane: Pt lut 26, 2016 11:00 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 15, 2011 9:28 pm
Posty: 1441
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
ja zapłaciłem za robote 100 zł
wiec uważam ze jest spoko... nie wiem czy są twardsze obręcze do Kata niż excele chyba DID
TWOJA TO JEST KOSMETYCZNA WGNIOTA

wyślij do Pawła może coś poradzi
czy są rysy... u mnie tak bo sam próbowałem to zrobić druciarskim sposobem...na co Paweł powiedział żebym się sam młotkiem potraktował... heheh chyba ma rację :D

dodatkowo u mnie stało się to miejsca w którym jest łączona obręcz... nacisk ok 15 ton żeby to wyprostować... ale jakoś się udało

zadzwoń dowiesz się więcej
Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś prostuje felgi szprychowe od GSa ?
PostNapisane: Pt lut 26, 2016 11:36 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 11:32 pm
Posty: 544
Lokalizacja: podkarpacie
maro71 napisał(a):
ja zapłaciłem za robote 100 zł
wiec uważam ze jest spoko... nie wiem czy są twardsze obręcze do Kata niż excele chyba DID
TWOJA TO JEST KOSMETYCZNA WGNIOTA

wyślij do Pawła może coś poradzi
czy są rysy... u mnie tak bo sam próbowałem to zrobić druciarskim sposobem...na co Paweł powiedział żebym się sam młotkiem potraktował... heheh chyba ma rację :D

dodatkowo u mnie stało się to miejsca w którym jest łączona obręcz... nacisk ok 15 ton żeby to wyprostować... ale jakoś się udało

zadzwoń dowiesz się więcej
Pozdro


Cena normalna - podobne pieniądze zapłaciłem kiedyś za centrowanie i wymianę kilkunastu szprych w tylnym kole od tego samego motocykla - firma była z Lubonia koło Poznania - spoko gość, który robi renowację starych kół szprychowych do starych samochodów, motocykli, rowerów, ale nie prostował jeśli dobrze pamiętam (gdzieś tu jest kontakt do niego na forum też).

Dzięki wielkie za pomoc - zadzwonię do polecanego przez Ciebie człowieka - najchętniej bym się w to w ogóle nie bawił, ale chcę się tego koła pozbyć, a wszyscy zainteresowani się boją, BO TO KOŁO OD BMW! :shock: (jakby to przynajmniej o jakiś prom kosmiczny chodziło po zderzeniu z asteroidą :lol: ), a jak widać po zdjęciach tragedii nie ma według mnie...

Jakby było zgruzowane to bym go nikomu nie proponował, ale wiem jak je uszkodziłem i wiem, że można na nim jeździć bez grama ryzyka i obawy o swoje zdrowie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś prostuje felgi szprychowe od GSa ?
PostNapisane: Pt lut 26, 2016 12:38 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 10:09 am
Posty: 664
Zapytaj w porządnym warsztacie wulkanizacyjnym, sam prostowałem wygiętą w podobny sposób felgę jak to "stworzył" Maro.., u ludzi którzy mają o tym pojęcie i sprzęt.
Oczywiście była to felga od Tenery czyli taka jak w KTM a nie ta z BMW, ale sadząc po zdjęciu tej Twojej "wgniotki" temat powinien być bez problemu do zrobienia, niestety było to już tak dawno że nie mam zdjęcia jak to wyglądało po naprawie :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś prostuje felgi szprychowe od GSa ?
PostNapisane: Pt lut 26, 2016 1:00 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt maja 26, 2009 7:50 am
Posty: 468
Lokalizacja: nadarzyn
takie uszkodzenie to pikus,ja bym nie prostowal tylko jezdzil,pytanie tylko czy miales jakies bicie na kierownicy np. przy hamowaniu bo jesli tak to trzeba by np.sprawdzic centrowanie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś prostuje felgi szprychowe od GSa ?
PostNapisane: Pt lut 26, 2016 2:35 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 11:32 pm
Posty: 544
Lokalizacja: podkarpacie
k.miras napisał(a):
takie uszkodzenie to pikus,ja bym nie prostowal tylko jezdzil,pytanie tylko czy miales jakies bicie na kierownicy np. przy hamowaniu bo jesli tak to trzeba by np.sprawdzic centrowanie


Jeździłem na tym kole pół sezonu - bicia nie czułem żadnego, helwart i keton też siadali na mój motor i próbowali i mówili że nic nie czują też, żeby to olać.

Jak motor wystawiłem na sprzedaż to wymieniłem felgę, żeby nikt się nie czepiał i nie mówił że motor po jakimś wypadku może - ta została w garażu.

Teraz to koło chcę sprzedać za niedużą kasę według mojej oceny, ale ewentualni chętni marudzą, że nie do zrobienia i boją się o swoje życie...

Jeden kolega z forum bmw, który robi przy motocyklach bmw zawodowo (buduje nawet jakieś customy na bazie bmw) i wiem, że robi koła od zera (prostuje, poleruje, anoduje, zaplata, centruje, zakłada inne obręcze do piast bmw) stwierdził że kupuje takie koła uszkodzone po 250 zł i tyle może dać - to za mało według mnie.

Stąd cała akcja z poszukiwaniem specjalisty prostującego felgi szprychowe bmw - chcę się koła pozbyć bo zalega w garażu 4-ty rok i mieć czyste sumienie, że nie sprzedałem komuś koła, na którym mógłby sobie jakąś krzywdę zrobić.

Uważam, że 500zł warte, a opona ma włoski na części jezdnej jeszcze i dojechać ją można jakby ktoś się nie bał bąbla z boku (ja bym nie jeździł na takiej - jak sprzedawałem motor to założyłem nówkę oponę żeby spać spokojnie)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL